Polecane posty

ansu    392

Właśnie przez schładzanie ziarna odbierana jest wilgoć. Jak dmuchać cieplejszym powietrzem od ziarna to powietrze się osuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomek73 napisał:

Jad dmuchac w  żniwa to tylko nocą i właśnie  w godznach 22-7 rano..W każdym w skupie zboża tak powiedzą.  To jest normalna praktyka. 

Wtedy jest dużo niższa temperatura i to ciś daje. Niestety od dwoch lat wjak zbiję temperaturę do 22 stopni to po tygodniu znowu mam 26-27. 

Znam jeden skup - trzy elewatory, w silosach dwa po 20 tys. ton i jeden 40 tys. ton plus magazyny plaskie w każdym elewatorze. W jednym elewatorze na Żuławach, sypali całym rokiem ziarno nie czyszczone, bo czyszczalnia nie działa (tak powiedział pracownik, który się tym zajmował). Tylko jemu nikt nie powiedział, że w czyszczalni sita się czyści...

Faktycznie dobre źródło wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    290

Panowie, a jak przedmuchać w magazynie płaskim 8X7m, sypie góra na 2m. Używam go od 15 lat i jak dotąd nie miałem problemu z robactwem ale i były zimy lepsze jak obecnie, także jakaś obawa powstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    202
3 godziny temu, ordynator napisał:

następny geniusz !!

co znaczy że dmuchawa dodaje 5 stopni ?????

ona to najwyżej odczuwalnie odejmuje 10 , a tak na poważnie to nie dmuchawa dodaje tylko ziarno oddychając przy dmuchaniu oddaje ciepło

dlatego ważne są temperatury ziarna powietrza  , wilgotność powietrza ziarna  i wysokość pryzmy

i na podstawie zaistnialęj sytuacji podejmować decyzje

proste to nie jest  bo dmuchając można np dolna cześc zboża suszyć , a górną nawilżać albo srodek suszyć a nawilżac boki

suche trzeba wsypać a dmuchaniem schładzać , wentylować bo ziarno od strony silosa nagrzewając się potrafi wilgotność przenieść w zimniejsze strony silosa i wyrównywać temperaturę

jesteś idiota 

sprężenie powietrza powoduje wzrost temperatury

kup sobie pirometr i sprawdź temperature na rękawie gumowym dopiero otwórz jape 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Suffeks ma rację dla niedowiarków proponuję włączyć zwykłą sprężarkę i dotknąć głowicy w silniku wysokoprężnym tak samo wzrost ciśnienia powoduje wzrost temperatury i samozapłon takich podstawowych rzeczy w podstawówce uczą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, suffeks napisał:

jesteś idiota 

sprężenie powietrza powoduje wzrost temperatury

kup sobie pirometr i sprawdź temperature na rękawie gumowym dopiero otwórz jape 

jakie tam masz sprężanie człowieku 

to że ci pirometr pokazuje więcej stopni na rękawie gumowym  to wcale nie znaczy że powietrze cieplejsze wylatuje z dmuchawy

być może rękaw gumowy  podgrzewa przepływ powietrza  , albo jakieś prądy się tworzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487
15 minut temu, jacek3773 napisał:

Pszenica 650 ,pszenżyto 570 brutto normalnie załamka ,świętokrzyskie

Dobrze że sprzedałem po 640 netto . to co się wyrabia w Polsce Unia atakuje za sondy , Rosia oskarża Polskę o 2 wojnę światową , żydzi wolą Niemców bo byli lepsi od Polaków nic dobrego nie wyniknie dla gospodarki naszej .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Krowy się proszą , świnie się kocą , sodoma i gomora normalnie 😂😂😂😂😂😂😂


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    320

Pszenica 650 netto Agrifirm Bedlno Radzynskie

640 netto Wipasz Międzyrzec

lubelskie

Edytowano przez sladan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Jak myślicie psieźyto na południu i wschodzie dociągnie do 650- 660 netto? Bo Wielkopolska  i zachód to już chyba dawno tyle ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487
4 minuty temu, wiesiek63zmc napisał:

i gwałcone krowy 😟

a pszenice trza trzymać

Do następnych żniw teraz to zobaczymy bo każdy skub  musi zapłacić  pracownikowi 400 zł więcej wynagrodzenia , więcej za prąd 30 % , ZUS jak to się przełoży na cenę zobaczymy , bo do interesu nie będą dokładać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie będą dokładać bo z czego kupią nowe rs8 albo mustanga gt. To wszystko kosztuje. Muszą się nauczyć jeść łyżka a nie chochlą.

Placa minimalna to 1 a zachłanność to 2. Na porządnym skupie i tak nikt nie dostawał minimalnej tylko więcej a jak miał znajomych, których bylo w pracy 5zamiast 2, to teraz się zastanowi czy wnuk kuzyna dziadka zasługuje na pracę czy tylko będzie go trzymał żeby dobrze wyglądał na placu i ruchem kierował.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj