Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7487
21 minut temu, KULAWA_KOZA napisał:

Ja czekam do lutego wtedy bankowo bedzie po 800.

Albo i nie jak  czerwona strefa się  pojawi się Lubuskim i jej obrębie to na te 800 zł bym nie liczył . A to tylko chwila wystarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19558
30 minut temu, KULAWA_KOZA napisał:

Ja czekam do lutego wtedy bankowo bedzie po 800.

Którego roku?

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
30 minut temu, galan99 napisał:

Albo i nie jak  czerwona strefa się  pojawi się Lubuskim i jej obrębie to na te 800 zł bym nie liczył . A to tylko chwila wystarczy .

Przestań jęczeć bo wygląda jakby Twoim głównym źródłem utrzymania były skupy które płacą Ci  za trolowanie na forum. Tak szczerze ile dostajesz za każdy post to może inni by też skorzystali, a nazwe forum Jacek zmieni na agrofoto- najgorsze wieści rolnicze.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony dobrze, że jest tutaj galan i studzi co poniektorych entuzjazm o niewiadomo jakich cenach.

Można sobie to wtedy wyposrodkowac czytając komentarze o wzroście i ewentualnym spadku. 

 

 

  • Like 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937
52 minuty temu, galan99 napisał:

Albo i nie jak  czerwona strefa się  pojawi się Lubuskim i jej obrębie to na te 800 zł bym nie liczył . A to tylko chwila wystarczy .

Zamknij się bo przez ciebie tutaj wszyscy depresji dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2207

Szkoda chłopaka, ale co zrobisz że za płotem ma ukrainę, znowu dobrze bo na baby sobie polata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487
9 godzin temu, Wicherek napisał:

Zamknij się bo przez ciebie tutaj wszyscy depresji dostaną

Spokojnie nerwy do niczego nie prowadzą , EKONOMIA  , przywidywanie co może być , to jak gra papierami na giełdzie można powiedzieć że Akcje będą po tyle bo ja chcę tak to nie działa .

ASF się rozwija akurat w takim miejscu gdzie jest hodowla świnek i jak pojawi się czerwona strefa to jest załamanie , każdy by chciał sprzedać po 800 zł bo na to pracuję ale sytuacja w Polsce jest nie przewidywalna .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

jedni piszą że:  w Polsce susza zredukowała plony ale to nic bo my nic nie znaczymy na tle świata i cena wg giełd

teraz drudzy piszą że: jak w Polsce ASF to cena pszenicy poleci w dół (może na całym świecie jeszcze poleci przez nasze asf już widze jak giełdowi spekulanci zaglądają na Polske) a ja zapytam z czego ma polecieć, cena w młynie konsumpcji 680 jak ktoś zawozi mało kto dostaje 660 (netto/tona) na giełdzie 802 zł. Jeszcze pare miesięcy takiej ceny i Ukraina będzie kupowała od nas zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487
4 minuty temu, wladirol napisał:

jedni piszą że:  w Polsce susza zredukowała plony ale to nic bo my nic nie znaczymy na tle świata i cena wg giełd

teraz drudzy piszą że: jak w Polsce ASF to cena pszenicy poleci w dół (może na całym świecie jeszcze poleci przez nasze asf już widze jak giełdowi spekulanci zaglądają na Polske) a ja zapytam z czego ma polecieć, cena w młynie konsumpcji 680 jak ktoś zawozi mało kto dostaje 660 (netto/tona) na giełdzie 802 zł. Jeszcze pare miesięcy takiej ceny i Ukraina będzie kupowała od nas zboża

Bardzo dobrze że każdy ma swoje zdanie na dany temat , tylko w Polsce gospodarka jest sterowana od górnie przez rząd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

Wystarczy, że popłynie "sygnał" od rządu, że wzrost cen zboża jest niemile widziany i może zaowocować np "wzmożonymi kontrolami KAS" - nikt nie chce mieć problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487
6 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Tzn. Morawiecki dzwoni do portu z ceną albo do Udrycz

Takim tokiem myślenia to śmiech na sali może nawet nie wie że są Udrycze .

Polityka młyny też sprzedają mąkę do marketów na ustalonej cenie tak jak masarnie mają teraz problemy z drogimi świniami a do marketu muszą dostarczyć  taniej .

Polska ma redukować CO  bo truje ale kto maj więcej .

http://niewygodne.info.pl/artykul9/04663-Kto-emituje-najwiecej-CO2-a-kto-ponosi-koszty.htm?fbclid=IwAR3CiMABqWn0RAmzD9yRP8ttYtmVSWpyXhz9JSP6nXKMNik0VFDD1opbghY

Ale polska jak nic nie zrobi będą kary a inni nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1258
13 godzin temu, galan99 napisał:

Albo i nie jak  czerwona strefa się  pojawi się Lubuskim i jej obrębie to na te 800 zł bym nie liczył . A to tylko chwila wystarczy .

Kolejny forumowy analityk, od siedmiu boleści. Chociaż Staszek to przynajmniej wiedział o czym pisze. 
Więc wiedz galan99, że w lubuskim strefa czerwona, około 20 listopada wprowadzona została i sukcesywnie jest rozszerzana. Nawet miasto Zielona Góra się na nią załapało, bo martwe dziki na jego terenie znaleziono i potwierdzono, że z powodu asf zdechły. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3314

We wrześniu glan pisał że nie mamy co liczyć na 600 bo jest 550 , teraz pisze że nie mamy co liczyć na 800  to możemy być pewni że tej ceny się doczekamy wcześniej lub później :) . TO taki pesymistyczny wieszcz , im bardziej zapewnia że nie będzie drożej to zazwyczaj jest odwrotnie .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
womir    127
Dnia 29.11.2019 o 23:34, Mich9 napisał:

Pszenica już po 800 zł

No ,na agrobiznes to i cena od 75-100 / 100kg . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Miałem przyzwoite plony , jestem na ryczałcie to wychodzi mi brutto po 749zł i z podwórka zabierają kasa u nich pewna także biedy niema :) choć rok temu dostałem 820zł netto :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3441

Według mnie nie będzie droższa do wiosny ,chyba że przyjdzie ciężka zima ,ale to raczej nieralne,połowa sprzedana ,obecnie 20 w dół ,bo duzo sprzedających i tak będzie do wiosny raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Lokalny skup tez dzis korekta w gorę ale oni itak najmniej placą - 660zl brutto .

Tymniemniej trend jest wzrostowy i mam wrazenie , ze skupy zaczynają dostawac sraczki .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj