Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody111    23

Powiedziałem odbiorcy że robię dwa tyg przerwy ze sprzedażą, on powiedział żeby szykować dalej i zapłaci więcej. Mam lekkiego parcha na ziemniaku i płacą 13 zł bez gadania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

W jakich cenach mniej więcej kształtuje się cena kwalifikowanego materiału ziemniaka ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

No ceny na giełdach poszły w górę w całej Polsce  domu płaci się 14-15 to nie ma co się dziwić że na giełdzie 17 placowe czas itd... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

pytanie z innej beczki ,może ktoś wie jaki okres wegetacji (dojrzałości)do kopania ma odmiana lili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Teoretycznie odmiana wczesna ma 80-90 dni ale i tak wszystko zależy od pogody i agrotechniki, jak będzie sucho to padną przed a jak będziesz je pompował czym się da to możesz wyciągnąć nawet 120. Jak ma iść na przechowalnię albo na pakowanie to i tak trzeba dodać tydzień, dwa na zaschnięcie po desykacji zanim zaczniesz kopać.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

kazdy o tym wie tylko nie antki nieudaczniki co to myśla ze biznes zrobia, na jesieni juz jak brałem sadzeniaka to mowili ze sadzonka idzie jak  nigdy. A teraz szkoda mowic kazdy tylko gada ile to nie posadzi. niech sadza beda mieli co przeorywac. Analogicznie bedzie z cebula pietrucha kapusta. chyba ze rok bedzie gorszy od poprzedniego. Ponoc bardzo tez dobrze idzie interes jeśli chodzi o deszczownie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Posadzą albo i nie. W tym roku wszytko ma wyższą cenę, nawet to zboże ma lepszą cenę więc nie każdy pomyśli o ziemniaku i warzywach, a jednak z ludźmi do pracy jest coraz ciężej. Może nie będzie takiej tragedii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Wystarczy ze kazdy zasadzi 10% więcej to juz wystarczy...  ja jadalnego moze tylko 1hektar bo i tak za darmo bedzie a jak cena za 15kg jest jedno cyfrowa to sie troche mija z celem. W tym roku ziemniaki tylko na kontrakt

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Raczej nowi plantatorzy nie zasadzą za dużo, bo sadzeniak nawet marny tez bedzie dość drogi. Wiecie, zawsze potrzebni są '' dawcy kapitału ''w postaci tych "antków" bo inaczej nie sprzedacie wszystkich sadzeniaków :) Kazdy juz wie, ze tylko SUSZA w całej Europie spowoduje taki handel i ceny jak mamy obecnie. Duże ceny pomoga w zakupach wagopakowaczek i raszlownic więc w kolejnych latach kolorowo nie bedzie... Chyba, ze susza będzie...

Dziś na Skalbmierz: Czerwony 15 zł worek, zółty 13-13.5 zł worek. Buraczek czerwony 5 zł worek.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Dnia 31.01.2019 o 23:05, Marl napisał:

Raczej nowi plantatorzy nie zasadzą za dużo, bo sadzeniak nawet marny tez bedzie dość drogi. Wiecie, zawsze potrzebni są '' dawcy kapitału ''w postaci tych "antków" bo inaczej nie sprzedacie wszystkich sadzeniaków :) Kazdy juz wie, ze tylko SUSZA w całej Europie spowoduje taki handel i ceny jak mamy obecnie. Duże ceny pomoga w zakupach wagopakowaczek i raszlownic więc w kolejnych latach kolorowo nie bedzie... Chyba, ze susza będzie...

Dziś na Skalbmierz: Czerwony 15 zł worek, zółty 13-13.5 zł worek. Buraczek czerwony 5 zł worek.

bardziej nadmierne opady i ewentualna powódź. Suszę można jakoś ominąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja stawiam ze w marcu spadna w dół więc moim zdaniem luty to dobry miesiąc na sprzedaz. Ale duzo tez zalezy od pogody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno większość kopcy została wybrana jesienią a w przechowalniach dostęp do kartofli jest cały czas więc może będą drożeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

a w marcu skad sie wezmą ????.  pewnie napiszecie ze z kopcow. ile poważnych producentow trzyma ziemniaki w kopcach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj