Polecane posty

Agrest    25581
12 minut temu, robercikj100 napisał:

Spokojnie Anetka nie każdy ma furmankę i kobyłkę tak jak ty . Niektórzy używają bardziej nowoczesnych środków transportu.

Chcesz powiedzieć że przejechał prawie 1500 km że średnią prędkością prawie 200 km na godzinę ?

I to w deszczu.  Autostrada rzekomo 260 non stop. Gość w jakiś rajdach startował. Chyba 1300km.

Zostało mi 22,5t pszenicy ozimej i jarej. Trzeba by chyba ze 4t dokupić i puścić auto.

Ostatnia cena 700brutto.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
3 godziny temu, Agrest napisał:

Kuzyn wrócił z francuskiego Calais do Warszawy  w niecałe 8 godzin. Kumpel z historią rajdowca A8 tak go przewiózł . Kuzyn sam lubi depnąć ale na drogę powrotną z nim już się nie pisał. 

 

Wstępnie umówione pszenżyto na 620 brutto.

To jest fizycznie nie możliwe ;) przerwa na tankowanie, a jeśli za***rdala to 2 razy tankowal więc... w 12 h byłbym w stanie uwierzyć ale nie w 8. Wychodzi na to że autosradką cały czas pod 300 podchodziło w takim razie, a to też bardzo możliwe nie jest bo inni uczestnicy ruchu, ciężarówki które wjezdzaja w najmniej odpowiednim momencie  itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
28 minut temu, Anetka1 napisał:

Zachowaj swe mądrosci dla siebie tak bedzie z korzyścią dla ciebie /arogant/burak

Nie mogę tego dla ciebie zrobić Anetko . Skoro mnie wyzywasz od idiotów to czuję się zobowiązany zabłysnąć swoją mądrością bo widzę że u ciebie za wiele jej nie ma 😂.

20 minut temu, danielursus3p napisał:

To jest fizycznie nie możliwe ;) przerwa na tankowanie, a jeśli za***rdala to 2 razy tankowal więc... w 12 h byłbym w stanie uwierzyć ale nie w 8. Wychodzi na to że autosradką cały czas pod 300 podchodziło w takim razie, a to też bardzo możliwe nie jest bo inni uczestnicy ruchu, ciężarówki które wjezdzaja w najmniej odpowiednim momencie  itd. 

Może pasażer był tak zajęty "tankowaniem" że umknęło my parę godzin ? A jak był całkowicie trzeźwy to współczuję podróży z takim.... nie napiszę brzydko bo Anetka mnie znowu zruga 😂😂😀


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Rola Człuchów pszenica konsumpcja 730, pasza 670, pszenzyto 600 jęczmień 640, żyto 530. Żyto i pszenzyto sprzedawałem w żniwa w tej samej cenie. Nie pamiętam ceny pszenicy w żniwa bo jej nie uprawiam. Ceny netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Wicherek napisał:

Anetka idż ugotuj chłopu jeść bo z głodu zdechnie 

 Anetka1 to @AleksanderX przecież. :D Damskie multi sobie założył, ciekawe czy czasami  nosi też rajstopy? ;) 

Pszenica paszowa 690 netto, pszenżyto 600, nędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Tak on lubi tak z ukrycia działać . Albo w tajemnicy rozsyła zaufanym osobom z forum miejsca gdzie niby to można dostać rewelacyjna cenę na pszenicę 😂😂😂 , albo ukryć się za damskim nickiem😀😀 . Ach ten nasz mały Olo . Trzeba mu wybaczyć bo dzieci jeszcze wolne mają po świętach to się chłopak nudzi.😂😂😂😂


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiadomo, że to Aleksander? Tylko mnie to umknęło? :D


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6
3 godziny temu, Piegus napisał:

 @AleksanderX

Pszenica paszowa 690 netto, pszenżyto 600, nędza.

Lubelskie lokalny skup paszowe 680 konsumpcja 690 pszezyto 570 tylko to ceny brutto to dopiero nędza ja wiem ze port daleko ale do tego stopnia sobie w h" lecieć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ptasia grypa katapultowala się do Wielkopolski Putin zsyla plagi rosyjskie na Polskę po nowym roku...

Co do cen pszenicy ptasia grypa w polsce może tylko powiekszyc przepaść pomiędzy matifem A Polandia.

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3458

Dlaczego zakładacie że cena ma spaść przez ogniska chorób ??? Było by tak jeśli hodowcy płacili większe ceny niż światowe a po utracie rynku zbytu (ASF , grypa)  hodowcy zaprzestali produkcji i cena musi wtedy spaść do cen giełdowych ale w sytuacji gdy nasza hodowla zacznie kuleć to więcej wyeksportujemy w większych cenach ,popatrzcie na sąsiada Ukrainę , eksportuje w cenach giełdowych a nawet większych . W Polsce hodowcy zachowują się jak by na giełdach było po 800 a oni płacą po 900 i co to będzie jak zaprzestaną hodowli :) . Nie będzie hodowli będzie większy handel w świat tym bardziej sytuacja na świecie zaczyna temu sprzyjać . Może ktoś wie coś na temat nowej otwartej giełdy szumnie ogłoszonej przez ministra rolnictwa ??? Dzwoniłem do KOWR nic nie wiedzą , gdzie składać oferty ? Czy to był tylko świąteczny blef ? Jak magazyny biorą w tym udział ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Na pewno będzie to kolejny po asf, Ukrainie straszak na obniżki cen pszenicy. 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
12 godzin temu, slawekz1975 napisał:

ciekawe czy pszenica nie stanieje jak ta ptasia grypa bedzie szalec i stada drobiu beda likwidowac

To co wszystkie fermy drobiu w Polsce zlikwidują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
9 minut temu, chwiolas napisał:

To co wszystkie fermy drobiu w Polsce zlikwidują?

A nie będzie  tak będzie zakaz eksportu a na rynek krajowy sprowadzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

najgorsze jest to że nawet w stanach na giełdzie dzisiaj z rana spadki pszenicy pewnie powodem jest ptasia grypa w Polsce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
1 minutę temu, wladirol napisał:

najgorsze jest to że nawet w stanach na giełdzie dzisiaj z rana spadki pszenicy pewnie powodem jest ptasia grypa w Polsce 🙂

W stanach o tej godzinie to  jeszcze śpią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

U nas znajda cokolwiek wszystkie kraje obok zaraz zakaz a jak u nich to wszystko pchaja do nas 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepsze jest to że za chwilę nasz kochany niezależny GUS ogłosi że dochody rolników kolejny rok  z rzędu wzrosły  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jest taki w ogóle ?? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Myśli jak tu wyrównać dopłaty . Kiedy to 100 dni mija naszego rządu ? Ponoć miał być już gotowy plan ? Jak na razie minister myśli gdzie tu by zabrać .

  • Like 2
  • Thanks 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

dzisiaj kolejny kurnik padł w Uścimowie, nie dobrze się dzieję, w Wipaszu jakiś ruch się wewnętrzny zrobił ze zbożem. 

Mierzyłem parametry to białko- 16,2, gluten 41,4 ale gęstość tragedia bo tylko 70,3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej spadki będą bo ludzie nie będą wstawień robić oj nieciekawie się robi zboża ludzie sporo maja iwiosną nie będzie komu kupić 500 jak nic pszenica będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

To i nawozy stanieją, ludzie więcej kupią i nasypią i będzie po 450😁

No na pszenicę nie ma chętnych, teraz nie sieję.

Najlepiej schodził jęvzmień po 700, potem owies po 550, pszenżyto po 650, a na pszenicę po 700 mało chętnych.

No najwyżej zostanie na drugi rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj