Polecane posty

staszek131415    3911

Następny bajkopisarz

600 ton silosy to mają 100 hektarowe gospodarstwa także ten Twój odbiorca to żaden gracz na rynku

2 godziny temu, Sumik napisał:

Stasiu Tylko Ty :)

Nie no Ty i Pawel od sierpnia ta sama cena a jemu stale rośnie 🤔 niemiec w żniwa 1200 dawał

pawel885    1223
Napisano (edytowany)

Staszek Ty się martw że pod młynkiem balia już pusta a nie na forum siedzisz :D pisałeś w sierpniu "zobaczyta co będzie od stycznia, zobaczyta " i co? Jajko. Kto trafił sprzedał po 900 ale ta cena wróci już niedługo, przyjdzie maj a świnki będą mówić STASIEK DAJ 

Edytowano przez pawel885
  • Like 1

Zdzinio    33
Napisano (edytowany)

Stasiu napisałem że dostawił a w tej chwili całego zastępu razem z magazynem ma grubo ponad 1500 ton i on wywozi na bieżąco. Jak byś umiał czytać to byś z siebie błazna nie robił. Ale ja i tak już postanowiłem że będę trzymał do ostatniej chwili żeby Stasio  miał satysfakcję  że sprzedałem tanio a jak będzie na odwrót  to mam nadzieję Stasiu że zamilkniesz na zawsze bo tyle co Ty napisałeś bajek w tym temacie to chyba żaden polityk nie zdołał!

Edytowano przez Zdzinio
  • Haha 1

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    3911

noraczej wy mówiłem o spadkach na wiosnę i są a wam się śniła pszenica po 1200 oj osiołki zaraz będzie po 700 to ile brakuje do waszych fantazji? Ile lat będziecie trzymać ?

20 minut temu, pawel885 napisał:

Staszek Ty się martw że pod młynkiem balia już pusta a nie na forum siedzisz :D pisałeś w sierpniu "zobaczyta co będzie od stycznia, zobaczyta " i co? Jajko. Kto trafił sprzedał po 900 ale ta cena wróci już niedługo, przyjdzie maj a świnki będą mówić STASIEK DAJ 

Wstaw fakturę co 1000 dostałeś cena jeszcze się trzyma bo ludzie myśleli że na zasiewyzboża sprzedadzą ale się nie doczekają i w maju się zaczną promocje a że ktoś kukurydzę po 800 sprzedaje to gołębiarzom na woreczki chyba

• Like 1

pawel885    1223

Nawet jak by pszenica była po 1200 to będziesz się śmiał z kogoś że prognozował 1300 :) a sam prognozujesz 600 od X lat i jest dobrze 

knoro93    206
Napisano (edytowany)

Po co wy rozmawiacie z tym idiota?  Trzeba go traktowac jak powietrze to moze zamknie morde a to gdzie nie wejdziesz to wszedzie stszek i staszek i zadnego madrego postu. Sami prowokujecie a potem nie ma co czytac. Nie dziwo ze osoby ktore kiedys tu pisaly i mialy napeawde wiedze przestaly tu sie udzielac skoro taki poziom forum sie teraz zrobil. 

Edytowano przez knoro93
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

pawel885    1223

Ja nie będzie się nikt odzywał to dopiero będziesz miał co czytać - "dziś kupione 2 tony po 600 chłop aż prosił żeby zabierać " , "dziś na skupie pełno ludzi bo od jutra ma być po 500...." 

• Haha 1

staszek131415    3911
42 minuty temu, pawel885 napisał:

Nawet jak by pszenica była po 1200 to będziesz się śmiał z kogoś że prognozował 1300 :) a sam prognozujesz 600 od X lat i jest dobrze 

Cały czas pisałem o stabilizacji na poziomie750 i tyle pewno będzie niedługo Ty bzdury wypisywałś nie wstawisz faktury bo jej po prostu nie masz nic o 600 nie pisałem to Ty bzdury piszesz cena na dziś 800 netto chętnych brak gdyby zboża były braki to 1000 by już dawno kosztowała a tak cena praktycznie od żniw do marca stała w miejscu

25 minut temu, knoro93 napisał:

Po co wy rozmawiacie z tym idiota?  Trzeba go traktowac jak powietrze to moze zamknie morde a to gdzie nie wejdziesz to wszedzie stszek i staszek i zadnego madrego postu. Sami prowokujecie a potem nie ma co czytac. Nie dziwo ze osoby ktore kiedys tu pisaly i mialy napeawde wiedze przestaly tu sie udzielac skoro taki poziom forum sie teraz zrobil. 

Kto jak kto ale ja pisałem tak jak jest kto mnie posłuchał ten nie stracił bo sprzedał w dobrej cenie a komu się nie udało bo czekał na 1000 żal dupęściska podobnoświnie mają być drogie jak nigdy w ostatnim dziesięcioleciu ale na ceny zboża to nie wpłynie

• Like 1

piotreku1    88

"Pszenica paszowa nie będzie po 800 a ocenie zadecyduje popyt i podaż o cenie  decyduje liczyć sobie możesz pytanie kto Ci to da Ardanowski zrobi  porządek i do pieca będzie sz mógł je wsypać,, -to jest post Staszka z 4 sierpnia 2018r    na szczęście na agrofoto nic nie ginie idzie cofnąć i poczytać posty Stasia kłamczuszka 😁

staszek131415    3911

Ale dlaczego nie przytoczysz kolegów co pisali że po 1200 na niemcy idzie i że niżej 1000 nikt nie sprzeda w grudniu a wiosną to i po 1200 ?

• Like 1

Sumik    37
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Następny bajkopisarz

600 ton silosy to mają 100 hektarowe gospodarstwa także ten Twój odbiorca to żaden gracz na rynku

Nie no Ty i Pawel od sierpnia ta sama cena a jemu stale rośnie 🤔 niemiec w żniwa 1200 dawał

D rogi Stasiu masz racje :D W żniwa sprzedawałem po 660 :D Jakoś przed połową wrzesnia sprzedawałem po 720 w pażdzierniku sprzedawałem po 760 a jakiś czas temu można było sprzedać po 800 (dla ułatwienia mówie o cenach w jednym skupie bo na początku lutego mogłem po 820 sprzeddać gdzie indziej ) faktycznie jak w morde strzelił  od sierpnia ta sama cena

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Kto jak kto ale ja pisałem tak jak jest kto mnie posłuchał ten nie stracił bo sprzedał w dobrej cenie a komu się nie udało bo czekał na 1000 żal dupęściska podobnoświnie mają być drogie jak nigdy w ostatnim dziesięcioleciu ale na ceny zboża to nie wpłynie

Czyli drogie swinie nie są czynnikiem do wzrostu cen ale tanie już tak ??

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

staszek131415    3911

Tekst Józka gdzie te ceny były ? Miało być we wrześniu pół roku minęło skoro nigdzie nie ma zboża czemu cena w miejscu stoi kto odpowie?

Konsumpcja dochodzi do 850 zł, reszta skupów podniosła na 820-830. Kukurydza, gotówka do ręki 730-750 z odbiorem z podwórka. Ceny netto. Za miesiąc 100 zł więcej, jak nic. Bańka pęka stanisławus. Zapisz się na politologie i na politikiera startuj, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i p...głupoty jak rasowy parlamentarzysta z platformy. 

Przed chwilą, Sumik napisał:

D rogi Stasiu masz racje :D W żniwa sprzedawałem po 660 :D Jakoś przed połową wrzesnia sprzedawałem po 720 w pażdzierniku sprzedawałem po 760 a jakiś czas temu można było sprzedać po 800 (dla ułatwienia mówie o cenach w jednym skupie bo na początku lutego mogłem po 820 sprzeddać gdzie indziej ) faktycznie jak w morde strzelił  od sierpnia ta sama cena

Czyli drogie swinie nie są czynnikiem do wzrostu cen ale tanie już tak ??

Oczywiście że nie nawozy też drożały a zboże taniało a Twoim zdaniem powinny podążąć za cenami nawozów Ty tego nie zrozumiesz

Czyli jednak przyznajesz że miałem rację🤣

• Like 1

Sumik    37

jak zboże taniało jak było coraz droższe ?? Wez mi To Stasiu wytłumacz bo ciekawie mówisz :D Tylko ja głupi i nie rozumiem ;d

Agrest    4502
2 godziny temu, knoro93 napisał:

...  Trzeba go traktowac jak powietrze to moze zamknie morde...

Czyli jednym słowem bez niego jak bez tlenu i świeżego powietrza nie da się żyć😁

Po prostu Staszek Was nakręca i motywuje😀

staszek131415    3911
6 minut temu, Sumik napisał:

jak zboże taniało jak było coraz droższe ?? Wez mi To Stasiu wytłumacz bo ciekawie mówisz :D Tylko ja głupi i nie rozumiem ;d

Wes sobie chłopie poczytaj posty z lipca było po 800 podobno miało być po 1000 ile podrożało od tegoczasu?

• Like 1

Sumik    37

Stasiu nie wiem czy wiesz ale w Polsce są rejony gdzie zboża zawsze są tańsze a Ty mi wyskakujesz z cenami z rejonów gdzie zawsze są droższe. Ja wiem jedno Ja sprzedawałem w żniwa po 660 a mogłem sprzedać na początku lutego po 820 czyli o 160 złotych na tonie drożej czy taniej czy tak samo jak To wygląda ?  Weż Stasiu poradz bo aż zgłupiałem ;O

• Like 1

wiesiek63zmc    815

Kiedyś na tej stronie wypowiadali się ludzie , przedstawiali analizy  różnych instytucji porównując je , analizowali sytuacje  ale już nie uczestniczą w tej dyskusji która stała się  koncertem życzeń . Szkoda bo mądrych dobrze było posłuchać

• Like 1

Bartek933    3706

Wymień ich, może wrócą

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

wiesiek63zmc    815

S ą aktywni w innych tematach , może nie chcą bić piany , nie wiem czy można mi ich wymieniać

ws71    439
3 godziny temu, knoro93 napisał:

Może tak po nikach kto na tym forum miał wiedzę na temat cen jakie będą w obecnym sezonie,moja okolica ok 15 sierpnia 800 netto ,plony na 30-40% poziomie średniej wieloletniej , prawie wszyscy ,,experci" na tym forum twierdzili że 900-1000 to minimum podpierając swe prognozy na rzeczywistych polonach w Europie i co mineło 7 miesięcy i te prognozy można sobie potłuc o kant d...y,na rynkach rolnych rzadzi kapitał spekulacyjny i to on określa ceny [obecna sytuacja na rynku],co do prognoz  to najbardziej trafna okazała się jak na razie prognoza izby paszowej  ze srednią cena ok 800zl,przecież Europa praktycznie jest rugowana ze światowych rynków przez pana Władimira

• Like 1

staszek131415    3911

Dokładnie a my możemy sobie tylko gdybać i to czy urosło 8 ton czy 2 nie ma żadnego znaczenia

warchest    132
20 minut temu, ws71 napisał:

Może tak po nikach kto na tym forum miał wiedzę na temat cen jakie będą w obecnym sezonie,moja okolica ok 15 sierpnia 800 netto ,plony na 30-40% poziomie średniej wieloletniej , prawie wszyscy ,,experci" na tym forum twierdzili że 900-1000 to minimum podpierając swe prognozy na rzeczywistych polonach w Europie i co mineło 7 miesięcy i te prognozy można sobie potłuc o kant d...y,na rynkach rolnych rzadzi kapitał spekulacyjny i to on określa ceny [obecna sytuacja na rynku],co do prognoz  to najbardziej trafna okazała się jak na razie prognoza izby paszowej  ze srednią cena ok 800zl,przecież Europa praktycznie jest rugowana ze światowych rynków przez pana Władimira

fakt plony były tragiczne w tym roku , i te ceny troszke wyzsze ale nie rekompensuja suszy , a ty sprzedales pszenice czy jeszcze cos trzymasz ? jak myslisz w czerwcu pojdzie cos do gory ? a unia zeby ruskich zalatwic to powinna dopłacać na portach do exportowanej pszenicy i wtedy z uni była by tansza pszenica a rosja by sie zapchała i kasa rosji lekko by sie ukruciła na rolnictwie 

ws71    439
Napisano (edytowany)

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/prawo-i-finanse/15283-rosja-gotowa-na-zniesienie-embarga-na-unijna-zywnosc

Jeżeli starym zwyczajem Niemcy z Francją sie dogadają , do tego dojdzie bezcłowy kontyngent drobiu z Ukrainy[ 50 tyś t] to ze wszystkim zostaniemy , ja akurat to kupuję dla siebie i rodziny żyto pasz 795,jęczmień 860,kuku 800 wszystkie ceny brutto było to zakupione na początku lutego, z tego co widać to magazyny producentów świecą pustkami, została kuku i rzepak ,na moje cena pójdzie do góry ,przynajmniej w północno-zachodniej Polsce do ok 900zł  za dobrą psz.konsumpcyjną

Edytowano przez ws71

slawo777    0
Dnia 16.03.2019 o 12:00, sumek666 napisał:

Z tego co słyszałem to najdroższe zboże u nas było w styczniu jak były mrozy i i brzydka pogoda. Cena 880 zł netto 

Dokładnie w styczniu najwyższe ceny były, jak była beznadziejna pogoda do wywozu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez jarofj
      Witam, Ile kosztuje sadzenie ziemniaków sadzarka 4-rzędową o rozstawie 75cm wraz z zaprawiarką.?
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Przez abc1922
      Panwie po ile liczycie sobie oplacalnosc kupna obornika. Znaczy za ile kupujecie bądź sprzedajecie gnoj. Nie chodzi mi o zamianę za słome.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj