Polecane posty

galan99    7580
4 minuty temu, waldii1 napisał:

A Ty @galan99 jak staszek wyszukujesz najniższej ceny. Kapka 660, agri 650,a jak już  tak Ci zależy  na siennicy to proskurex 635. Ceny netto.

Nie wyszukuję , spokojnie tylko tam też żyją ludzie i sprzedają tylko napisałem że są takie cenny pszenic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A co to za problem w dzisiajszych czasach podzwonić trochę dalej? Jak jest różnica w cenie to i 50km można ciągnikiem pojechać aby droga była ok, światła i hamulce. 

W zależności od skupu jest 22 albo 35km w jedna strona i zawsze ciągnikiem się wozi. 

Edit, 

A skupy tak zarabiają, że skupują taniej od małorolnych i sprzedają ciut dalej za większe pieniądze. Nie ma co się dziwić jak są tacy klienci.

Edytowano przez melon10641
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
50 minut temu, waldii1 napisał:

A Ty @galan99 jak staszek wyszukujesz najniższej ceny. Kapka 660, agri 650,a jak już  tak Ci zależy  na siennicy to proskurex 635. Ceny netto.

Gdzie ten kapka ma skup ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Galan ja nie chcę Ci obrażać ale ty chyba masz depresję :P

w każdym temacie jakim piszesz to tylko marudzenie i wizja katastrofy. Chyba od 1000 Twoich postów tak sobie nabijasz posty tym marudzeniem.

Przypominasz mi takiego rolnika uprawiał maliny, gadam z nim a on mówi: "panie to się nic nie opłaca ta malina to taka susza straszą(2015). Mówię no ale cena chyba 10zl a on: Panie a co to za cena jak plon niski. No to mówię że nawadnianie trzeba zrobic. Malina za stodoła, studnia jest to można próbować małym kosztem podlewać. A Panie to dużo pieniędzy trzeba i nie wiadomo czy się to opłaci i czy dalej maliny będzie uprawiać. 

Także zawsze takiemu źle. A kilka wiosek dalej gość postawił zbiornik retencyjny do ocieplenia wody i studnie. Zbierał dziennie tone malin po 10zl za kg. Chyba mu się nawadnianie zwróciło ;)

Edytowano przez melon10641
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25613

A gdzie tam, Panie ale ile więcej za zbiór zapłacił, odźwigał się. 😁

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

A co to za problem w dzisiajszych czasach podzwonić trochę dalej? Jak jest różnica w cenie to i 50km można ciągnikiem pojechać aby droga była ok, światła i hamulce. 

W zależności od skupu jest 22 albo 35km w jedna strona i zawsze ciągnikiem się wozi. 

Edit, 

A skupy tak zarabiają, że skupują taniej od małorolnych i sprzedają ciut dalej za większe pieniądze. Nie ma co się dziwić jak są tacy klienci.

A kto by tyle śmigał ciągnikiem, za niewiele większa cenę najmiesz ciężarówkę na 10-12t lub z przyczepą na 20 i w dzień obrócisz kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

A co za problem godzine drogi traktorem w jedną strone ,chyba że brak przyczep odpowiednich

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Żeby zaraz nie było że mi tylko się zapytam ile kosztuje transport 10 t pszenicy i duży traktor , bo u nas biorą za 5 kilometrów w obie strony  150 zł a za 50 kilometrów chciał 600 zł w obie strony .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25613

Miwigos u mnie i na wschodzie są inne realia. Gospodarstwa mniejsze, ciągnik przeważnie 70 - 80km i przyczepa 4 do 8 t maks. Nie jest tak kolorowo z tym transportem.

Korzystniej jest szukać kupca który podstawi auto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Mają ją przecie dziś wyjechać na szosę wszystko musi być sprawne . 6 zł z kilometra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
1 godzinę temu, jahooo napisał:

A kto by tyle śmigał ciągnikiem, za niewiele większa cenę najmiesz ciężarówkę na 10-12t lub z przyczepą na 20 i w dzień obrócisz kilka razy

Można i tak ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
3 godziny temu, waldii1 napisał:

A Ty @galan99 jak staszek wyszukujesz najniższej ceny. Kapka 660, agri 650,a jak już  tak Ci zależy  na siennicy to proskurex 635. Ceny netto.

A jęczmień nie wiesz po ile proskurex płaci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, galan99 napisał:

Żeby zaraz nie było że mi tylko się zapytam ile kosztuje transport 10 t pszenicy i duży traktor , bo u nas biorą za 5 kilometrów w obie strony  150 zł a za 50 kilometrów chciał 600 zł w obie strony .

Na gówniarza jesteś za bystry , bardziej mi na handlarza pasujesz i to takiego którego trzeba walić dechą w łeb hahaa

10 ton podobnie jak i trasa 5 kilometrów  albo 50 km. za 600 zł . to właśnie powód żeby sprzedać takiemu dupkowi jak ty  ????

nie !!!

takiemu dupkowi trzeba pierdolnąć dechą w łeb haha

a na zboże poszukać kupca który dechą już dostał i zmądrzał

😀😀😀

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

10t towaru to i dwoma 4,5 tonowkami weźmie na raz , a jak nic po trasie nie wypadnie to pół tony do przodu jest zarobione gdy jedzie się swoim sprzetem . Dla jednych warto taką dniówkę zarobic , inni się po taką kasę nie schylają .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
19 minut temu, Tomek90 napisał:

Hehe 6zl za kilometr - nie wiem śmiać się czy płakać z tego 😂

jeszcze troche to bedziesz bulic po 2 EUR za kilometr/jak podniosa place mimimalne akcyzy itd a pszeniczka dalej bedzie po 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
8 minut temu, Fabian777 napisał:

Kontrakt podpisany na 720 netto dostawa młyn jelonki. 

 

a sami zabierają?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
36 minut temu, Anetka1 napisał:

jeszcze troche to bedziesz bulic po 2 EUR za kilometr/jak podniosa place mimimalne akcyzy itd a pszeniczka dalej bedzie po 600

No i to mi się podoba 600 euro za tonę pszeniczki to już żyć nie umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

6zl za kilometr mów galan skąd jesteś o dawaj klientów 1zl dla Ciebie od kilometra będę woził 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

nawet po 600 $ by spoko było :D

a co do dzisiejszej ceny to za 700 to ojciec 15 lat temu pszenicę sprzedawał gdzie paliwo było po 2,5zł a tona saletry po 600 zł nie wspominając  o cenie oprysków i ogólnie wszystko było tańsze. Także kiedy szło lepiej zarobić ? dziś czy kiedyś ? A tu taki staszek pisze że  600 zł za tonę pszenicy to normalna cena ? dla kogo ? nie dla nas rolników. Dziękuję za uwagę.

Edytowano przez Uziu92
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj