Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25604
4 minuty temu, Wicherek napisał:

sprzedawać do młyna,pośrednicy ,złodzieje żyją z naszej ciężkiej pracy , gdyby was nie było (trutni ) to rolnik był by szanowany a wy jesteście mafią , wrzodem na d.....pie !

Eee, trochę po bandzie jedziesz. 

Już widzę rolników awizujących na Cedrobie czy w porcie po jednym czy dwa auta. 

Jak wyobrażasz sobie handel bez pośrednika?

Ja np mając jeszcze owoce nie wyobrażam sobie kupić auto i wozić po kilka ton dziennie na przetwórnię 200km dalej, gdzie czasem pośrednik i 30h na rozładunek czeka. Kiedy miałbym czas na zbiory?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze dobrze, dealuj tym swoim towarem :D


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Powiedz jeden z drugim, kto, komu broni założyć skupi i nieludzko się bogacić?

Wolny rynek, ceny u pośrednika mogą być wyższe niż w młynie, nie obchodzi mnie to co zrobi pośrednik aby sprawy finansowe się zgadzały. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wie po co takie dyskusje  jak ktoś nie uznaje pośredników to niech w sklepie nic nie kupuje bo (sklep) to właśnie również pośrednik. 

pszenica 680br skup lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

W mojej okolicy gdyby nie skupy pośredniczące 90% rolnikow nie mialaby nawet gdzie przetrzymac plonow ,a to oni najwiecej zrzędzą ze skupy zdzierają.... To nie caritas :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Dziś cefetra  Pawlów bez zmian pasza640 netto i konsumpcja 670 netto stabilizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
18 godzin temu, Wicherek napisał:

pośrednikom nie sprzedaję i dobrze na tym wychodzę !

Tak samo twierdze ,jak dadzą więcej jak młyn to im sprzedam ,ale tego raczej sie niedoczekam ,w moim rejonie w prmieniu 30 km jest ośmiu pośredników jeśli kogoś nie ominołem i 80% sprzedają na młyn tam gdzie ja,prezes firmy jest na tyle lojalny do swoich wiernych  rolników że daje  tą sama cene co pośrednikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

mnie to jedna rzecz zastanawia, ile jeszcze będzie trwać ta stagnacja ceny na płody rolne ? 10-15 lat temu też po 700 się sprzedawało gdzie minimalna płaca na rękę była poniżej 1000 zł , paliwo połowę tańsze, nawozy , prąd, żywność wszystko tańsze i co za 10 lat też beda po 700 za pszenicę płacić czy 600 za qq ? jak płaca minimalna ma być 4000 zł , wszystko pójdzie do góry , kiełbasa pewnie z 50 zł będzie kosztować , chleb z 10, paliwo z 7zl o prądzie i reszcie nie wspominając , a chłop nadal będzie te 600-700 dostawał ?Znow pośrednik konkretne hajsy przytuli. Bardzo to jest zastanawiające biorąc pod uwagę to co się wydarzyło przez ostatnie lata i jak wszystko się zmienia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
9 minut temu, Uziu92 napisał:

mnie to jedna rzecz zastanawia, ile jeszcze będzie trwać ta stagnacja ceny na płody rolne ? 10-15 lat temu też po 700 się sprzedawało gdzie minimalna płaca na rękę była poniżej 1000 zł , paliwo połowę tańsze, nawozy , prąd, żywność wszystko tańsze i co za 10 lat też beda po 700 za pszenicę płacić czy 600 za qq ? jak płaca minimalna ma być 4000 zł , wszystko pójdzie do góry , kiełbasa pewnie z 50 zł będzie kosztować , chleb z 10, paliwo z 7zl o prądzie i reszcie nie wspominając , a chłop nadal będzie te 600-700 dostawał ?Znow pośrednik konkretne hajsy przytuli. Bardzo to jest zastanawiające biorąc pod uwagę to co się wydarzyło przez ostatnie lata i jak wszystko się zmienia.

Jak tu jest bardzo dużo mądrych z nadwyżkami , wszystko się opłaca  , przestań narzekać , marudzić , tylko bież  się do roboty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
14 minut temu, Uziu92 napisał:

mnie to jedna rzecz zastanawia, ile jeszcze będzie trwać ta stagnacja ceny na płody rolne ? 10-15 lat temu też po 700 się sprzedawało gdzie minimalna płaca na rękę była poniżej 1000 zł , paliwo połowę tańsze, nawozy , prąd, żywność wszystko tańsze i co za 10 lat też beda po 700 za pszenicę płacić czy 600 za qq ? jak płaca minimalna ma być 4000 zł , wszystko pójdzie do góry , kiełbasa pewnie z 50 zł będzie kosztować , chleb z 10, paliwo z 7zl o prądzie i reszcie nie wspominając , a chłop nadal będzie te 600-700 dostawał ?Znow pośrednik konkretne hajsy przytuli. Bardzo to jest zastanawiające biorąc pod uwagę to co się wydarzyło przez ostatnie lata i jak wszystko się zmienia.

Takie czasy nastały i co zrobisz? W łeb se nie strzelisz. Przyjdą i owocne lata dla rolnictwa. Darmo nikt robił nie będzie. Kwestia czasu i okoliczności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

To jak tak źle się dzieje w ostatnich 10 latach to dlaczego cena ziemi rosła w takim tempie-to jest dopiero zastanawiające(widocznie nie jest tak źle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

w mojej okolicy cenę wywindowaly działki budowlane, każdy jak miał opcję to z pola na działki robił , a znowu na polach chlewnie, pieczarki kurniki i naganianie, z rolników takich małych i średnich nikt gospodarstwa nie powiększył o nowe grunty zakupując je. Nie to że narzekam ale to jest dziwne, ta stagnacja. Po za tym ja się nie tylko z rolnictwa utrzymuje , w roślinnej żeby się konkretnie utrzymać trzeba mieć z 50 ha dobrej ziemi konkretnie doprawionej , na kilu czy kilkunastu ha lichego gruntu to tylko z pustego w puste kasę przekladasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
2 minuty temu, sw_kamil napisał:

To jak tak źle się dzieje w ostatnich 10 latach to dlaczego cena ziemi rosła w takim tempie-to jest dopiero zastanawiające(widocznie nie jest tak źle)

Cały czas było gadanie że trzeba powiększać gospodarstwo żeby  się  opłacało 50 ha to za mało , brak opłacalności i za tym ziemia taka droga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Nie ma co biadolić, zawsze może być gorzej. 

1 minutę temu, galan99 napisał:

Cały czas było gadanie że trzeba powiększać gospodarstwo żeby  się  opłacało 50 ha to za mało , brak opłacalności i za tym ziemia taka droga .

50 ha za mało? Już nie przeginaj, chyba że chcesz co rok nowym ciągnikiem jeździć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

50 ha rolnej produkcji roslinnej to zdecydowanie za mało. Może na wegetację wystarczy ale na godne życie już nie a na rozwój to nie ma o czym mówić.

Średnio z ha bedziesz miał 2-2,5 tys zysku. Przy 50 ha da to 100-125 tys / rok.. Co ty chcesz za to zrobić? 

  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Tak było w 1995 a nie teraz. Jakieś 150 -200 ha bardzo dobrej ziemi to sensowny areał. Jak słabe to 250-300 ha


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj