Polecane posty

robercikj100    1010

Wiem co mozna za granica i ile . mowie tu o pracy w polsce do ktorej trzeba codziennie chodzoc vs praca na gospodarstwie kilka miesiecy w roku .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
11 minut temu, robercikj100 napisał:

Wiem co mozna za granica i ile . mowie tu o pracy w polsce do ktorej trzeba codziennie chodzoc vs praca na gospodarstwie kilka miesiecy w roku .

to sie tak tylko wydaje ze praca na gosp jest kilka miesiecy , a z reguly jest prawie calym rokiem bo nie tylko robota w polu bo naprawy maszyn , poprawianie budynkow remontowanie ich zalatwianie roznych spraw zwiazanych z gospodarstwem itd itd szykowanie opału i to w gosp bez hodowli tez jest ciagle zajecie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

A za granicą dają za darmo .Panowie to nie jest tak pieknie jak myślicie.Jak masz rodzine w Polsce to tylko myslisz czy dzieci zdrowe czy wszystko ok a jak coś w domu nie tak to czlowiek się tylko gryzie z problemami .To jedno a tam tez trzeba się narobić aby zarobić ....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

za granicą pracuje się dwa razy wolniej jak w Polsce i się nie da rady się narobić a da sie 2000 ojro na m-c przywiesc

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Tak i śpisz w oborze z krowami Helmuta albo baraku żeby więcej zostało. Dziękuję poleże, nie będę parobkiem potomków Hitlera. Wolę siać i sprzedawać pszenicę po 700 

  • Like 7
  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
5 godzin temu, Uziu92 napisał:

właśnie o tym piszę , inaczej to postrzegają tacy co pracują , co miesiąc wypłata + parę groszy z rolnictwa + dopłata i się ciągnie i dla niego na 10 ha jest dobrze. A co do artykułu to kolejna obietnica PiS psu w pupę , miały być dopłaty zrównane z zachodem a się okazuje że nie ma szans na to 😁 ale w telewizji hasło rzucili a ludzie jak pelikany łykają

wiesz ile jest doplat na zachodzie? od 2004 caly czas ta sam gadka a chlopki powtarzaja jak dzieci. nikt kto byl na zachodzie i zna realia i doplaty nie bedzie bredzil ze w polsce sa male. w stosunku do kosztow to sa nawet lepsze niz fe francji czy niemczech ale to trzeba wiedziec i rozumiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
13 minut temu, AleksanderX napisał:

za granicą pracuje się dwa razy wolniej jak w Polsce i się nie da rady się narobić a da sie 2000 ojro na m-c przywiesc

Już dawno nie czytałem większej bzdury....

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Znam kogoś kto obrabia ponad 200ha ale to wszystko ziemie głównie V-VI klasy, jest tylko trochę IV i niby dopłaty bierze do wszystkiego to co z tego skoro niemal wszystkie prace robią pracownicy którym trzeba zapłacić, awarie dużych ciągników i dużych maszyn kosztują krocie i koniec końców z kupki pieniędzy zostaje dosłownie kupa. 

Z drugiej strony znam też kogoś kto ma około 20 hektarów ziemi w dzierżawie, głównie łąk, bez dopłat ale za to w oborze około 15 krów mlecznych a obok obory 3 tunele ogórków. Cała produkcja idzie na sprzedaż bezpośrednią. Ciągnik C-330 i podstawowe maszynki. Miał być w tym roku większy koń i większe maszyny ale zamiast tego postanowili zrobić kapitalny remont chałupy i utwardzić całe podwórko. Nie spłacają żadnych kredytów, na wszystko zarobiły te krowy i tunele. Dzieci co prawda chodzą do pracy na etat, żeby więcej odłożyć ale za pomoc w gospodarstwie również mają od rodziców naprawdę uczciwe profity. 

Więc drugi przykład pokazuje, że z malutkiego gospodarstwa naprawdę można żyć tylko nie można marudzić a zamiast tego mądrze pracować.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Jak ktoś lubi, albo musi to będzie w takich warunkach spał o ile to mu pasują. Chyba, że usłyszał od kogoś i mówi albo pisze, bo tak ktoś opowiadał.

Są kołchozy w Niemczech, ale i nie tylko potomki Adolka tak robią, wiele spotyka się sytuacji w Anglii i innych krajach  która tak była "przyjazne" dla Polaków  w czasie II wojny światowej.

Więc, ten co ma możliwości i ze sprawdzonym biurem lub po znajomości może znaleźć odpowiednią  pracę za granicą i w godnych warunkach pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
1 godzinę temu, krzysiek1979 napisał:

A za granicą dają za darmo .Panowie to nie jest tak pieknie jak myślicie.Jak masz rodzine w Polsce to tylko myslisz czy dzieci zdrowe czy wszystko ok a jak coś w domu nie tak to czlowiek się tylko gryzie z problemami .To jedno a tam tez trzeba się narobić aby zarobić ....

I kto do młodej zony przychodzi ? a potem rozwody i chałupę którą się wybudowało trzeba zostawić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515
Przed chwilą, KlimekPL napisał:

Znam kogoś kto obrabia ponad 200ha ale to wszystko ziemie głównie V-VI klasy, jest tylko trochę IV i niby dopłaty bierze do wszystkiego to co z tego skoro niemal wszystkie prace robią pracownicy którym trzeba zapłacić, awarie dużych ciągników i dużych maszyn kosztują krocie i koniec końców z kupki pieniędzy zostaje dosłownie kupa. 

Z drugiej strony znam też kogoś kto ma około 20 hektarów ziemi w dzierżawie, głównie łąk, bez dopłat ale za to w oborze około 15 krów mlecznych a obok obory 3 tunele ogórków. Cała produkcja idzie na sprzedaż bezpośrednią. Ciągnik C-330 i podstawowe maszynki. Miał być w tym roku większy koń i większe maszyny ale zamiast tego postanowili zrobić kapitalny remont chałupy i utwardzić całe podwórko. Nie spłacają żadnych kredytów, na wszystko zarobiły te krowy i tunele. Dzieci co prawda chodzą do pracy na etat, żeby więcej odłożyć ale za pomoc w gospodarstwie również mają od rodziców naprawdę uczciwe profity. 

Więc drugi przykład pokazuje, że z malutkiego gospodarstwa naprawdę można żyć tylko nie można marudzić a zamiast tego mądrze pracować.

To ilu ma pracowników ,sam by obrobił ,jedynie na dwa miesiące kogoś kumatego do pomocy jak ma tak duży  sprzęt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

zalezy kto jakie ma potrzeby :D

 

Kazdy ma takie jakie chce miec. Jak komus wystarcza z 50 ha to znaczy ze mu z tym dobrze jak nie to dorabia. Ale nie beczcie tu ze z kilkidziesieciu ha to sie nie oplaca i nie warto wogole w pole zajezdzac bo trzeba dokladac. Co nie zmienia faktu ze z cenami to zeczywiscie stagnacja a wszystko wokolo drozeje.

2 godziny temu, AleksanderX napisał:

za granicą pracuje się dwa razy wolniej jak w Polsce i się nie da rady się narobić a da sie 2000 ojro na m-c przywiesc

Byles? Pracowales? Ze tak pie.......?

44 minuty temu, krzysiek1979 napisał:

Ale co robią te żony za granicą jak pojada ....Panowie to masakra jest czy to młode czy stare...

Jak ma kisiel we lbie zamiast mozgu to ci rogi przyprawi jak pojdziesz do obory, nie musi wyjezdzac za granice .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy bogaty, czy patola- każdy ma dzięki Jarkowi prawo do 500+. I uj Wam do tego, na co wydaje. Jeden jedzie za to do Egiptu, inny kupi passata na raty, inny przepije. Nie biorę 500+, mam dorosłe dzieci. Ale rozwala mnie gadka ludzi, co biorą 3x500 i jadą po biedniejszych czy mniej zaradnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Ulman napisał:

50 ha rolnej produkcji roslinnej to zdecydowanie za mało. Może na wegetację wystarczy ale na godne życie już nie a na rozwój to nie ma o czym mówić.

Średnio z ha bedziesz miał 2-2,5 tys zysku. Przy 50 ha da to 100-125 tys / rok.. Co ty chcesz za to zrobić? 

Chyba na dobrej III kl. albo że liczysz ten zysk z dopłatą.

 

Ale z drugiej str. nie przesadzaj. Gdzie na etacie masz do ręki 8 - 10 tys.? W banku jako prezes? Nie wiem czy jest aż takie zapotrzebowanie na prezesów, obawiam się że nie i nie starczy miejsc dla każdego z nas.

7 godzin temu, Uziu92 napisał:

Prawda jest taka że socjalem kupili sobie "koryto"" u władzy.  Socjal to nic dobrego w takim kraju jak Polska , samo  500+ ma kosztować w 2020 40 mld zł a gdzie zapomogi i inne sprawy ? Zadłużają tylko kraj i kolejne pokolenia, bo pokrycia tych wydatków nie ma, zobacz na wenezuele, jaki potentat paliwowy, ogromny producent wołowiny i co ? wszystko ebło jak zaczeli "socjalować", a u nas ani ogromnych złóż naturalnych nie ma, ani nie jesteśmy jakimś ogromnym potentatem w danej branży. Do tego tej całej patoli bo tak to trzeba po imieniu nazwać się robić nie chcę bo zyją na dziko, matka bierze kase na dzieci, zapomogi, paczki, żarcie, węgiel, "pseudo ojciec" siedzi i nic nie robi bo po co jak co miesiąc kasa gotowa przychodzi to będzie do roboty szedł za parę groszy ? Multum jest tego w całym kraju.

Akurat w Argentynie to za dużo władza chciała nakraść dlatego doszło do obecnej sytuacji. A o socjalu który rzekomo doprowadził ten kraj  do tego stanu, to bujda puszczona przez korwinistów w YT.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 minuty temu, damianzbr napisał:

Chyba na dobrej III kl. albo że liczysz ten zysk z dopłatą.

 

Ale z drugiej str. nie przesadzaj. Gdzie na etacie masz do ręki 8 - 10 tys.? W banku jako prezes? Nie wiem czy jest aż takie zapotrzebowanie na prezesów, obawiam się że nie.

taa akurat juz widze rolnikow ktorzy niby na czysto do reki maja po 10 tys na miesiac na wydatkowanie tylko na dom , przeciez z tego zysku sa inwestycje , splata kredytow do gospodarstwa zaciagniete , naprawy itd itd mozna wymieniac w nieskonczonosc 

nawet nie ma takiego porownania rolnik i prezes banku by mieli takie same pensje na czysto heh to by musialby byc rolnik przedsiebiorca ktury ma potezne gosp i ludzie robia a on tylko wykonuje prace jak prezes banku czyli ze zarzadza to wtedy tak a nie 

prawda jest taka ze dla rolnika za jego prace na czysto najmniej dostaje , bo w pracy za nadgodziny to jest wieksza stawka a rolnik to co jedynie susze ma czyli straty jeszcze zamiast zarobki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, SAUTER napisał:

Do Kielc?

W Kielcach owies skupują na płatki? Gdzie?

4 godziny temu, robercikj100 napisał:

He he widze znowu sie zaczyna jeczenie co niektorych ze trzeba miec min 100 ha zeby godnie zyc. A jak ktos nie ma to lepiej oddac bambrom jak najpredzej bo przeciesz to sie tylko doklada.  Ludzie gdzie wy zarobicie 100 tys pracujac kilka moesiecy w roku ? Na taka pensje to albo trzeba wysoko wskoczyc albo niezle zasowac caly rok. Ale widze ze dla niektorych to marne grosze .

Aby zarobić 100 tys, na czysto po uczciwym obliczeniu kosztów, nie zapominają o amortyzacji, ubezpieczeniach, podatkach. trzeba oj wiele pola. Więc nie łudź się że z 20 czy 50 ha zboża na IV kl. od tak zostanie 100 tysiaków na czysto. Może z dopłatą albo i to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

A ty znowu swoje. Wiem , wiem mam za malo ha i wogole powinienem zapomniec o gospodarce. Raz twierdzisz ze sie da a w innym poscie ze sie nie da . to jak to w koncu ? A niech i zostanie ze 60-70 tys. Za kilka miesiecy pracy . ty doplaty nie wliczasz do dochodu ? 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jaki dodatkowy dochod? Dla mnie to dochod taki sam jak ze sprzedazy. 

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówiłem że to zwykły dopłatowiec.

Skasują dopłaty a on straci opłacalność produkcji i zwinie gospodarkę xD

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Tak i oddam wam za grosze wtedy bedziecie zadowoleni wkoncu i nie bedziecie tu wylewac zali ze wam malorolni ziemie marnuja zamiast oddacwam. Dla mnie doplata to jedna z czesci dochodu w dodatku bardziej stala i przedywidywalna przynajmniej w perspektywie kilku lat. Ale wiem dla takich obszarnikow jak wy takie marne grosze nie wliczacie do dochodu

  • Like 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj