Polecane posty

melon10641    1218

Nic spektakularnego ale cena rośnie, jest teraz 186 i pytanie czy dojdzie do 200 czy nie. Ale jest już coraz bliżej ;)

@galan99 nie ma co się śmiać ;) ja wiem że ty wolałabyś żebyśmy wszyscy zginęli z głodu by Twoje przepowiednie się sprawdziły ale ja za tym nie jestem ;)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Nic spektakularnego ale cena rośnie, jest teraz 186 i pytanie czy dojdzie do 200 czy nie. Ale jest już coraz bliżej ;)

@galan99 nie ma co się śmiać ;) ja wiem że ty wolałabyś żebyśmy wszyscy zginęli z głodu by Twoje przepowiednie się sprawdziły ale ja za tym nie jestem ;)

Jak już to za tym nie jestem co piszesz że z głodu zginęli , daj boże niech będzie 200 euro , ale o tym decyduje  rząd a nie rynek .

Byłem w Zamościu nie dawno wróciłem to stoi 10 samochody z pszenicą a le po ile nie za uwarzyłem .

Tu dla poprawienia humoru ile  każdy ma długu .

Jak donosi Międzynarodowy Fundusz Walutowy, globalny dług znajduje się obecnie na poziomie 164 bilionów dolarów. To jest 225% globalnego PKB. To oznacza, że każdy człowiek na Ziemi jest zadłużony na około 23 tysiące dolarów, tj. w przybliżeniu 82 tysiące złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
11 minut temu, galan99 napisał:

Jak już to za tym nie jestem co piszesz że z głodu zginęli , daj boże niech będzie 200 euro , ale o tym decyduje  rząd a nie rynek .

 Który rząd ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
galan99 napisał:

1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Nic spektakularnego ale cena rośnie, jest teraz 186 i pytanie czy dojdzie do 200 czy nie. Ale jest już coraz bliżej ;)

@galan99 nie ma co się śmiać ;) ja wiem że ty wolałabyś żebyśmy wszyscy zginęli z głodu by Twoje przepowiednie się sprawdziły ale ja za tym nie jestem ;)

Jak już to za tym nie jestem co piszesz że z głodu zginęli , daj boże niech będzie 200 euro , ale o tym decyduje  rząd a nie rynek .

Byłem w Zamościu nie dawno wróciłem to stoi 10 samochody z pszenicą a le po ile nie za uwarzyłem .

Tu dla poprawienia humoru ile  każdy ma długu .

Jak donosi Międzynarodowy Fundusz Walutowy, globalny dług znajduje się obecnie na poziomie 164 bilionów dolarów. To jest 225% globalnego PKB. To oznacza, że każdy człowiek na Ziemi jest zadłużony na około 23 tysiące dolarów, tj. w przybliżeniu 82 tysiące złotych.

To u kogo ten globalny dług jest? U Marsjan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
18 minut temu, Taurus83 napisał:

 Który rząd ?

Nasz rząd to tylko wykonuje polecenia , jak już coś . było by pięknie z ceną pszenicy ale , cholerne wybory w czerwcu i nie dopuszczą , by chleb zdrożał przez drogą pszenicę , bo i tak ceny pójdą do góry od stycznia z innych powodów takie są realia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Już od x lat cena chleba jest związana z ceną zbóż tylko przy podwyżkach, ale jak cena zbóż spada to niestety chlebek kosztuje tyle samo albo nawet więcej, bo wszyscy tłumaczą się rosnącymi kosztami pośrednimi :D Zresztą cały przemysł spożywczy ma podobne zasady
Poza tym jeśli na światowym rynku będzie cena powiedzmy 900 zł za pszenicę to nasz rząd nie będzie mógł sztucznie utrzymać ceny na poziomie 700 zł i nawet wybory tego nie zmienią  

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
13 minut temu, pieter1991 napisał:

Już od x lat cena chleba jest związana z ceną zbóż tylko przy podwyżkach, ale jak cena zbóż spada to niestety chlebek kosztuje tyle samo albo nawet więcej, bo wszyscy tłumaczą się rosnącymi kosztami pośrednimi :D Zresztą cały przemysł spożywczy ma podobne zasady
Poza tym jeśli na światowym rynku będzie cena powiedzmy 900 zł za pszenicę to nasz rząd nie będzie mógł sztucznie utrzymać ceny na poziomie 700 zł i nawet wybory tego nie zmienią  

Nie chcę się zbytnio w dawać w dyskusję co może a nie może rząd ale rząd może wiele zrobić w tym kierunku , co zrobił z energią dopłacił by nie podrożał w nie wygodnym czasie jak są wybory a jak już w Polsce gospodarka nie jest wolno rynkowa  jak już coś , proszę poczytać jaką mamy gospodarkę w kraju .

"Warszawska giełda umiera" - ostrzega miliarder Zbigniew Jakubas, jeden z najbogatszych Polaków Według jednego z najbogatszych Polaków, polska giełda nie rozwija się i nie wróciła do poziomu sprzed kryzysu finansowego z 2008 r. Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska: Co dalej z konkurencyjnością polskiego biznesu? Czy nie obawia się pan, że za chwilę nic z niej nie zostanie, ponieważ polski przemysł będzie płacił najwyższe rachunki za energię w całej Europie? Unia Europejska wyraźnie przyspiesza z polityką neutralności energetycznej i poprzez mechanizmy regulacyjne będzie wypierać z runku konwencjonalną energetykę węglową?  Energetyka jest tą gałęzią gospodarki, bez której nie może istnieć dzisiejszy świat, a spółki energetyczne na naszej giełdzie są mocno niedoszacowane. Gdyby nie były kontrolowane przez państwo, kosztowały by kilkaset procent więcej.

PAŃSTWO KONTROLUJE RYNEK .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

no na giełdach pszenica dzisiaj ładnie już prawie 190 euro czyli po aktualnym kursie ponad 800 zł/tona, ciekawe czy przełoży się to w końcu na jakieś większe wzrosty u nas.

Edytowano przez Karol0134
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3513

Nie koniecznie ,raczej nie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Jeśli będzie zapotrzebowanie za granicą na zakup zboża, bo będzie drożało, przypłyną statki, to i u nas cena ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

fajnie ze są święta myślę, że skupy dopiero ruszą po 7 stycznia trochę paszarnie się opróżnią (pasze chyba robią cały czas bo widzę jak beczki śmigają)  poza tym w styczniu jakieś statki na załadunek maja przypłynąć moze i pogoda trochę się zmieni. U mnie bez pośpiechu nawozy zakupione pszeniczka na magazynie zobaczymy co będzie.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3513

Sprawdzajcie bo zaczynają sie robaki w zbożu ,niejeden już wraca do gazowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Możliwe... Kto to słyszał żeby pod koniec grudnia okna nie można było otworzyć bo komary wparują... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
womir    127
3 godziny temu, miwigos napisał:

Sprawdzajcie bo zaczynają sie robaki w zbożu ,niejeden już wraca do gazowania

Dlatego też nie trzymamy zboża do nowego roku.  Tej jesieni nie zaobserwowałem presji robaka ale rok temu to masakra była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

W moich stronach pszenicę przesiewa   sitkiem na skupie  jak wysieje robaczki , to cena w dół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

Ja dałem próbke do młyna i znależli trojszyka faktycznie był ale niewielka ilość , zagazowałem i teraz musze jeszcze raz próbke dostarczyć , niewiem skąd to sie wzieło , pszenica oczywiscie w silosie


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Próbkę brałeś z góry czy dołu zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

W silosie pszenicę trzeba przedmuchiwać , obniżać temperaturę i żadnych robaków nie będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj