Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielursus3p    5231
6 minut temu, galan99 napisał:

Nic nadzwyczajnego w tym artykule nie ma. 

@Ulman zawsze mówiłem, że w mniejszych gospodarstwach pieniędzy starcza albo na rozwój, albo na godne życie. 50 ha to według mnie już jest taka bariera graniczna, że można to jakoś prowadzić z sensem rozwijając to i godnie żyć. Może jakoś zawadiackich posunięć nie będzie w rozwoju, ale małymi kroczkami i się coś tam uda zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

właśnie o tym piszę , inaczej to postrzegają tacy co pracują , co miesiąc wypłata + parę groszy z rolnictwa + dopłata i się ciągnie i dla niego na 10 ha jest dobrze. A co do artykułu to kolejna obietnica PiS psu w pupę , miały być dopłaty zrównane z zachodem a się okazuje że nie ma szans na to 😁 ale w telewizji hasło rzucili a ludzie jak pelikany łykają

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Nigdy nie było szans tylko naród ciemny tego nie rozumie

  • Like 2
  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

ja wiedziałem że to nie realne, zrobili z tego kiełbasę wyborczą dla rolników, do tego chcą jeszcze zabrać płatności to tuzów dla tych co nie mają hodowli zwierzęcej (przeżuwaczy), także łąki w rejonach gdzie nie ma krowiarzy i hodowców bydła będą ludzie za bezcen sprzedawać, bo podatek trzeba będzie płacić, a korzyści  żadnej bo nikt tego nie weźmie w dzierżawę ani nie skosi i nie zapłaci.

Kolejna kwestia nawiązująca do dochodu z gospodarstwa i ogólnie , teraz weźcie pod uwagę taką sytuację, gdzie przeciętny człowiek pracujący na etacie w małym mieście zarabia powiedzmy 2000 netto, jego roczny dochód to 24 tyś zł, przyjmijmy że jak będzie dobrze oszczędzał to odłoży 1000 miesięcznie co daje w skali roku 12 tyś  i teraz co można za to kupić albo zrobić ? Mieszkanie ? dom ? dobre auto ? Prawda jest taka że z 85% społeczeństwa żyje z dnia na dzień z miesiąca na miesiąc, ile lat musi zbierać zeby kupić te mieszkanie ? 20 ? 30 ? Mieszkam w mieście i widzę, kto się nie wyuczył dobrze i gdzieś nie wbił na dobrą posadę albo nie założył własnego dobrego biznesu, lub doczepił sie do biznesu starych to po prostu dziaduje w tym kraju, niby zyje ale beż jakichkolwiek szans na rozwój jakiś znaczny, bo te pieniądze co odłoży to co ? kupi sobie nowy telefon raz na rok, albo auto jakiegoś trupa i tyle. Napiszecie ze przesadziłem z wynagrodzeniem, ze są lepsze, są ale w dużych miastach gdzie wprost proporcjonalnie do wynagrodzenia rośnie koszt utrzymania się bo automatycznie wszystko jest droższe.

Także rolnik z rocznym dochodem 100 tyś na rękę wyprzedza i tak średnio 8 osób nie związanych z branżą. U nas robi się jak u ruskich, albo bogaci, albo dziadostwo, i coraz bardziej to widać, tylko że teraz te dziadostwo jest pompowane socjalem i jakoś to się kula do przodu, ale jak zabraknie tego socjalu to niektórzy się zdziwią ze kasy nie ma a ceny zostały wysokie a żyć trzeba.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

Prawda jest taka że socjalem kupili sobie "koryto"" u władzy.  Socjal to nic dobrego w takim kraju jak Polska , samo  500+ ma kosztować w 2020 40 mld zł a gdzie zapomogi i inne sprawy ? Zadłużają tylko kraj i kolejne pokolenia, bo pokrycia tych wydatków nie ma, zobacz na wenezuele, jaki potentat paliwowy, ogromny producent wołowiny i co ? wszystko ebło jak zaczeli "socjalować", a u nas ani ogromnych złóż naturalnych nie ma, ani nie jesteśmy jakimś ogromnym potentatem w danej branży. Do tego tej całej patoli bo tak to trzeba po imieniu nazwać się robić nie chcę bo zyją na dziko, matka bierze kase na dzieci, zapomogi, paczki, żarcie, węgiel, "pseudo ojciec" siedzi i nic nie robi bo po co jak co miesiąc kasa gotowa przychodzi to będzie do roboty szedł za parę groszy ? Multum jest tego w całym kraju.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    325

Już tak nie przesadzajcie że trzeba mieć 200ha żeby jako tako żyć i się rozwijać. U mnie w okolicy jest może kilkanaście gospodarstw co maja ponad 100ha , większość ma 5-20ha z tym że u nas przeważa uprawa tytoniu. Ale żeby nie było  są tacy co mają 20-50 ha i utrzymują się z uprawy roślinnej + zwierzęcej. Jak ktoś rozsądnie gospodarzy to i przy kilkudziesięciu ha da radę przeżyć i jeszcze odłożyć trochę kasy. A co do ceny to pszenica konsumpcja sprzedana po 650 netto u Kapki Tarnogród, Lubelskie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
9 minut temu, Uziu92 napisał:

Prawda jest taka że socjalem kupili sobie "koryto"" u władzy.  Socjal to nic dobrego w takim kraju jak Polska , samo  500+ ma kosztować w 2020 40 mld zł a gdzie zapomogi i inne sprawy ? Zadłużają tylko kraj i kolejne pokolenia, bo pokrycia tych wydatków nie ma, zobacz na wenezuele, jaki potentat paliwowy, ogromny producent wołowiny i co ? wszystko ebło jak zaczeli "socjalować", a u nas ani ogromnych złóż naturalnych nie ma, ani nie jesteśmy jakimś ogromnym potentatem w danej branży. Do tego tej całej patoli bo tak to trzeba po imieniu nazwać się robić nie chcę bo zyją na dziko, matka bierze kase na dzieci, zapomogi, paczki, żarcie, węgiel, "pseudo ojciec" siedzi i nic nie robi bo po co jak co miesiąc kasa gotowa przychodzi to będzie do roboty szedł za parę groszy ? Multum jest tego w całym kraju.

Też trzeba powiedzieć jasno, że nie każdy jest tą patolą co robić się nie chce, wielu ludziom to 500+ na prawdę pomogło. Nie mniej nie popieram takiego rozdawnictwa pieniędzy na prawo i lewo byle komu. Patola powinna dostawać np bony na produkty spożywcze czy ubrania/wyprawkę szkolną, a nie pieniądze. Ale jest dużo prawdy w tym co mówisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

@Ulman A za 3 tysiące na łapę codziennie do roboty. Dojazdy i inne rzeczy. To masz 36 tysi na rok i co Ty z tego chcesz zrobić? Widzę mocno godne życie chcesz prowadzić. 

Edytowano przez PanPawel
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
1 godzinę temu, Ulman napisał:

50 ha rolnej produkcji roslinnej to zdecydowanie za mało. Może na wegetację wystarczy ale na godne życie już nie a na rozwój to nie ma o czym mówić.

Średnio z ha bedziesz miał 2-2,5 tys zysku. Przy 50 ha da to 100-125 tys / rok.. Co ty chcesz za to zrobić? 

Zapomniałeś o dopłacie... 

Tak naprawdę nie ma się o co kłócić. Czy ktoś ma 100ha czy hektar, czy ktoś ma fabrykę mebli czy w tej fabryce pracuje to i tak wszyscy skończymy w jednym miejscu.. Zapominamy żeby to życie jakoś godnie przeżyć tylko ciągle ta gonitwa za pieniadzem. zazdrość że ktoś ma lepiej i ciągle klutnie nawet na tym forum. Zobaczcie, zbliżają się święta które nawet już nie cieszą tak jak kiedyś. Są bo są i tyle. Atmosfery zero. 

Edytowano przez damin1
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4019
1 godzinę temu, Aroo22 napisał:

Już tak nie przesadzajcie że trzeba mieć 200ha żeby jako tako żyć i się rozwijać. U mnie w okolicy jest może kilkanaście gospodarstw co maja ponad 100ha , większość ma 5-20ha z tym że u nas przeważa uprawa tytoniu. Ale żeby nie było  są tacy co mają 20-50 ha i utrzymują się z uprawy roślinnej + zwierzęcej. Jak ktoś rozsądnie gospodarzy to i przy kilkudziesięciu ha da radę przeżyć i jeszcze odłożyć trochę kasy. A co do ceny to pszenica konsumpcja sprzedana po 650 netto u Kapki Tarnogród, Lubelskie.

Jakie miałeś parametry  ? w Jarosławiu Kapka daje 700 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
1 godzinę temu, Aroo22 napisał:

Już tak nie przesadzajcie że trzeba mieć 200ha żeby jako tako żyć i się rozwijać. U mnie w okolicy jest może kilkanaście gospodarstw co maja ponad 100ha , większość ma 5-20ha z tym że u nas przeważa uprawa tytoniu. Ale żeby nie było  są tacy co mają 20-50 ha i utrzymują się z uprawy roślinnej + zwierzęcej. Jak ktoś rozsądnie gospodarzy to i przy kilkudziesięciu ha da radę przeżyć i jeszcze odłożyć trochę kasy. A co do ceny to pszenica konsumpcja sprzedana po 650 netto u Kapki Tarnogród, Lubelskie.

Tylko w jednym się zgodzę gdzie jest uprawiany tytoń to jeszcze jest kasa , ale niemów że 10 czy 20 upraw zbożowych można godnie żyć i jeszcze odłożyć bo bzdura .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    325

Nie pisałem o uprawach zbożowych. Produkcja roślinna to nie tylko zboża. Zgodzę się że z 20ha zboża ciężko wyżyć przy takich cenach jakie mamy. Ale znam takie gospodarstwa 20-50ha gdzie produkcja roślina + bydło lub trzoda chlewna i dają sobię radę. A co do ceny u Kapki to w Tarnogrodzie też jest 700zł netto ale to jest cena max. U mnie parametry zawaliła gęstość bo miałem na poziomie 72, reszta to białko 13, gluten 30 gdyby nie gęstość to była by wyższa, a tak to dostałem 650zł.  

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak patola bierze 500+ to źle, a jak bogaty, który kupuje za to wczasy to też źle czy już dobrze?🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś zbadałem podstawowe parametry mojej pszenicy. Z 3 próbek wyszło średnio:

- wilgotność do 12%

- białko15.5%

-gluten  33.4 %

-gęstość ok 780.

W zasadzie można próbować wypychać na konsumpcję. Na tą chwilę propozycja za to 700 netto.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty masz tą pszenicę? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Lubelskie LOP


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

mnie to jedna rzecz zastanawia, ile jeszcze będzie trwać ta stagnacja ceny na płody rolne ? 10-15 lat temu też po 700 się sprzedawało gdzie minimalna płaca na rękę była poniżej 1000 zł , paliwo połowę tańsze, nawozy , prąd, żywność wszystko tańsze i co za 10 lat też beda po 700 za pszenicę płacić czy 600 za qq ? jak płaca minimalna ma być 4000 zł , wszystko pójdzie do góry , kiełbasa pewnie z 50 zł będzie kosztować , chleb z 10, paliwo z 7zl o prądzie i reszcie nie wspominając , a chłop nadal będzie te 600-700 dostawał ?Znow pośrednik konkretne hajsy przytuli. Bardzo to jest zastanawiające biorąc pod uwagę to co się wydarzyło przez ostatnie lata i jak wszystko się zmienia.

15 lat  temu w 2004 roku pszenica była po 420 zł,a 2009 w lutym 580,w marcu 540 ,w kwietniu 520,a rzepak kontraktowany po 1000,bez umowy 1180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

He he widze znowu sie zaczyna jeczenie co niektorych ze trzeba miec min 100 ha zeby godnie zyc. A jak ktos nie ma to lepiej oddac bambrom jak najpredzej bo przeciesz to sie tylko doklada.  Ludzie gdzie wy zarobicie 100 tys pracujac kilka moesiecy w roku ? Na taka pensje to albo trzeba wysoko wskoczyc albo niezle zasowac caly rok. Ale widze ze dla niektorych to marne grosze .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

za granica mozna tyle zarobic na spokojnie , niektorzy za granice jezdza i przywoza nawet po 10 tys na reke do domu i na dzien dzisiejszy to lepsza opcja finansowa bo w rolnictwie nawet jak zarobisz te 100 tys to masz kredyty , musisz inwestowac , czy nawte tak zepsuje sie maszyna musisz naprawic koszty budynek jest do remontu musisz naprawic i kasay nie ma 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj