Polecane posty

danielursus3p    5231
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

ZETOREK masz racje, jak nas niszczyli to k**wa aby stłamsić rolnika, zero działań logicznego myślenia i zakazy na każdym kroku, policja w każdej  wsi nawet zboża  było problem sprzedać. Jak dla mnie to wlasnie te wielkie molochy powinien ten Asf zjeść  i wysrać wtedy docenili by mniejsze farmy, cena by była odpowiednia wtedy.

W Radzyniu ta cała agrounia strajk organizuje, właśnie dotyczący ASF, możesz się wybrać ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Olać oszusta . Znikł jak kamfora po wyborach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Taki dobry to on raczej nie jest ;) ja tam tych jego protestów nie popieram, jako osoba to nie będę się wypowiadał, bo go nie znam. Od początku jego wywodów mi się nie podobał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Dnia 19.11.2019 o 16:06, jahooo napisał:

 

Ktoś wie czy jakiś statek się do nas w najbliższym czasie wybiera albo czy coś się szykuje np. realizacja kontraktów co może mieć wpływ na cenę? Zbliżamy się do 700 na wschodzie i zastanawiam się czy już czy czekać do ok 10 grudnia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Jak chcesz, to szukaj :D

https://www.umgdy.gov.pl/ruchstatkow/port.php

 

A tu ciekawostka:

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/102570-takiego-polaczenia-jeszcze-nie-bylo-pierwszy-pociag-z-chin-dotarl-do-gdanskiego-portu/102570-takiego-polaczenia-jeszcze-nie-bylo-pierwszy-pociag-z-chin-dotarl-do-gdanskiego-portu

 

Wygląda na to , że conajmniej jeden zbożowiec stoi w Gdyni i jeden w Gdańsku, a ze dwa odpłynęły. Ktoś bardziej oblatany niech potwierdzi lub zaprzeczy

 

https://www.agrofoto.pl/notowania/zboza/

top agrar jakby co

 

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 godziny temu, rumcio40 napisał:

Musisz zważyć przed i po załadunku. Swoją drogą, znajomy opowiadał historię jak ich wykręcili Tirowcy z odstawą do portu na bodaj 6 kursach. Załadunek na tira ładowarką wg kierowcy 20 łyżek stanowiło właściwy tonaż 24t, więc tak ładowali 6 kolejnych aut, które nie były ważone, tylko jechały prosto do portu, faktury z portu potwierdzały wagę 24t. Alarm pojawił się dopiero, gdy po zboże przyjechał inny TIR i ładując 17 łyżkę kierowca stwierdza, że ma wagę 24t. Nazajutrz ponownie przyjechały auta po zboże do portu i załadunek 1 auta, to 20 łyżek, tyle że wtedy nastąpiła kontrola wagi i okazało się że jest ponad 28t. Ponad 20t zboża poszło, sprawcom nic nie udowodnili w świetle prawa. Gdzie usypywali? Podobno gdzieś pod Gd,teren ogrodzony, obsadzony tujami z wagą

 

Nie "ich wykręcili" tylko on d*pa dał się wykręcić. Kto normalny nie waży tira. Do mnie jak przyjeżdżają, nawet tylko 10km z rozładunku z wydrukiem z wagi, to i tak jadę zważyć delikwenta. Nigdy na oko, czy na łyżki.

670netto z podwórza paszówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
1 minutę temu, PanPawel napisał:

Fajsławice 640 brutto paszowa. 

Skierbieszów 620 zł brutto i podobnie w okolicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak widać ceny drgneły a nie jak niektórzy zarzekali sie że nie pójdzie w górę ,choć u nas od żniw to tylko 10 zł/t poszło bo teraz częstoborowice 65,30 chyba jak sie nie myle z vatem oczywiscie , fajsławice 640 mają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
1 godzinę temu, galan99 napisał:
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Fajsławice 640 brutto paszowa. 

Skierbieszów 620 zł brutto i podobnie w okolicy .

chełm do 670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
4 godziny temu, galan99 napisał:

Zgoda mucha siada ale teraz nie ma much do kwietnia spokój jest z muchami jak w Niemczech  nie będzie do tego czasu ASF  to jest coś nie tak , wszędzie jest a  helmuty się dobrze bronią , odry nie pokonają .

Przenoszą owady latem jest najgorzej, zimą ich nie ma także spokój, duńczycy  na podstawie badań aparatów gębowych* wskazali  muchy końskie jako główny prawdopodobny winowajca- krwiopijca, latają w  zasięgu ok. 1.4km, lubią mokre miejsca( gdzie padają dziki z gorączką) i duży zasięg. Pamiętam w tym roku na wiosnę, jak w domu na wsi pojawiły się muchy, a 2 dni później wieczorem czytam o ognisku asf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54
9 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

a jak u Kapki z terminem płatności ?

U mnie zawsze na czas, bywało że nawet kilka dni przed terminem kasa na koncie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Żółkiewka sprzedana dzisiaj kolejna przyczepka po 670 br. Będzie jeszcze drożeć? Ktoś ma dobrą szklaną kulę?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Kto tyle płaci w Żółkiewce? 

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13
1 godzinę temu, case-jxu-95 napisał:

 

Napisz proszę u kogo?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Co do ruchu, że zbożem w Zamościu. W ZZZ pustki, wczoraj w Animexie było kilka samochodów i chyba 3 ciągniki a dzisiaj jedno auto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
6 minut temu, melon10641 napisał:

Co do ruchu, że zbożem w Zamościu. W ZZZ pustki, wczoraj w Animexie było kilka samochodów i chyba 3 ciągniki a dzisiaj jedno auto. 

Ale za to  w środę było dość sporo około 15 , kilka samochodów , a tak to traktory z dużymi zestawami , do Animexie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
33 minuty temu, leszek1000 napisał:

630 paszowa kujawsko pomorske 

Co tak niska cena , na ten rejon Polski , przecie takie ceny to u nas na wschodzie kraju , to norma  630 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj