Polecane posty

XTRO    1537

Rysiek ile miałeś ton tego zboża że w taki handel się bawisz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Kurcze, zważywszy że suszę miałeś na papierze to 60t zdetalować nie jest łatwo.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie sztuka mieć 60 ton z 10 ha , sztuka to na nich zarobić 😀

trochę suszowego trochę ziarenek , promocja w lydlu i chłopina dobrze żyje hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Ja nawozy mam kupione ale to co się dzieje teraz to na pszenicę ograniczę a zwiększę na rzepak bo on drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

Ja połowę sprzedałem gdzieś mniej więcej , narazie czekam ale biorąc pod uwagę różnice w cenie między pszenica a pszenżytem to znów pszenżyto trzeba siać, kosztów można powiedzieć że polowe co na pszenicę a plon niewiele gorszy albo i lepszy na słabszej glebie albo w suszy. Do tego rzepak i szlus, niech sobie z Ukrainy wiozą pszeniczke zlana mendelejewem całym i do tego z chorubskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

To pszenzyto nie potrzebuje ochrony i nawozu że tak różnica ,ja twierdze że tylko minimalnie mniejsze koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

@Uziu92 gdzie te 50% zaoszczędzisz?

Dziś i tak trzeba 2 razy grzyba zrobić, ziarno zaprawić, chwasty jak w pszenicy, pk tak samo lub niewiele mniej

 N ile mniej 30-50kg? 

Jak na kosztach przyoszczędzisz 200 zł może 300 to chyba maks.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Marcin34 napisał:

U nas znajda cokolwiek wszystkie kraje obok zaraz zakaz a jak u nich to wszystko pchaja do nas 

Dopóki nie powyzdychają ze starości wszystkie co do joty czerwone PZPR-owskie mordy zakamuflowane we wszelkich możliwych instytucjach naszego kraju to tak się będzie działo. Jeszcze z 10 jeszcze z 20 lat i może w końcu będzie spokój.

 

W urzędach już widać sporą poprawę w stosunku do petenta. Młoda kadra zupełnie niżej nosi nos niż pani Grażyna lat 65, dla której fajek i kawa są ważniejsze od ciebie a ty jej nawet nie próbuj popsuć humoru bo wtedy na 100% nic nie załatwisz.

Ale na wyższych stołkach często nadal jeszcze siedzą czerwone mordy.

Pocieszające jest tylko to że już jest im bliżej niż dalej.

 

U tej naszej dzisiejszej ptasiej grypy brakuje tylko zamrożonych kurczaków na drzewie. Ewidentna zaplanowana akcja mająca na celu ujebanie PL w tym sektorze.

Tylko kto, ruscy czy niemcy?

Ja stawiam na hitlerowców.

W D jest ASF i jakoś nikt się nie kwapi aby podać to do publicznej wiadomości a wręcz tuszują ten fakt.

 

Cena zboża jak powiedział marks jest zależna od giełdy i nie ma znaczenia czy kurczaki będą go jeść w PL czy w Ukrainie. Gdzieś go muszą zjeść, więc cena nie spadnie.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ryszard to jak ci Twoi klienci, kury bez pszenicy chowają?🤔

Moim zdaniem wszystkich chcą uwalić, i hodowców drobiu i bydła i świń. Małych już prawie że wykończyli teraz za dużych się i wezmą. Gdzie się podziały te czasy, że każdy swoją ziemię obrobił i miał swoją żywność typu jajka, mięso czy mleko. Wszyscy leniwi, każdy mówi, że się nie opłaca i woli latać do sklepu po wszystko i albo powiększają majątek ziemski obszarnika, który się z tego cieszy bo ma jeszcze więcej albo zdzierają kasę z dopłat kiedy tej ziemi nawet palcem nie tkną. Pewnie prędzej czy później i takich jak ja za tyłek capną i zmuszą żeby jakiemuś obszarnikowi oddać bo obwarują zakazami, nakazami nie do spełnienia. Tak już powoli zabierają się za małych pszczelarzy, zostaną tylko najwięksi. Teraz na dofinansowanie na sprzęt pszczelarski jeśli nie masz co najmniej 10 rodzin i zarejestrowanej sprzedaży bezpośredniej lub RHD się nie załapiesz. I gdzie tu logika? Podstawą powinny być małe gospodarstwa i małe pasieki produkujące na potrzeby własne i potrzeby rynku lokalnego a nie molochy które mają po 100-200 czy więcej ha albo na przykład 300 rodzin pszczelich. Ale utrudnienia prawne, niskie ceny przy sprzedaży niewspółmierne często do poniesionych kosztów i lenistwo ludzi to zabiło. Wokół mnie zostałem tylko ja i 4 innych sąsiadów, którzy sami ziemię obrabiają i nie oddali jej w dzierżawę lub nie sprzedali. Z czego tylko nas dwóch jest młodych a reszta to co najmniej wiek średni. 

Znając życie to tylko moje wypociny i zostanę za to skrytykowany ale takie mam zdanie na ten temat.

Co do cen to sprzedane ostatnio kilka worków pszenicy dla kur dobrej znajomej po 650, jęczmień tylko jeden worek do siewu sprzedany za 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

jak dam torfu to nawozu 80- 100n max do tego raz na grzyba albo wcale i ewentualnie regulacja i 8 ton jest + słomy o wartości kolejnych 2 ton ziarna. W pszenicy to nie przejdzie na taki plon. Także żeby zrobić 8 ton pszenżyta mam połowę kosztów jak zrobić 8 ton pszenicy szczególnie na słabszych kawałkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Sraty taty. Jak słyszę że na pszenżycie nie ma kosztów i  przy niższych kosztach sypie lepiej od pszenicy to nie wiem czy ktoś mnie próbuje w uja zrobić czy sam siebie robi bo nie potrafi liczyć. Skracać trzeba i z tego co widzę w okolicy to skracają po dwa razy, fungicydy też dwa razy. Nawożenie pewnie npk pewnie takie jak pod pszenicę, nie wiem jak nawożenie wiosenne azotem bo nie sieje pszenżyta, ale też widzę że po 2-3 razy sypią.

Więc gdzie te ,,mniejsze koszty"?  Jeszcze pytanie ile się zbiera pszenżyta a ile pszenicy do tego dochodzi różnica w cenie na skupie.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

To i nawozy stanieją, ludzie więcej kupią i nasypią i będzie po 450😁

No na pszenicę nie ma chętnych, teraz nie sieję.

Najlepiej schodził jęvzmień po 700, potem owies po 550, pszenżyto po 650, a na pszenicę po 700 mało chętnych.

No najwyżej zostanie na drugi rok.

To mam się cieszyć z tych plag i rządów dobry zmiany czy ni ? Bo kurna już nie wiem . 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Pszenżyto ma mniejsze wymagania glebowe od pszenicy, więc jeśli ktoś ma słabsze gleby to nic dziwnego że będzie opłacało się bardziej niż pszenica na IVb lub V klasie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

@zetorki12 dla jednych lepiej, dla drugich gorzej

Zależy czy jesteś z tej sprzedającej czy kupującej

Ja wolę jak nieurodzaj i sprzedać mniej za więcej niż narobić się i wziąć tyle co bez roboty.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, koniu napisał:

Sraty taty. Jak słyszę że na pszenżycie nie ma kosztów i  przy niższych kosztach sypie lepiej od pszenicy to nie wiem czy ktoś mnie próbuje w uja zrobić czy sam siebie robi bo nie potrafi liczyć. Skracać trzeba i z tego co widzę w okolicy to skracają po dwa razy, fungicydy też dwa razy. Nawożenie pewnie npk pewnie takie jak pod pszenicę, nie wiem jak nawożenie wiosenne azotem bo nie sieje pszenżyta, ale też widzę że po 2-3 razy sypią.

Więc gdzie te ,,mniejsze koszty"?  Jeszcze pytanie ile się zbiera pszenżyta a ile pszenicy do tego dochodzi różnica w cenie na skupie.

Tylko że uziu zapomniał dodać jednego szczegółu mało znaczącego w zestawieniu kosztów którym jest nawożenie podłożem z pieczarek po 100t/ha.🤣

Taki malutki nic nie znaczący koszcik.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

tak, sam siebie robię w uja, waga pokazała ile było pszenżyta i chyba wiem jakie zabiegi w nim robiłem 😁 to że każdy napierdziela wszystkiego ile wejdzie bo się jutuberow na ogląda i myśli ze zaraz 10 ton będzie mial to nie znaczy że ja też muszę tak robić. Liczy się zysk ostateczny na czysto. Akurat pod pszenżyto tyle nie daje podkladu.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

8t bez zabiegu na grzyba?

Ale te świstaki zawijaką w sreberka😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

a co te fungi to jakieś magiczne są ? że jak nie opryskasz to masz połowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Dziś już tak.

Nie ma liścia - nie ma plonu.

A jak nie ma ochrony liścia - nie ma liścia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie dlatego chcę sprawdzić czy to warte użycia bo zawsze było bez fungicydów a teraz będzie z. Zobaczymy czy to warte użycia czy lepiej tradycyjnie opryskiwać tylko na chwasty i Antywylegaczem. Wszyscy radzili, spróbuj to sam się przekonasz czy warto to się spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

no to rok temu na tej samej działce miałem 3 tony z ha przy 2x fungi i 180n + odżywka. Rok w rok nie bije. Spróbuj u siebie zasiać w terminie na dobrze nagnojonej działce w dawce nie 100 a 180 czy 200 kg na ha nie po poplonach co wydoją cała wodę i zobaczysz co będzie , nawet jak trochę robal zje albo gryzonie to i tak będzie a nie siew późno i jeszcze 100 kg a potem marudzisz że słabo to wygląda i plonu nie bedzie. Rok temu pisałeś że z mojego pszenżyta nic nie będzie bo siewnik mi wysiał na 30 arach 150 kg i żeby to kultywatorem zryc a zostawiłem bo to tylko mały kawałeczek i sypnęło jak wściekłe , kiedyś pisałem ile dokładnie w którymś temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj