Polecane posty

koniu    841
2 godziny temu, Alio napisał:

Gluten 37? Tu  z kolei bardzo  wysoka zawartość.  Jaka to odmiana pszenicy? Miałem takie zawartości glutenu ale w twardych pszenicach durum. W zwykłych 32-34 to już super wynik.

Pszenica Kepler i Kilimanjaro były na jednej kupie. A która trafiła na auta i w jakich proporcjach to tego już nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
48 minut temu, miwigos napisał:

Jaka mieszalnia w żniwa płaciła wiecej jak za konsumpcje,chyba o 100 zł pomyliłeś się

Adros Pasze, cena 680-690zł  netto , Piast Lewkowiec 10-20zł mniej, Tasomix podobnie (ceny ze żniw). Nie kolego, mam trzeźwy umysł po wczorajszej nocy...


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

kurna co to za polityka. idę sprzedać zboże, to to nie pasuje, tu za mało tego, tu za dużo zboża na rynku. to teraz my jak pójdziemy po pasze czy koncentrat to też powinniśmy mówić że tyle nie damy, bo to za dużo, bo konkurencja i dużo towaru na rynku. Du.czą nas na sucho, a my nic nie możemy


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Macie fakturę niedowiarki. Ceny przy ilości +100t.

 

001.jpg

Edytowano przez chuck00
  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

U niektórych nawet teraz nie można dostać takiej ceny za paszowe więc tylko się cieszyć że mogłeś w żniwa za tyle sprzedać . 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

bo zboze  ze  zbiorów 2018 a ze zbiorów 2019 to jeszcze ponad miesiac by musiało lezakowac by poszlo do produkcji

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Anetka co ty pierdzielisz jakie zbiory 2018.  w tym czasie w tym roku to u nas sie zniwa skonczyly albo sie konczyly tak wczesnie wszystko zaschlo. Prosto z pola wszystko poszlo do skupu. W domu zostaje u mnie jak i u chuck00 tylko tyle ile potrzeba do zwierzakow a reszta ałt....

Edytowano przez Mikruss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Po co się wysilasz, jest czarno na białym ale dla niektórych to nie do pojęcia. Od połowy sierpnia kukurydza koszona w silos pełną parą była, u Anetki zboże zielone było bo zapewne więcej opadów dostali. Niestety płd wlkp w lipcu było po żniwach praktycznie.

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
1 godzinę temu, kubaguzik napisał:

kurna co to za polityka. idę sprzedać zboże, to to nie pasuje, tu za mało tego, tu za dużo zboża na rynku. to teraz my jak pójdziemy po pasze czy koncentrat to też powinniśmy mówić że tyle nie damy, bo to za dużo, bo konkurencja i dużo towaru na rynku. Du.czą nas na sucho, a my nic nie możemy

Przecież tak zawsze było że rolas nie miał nic do powiedzenia. A nie jednemu się wydaje że nie kupi lub nie sprzeda to poruszy sytuację na rynku... Ojciec zawsze gadał że rolnik nigdy nie mógł nosić głowy zbyt wysoko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Będą ceny pszenicy w d*pie już dawno pisałem pierw ASF  zaraz będą kurczaki , tak nagle się pojawiła ptasia grypa w Lubelskim tylko w Polsce  padły indyki , padną kurniki .

https://www.mojarola.pl/ptasia-grypa-na-lubelszczyznie-z-powodu-choroby-padlo-juz-kilkanascie-tys-indykow/?fbclid=IwAR3MVMfHDYO2dK2BTARMDUySztDNT-wJFc9pojUsPyR8yQniuAEOaLWEoHg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519
53 minuty temu, chuck00 napisał:

Adros Pasze, cena 680-690zł  netto , Piast Lewkowiec 10-20zł mniej, Tasomix podobnie (ceny ze żniw). Nie kolego, mam trzeźwy umysł po wczorajszej nocy...

U nas w żniwa paszowa 590 maks a konsupcja 650,przed świetami paszowa 700,a konsupcja 730 ,ceny netto ,więc kierunek dobry

Glan nie panikuj,bo to twoja specjaloność ,jak gdzieś coś padło będą braki,indyk podrożeje ,wstawią nowe sztuki i biznes sie kręci

Edytowano przez miwigos
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
16 minut temu, miwigos napisał:

U nas w żniwa paszowa 590 maks a konsupcja 650,przed świetami paszowa 700,a konsupcja 730 ,ceny netto ,więc kierunek dobry

Glan nie panikuj,bo to twoja specjaloność ,jak gdzieś coś padło będą braki,indyk podrożeje ,wstawią nowe sztuki i biznes sie kręci

To się zaraz zacznie nikt nie kupi od nas kurczaków na kilka lat , kto będzie jadł tą paszę żeby cena była na zboże . Wirus  był w paszy .

Choroba pojawiła się na terenie gminy Uścimów, gdzie padło już kilkanaście tysięcy indyków. Jak poinformowały służby weterynaryjne, choroba która pojawiła się na Lubelszczyźnie to bardzo zjadliwy wirus H5N8.

Ponadto na terenie gminy pojawiły się także padłe ptaki pływające – aktualnie pobierane są próbki do badań.

Póki co wirus H5N8 został wykryty w trzech dużych fermach – część ptaków padła, inne mają być zagazowane. Pierwsze przypadki choroby miały zbiec się wraz z dotarciem nowego transportu karmy.

Gmina Uścimów zaliczana jest do drobiarskiego zagłębia, dlatego niewykluczone, że ptasia grypa może pojawić się też w innych hodowlach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

w  przyszlym roku to chyba jednak bedzie ugorowanie czesci Polski bo zboza zebranego w 2020 starczy i na 2021 rok

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

Dobra to się agregatem zrobi i odrazu zasiane bedzie, dopłatę się weźmie bez roboty i na etacik bedzie czas, niech kupują szajs z ukrainy czy niemiec.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, Anetka1 napisał:

w  przyszlym roku to chyba jednak bedzie ugorowanie czesci Polski bo zboza zebranego w 2020 starczy i na 2021 rok

Twoje spostrzeżenia jak zwykle trafione w sedno 😂😂😂😂

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
2 godziny temu, galan99 napisał:

To się zaraz zacznie nikt nie kupi od nas kurczaków na kilka lat , kto będzie jadł tą paszę żeby cena była na zboże . Wirus  był w paszy .

Choroba pojawiła się na terenie gminy Uścimów, gdzie padło już kilkanaście tysięcy indyków. Jak poinformowały służby weterynaryjne, choroba która pojawiła się na Lubelszczyźnie to bardzo zjadliwy wirus H5N8.

Ponadto na terenie gminy pojawiły się także padłe ptaki pływające – aktualnie pobierane są próbki do badań.

Póki co wirus H5N8 został wykryty w trzech dużych fermach – część ptaków padła, inne mają być zagazowane. Pierwsze przypadki choroby miały zbiec się wraz z dotarciem nowego transportu karmy.

Gmina Uścimów zaliczana jest do drobiarskiego zagłębia, dlatego niewykluczone, że ptasia grypa może pojawić się też w innych hodowlach.

Galanie, Wasza Pesymistyczność, czy padłe dzikie ptaki pływające, o których mowa w cytowanym przez Ciebie tekście, również zaraziły się wirusem, zjadając paszę, którą dowieziono do indyczej fermy, a która według Waszej Pesymistyczności, była skażona wirusem? 

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90
700 zł lubelskie , wywozić już czy czekać do sądzicie pany ? Sam nie wiem czy nie dobije do jakiś 720-750 ale to samo może być w drugą stronę heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
7 minut temu, jacek37 napisał:

Nie  pisze odrazu kto płaci te 700 tylko tajemnice z tego robi 

Bo tak k**wa płaci 700 ??? cena jak była brutto to 680 brutto Lubelskie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

jaką tajemnicę , lokalny skup agro-skup 700 zł , wszędzie lokalne obdzwonilem typu Sako no to 680 tam może 690. dwa inne lokalne 660-680 tyle że problem z osbiorem samochodów dziś jutro bo młynu zamknięte i dopiero w następnym tygodniu , pisze jak jest na chyu mam ściemniać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj