Polecane posty

jahooo    9205

Problem na wschodzie jest taki, że do większości miejscowości prowadzi często jedna marna droga. Odśnieżanie też jest problematyczne. A już o kulturze technicznej niektórych gospodarstw nie wspomnę , np jeżdżenie zimą na wodzie zamiast na płynie etc.

Ja tam wywożę właśnie w zimie autem. Wystarczy zdbac o dobry podjazd na podwórko. No i załadunek mechaniczny, a nie wiaderkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
21 godzin temu, robercikj100 napisał:

A to był jakiś skok cen ? Bo coś mnie ominęło .

Dwa miechy temu sąsiad do jelonek sprzedal po 640netto teraz dają juz 700 czyli skok jest. Przynajmniej w moim rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

aż sie muszę zorientować po niedzieli bo jeszcze 2 tygodnie temu cena była taka jak we żniwa


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

to jak po 700 to już ceny w miarę a za pszenżyto na w lubelskim ile oferują da rade wyciągnąc po 600zł/tone ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas w centrum kraju ruch jest pojazdami co wyowza zboze i nawozy przywoza ale w cenach nic nie drga do gory tylko stoi cena , moze u nas pozniej ruszy cena w gore jak w kraju zaczyna , a ostatnie 2 lata to bylo tak ze ceny pszenicy w grudniu najlepsze a pozniej jak zaczely od nowego roku spadac to juz pozniej lecialo w doł lub cena była stałą ale juz po obnizce niestety 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Nie może być co roku tak samo bo chłop w rutynę by popadł i sprzedawał zawsze na górce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

                                                                                                                                                                                                                                       

Dnia 23.11.2019 o 12:39, PanPawel napisał:

Fajsławice 670 brutto paszowa. 680 powyżej 12.5 % białka. Odbiór z gospodarstwa. Coś się ruszyło w górę w ostatnich 2 tygodniach. 

A jak tam z realizacją płatności?  Podobno jeden skup z Fajsławic przeciąga po kilka miesięcy. Taka fama dotarła za Krasnystaw.

Edytowano przez tmk1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

Sprzedane resztę pszenżyta po 600 zł brutto. Wschodnie mazowsze, pszeniczna cały czas do góry po dyszce, ja jeszcze czekam że 2 tyg i jedzie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Z gospodarstwa te 735? Za tyle zapraszam do mnie. Też mazowieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mazowieckie to jest wielkie i szerokie, najlepiej to by kod pocztowy podał, zamiast w błąd wprowadzać.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

No domyślam się że cena pewnie okolicę Ciechanowa , Mławy lub na tej wysokosci.  Ja przeciwny biegun to różnica prawie 300km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Lokalny skup 20 PLN w górę na 660 plus 10 PLN za powyżej 10ton i nie potrzebne parametry idzie jak leci . Powiat Chełmski Lubelskie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
6 minut temu, Daros napisał:

Lokalny skup 20 PLN w górę na 660 plus 10 PLN za powyżej 10ton i nie potrzebne parametry idzie jak leci . Powiat Chełmski Lubelskie. 

Podaj nazwę skupu co tak choiny jest .

 

A tu ciekawostka co się święci a te pany nie odpuszczą .

http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/150870-czy-polska-moze-stracic-13-mln-ha-ziemi-za-dlugi?fbclid=IwAR0zoOV65xcgeUWBQyMz7-d3quDw1KqQRf-DDOB6vdj0xy9qE19iLLkVNqA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
Przed chwilą, Daros napisał:

Brutto. Miejscowość Witoldów na trasie Krasnystaw Teratyn. 

To wiem gdzie mam tam 50 kilometrów ale nieraz trzeba postać w kolejce i pół dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
2 godziny temu, tmk1974 napisał:

                                                                                                                                                                                                                                       

A jak tam z realizacją płatności?  Podobno jeden skup z Fajsławic przeciąga po kilka miesięcy. Taka fama dotarła za Krasnystaw.

W fajslawicach są 2 skupy to jeden faktycznie trzeba się upominac i ponad miesiąc się czeka na pieniądze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
21 godzin temu, jahooo napisał:

Problem na wschodzie jest taki, że do większości miejscowości prowadzi często jedna marna droga. Odśnieżanie też jest problematyczne. A już o kulturze technicznej niektórych gospodarstw nie wspomnę , np jeżdżenie zimą na wodzie zamiast na płynie etc.

Ja tam wywożę właśnie w zimie autem. Wystarczy zdbac o dobry podjazd na podwórko. No i załadunek mechaniczny, a nie wiaderkami :D

I ciągniki na górkach poparkowane na łatwy i tani rozruch i jedna wspólna d-35 na pięciu chłopa z niewyrzuconym sianem...tylko sie cieszyć ze złej pogody bo działa na scisk d*py pośredników że chłopy leniwe w domach siedzą i wozić za frajer pszenicy nie chcą to sztucznie podnoszą cene żeby zrealizować kontrakty. Ale nie w tym roku! Nasypani siedzą od żniw co poniektórzy icena 650 netto kusi bo tak przejrzałem faktury że taka cena srednio już kilka lat . Najpierw musze żyto wypchnąć bo zalega na przyczepach i w stodole. Z reguły najlrpsza cena do 24 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja też czekam na 650 netto. W tym roku ciśnienia nie mam. Tylko jedna przyczepka pojechała w żniwa po 610 zł. Później cena cały czas w dół. Niby jakieś podwyżki są, ale  je liczę na cuda. Gadałem z lokalnym jajcarzem to jest zasypany. Myśli, że w grudniu trochę dokupi i do żniw będzie skup zamknięty. Sęk w tym, że jak on nie zacznie kupować to inne skupy w okolicy cennika nie ruszą. 

Przed chwilą, wiesiek63zmc napisał:

taką cene by znalazł w mojej okolicy tylko takiej pszenicy już nie

Konsumpcja?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj