Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Konrad2510    98

Panowie zawsze miałem na pełnej przyczepie 15ton pszenicy A teraz max14300 jest to możliwe że w tym roku jest aż tyle lżejsza czy kupujący wali w.... w styczniu do niego wozilem i w kwietniu to było 15100/14800te granice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik3512    58
1 godzinę temu, AniaYogi napisał:

Cześć Mariusz witam na forum :)

No to przy tej gęstość to niestety traktowana jako paszowa. Ale cena bardzo dobra moim zdaniem. Na Lubelszczyźnie n ten moment ciężko po tyle sprzedać pasze. 

Agri plus daje 670 netto za paszówkę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99
3 godziny temu, Konrad2510 napisał:

Panowie zawsze miałem na pełnej przyczepie 15ton pszenicy A teraz max14300 jest to możliwe że w tym roku jest aż tyle lżejsza czy kupujący wali w.... w styczniu do niego wozilem i w kwietniu to było 15100/14800te granice

Jest możliwe. Na wiosnę woziłem na przyczepie 7.70 A teraz sypana tak samo przyczepa (równo w burtach) i bylo 7.46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
5 godzin temu, pieter1991 napisał:

Jest możliwe. Na wiosnę woziłem na przyczepie 7.70 A teraz sypana tak samo przyczepa (równo w burtach) i bylo 7.46

Nie ma gęstości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie warunki ma młyn, jak nie ma pszenicy to i z gęstością min. 72 wezmą


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariozo85    4
16 godzin temu, CASd napisał:

 No jak zadalem pytanie do firmy Akris z Bełżyce to zamilkla i cisza czyż by Cefetro się niedogadala i nie potrafi ceny określić ceny pszenicy no tak to jest z pośrednikiem ☺

Wszyscy tutaj to posrednicy a cene podalem prywatnej wiadomosci chyba ze nie doszlo prosze dac mi znac :)

Mam pytanie do ludzi na forum pamietacie firme Unex z lublina ??? Wisza komus kase z was ????

10 godzin temu, AniaYogi napisał:

Cześć Mariusz witam na forum :)

No to przy tej gęstość to niestety traktowana jako paszowa. Ale cena bardzo dobra moim zdaniem. Na Lubelszczyźnie n ten moment ciężko po tyle sprzedać pasze. 

Jestes wzywana na sprawy zwiazane z Unex ??? Slyszalem ze postepowanie sie toczy a z tonacego okretu zeszlas ostatnia :) Podobno duzo ludzi oszukanych na kilka milionów nie dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dlatego nie handluję z firmami które ni płacą przed opuszczeniem towaru z gospodarstwa kupujący powinien mieć zapewnione środki na działalność a nie wziąć  towar i po sprzedaży  robić problemy że robak, gęstość ,białko i inne cuda aby rolnikowi jeszcze coś urwać

Ja już czekałem kilka lat z zapłatą i dobrze że syndykowi nie zabrakło po sprzedaży majątku dłużnika 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podpisuj parametry paszowe i informuj że jest robak, to nie będzie problemu.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Robak nie jest problemem tylko trzeba kupującego uprzedzić że może być wtedy przyjeżdża w sobotę ładujemy wykłada tabletki i w poniedziałek zwala potrącenie 100 zł na tir 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ja też nie sprzedaję gołodupcom co nie mają kasy a takich wielu tylko za gotówką przy załadunku i co  dziwne czasami ci co nie mieli gotówki jakoś ją znajdują może biorą kredyty w np.providencie 

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Pojechał ja dziś z pszenicą na skup a tam zdziwko....0.1%zajumali na jakiś tam fundusz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Wcale mi musi być gotówka przyjeżdża transport wysyła się skan faktury np na 25 ton i firma przelewa na konto kasę sprawdzam przez internet czy jest, załadunek , po zważeniu reszta rozliczenia gotówką 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 minutę temu, alvaroalvaro78 napisał:

Jak do młyna (polskie młyny) to zawsze biorą...

W zeszła środę nic mi nie pobierali 

Wożę paszowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

To dziwne. Może Pisiory kolejny tax wprowadzili i na rolasie sobie odbijają ...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podatek jest dobry, a jak prywatny przedsiębiorca dodaje to do ceny to już nie dobrze?

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
3 minuty temu, alvaroalvaro78 napisał:

To dziwne. Może Pisiory kolejny tax wprowadzili i na rolasie sobie odbijają ...

Pytałem to niby od dziś 

Na Żywiec od dawna takie coś zabierają 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Już kilka lat mi potrącają z faktur za owoce. To na fundusz promocji. A i tak promuje się tylko ukrainę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Niech fundusz promocji czerpie pieniądze z budżetu gdzie trafiają pieniądze z naszych podatków, zamiast uraczają nim nas a my musimy sami promować nasze towary szukając kupca na nie...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

U mnie mlyn też zabiera na fundusz promocji ,już kika lat,powinni z swojego zysku ,a nie z rolnika

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariozo85    4

Jesli chodzi o platnosci z gory z doswiadczenia wiem ze tak jest najlepiej ale trzeba tez spojrzec na wszytko obiektywnym okiem ze jak ktos na jakims terenie daje wiecej to albo ma do d*py umowe i musi sie z niej wywiazac albo dusza go kredyty wszytkie firmy skupowe sa na kredytach nikt nie mial by tyle srodkow na ciaglosc bez kredytow. Ja jestem nawet zwolennikiem szybszego placenia :)

Gorzej jest jak daje wiecej i sie nie wywiaze z kontraktow wtedy bec i firmy nie ma. Stare przyslowie mowi chytry traci 2 razy wiecej:) AniaYogy czy jakos tak wiesz cos na ten temat ????

Edytowano przez Mariozo85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
20 godzin temu, robercikj100 napisał:

i właśnie dlatego uważam ze te suszowe to kompletna patologia. Mam nadzieje ze w wypadku suszy w nastepnym roku ardanowski skączy z tym cyrkiem z suszowym. Pożniej tylko jak człowiek chce  skorzystać z jakiejś dopłaty z deminimis  to sie okazuje ze nie ma bo wszystko poszło na suszowe.

Po pierwsze susza występowała głównie na zachodzie tj wielkopolska śląsk te tereny a co do reszty kraju to skłonił bym się do stwierdzenia że występowała w poszczególnych gminach. Dotkliwa dla łąk i pastwisk i kukurydzy. Wg mnie zboża ozime nie powinne być kwalifikowane w tym roku. Ale idąc dalej komisje miały wytyczne odgórne a co do ich składu to zapewne też mógłbym się wypowiedzieć ale sami wiecie jak było. NajistotniejsYm czynnikiem wypłaty suszowego panowie były wybory!!!! Co tam pare baniek w porównaniu do utraty koryta....

4 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

zależy jakie warunki ma młyn, jak nie ma pszenicy to i z gęstością min. 72 wezmą

I do takich sprzedajesz konsumpcje kupioną jako paszówke gestośc to parametr nie wpływający na jakość wypieku a na wymiałowość mąki czyli z jednostki pszenicy mniejsza ilosc mąki a kupują jako paszową która nadaje się tylko dla zwierząt- kur... Wolny Rynek!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj