Polecane posty

galan99    7578
2 minuty temu, hardkor113 napisał:

To glupiego masz kolege ze po tyle sprzedal

głupi że po ty kupił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxer napisał:

Jęczmień jary? Paszowka? 

Ozimy, Sandra na pasze. Jakby nie był tyle warty to by tyle nie zapłacił, kosił go więc wiedział co to za towar... myślę że obie strony mogą być zadowolone. 

Edytowano przez choinek.pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Sprzedane 3 auta pszenicy po 680 netto. Parametry: Wilgotność 11,3%, Białko 15,1, Gluten 37, Skrobia 71, Gęstość 76,9, Liczba opadania 463

Edytowano przez koniu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

koniu napisał: Sprzedane 3 auta pszenicy po 680 netto. Parametry: Wilgotność 11,3%, Białko 15,1, Gluten 15,1, Skrobia 71, Gęstość 76,9, Liczba opadania 463 jeszcze powiedz jaka lokalizacja? A tak apropo jak płaci Cefetra Pawłów teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3521
Przed chwilą, koniu napisał:

Sprzedane 3 auta pszenicy po 680 netto. Parametry: Wilgotność 11,3%, Białko 15,1, Gluten 15,1, Skrobia 71, Gęstość 76,9, Liczba opadania 463

A gluten tak niski może być ? l do czego to badanie skrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
5 godzin temu, miwigos napisał:

Jak dla kogo jeczmienia niema dużo do 800 dojdzie

620 netto okoliczny skup jęczmień, jedno pytanie po cholerę dawać więcej jak za paszowkę pszenicę,z ekonomicznego punktu widzenia to totalny bezsens w przypadku hodowli trzody chlewnej,bywały lata że świnie szamały samą pszenicę i żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Cs czuje ze unas pszenica pod koneic stycznia dojdzie do 800 brutto, Teraz jest 740

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
8 godzin temu, miwigos napisał:

A gluten tak niski może być ? l do czego to badanie skrobi

Gluten 37, także już poprawiam. Nie wiem do czego badanie skrobii, takie wyniki przyszły z cargilla z Bielan wrocławskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Gluten 37? Tu  z kolei bardzo  wysoka zawartość.  Jaka to odmiana pszenicy? Miałem takie zawartości glutenu ale w twardych pszenicach durum. W zwykłych 32-34 to już super wynik.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
19 godzin temu, miwigos napisał:

A gluten tak niski może być ? l do czego to badanie skrobi

Cargill z pszenicy robi m.in. syrop glukozowo-fruktozowy dlatego potrzebują ten parametr 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, miwigos napisał:

Jak dla kogo jeczmienia niema dużo do 800 dojdzie

Nie ma szans ludzie maja sporo towru a chętnych niema zbyt wielu

22 godziny temu, hardkor113 napisał:

To glupiego masz kolege ze po tyle sprzedal

Jak ASF będzie się tak rozprzestrzeniał to i 600 nie będzie komu dać bo kury jęczmienia nie potrzebują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

Nie zdziw się. Też coś znajdą nawet jak nic do znalezienia nie będzie.

Wygląda że scenariusz na ten rok już napisany. W ubiegłych ASF,  leżaki w ubojni, teraz salmonella i grypa U drobiu. 

Latem znowu jaką listerię i pozostałości w owocach znajdą i bakteriozę w ziemniaku. 

Ale z Niemiec i Ukrainy zdrowe kupimy.

Cena pszenżyta 710 do negocjacji . Gdzie? U mnie w ogłoszeniu.😀

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Czytam ceny pszenicy jakie podajecie to faktycznie szału nie ma. Ja w żniwa sprzedawałem prosto z pola po 690zł netto na pasze, byle wilgotność się zgadzała.

  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3521
2 godziny temu, chuck00 napisał:

Czytam ceny pszenicy jakie podajecie to faktycznie szału nie ma. Ja w żniwa sprzedawałem prosto z pola po 690zł netto na pasze, byle wilgotność się zgadzała.

Jaka mieszalnia w żniwa płaciła wiecej jak za konsumpcje,chyba o 100 zł pomyliłeś się

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja tez do tej samej paszarni sprzedawalem co chuck00  i tez po 690 netto w zniwa a towar idzie na wlasne kurczaki bo maja kilkadziesiat kurnikow.

Obecnie ceny nie znam.

Pszenzyto bylo chyba po 600 zl netto albo ciut wiecej ale dokladnie nie pamietam.

Zyto w okolicznym mlynie 560 netto (w zniwa 580 netto) i czekam az cos drgnie....

Edytowano przez Mikruss
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj