Polecane posty

robercikj100    1007
42 minuty temu, toomi30 napisał:

Widze ,ze wszedzie nie brakuje desperatów czyli takich co to za hektar oddaja dopłaty i czynsz płaca bo myslalem ze tylko u mnie to jest, a czynsz 300 zł i wiecej pojeb......i ale z innej beczki''',, czy juz zaczynacie sprzedawac pszenice?? czy jeszcze bedziecie czekac ? ja wiem ze kazdy ma jakies zobowiązania finansowe i tez bym chciał czekac mam nadzieje , ze cena jeszcze pójdzie do góry.?

a paliwo zaczyna drozec i bedzie i prad a jak prad to reszta, jak napisał Uziu92 ( masz racje) socjal i obietnice wyborcze kosztują nas podatników.

A co tu sprzedawać jak cena praktycznie taka jak w żniwa. Ja czekam przynajmniej na 700 brutto. Mam nadzieję że się doczekam 😂.

@kamil2509 u bogdanskiego może ?

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Nawet tańsza jak w żniwa. U mnie od 640 brutto ceny się zaczynają. Ale ludzie ruszyli się fakt. Wywożą. 

Z dzierżawa u mnie to 1500 dają co niektórzy plus jeszcze dopłaty. Razem jakieś 2500. Przebijaja się w cenie aby tylko ziemi więcej uprawiać. Także u każdego w regionie się inaczej sytuacja przedstawia. Ja cały czas mówię że ziemia jest tyle warta ile ktoś jest w stanie zapłacić i tak samo jest z dzierżawa. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ogolnie to ceny sa takie ze tylko jakies 20 zł wyzsze jak w zniwa czyli na chwile obecna tylko na ten przeladunek sie wraca a gdzie sa np koszty jakby ktos mial stawiac nowe magazyny kiedy one by sie wrocily 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

W innym temacie była dyskusja o maszynach od komornika - to tak w temacie płacenia 2500 za dzierżawę i jak to się coraz częsciej kończy. Też mam takiego sąsiada.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Zakup pola 1 ha  za 40 tyś ile lat trzeba by ten 1 hektar się wróciła czyli  inwestycja tych 40 tyś i zaczął zarabiać ?

Nie wchodzi w rachubę ogół gospodarstwa tylko ten 1 ha zakupiony ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    116
37 minut temu, robercikj100 napisał:

A co tu sprzedawać jak cena praktycznie taka jak w żniwa. Ja czekam przynajmniej na 700 brutto. Mam nadzieję że się doczekam 😂.

@kamil2509 u bogdanskiego może ?

Jak brutto netto brutto gówniana cena bardzo Ja dałem próbkę na Młynie 690 netto Wielkopolska Południowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
2 minuty temu, galan99 napisał:

Zakup pola 1 ha  za 40 tyś ile lat trzeba by ten 1 hektar się wróciła czyli  inwestycja tych 40 tyś i zaczął zarabiać ?

Nie wchodzi w rachubę ogół gospodarstwa tylko ten 1 ha zakupiony ?

 

Jak zakupiony za gotówkę to od pierwszego roku zarabia na siebie, a zwraca się przy sprzedaży.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Czasy gdy ziemia spłacała się w pierwszym lub drugim roku po zakupie się skończyły i nie wócą.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, galan99 napisał:

Zakup pola 1 ha  za 40 tyś ile lat trzeba by ten 1 hektar się wróciła czyli  inwestycja tych 40 tyś i zaczął zarabiać ?

Nie wchodzi w rachubę ogół gospodarstwa tylko ten 1 ha zakupiony ?

 

Wszystko zależy jaką ziemia i co uprawiasz. Ja dwa kata temu kupiłem 8ha po 90tys /ha (pole z dostępem do wody) w tamtym roku kapusta w tym ziemniaki i połowa ziemi już się splacila. Na zbożu to 100 lat by się splacalo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Inwestycja to kapitał  40 tyś w 1 ha  to zamrożony pieniądz ? licząc by zarabiał co roku 2500 zł to te 40 tyś wrócą się kapitał  po 16 latach . a gdzie zarobek niema ?

Dlaczego tak napisałem bo jeden własnie w okolicy popłyną bo kupił 10 ha po 40 tyś połowa inwestycji byłe jego a połowa na kredyt . Chciał zaczynać od tych kupionych 10 ha nie dało się czyli rolnictwo słabo wychodzi jako inwestycja .

Uprawiał pszenica , rzepak , jęczmień .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
2 minuty temu, galan99 napisał:

Inwestycja to kapitał  40 tyś w 1 ha  to zamrożony pieniądz ? licząc by zarabiał co roku 2500 zł to te 40 tyś wrócą się kapitał  po 16 latach . a gdzie zarobek niema ?

Kurna a po tych 16 latach ta ziemia wyparuje?

Przez 16 lat zrobiłeś 40 tyś i masz ziemię wartą prawdopodobnie co najmniej te 40tys

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
7 minut temu, Agrest napisał:

Czasy gdy ziemia spłacała się w pierwszym lub drugim roku po zakupie się skończyły i nie wócą.

przed wejsciem do uni od pijaczków mozna było kupic za grosze. Czy wrócą  ? nie, ale jak zabiorą dopłaty to wszystko wyhamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

I co, czekasz 16 lat żeby kupić następny 1ha ? Znajdź mi następną taka inwestycję, która zwraca się 15-20 lat. W biznesie oczekuje się zysków z inwestycji po 3 do 5 lat

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
1 minutę temu, Agrest napisał:

Kurna a po tych 16 latach ta ziemia wyparuje?

Przez 16 lat zrobiłeś 40 tyś i masz ziemię wartą prawdopodobnie co najmniej te 40tys

Ty agrest pisałeś że nie masz następcy, ze zdrowie już nie to, ze nie ma co się zarabiać a jednak dalej kupujesz i dobierasz ziemi. Ale choć kiedyś moze dzieci skozystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Oczekiwać możesz i w rolnictwie, nikt nie broni. Tak samo jeden rozkręci firmę i w 5 lat powiększy majątek razy dwa, inny splajtuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
20 minut temu, Agrest napisał:

Jak zakupiony za gotówkę to od pierwszego roku zarabia na siebie, a zwraca się przy sprzedaży.

 

A ta gotówka to z nieba ci spadła ? Tak samo musisz ją wydać jak kasę z kredytu. Tyle że w kredycie dobijają odsetki bo czasy niskooprocentowanych się niestety skaczyly .

26 minut temu, nexeqadore napisał:

Jak brutto netto brutto gówniana cena bardzo Ja dałem próbkę na Młynie 690 netto Wielkopolska Południowa

Gdzie Wielopolska a gdzie Lubelszczyzna . To co dla ciebie jest dobra cena netto dla mnie będzie co najwyżej brutto.

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

Ty agrest pisałeś że nie masz następcy, 

Mam dwoje dzieci. Na razie nie przejawiają zainteresowania gospodarką, ale mają alternatywę, mam co im zostawić.

Od 2013 powiększyłem gospodarstwo o 26 ha i kredytów nie mam.  Zakładając 2tys z ha z dopłatami mam dodatkowo 52 tyś rocznie więcej.  Mam płakać bo w 5 lat się hektar nie zwraca? Sprzedam to się zwróci. 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
2 minuty temu, Agrest napisał:

Oczekiwać możesz i w rolnictwie, nikt nie broni. Tak samo jeden rozkręci firmę i w 5 lat powiększy majątek razy dwa, inny splajtuje. 

Przy spadającej produkcji zwierzęcej i braku opadów i rosnących kosztach na produkcję , uprawa pszenicy , rzepaku , jęczmienia i buraków będzie trudno o zarobek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jak sie wasze posty czyta to żal du.e ściska,jakby u nas urodzajna ziemia była po 40 tys to by był raj,co 4 gospodarstwo bo powiekszyło swój areał o 50 %

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
5 minut temu, Agrest napisał:

Mam dwoje dzieci. Na razie nie przejawiają zainteresowania gospodarką, ale mają alternatywę, mam co im zostawić.

Od 2013 powiększyłem gospodarstwo o 26 ha i kredytów nie mam.  Zakładając 2tys z ha z dopłatami mam dodatkowo 52 tyś rocznie więcej.  Mam płakać bo w 5 lat się hektar nie zwraca? Sprzedam to się zwróci. 

 

to tylko pogratulować rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Bugaj Zągoty ceny netto na dziś:

pszenica 650-670 zł/tona,

pszenżyto 570,

żyto 500.

Ceny porównywalne nawet trochę niższe niż w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
1 minutę temu, Norman napisał:

Bugaj Zągoty ceny netto na dziś:

pszenica 650-670 zł/tona,

pszenżyto 570,

żyto 500.

Ceny porównywalne nawet trochę niższe niż w żniwa.

Ale w miarę stabilne . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj