Polecane posty

DUCH1986    3

Kaliber 20+ po 10 zł sprzedaliśmy wszystko na Słowację. Tez myślę że cena niestety zacznie spadać.  Za dużo osób czeka ze sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

U mnie w świętokrzyskim się mówi " jeszcze kopce nie ruszyły"... Wiec powinno być stabilnie. Rekordów cenowych nie ma co oczekiwać. Tylko zwiększony popyt z zagranicy spowoduje wzrost cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

u nas stabilnie jak na razie 12zł hurt na sklepach trochę lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757

giełda Bronisze dzisiaj 15 mówią za 12,5  40  worków dokupiłem od znajomego irgi w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia6    0
Przed chwilą, Pawe60 napisał:

Jaka cena na rybitwach za żółty i czerwony?

 

Ale cisza wszyscy na ferie wyjechali  ( Albo śnieg odrzucają ) i nikt nie sprzedaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Czasami lepiej sie nie chwalić bo skoczkowie nasadzą i bedzie wolontariat ale ostudze ich zapędy i napisze że ministerstwo dało zielone światło i od 1 stycznia 2020bedziemy mogli sadzac  wyłacznie przebadanym  materiałem siewnym 

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
46 minut temu, przemol87 napisał:

Czasami lepiej sie nie chwalić bo skoczkowie nasadzą i bedzie wolontariat ale ostudze ich zapędy i napisze że ministerstwo dało zielone światło i od 1 stycznia 2019 bedziemy mogli sadzac  wyłacznie przebadanym  materiałem siewnym 

nierealne. może jakiś link z owym przepisem  wrzuć bo coś czuje  grubo przesadzone to co napisałes

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Moj błąd, od 2020

 https://www.gov.pl/web/rolnictwo/program-dla-polskiego-ziemniaka Będzie mozna sadzić swoim materialem ale przebadanym na cms. Prawdopodobny koszt to 100zl za jednolita odmianowo partie do 25t, jesli bedzie 30 t i 5 odmian to 5 badan

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

No i po raz kolejny lobbyści zagranicznych koncenrnow udając rolników nakłaniają rząd do katowania rolników, a rolnicy siedzą jak mysz pod miotła.......ja się pytam co to zmieni do k..... nędzy jak statystycznie co 5 lat dostaje z sadzeniakiem kwalifikowanym cmsa  albo ralstonie. Może tak dla odmiany wprowadzić odpowiedzialność majątkowa i karna za rozprzestrzenianie, po połowie państwo i producent  materiału, ale nie do wartości sadzeniaka , ale do poniesionych strat. A nie durna interpretacje ze statystycznie badanie sadzeniaka nie daje pewności, jak nie daje pewności to po jaka cholerę badać rolnikom. Co więcej inspektorzy powinni odpowiadać majątkowo za przepuszczanie tego co potem ma status sadzeniaka , jeden z drugim zastanowiłby się co wpuszcza na rynek. Ale nie jest problem, to się nie zastanawiają jak go rozwiązać tylko jak na nim zarobić. Co za kraj............

Co więcej , więcej prób więcej wykryć, gorsza statystyka dalej zakaz eksportu, na zachodzie poza sadzeniakiem maja w d*pie badania wiec nie ma tylu wykryć, i nikt nie mówi o problemie, a u nas jak spada ilosc wykrytych to trzeba zwiększyć zasięg prób....... sic

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134
13 godzin temu, magnum123 napisał:

nierealne. może jakiś link z owym przepisem  wrzuć bo coś czuje  grubo przesadzone to co napisałes

Chyba żartujesz, w tym kraju wszystko jest realne, pisowcy klepną to w nocy i rano budzisz się z nowymi przepisami (czytaj z ręką w nocniku)

7 godzin temu, przemol87 napisał:

Moj błąd, od 2020

 https://www.gov.pl/web/rolnictwo/program-dla-polskiego-ziemniaka Będzie mozna sadzić swoim materialem ale przebadanym na cms. Prawdopodobny koszt to 100zl za jednolita odmianowo partie do 25t, jesli bedzie 30 t i 5 odmian to 5 badan

Scenariusz będzie mniej więcej taki: połowa producentów dostaje kwarantannę co wiąże się z zakazem produkcji a cena sadzeniaków skoczy na 3 zł.

5 godzin temu, szarywilk napisał:

No i po raz kolejny lobbyści zagranicznych koncenrnow udając rolników nakłaniają rząd do katowania rolników, a rolnicy siedzą jak mysz pod miotła.......ja się pytam co to zmieni do k..... nędzy jak statystycznie co 5 lat dostaje z sadzeniakiem kwalifikowanym cmsa  albo ralstonie. Może tak dla odmiany wprowadzić odpowiedzialność majątkowa i karna za rozprzestrzenianie, po połowie państwo i producent  materiału, ale nie do wartości sadzeniaka , ale do poniesionych strat. A nie durna interpretacje ze statystycznie badanie sadzeniaka nie daje pewności, jak nie daje pewności to po jaka cholerę badać rolnikom. Co więcej inspektorzy powinni odpowiadać majątkowo za przepuszczanie tego co potem ma status sadzeniaka , jeden z drugim zastanowiłby się co wpuszcza na rynek. Ale nie jest problem, to się nie zastanawiają jak go rozwiązać tylko jak na nim zarobić. Co za kraj............

Co więcej , więcej prób więcej wykryć, gorsza statystyka dalej zakaz eksportu, na zachodzie poza sadzeniakiem maja w d*pie badania wiec nie ma tylu wykryć, i nikt nie mówi o problemie, a u nas jak spada ilosc wykrytych to trzeba zwiększyć zasięg prób....... sic

Jeżeli co 5 lat dostajesz cmsa czy śluzaka w prezencie to znaczy że z jednej kwarantanny wchodzisz w drugą, jeżeli faktycznie z taką regularnością to coś tu nie gra. W sadzeniakach też zdarzają się trafienia ale tylko w polskich gospodarstwach, dziwnym trafem kołchozy z kapitałem zagranicznym są zawsze czyste. 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na dobrej drodze żeby wykończyć polskie rolnictwo. Ceny sadzeniaka kwalifikowanego będą na tyle wysokie, że nie będzie się opłacało nim sadzić, a swoim nie zasadzisz bo w prezencie dostaniesz chorobę z kwalifikatem. Dotkliwe kary pewnie wykończą gospodarstwa, które będą kombinować, a do nas będą przyjeżdżać ziemniaki z zachodniej Europy. 

Edytowano przez poprostumateo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ale można zasadzić swoim, przebadanym przez laboratorium. Kilka postów wczesniej ktoś pisał, że koszt przebadania 25 ton to 100 zł. No nie przesadzajmy, ze zaraz upadnie wszystko. Nawet licząc 100 zł na 10t, rolnicy sobie poradzą z tym kosztem. Może tylko bedą sadzić 2 lub 3 odmiany a nie 12 bo każdą muszą " wyprubować"...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Tu nie chodzi o koszty ale o konsekwencje tego badania bo jeżeli wykryją bakteriozę to masz kwarantannę i zakaz sadzenia w następnym sezonie, a w kolejnych tylko kwalifikatem. Najwyraźniej nie znasz biologii bakteriozy pierścieniowej ziemniaka i nie wiesz jak wygląda badanie na jej obecność. Pierwszy test na obecność bakterii jest mało dokładny i wykrywa je tylko powyżej pewnej liczebności , mówiąc krótko pomimo obecności bakterii materiał uznany jest za czysty, ale każde kolejne wysadzenie powoduje namnażanie bakterii i w następnym roku ich liczebność może być już taka że wykryją je w laboratorium. Pomijam tu że jeżeli nie dezynfekujesz sprzętu,kontenerów, przechowalni itp to roznosisz chorobę samoistnie.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@mikad dr Nowacki stał na czele tego projektu?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@mikad: Chorobe znam. Dzięki za wytłumaczenie konsekwencji wykrycia, nie wiedziałem tego. W takim razie w świętokrzyskim będzie niezły płacz, większość niskotowarowych gospodarstw sadzi nawet po 5-6 lat ten sam ziemniak. U nas firma handlująca sadzeniakami z zagranicy, sprzedała rolnikom ziemniaki z Holandii. Oczywiście kwalifikat, niestety w gratisie dostali śluzaka :/ Piorin to wykrył w jednej partii i jeżdzi teraz po gospodarstwach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To jest ta choroba co siedzi w ziemi tak? Później ma się karencje na daną działkę a sąsiad przez miedzę może sadzić?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj