Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Nie pytam o żródło finansowania tylko co było powodem żeby dopłacać do paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Sprawa jest prosta jak zachodnia cześć Polski będzie miała plony od 3 do 4 t i o słabych parametrach  to cena będzie dobra w całym kraju , bo jak by tylko na wschodniej stronie przypiecze to i tak ceny nie będzie bo to  wschód . Pół Polski musi mieć słabe zbiory , żeby była cena .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
12 godzin temu, alvaroalvaro78 napisał:

To u mnie w tym roku jak na tandem wchodziło nie całe 20t jak dobrze upakowane to w tym roku prawie 22t

Tylko u was nie bylo suszy jakie piekne buraki u was były na dniach pola KSC,trawy na rowach zielone u nas spalone

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
6 godzin temu, galan99 napisał:

A jakie ubezpieczenie  na pszenicę , jednego roku grad ściął pszenicę i nic nie dali bo pszenica od bija , teraz też nie ma takich mrozów , żeby wymarzła . 

od suszy nie działa ubezpieczenie .

Dlatego ja od 2 lat nic nie ubezpieczam , jak mi rzepak wymarzl to wyliczyli taki ochłapy ze to śmiech na sali...

2 godziny temu, SAUTER napisał:

Nie pytam o żródło finansowania tylko co było powodem żeby dopłacać do paliwa?

To nie doplata tylko zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zasłużony zwrot?Naprawdę nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, SAUTER napisał:

Zasłużony zwrot?Naprawdę nikt nie wie?

zwrot akcyzy bo ciągnik po polu jezdzi baran... a akcyza jest na remonty dróg !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Od kiedy to akcyza jest na remonty ? Chyba z założenia. Bo w praktyce to ta akcyza tylko w części jest przeznaczana na remonty 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
9 godzin temu, warchest napisał:

widocznie masz za male gospodarstwo i ci sie nudzi ze wyciagasz jakies szczególiki , chyba nie ma rolnika który czasem lekko podkoloryzowal plon o kilka set kilo chyba mozna zaokroglic plon tj jak wydalo 7750 to mozna zaokroglic do 8 ton czesto sie nieraz zaokragla a ty sie czepiasz jak rzep psiego ogona 

widocznie masz za male gospodarstwo i ci sie nudzi ze wyciagasz jakies szczególiki , chyba nie ma rolnika który czasem lekko podkoloryzowal plon o kilka set kilo chyba mozna zaokroglic plon tj jak wydalo 7750 to mozna zaokroglic do 8 ton czesto sie nieraz zaokragla a ty sie czepiasz jak rzep psiego ogona 

i kurcze zostaniemy z tym sami bo juz pozniej podobno ma nie byc pomocy suszowej , chyba ze by przesuneli wybory prezydenckie na pozna jesien to by jescze byl pomoc suszowa heh 

No mam małe gospodarstwo ale wielkość tu chyba nie ma większego znaczenia, bo robię też inne rzeczy i na nadmiar czasu nie narzekam.

Dobrze, że bez problemu przyznałeś, że kłamiesz.

Ja nie mówię o zaokrągleniu plonu. Tylko Ty kiedyś napisałeś, że ważone, a teraz piszesz, że liczyłeś na przyczepy i jak sam zauważyłeś liczenie na przyczepy to jak wróżenie z fusów, bo wszystko rozchodzi się jaka jest gęstość. W takim przypadku Twoja wiarygodność przy podawaniu plonu jest praktycznie równa zeru.

Nie mów, że ja się czegoś czepiam, bo ja chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź, a nie jak trzeba się pochwalić to pszenica sypała 8 ton, ale jak przychodzi co do czego to bieda, bo susza była. Musisz się zdecydować albo jedno albo drugie, bo te dwie rzeczy się wykluczają.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Dlatego ja (po chwałę się :P ) pisze o plonach jako średnia z całego gosp po sprzedaniu wszystkiego. I za zeszły rok było to równe 4.5t z ha. W tym roku sypało od 3 do 9 ale średnia strzelam że koło 6 ale to dopiero jak się sprzeda to będzie wiadomo. 

A większość robi tak, że pisze o tych najlepszych kawałkach i podaje ta najwyższą wartość. A potem zdziwienie, że w żniwa sypała 8 t a z 10ha sprzeda się 50 ton. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Dokładnie, ja robię tak samo. A nie jakieś tam podkoloryzowanie. Nie wiem czy ludzie chcą oszukać kogoś czy samego siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak by plony były takie jak tu podajecie to by już skupów nie bylo , bo by się właściciele ich w zbożu podusili hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Dlatego ja (po chwałę się :P ) pisze o plonach jako średnia z całego gosp po sprzedaniu wszystkiego. I za zeszły rok było to równe 4.5t z ha. W tym roku sypało od 3 do 9 ale średnia strzelam że koło 6 ale to dopiero jak się sprzeda to będzie wiadomo. 

A większość robi tak, że pisze o tych najlepszych kawałkach i podaje ta najwyższą wartość. A potem zdziwienie, że w żniwa sypała 8 t a z 10ha sprzeda się 50 ton

Akurat pszenica w naszym regionie radzi sobie dobrze od kilku sezonow. U mnie średnia co roku nie spada poniżej 7,5- 8,0 t/ha i nie mówi tu na oko tylko o zwazonym po sprzedaży. Nie chodzi o to żeby się chwalic ale takie są fakty. Rzepak wyszedł średnio bo 3.6 t/ha. Najgorzej buraki 50t/ha i fasola 1,5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
44 minuty temu, warchest napisał:

niech rzuci pierwszy kamieniem ten co to nigdy w zyciu nic nie podkoloryzował 

Nigdy nic nie podkoloryzowałem 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
29 minut temu, dexter00 napisał:

Akurat pszenica w naszym regionie radzi sobie dobrze od kilku sezonow. U mnie średnia co roku nie spada poniżej 7,5- 8,0 t/ha i nie mówi tu na oko tylko o zwazonym po sprzedaży. Nie chodzi o to żeby się chwalic ale takie są fakty. Rzepak wyszedł średnio bo 3.6 t/ha. Najgorzej buraki 50t/ha i fasola 1,5t/ha

Pozadrościć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, ordynator napisał:

zwrot akcyzy bo ciągnik po polu jezdzi baran... a akcyza jest na remonty dróg !!

Ja baran?

Tak jak myślałem ,gimbus.Spytaj taty co to był podatek drogowy

Miało być do rebercika ileś tam

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, SAUTER napisał:

Ja baran?

Tak jak myślałem ,gimbus.Spytaj taty co to był podatek drogowy

Miało być do rebercika ileś tam

Ha ha gimbus ? Mówisz o sobie ? Wiem co to był podatek drogowy . Ale nie wiem co to ma związek z moim postem o różnych dotacjach i zapomogach bo od tego się zaczęło a ty mi tu wyjeżdżasz z podatkiem. To że jakaś część akcyzy jest przeznaczana na remonty dróg to sprawa oczywista. Miała być całość a jak jest, wiadomo. Więc wyzywanie kogoś od gimbusów świadczy tylko o twojej inteligencji. Mówię o ciągłym jeczeniu co niektórych że państwo powinno ciągle coś dawać . A jak nie da to już jest tragedia .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
2 godziny temu, dexter00 napisał:

Akurat pszenica w naszym regionie radzi sobie dobrze od kilku sezonow. U mnie średnia co roku nie spada poniżej 7,5- 8,0 t/ha i nie mówi tu na oko tylko o zwazonym po sprzedaży. Nie chodzi o to żeby się chwalic ale takie są fakty. Rzepak wyszedł średnio bo 3.6 t/ha. Najgorzej buraki 50t/ha i fasola 1,5t/ha

Dexter ja chłopak z borowiny :P dodam tylko, że na ok 35 ha pszenicy 8ha to była pszenica siana w listopadzie po burakach, która strasznie dostała po d*p. susza. Stąd ta średnia no ale tak wyszło. Ten rok jest zdecydowanie lepszy.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
8 godzin temu, robercikj100 napisał:

Ha ha gimbus ? Mówisz o sobie ? Wiem co to był podatek drogowy . Ale nie wiem co to ma związek z moim postem o różnych dotacjach i zapomogach bo od tego się zaczęło a ty mi tu wyjeżdżasz z podatkiem. To że jakaś część akcyzy jest przeznaczana na remonty dróg to sprawa oczywista. Miała być całość a jak jest, wiadomo. Więc wyzywanie kogoś od gimbusów świadczy tylko o twojej inteligencji. Mówię o ciągłym jeczeniu co niektórych że państwo powinno ciągle coś dawać . A jak nie da to już jest tragedia .

Podatek drogowy i inne opłaty zostały włączone w cenę paliwa. Rolnicy w porównaniu do innych uzytkownikow dróg dużo mniej korzystają , z ekspresówek i autostrad w ogóle. A za paliwo muszą płacić tyle co wszyscy. Na zachodzie rolnicy nie są obciążeni kosztami utrzymania dróg w paliwie, są specjalne paliwa dla rolnictwa bez akcyzy i innych składek. Stąd i u nas zwrot za paliwo. Bo w ramach UE wszyscy powinniśmy mieć takie same warunki prowadzenia gospodarstwa. A jak jest, każdy widzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Rolnicze paliwo powinno kosztować 3,70 litr i 100 litry ma ha  łaskę zrobili bo 1 zł zwrotu dali , niech dadzą tyle co  Helmut ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj