Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mano    20

Tablice rejestracyjne Łódzkie, Zduńska Wola 

90210grzesiu    68
Napisano (edytowany)

To ile chcecie płacić w okolicach Zduńskiej woli jaki skupy za pszenicę dają maź 650 netto a ja 670 netto gotówką ewentualnie 670 plus vat na przelew? myślę że to dobra stawka.

Edytowano przez 90210grzesiu

Wiadomość z agroFakt.pl

90210grzesiu    68

jak ktoś w okolicach szadku ma do sprzedania to nikt lepiej w okolicy nie zapłaci a potrzebuję 300 koła wydać.

wiesiek63zmc    543

Jak musisz wydać to może wydaj na mnie u mnie potrzeby wielkie np. za doradztwo Ty będziesz miał wiedzę a ja twoje pieniądze

• Haha 3

90210grzesiu    68

Ty mi przywieź za tą kasę zboże, a na miejscu już zrobimy GRUBĄ pogadankę tematyczną;P

zetorr6441    105

Kosil ktos w tym roku hondie? 

U mnie kolejny kawalek ladnie wygladajacy dal tylko 5.5t

Chyba pierwszy i ostatni rok na moich polach 

Zbyszek3939    25
37 minut temu, zetorr6441 napisał:

to nie hondi wina   na wiekszości  odmian będą niespodzianki

o ile już nie są

mano    20

Zależy od regionu posiadam Hondie a po drugiej stronie drogi Tonację i patrząc z kłosa i z ziarnka to lepiej Tonacja wygląda ale wszystko pokarze kombajn.

Albercik99    46
3 godziny temu, tom50 napisał:

Pierwsze  pole pszenicy dzisiaj skończone . Pszenica po kukurydzy siana 5.10 plon wg zbiorników 6.5 tony/ha wilgotność 12,5%. Cena u nas 620netto . Powiat Toruński

Znowu te zbiorniki... W tym roku większości kopara opadnie po zważeniu tych jednostek zwanych "zbiornikami", bo parametr tzw. gęstość w tym roku bidny, oj bidny.

• Like 1

ZELKOW    591
aro1975 napisał:

10 godzin temu, ZELKOW napisał: Dzięki w poniedziałek będę dzwonił 😉 a żyto w Lubelskim/Mazowieckim po ile chodzi ktoś coś? słabo 500-600 - jeszcze nie dzwoniłem do łukowa - ciekawe co tam Sławek płaci w tym roku?

też słyszałem ceny od 500-600 myślałem że gdzieś lepiej jest ja dopiero koniec tygodnia zaczne kosić bo nie będę miał kiedy wcześniej to będę się orientowal

przemol87 napisał:

To ile chcecie płacić w okolicach Zduńskiej woli jaki skupy za pszenicę dają maź 650 netto a ja 670 netto gotówką ewentualnie 670 plus vat na przelew? myślę że to dobra stawka.

cena za pasze ? a żyta nie potrzebujesz?

90210grzesiu napisał:

cena za pasze ? a żyta nie potrzebujesz?

aro1975    213

ja  nie dużo będę miał żyta w tym roku (posiałem tyko 4,5ha)  i chyba wrzucę na stropy 

Bugii    46
9 godzin temu, zetorr6441 napisał:

U mnie hondia na slabszym polu 5.5t. Na lepszym 7.5t. Srednio 6.5 t wyszlo. Jak na ta susze to mysle ze dobry wynik. Slomy od groma. 20 bel z h 160cm. Gdyby nie przypalilo ziarna na koniec i zbiory byly na poczatku sierpnia 8 t morowane.

zetorr6441    105
10 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

to nie hondi wina   na wiekszości  odmian będą niespodzianki

o ile już nie są

Tylko ze arkadia z gorszej ziemi dala 7.3t a te po lucernie i jeszcze na oborniku. Agrotechnika ta sama. 2x grzyb,początkiem marca  300saletrosan potem 250 saletra, 2x mikro +mocznik. Ponizej zdjecie jak wygladala wczesniej

Koledze w ubieglym roku sialem razem ze swoja 1ha, kupil pierwsza lepsza odmiane na targu i nie zaprawial. Pod koniec kwietnia dostala 200saletry a w maju jak miala juz flage pryskal od chwastow. X lat bez wapna i obornika w dodatku przedplonem byla pszenica jara i x lat jest zboze.  Wczoraj wozilem mu na skup i wyszlo 6.2t ktos moze mi to wytłumaczyć jak to mozliwe? 

IMG_20190514_164808.jpg

Taurus83    325

Bo to odmiana typu PAPARAK lub PAPARUCH ( zależy w jakim rejonie mieszkasz ) sprawdza się tylko u PAPARAKÓW lub PAPARUCHÓW. Jakbyś posiał u siebie to nic z tego nie będzie.  Mój znajomy,  jeden z większych PAPARAKÓW  na wiosce też tak uprawia pszenicę. Raz na kilka lat mu się uda osiągnąć plon powyżej 5t. Niestety w tym roku nie pykło..

• Haha 2

Zbyszek3939    25
46 minut temu, zetorr6441 napisał:

Tylko ze arkadia z gorszej ziemi dala 7.3t a te po lucernie i jeszcze na oborniku. Agrotechnika ta sama. 2x grzyb,początkiem marca  300saletrosan potem 250 saletra, 2x mikro +mocznik. Ponizej zdjecie jak wygladala wczesniej

Koledze w ubieglym roku sialem razem ze swoja 1ha, kupil pierwsza lepsza odmiane na targu i nie zaprawial. Pod koniec kwietnia dostala 200saletry a w maju jak miala juz flage pryskal od chwastow. X lat bez wapna i obornika w dodatku przedplonem byla pszenica jara i x lat jest zboze.  Wczoraj wozilem mu na skup i wyszlo 6.2t ktos moze mi to wytłumaczyć jak to mozliwe? 

IMG_20190514_164808.jpg

mądry nie będziesz  tak to wychodzi być może te wcześniejsze odmiany typu arkadia  po prostu wcześniej  naleli ziarno  i  im tak susza nie zaszkodziła i upały hondia jest pszenicą  póżniejszą   ale to tylko takie gdybanie niech się wypowiedzą  bardziej doświadczeni fachowcy

jahooo    1010
2 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Pocieszyłes mnie, bo mam kawałki, gdzie tez nie szalałem z azotem i wyglądają ładnie, może tez posypią ??

jahooo    1010

U mnie tak było w sezonie 2018, po sprzedaniu było kilka ton więcej, niż w/g przyczep. Nie ma normy

jahooo    1010

janowskopodlaski czy janowskolubelski ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Siwecki97
      Witam,
      Potrzebuje opinii o kombajnie zbożowym Fendt 5220E/5225E jak i o całym koncernie produkującym Laverdę, Fendta i Massey'a Fergusona. Prosze podsuwać również opinie i ceny innych marek kombajnów.
      Pozdrawiam!  
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez jarofj
      Witam, Ile kosztuje sadzenie ziemniaków sadzarka 4-rzędową o rozstawie 75cm wraz z zaprawiarką.?
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj Anuluj