Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
17 godzin temu, Zdzinio napisał:

Nie wie nikt jak młyn SZYMANÓW płaci?

Narazie od dłuższego czasu trzyma się 695zl brutto rolnik ryczałtowy. Może jutro zajadę to zobaczę czy nic się nie zmieniło.

Edytowano przez choinek.pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    95

A Ty @galan99 jak staszek wyszukujesz najniższej ceny. Kapka 660, agri 650,a jak już  tak Ci zależy  na siennicy to proskurex 635. Ceny netto.

Edytowano przez waldii1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    1150
4 minuty temu, waldii1 napisał:

A Ty @galan99 jak staszek wyszukujesz najniższej ceny. Kapka 660, agri 650,a jak już  tak Ci zależy  na siennicy to proskurex 635. Ceny netto.

Nie wyszukuję , spokojnie tylko tam też żyją ludzie i sprzedają tylko napisałem że są takie cenny pszenic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

melon10641    376

A co to za problem w dzisiajszych czasach podzwonić trochę dalej? Jak jest różnica w cenie to i 50km można ciągnikiem pojechać aby droga była ok, światła i hamulce. 

W zależności od skupu jest 22 albo 35km w jedna strona i zawsze ciągnikiem się wozi. 

Edit, 

A skupy tak zarabiają, że skupują taniej od małorolnych i sprzedają ciut dalej za większe pieniądze. Nie ma co się dziwić jak są tacy klienci.

Edytowano przez melon10641
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    505
50 minut temu, waldii1 napisał:

A Ty @galan99 jak staszek wyszukujesz najniższej ceny. Kapka 660, agri 650,a jak już  tak Ci zależy  na siennicy to proskurex 635. Ceny netto.

Gdzie ten kapka ma skup ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    376

Galan ja nie chcę Ci obrażać ale ty chyba masz depresję :P

w każdym temacie jakim piszesz to tylko marudzenie i wizja katastrofy. Chyba od 1000 Twoich postów tak sobie nabijasz posty tym marudzeniem.

Przypominasz mi takiego rolnika uprawiał maliny, gadam z nim a on mówi: "panie to się nic nie opłaca ta malina to taka susza straszą(2015). Mówię no ale cena chyba 10zl a on: Panie a co to za cena jak plon niski. No to mówię że nawadnianie trzeba zrobic. Malina za stodoła, studnia jest to można próbować małym kosztem podlewać. A Panie to dużo pieniędzy trzeba i nie wiadomo czy się to opłaci i czy dalej maliny będzie uprawiać. 

Także zawsze takiemu źle. A kilka wiosek dalej gość postawił zbiornik retencyjny do ocieplenia wody i studnie. Zbierał dziennie tone malin po 10zl za kg. Chyba mu się nawadnianie zwróciło ;)

Edytowano przez melon10641
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    5788

A gdzie tam, Panie ale ile więcej za zbiór zapłacił, odźwigał się. 😁

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    1362
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

A co to za problem w dzisiajszych czasach podzwonić trochę dalej? Jak jest różnica w cenie to i 50km można ciągnikiem pojechać aby droga była ok, światła i hamulce. 

W zależności od skupu jest 22 albo 35km w jedna strona i zawsze ciągnikiem się wozi. 

Edit, 

A skupy tak zarabiają, że skupują taniej od małorolnych i sprzedają ciut dalej za większe pieniądze. Nie ma co się dziwić jak są tacy klienci.

A kto by tyle śmigał ciągnikiem, za niewiele większa cenę najmiesz ciężarówkę na 10-12t lub z przyczepą na 20 i w dzień obrócisz kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    382

A co za problem godzine drogi traktorem w jedną strone ,chyba że brak przyczep odpowiednich

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    1150

Żeby zaraz nie było że mi tylko się zapytam ile kosztuje transport 10 t pszenicy i duży traktor , bo u nas biorą za 5 kilometrów w obie strony  150 zł a za 50 kilometrów chciał 600 zł w obie strony .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    5788

Miwigos u mnie i na wschodzie są inne realia. Gospodarstwa mniejsze, ciągnik przeważnie 70 - 80km i przyczepa 4 do 8 t maks. Nie jest tak kolorowo z tym transportem.

Korzystniej jest szukać kupca który podstawi auto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    1150

Mają ją przecie dziś wyjechać na szosę wszystko musi być sprawne . 6 zł z kilometra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    376
1 godzinę temu, jahooo napisał:

A kto by tyle śmigał ciągnikiem, za niewiele większa cenę najmiesz ciężarówkę na 10-12t lub z przyczepą na 20 i w dzień obrócisz kilka razy

Można i tak ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    16
3 godziny temu, waldii1 napisał:

A Ty @galan99 jak staszek wyszukujesz najniższej ceny. Kapka 660, agri 650,a jak już  tak Ci zależy  na siennicy to proskurex 635. Ceny netto.

A jęczmień nie wiesz po ile proskurex płaci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, galan99 napisał:

Żeby zaraz nie było że mi tylko się zapytam ile kosztuje transport 10 t pszenicy i duży traktor , bo u nas biorą za 5 kilometrów w obie strony  150 zł a za 50 kilometrów chciał 600 zł w obie strony .

Na gówniarza jesteś za bystry , bardziej mi na handlarza pasujesz i to takiego którego trzeba walić dechą w łeb hahaa

10 ton podobnie jak i trasa 5 kilometrów  albo 50 km. za 600 zł . to właśnie powód żeby sprzedać takiemu dupkowi jak ty  ????

nie !!!

takiemu dupkowi trzeba pierdolnąć dechą w łeb haha

a na zboże poszukać kupca który dechą już dostał i zmądrzał

😀😀😀

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2274

10t towaru to i dwoma 4,5 tonowkami weźmie na raz , a jak nic po trasie nie wypadnie to pół tony do przodu jest zarobione gdy jedzie się swoim sprzetem . Dla jednych warto taką dniówkę zarobic , inni się po taką kasę nie schylają .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
19 minut temu, Tomek90 napisał:

Hehe 6zl za kilometr - nie wiem śmiać się czy płakać z tego 😂

jeszcze troche to bedziesz bulic po 2 EUR za kilometr/jak podniosa place mimimalne akcyzy itd a pszeniczka dalej bedzie po 600

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    220
8 minut temu, Fabian777 napisał:

Kontrakt podpisany na 720 netto dostawa młyn jelonki. 

 

a sami zabierają?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    521
36 minut temu, Anetka1 napisał:

jeszcze troche to bedziesz bulic po 2 EUR za kilometr/jak podniosa place mimimalne akcyzy itd a pszeniczka dalej bedzie po 600

No i to mi się podoba 600 euro za tonę pszeniczki to już żyć nie umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    230

6zl za kilometr mów galan skąd jesteś o dawaj klientów 1zl dla Ciebie od kilometra będę woził 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez jarofj
      Witam, Ile kosztuje sadzenie ziemniaków sadzarka 4-rzędową o rozstawie 75cm wraz z zaprawiarką.?
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez abc1922
      Panwie po ile liczycie sobie oplacalnosc kupna obornika. Znaczy za ile kupujecie bądź sprzedajecie gnoj. Nie chodzi mi o zamianę za słome.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj