Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikad    1124
2 godziny temu, przemol87 napisał:

@mikad dr Nowacki stał na czele tego projektu?

Raczej nie, na ostatnich dniach ziemniaka wypowiadał się bardzo krytycznie co do tego projektu i mówił że raczej nie przejdzie taki numer bo patrząc choćby na samą produkcję sadzeniaków to kropla w stosunku do potrzeb.

2 godziny temu, Marl napisał:

@mikad: Chorobe znam. Dzięki za wytłumaczenie konsekwencji wykrycia, nie wiedziałem tego. W takim razie w świętokrzyskim będzie niezły płacz, większość niskotowarowych gospodarstw sadzi nawet po 5-6 lat ten sam ziemniak. U nas firma handlująca sadzeniakami z zagranicy, sprzedała rolnikom ziemniaki z Holandii. Oczywiście kwalifikat, niestety w gratisie dostali śluzaka :/ Piorin to wykrył w jednej partii i jeżdzi teraz po gospodarstwach. 

No niestety, w NL jest dużo śluzaka ze względu na to że doskonale rozprzestrzenia się z wodą a jak poszatkowane kanałami są u nich poldery to chyba każdy kto był to widział jak nie to można w necie zobaczyć. Obecność ralstonii jest badana tak samo jak cms, tymi samymi metodami, jak jest niska koncentracja to nie widać i materiał uznaje się za zdrowy ale w następnym rozmnożeniu już jest do wykrycia.

2 godziny temu, sumek666 napisał:

To jest ta choroba co siedzi w ziemi tak? Później ma się karencje na daną działkę a sąsiad przez miedzę może sadzić?

Nie, ona nie siedzi w ziemi, znaczy może być przenoszona przez podłoże ale jak mówią badania w mniejszym stopniu, mimo wszystko działka traktowana jest jak porażona i nie można sadzić co nie ma wpływu na sąsiada za miedzą. Bakterioza w największym stopniu przenosi się przez sadzeniaki i zainfekowane maszyny, przechowalnie itp. Znane są przypadki gdzie ktoś miał jedną sprawną sadzarkę we wsi i sadził każdemu po kawałku a w następnym roku cała wieś miała kwarantannę pomimo tego że niektórzy kupili świeże sadzeniaki.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Chyba moja wypowiedź z przed kilku dni ze ceny będą spadać się sprawdza bo juz kupiłem po 8zł pod Proszowicami. Ktoś wspominał ze kopce jeszcze nie ruszyły wiec będzie stabilnie. Ja jestem właśnie zdania że nie - bo jak rusza to cena poleci na łeb na szyję. Zaznaczam że to tylko moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Centrum 12-13 bez roznicy na ilość, 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

DUCH1986 napisał:

Chyba moja wypowiedź z przed kilku dni ze ceny będą spadać się sprawdza bo juz kupiłem po 8zł pod Proszowicami. Ktoś wspominał ze kopce jeszcze nie ruszyły wiec będzie stabilnie. Ja jestem właśnie zdania że nie - bo jak rusza to cena poleci na łeb na szyję. Zaznaczam że to tylko moje zdanie...

Wczoraj miałem ofertę aby sprzedać czerwonego całe autko 24t po 14zł za worek a dwa dni temu sprzedałem 800 worków po 13zł ,do Proszowic mam jakieś dwadziescia pare km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

I sprzedałes? ciekawe bo na głupim olx nie brakuje ogłoszeń z okolic Suloszowa i Miechów po 11/12. Zresztą ja juz swoje sprzedałem i mówię po ile kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Irga z domu 15zł/15kg. Jak wpierdzielą te przepisy o badaniach to i tak posadze "dla bydla". Dopóki nie zlikwiduja busiarzy to i handlować bedzie z kim. Zniszczą nasz kartofel tak jak niszczą świnie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1101

Duch1986 są takie ziemniaki u nas w okolicy ze nawet 10 zł bym nie dał a co dopiero 11 - 12  i zdziwił bym się kupującemu ale tacy się trafiają 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

Chetnie kupie zółtego 45 + worek 15 kg cena 12 zł jak cos to pisac na priv 24t. tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

Jadalny pow 50. Po 0,65 to kolega w grudniu zaladowal patelnie luzem bez sortowania.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Tak jak pisalem 10% 30-50 kupujacemu to nie przeszkadza. Nie sortowane bo nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ceny z giełdy Skalbmierz: zółty 12 zł/15 kg. Czerwony 13-14 zł za worek 15 kg ( bardziej chodliwy jest towar o większej średnicy bulwy ). Oczywiście są wahania w dół jesli zółty jest drobniejszy. Zainteresowanie spore, sprzedajacych tez było. Ogólnie w tym roku chyba każdy zadowolony.

Uwaga: zmienił się czas otwarcia giełdy: "piątkowa giełda" jest we czwartek juz o godzinie 20 a "sobotnia" jest w piątek tez o 20. W sumie to dobrze, nie ma takiego zimna :)  Ktoś był? Niech napisze... Kolego @DUCH1986 - dobrze kupiłes wtedy.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

Cena zbliża się do 1zł/kg. Propozycja po 13 za 300 woreczków.

Północna małopolska


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

mmarcinn001 napisał: @Camry jaka ilość? A po ile cenią za czerwonego? 24 tony a drugiemu 800 worków tylko czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj