Polecane posty

Norman    4

Znajomy ma na sprzedaż 50 t jęczmienia to tylko w jednej płatkarni zaproponowali 800-830 zł/tona, odległość 35 km, wiem że oni tylko okresowo kupują. Inne skupy nie kupują jęczmienia lub wstrzymują skup. Poleciłem mu jeszcze do Cargilla się odezwać. Piszę tylko to co mówił sam nie mam nic na sprzedaż także o cenę nigdzie nie pytałem.

zetorki12    7754

No nie ? Po tyle to nawet Jarkowe byki się nie wybijają . :P

• Haha 1

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

przem64    12

raz tylko pamiętam żeby w żniwa pszenica była droższa jak w zimie a to było w 2013 roku, zawsze się opłacało magazynować. 
Nikt nie da godziwej ceny w lipcu, u mnie ponoć ma być w okolicach 650-690 netto ponieważ w takiej cenie były zawierane kontrakty przez średnie skupy i większe gospodarstwa posiadające około 1 tyś ha. 

Jak nic się nie nie wydarzy to również przy rozsądnej analizie wychodzi to co mówi kolega miwigos że do zimy powinna zdrożeć +/- 100 zł netto 

• Like 1

Bartek933    2992

W PIAST paszę duża dostawa z ukrainy i cennik ostro w dół

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

LukeClaas    394
Dnia 11.06.2019 o 13:43, jajonasz napisał:

Sprzedawał ktoś u samborskiego na pawłowie koło Bychawy? Robi się problem z zapłatą za zboże 😨

Trochę cwaniak z gościa. Z rana cena XXX po dotarciu na miejsce 30 zł taniej na tonie. 16t wróciło z powrotem do stodoły.

• Haha 1

galan99    568
3 minuty temu, LukeClaas napisał:

Trochę cwaniak z gościa. Z rana cena XXX po dotarciu na miejsce 30 zł taniej na tonie. 16t wróciło z powrotem do stodoły.

To samo będzie w żniwa od sierpnia do końca Werzesśnia  cena góra , duł przynajmniej w moich stronach .

soltys48    3412
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

W PIAST paszę duża dostawa z ukrainy i cennik ostro w dół

U mnie Piast w ogóle nie bierze

pawel885    1030
1 godzinę temu, LukeClaas napisał:

Brawo za postawę, prawidłowo. Pojechałem kiedyś z próbą na skup ładnie pięknie a potem 3 ciężarówki zajechały i bida - cena 30zł niżej - wuj ci w kakao powiedziałem i zawiozłem do starego odbiorcy niby 20zł niżej ale pewne

• Like 1
  • Haha 1

miwigos    223
3 godziny temu, soltys48 napisał:

U mnie Piast w ogóle nie bierze

Tak zasypany ?

Agrest    2937

Czekają na poślad AD. 2019

Zajechalem dziś do pszenżyta,  słoma zasycha, flagowy zwinięty w rulon. Kłosy wiązały po 6 ziaren w pięterku, 2 już zredukowane, a to co zostało to wata po sciśnięciu.  Niby w maju coś opadów było a względem zeszłego roku zapowiada się gorzej. Kłosy krótsze niż w ubiegłym roku. Rok temu były jakieś zasoby po zimie, w tym susza od lutego 

• Confused 1

Wicherek    183
2 godziny temu, galan99 napisał:

To samo będzie w żniwa od sierpnia do końca Werzesśnia  cena góra , duł przynajmniej w moich stronach .

Syp do stodoły i czekaj !

• Like 1

staszek131415    3760
3 godziny temu, LukeClaas napisał:

Za te pieniądze to bym 16 ton nie ładował nawet no ale napiszesz że MTZ 5 litró tylko spalił

LukeClaas    394

j**nięty jesteś? To albo mamy wystawioną cenę dnia albo cenę jak widzi mi się z danej godziny.

BENNY82    128

Tak to jest już z nie którymi handlarzami cennik w głowie ma i machloje odpierdala. Ja nie woże jeżeli cennik aktualny nie wisi na ścianie.  A ceny już na żniwa o ile takie się utrzymają to spoko - jeżeli nie to trzwba będzie kontakty ze Srasiem poprawić bo kontrahent jakich mało i wypłacalny chyba bo swinie w cenie.

galan99    568

Trzeba zauważyć duże podmioty skupowe maja wywieszone cennik  skupu pszenicy a mniejsze podmioty ustalają rano jak wstaną i zobaczą że stoi dużo do sprzedania leci w dół i nie ma do sprzedania cennik w górę by zachęcić do sprzedaży na początek .

pawel885    1030
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, BENNY82 napisał:

jeżeli nie to trzwba będzie kontakty ze Srasiem poprawić bo kontrahent jakich mało i wypłacalny chyba bo swinie w cenie.

Stasio kontrakty oferuje po 510 brutto bo ma być w żniwa po 500 a że nie jest ch..em i zna realia życia chłopa to daje 510.  Co do cen w żniwa to kto zrobi wczesny atak to wygrywa, potem cena leci 10zł dziennie w dół 

Edytowano przez pawel885
  • Like 1

Paweł w swojej flustracji obecną sytuacja, nawet wkłada słowa ludziom w usta, których nie powiedzieli.

Jak nie masz nic do powiedzenia, to najlepiej Paweł idź patrzeć czy deszcz nie pada, albo szykuj magazyn tak jak Wicherek mówi 

• Like 2

Kupię zboże, mój transport, płace w dniu załadunku, zainteresowanych proszę o kontakt priv ;))

pawel885    1030
Napisano (edytowany)
Dnia 7.06.2019 o 16:42, staszek131415 napisał:

Polski gigant który skupuje zboża od Polskich rolników na dzień dzisiejszy proponuje cenę na żniwa kontrakt za:

Pszenice - 580 netto

Pszenżyto -530 netto

Jęczmień- 530 netto

Przy czym informuje że zbiory w Polsce będą na wysokim poziomie (mimo suszy,powodzi,deszczów nawalnych) i spodziewa się spadku cen na żniwa do sumy pszenica; 500 netto oraz pszenżyto i jęczmień 460 netto..

Coś jeszcze chcesz wiedzieć? Jaką fRustracją? Zboże dawno sprzedane, nowe rośnie ładnie ... A cena będzie w okolicach 700zł nie bój żaby. Kombinuj kombinuj nim twe skupy przeminą 

Edytowano przez pawel885
  • Haha 1

staszek131415    3760

Ale ja tylko zacytowałem wypowiedz przedstawiciela dużej firmy której nazwy tu nie podam byście im skupów koljkami nie zblokowali jak ruszycie ze sprzedażą dziś ładnie dolało i zboż analewają aż miło patrzeć

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez rudinho11
      Ceny żywca wieprzowego w 2019 roku zaczynamy od 3.2-4.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 6zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen pobujojowych?
      Kontynuacja tematu: 

• Przez Konrad531
      Cytując klasyka: "Nowy rok - nowe możliwości". Zapraszam do wspólnej dyskusji
      Kontynuacja tematu:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263850-ceny-mleka-2018/
    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez danielhaker
      Jak wyglądają ceny nawozów sztucznych w sezonie 2019?
      Po ile dało się wam kupić następujące produkty?
      Ostatnio dostałem następującą ofertę na nawozy azotowe:
      Saletrosan 26 cena 920 netto / tona w workach BB
      Zaksan 32 - cena 880 netto / tona w workach BB
      Saletrzak - cena 939 netto / tona BigBag.
      Przchodząc do nawozów wieloskładnikowych (NPK) na razie pytałem tylko o polifoskę 6 - cena 1560 netto / tona.
      Kontynuujemy temat: 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.