Polecane posty

damin1    64

Wiesz, ja mówię odnośnie ceny tylko. Plon to już indywidualność, różne aspekty, pogoda niesprzyjająca itp, itd. Kiedyś taka starsza babcia mówiła mi ''rok płaci, rok traci''

warchest    160

ale wiesz u nas w szerokim nawet terenie mam znajomych co duzo dalej gospodarstwa maja odemnie i w tym roku nie bylo plonow wgl i ogolnie w całym kraju nie było plonów z tego co słyszalem wiec skad te zboze maja ze ceny takie sie zrobily lipne ? 

damin1    64

Cały czas rolnika ładowali w dupe i ładować będą.. Rolnik ze sprzedaży swoich produktów musi utrzymać szereg pośredników. Spekulanci ruszyli i to się robi.. 

Odnośnie plonów, to u mnie w terenie nie były takie złe. Jak ktoś zadbał to miał. susza nie narobiła takich szkód jak się spodziewano a gorzej zrobił deszcz przed samymi żniwami bo zboże porastało na pniu i pod paszówkę szło dużo. wiadomo od odmiany też zależało... 

Wiadomość z agroFakt.pl

warchest    160
5 minut temu, damin1 napisał:

Cały czas rolnika ładowali w dupe i ładować będą.. Rolnik ze sprzedaży swoich produktów musi utrzymać szereg pośredników. Spekulanci ruszyli i to się robi.. 

Odnośnie plonów, to u mnie w terenie nie były takie złe. Jak ktoś zadbał to miał. susza nie narobiła takich szkód jak się spodziewano a gorzej zrobił deszcz przed samymi żniwami bo zboże porastało na pniu i pod paszówkę szło dużo. wiadomo od odmiany też zależało... 

u nas tez dbalismy i to ostro o zboza nawet na niektore pszenice poszlo po 600 kg saletry w 3 dawkach i wszystko bylo robione zeby jak najlepiaj oddalo a i lepszych rolnikow znam co chuhali i dmuachali na pszeniczki a tez nie mieli plonow niestety tak u nas sie susza wdala we znaki 

bialy2005    371
Ursusik3512 napisał:

Rzepak już 1500 netto pszenżyto 720 netto biały sprzedałeś rzepak czy czekasz?? Teraz taniej jak w żniwa.

Czekam już niżej chyba nie spadnie do maja kasa mi nie potrzebna. Jak widzę to na rzepaku spadki sie zatrzymały narazie ale Cenow bryndza jak pomyślę zemiglem podpisać za1650 netto to szlak mnie trafia...

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Maaxx    34

Teraz ceny będą szły w górę bo wczoraj miałem spore zainteresowanie na rzepak i pszenicę 

Podobno pszenicy jest już mało u rolników bo każdy panikował i sprzedawał a młyny mają zapasy które się niebawem skończą

Cena wróci na 900 zł za tonę 

• Like 1
  • Haha 3

Wicherek    313

już wiedzą że będzie susza , moja saletra leży na polu i tylko wiatr ją trąca

ile Ci dawali za rzepak ?

bialy2005    371

Teraz w dołku to nic dziwnego każdy by chciał kupić przetrzymac i zarobić

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

2 godziny temu, Maaxx napisał:

Teraz ceny będą szły w górę bo wczoraj miałem spore zainteresowanie na rzepak i pszenicę 

Podobno pszenicy jest już mało u rolników bo każdy panikował i sprzedawał a młyny mają zapasy które się niebawem skończą

Tak, a na jakiej podstawie twierdzisz, że zapasy się kończą? Pracujesz w młynie czy jak 

Kupię zboże, mój transport, płace w dniu załadunku, zainteresowanych proszę o kontakt priv ;))

Sprzedam wapno firmy Lafarge: KUJAWIT & RADKOWIT (zwykłe i premium) z odbiorem osobistym na kopalni lub z moją dostawą ;))

JozB    181
53 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

Tak, a na jakiej podstawie twierdzisz, że zapasy się kończą? Pracujesz w młynie czy jak 

A staś i inni na jakiej podstawie twierdzili, że będą rekordy  w sierpniu i są rekordowe zapasy? Staś twierdzi ponadto, że ludzie zasypani kukurydzą. Czego jego się nie czepisz Damian? U nas pld opolskiego pszenica 760-780 netto, qq 680-700 netto

bialy2005    371

Na paszarniach mówią że narazie nie piszą nowych kontraktów do puki nie zobaczą dna w magazynach.

marek1977    52

A dno zobaczą bardzo prędko. Wczoraj rozmawiałem z gościem ,co kupuje pszenicę  i pytam skoro tyle pszenicy i mają być takie plony to czemu jeszcze niżej nie płaci za pszenicę to on mi ,że zbytnio nie ma z czego już urywać bo zboża jest mało,  ci co już musieli sprzedać to sprzedali ,a reszt poczeka  i to do samego końca.Dobrej konsumpcji jest bardzo mało i jeśli ktoś zna temat to wie że pszenica z nowych zbiorów nadaję się na przemiał dopiero we wrześniu.Tak więc czas pokaże,w mojej okolicy cena stanęła na 800zł netto i na razie jest wyczekiwanie.

• Haha 1

grain    1
4 godziny temu, Maaxx napisał:

A jeśli do mnie zadzwonił tylko jeden telefon za pszenicą to znaczy, że cena będzie szła w nadal w dół? Opierasz swoją wiedzę na temat ceny pszenicy na ilości telefonów które dostajesz? 🤣 przecież te firemki, skupy i inne podmioty skupujące zboże dzwonią  czy jest podaż czy jej nie ma, czy jest wysoka cena czy niska.

Pszenicy jest mało bo tak Ci Pan Kazik ze skupu powiedział? Pan Kazik pewnie ma taką samą wiedzę o zapasach jak i my wszyscy tutaj na forum.

Lubelskie cena cały czas w dół - pasza 775 brutto, konsumpcja 800 brutto (ceny z wczoraj, które dostałem)

• Like 1

andrzej1988    147

Kurzarnia Bidaczów 780 brutto Pękala Łukowa 730 brutto nic nowego. Cena najniższa chyba w całej Polsce.

marek1977    52
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

A skąd Ty  w marcu wiesz jakie będą plony  ?  :))))

Mówili w Agropierdołach 😉😉😉.

Bartek933    4156

Pszenica 800 netto paszówka i pszenżyto 760 netto 

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

gdzie takie ceny?

Kupię zboże, mój transport, płace w dniu załadunku, zainteresowanych proszę o kontakt priv ;))

Sprzedam wapno firmy Lafarge: KUJAWIT & RADKOWIT (zwykłe i premium) z odbiorem osobistym na kopalni lub z moją dostawą ;))

Bartek933    4156

Południowa wlkp, cena z dziś

warchest    160
8 minut temu, Bartek933 napisał:

Południowa wlkp, cena z dziś

czyli u cb by drozalo ? 

Bartek933    4156

Właśnie się trzyma, w ubiegłym tygodniu była po 810

Mario81    17

w lutym okoliczne kurniki płaciły 870zł netto za pszenice i nikt nie woził z rolników. Wiec zewnetrzne firmy im dostarczały. Dzisiaj daja 780-800 i zapisy do  połowy kwietnia od rolników bo kazdy czekał jak bedzie po 1000

wiesiek63zmc    976
3 godziny temu, andrzej1988 napisał:

Kurzarnia Bidaczów 780 brutto Pękala Łukowa 730 brutto nic nowego. Cena najniższa chyba w całej Polsce.

wie jak zarobić

chwiolas    17
2 godziny temu, Mario81 napisał:

w lutym okoliczne kurniki płaciły 870zł netto za pszenice i nikt nie woził z rolników. Wiec zewnetrzne firmy im dostarczały. Dzisiaj daja 780-800 i zapisy do  połowy kwietnia od rolników bo kazdy czekał jak bedzie po 1000

Już widzę te zapisy...

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez jarofj
      Witam, Ile kosztuje sadzenie ziemniaków sadzarka 4-rzędową o rozstawie 75cm wraz z zaprawiarką.?
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Przez abc1922
      Panwie po ile liczycie sobie oplacalnosc kupna obornika. Znaczy za ile kupujecie bądź sprzedajecie gnoj. Nie chodzi mi o zamianę za słome.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj