Polecane posty

Gość   
Gość

hmm... z tym że od samego chcenia i ambicji mieć więcej nie będziesz, a narzekaniem wpędzisz się w depresję.

Możesz coś zmienić, albo się przyzwyczaić do tego jak jest.

 

Zrób sobie rachunek zmian całkowicie zależnych od siebie i pomyśl czy na pewno ich chcesz.

Zacznij od:

1. Zmiana kraju zamieszkania

2. Zmiana profilu gospodarstwa

3. Zmiana kosztów

4. Zmiana sposobu wykorzystania produktu, zamiast na skup może trzeba nim futrować coś. Np. 15 tys. gęsi.

5. budowa magazynu

 

bo ceny zboża niestety nie zmienisz, choć byś nie wiem jak się nie użalał.

Jutro po 12:00 cenniki na paszarniach powinny drgnąć chociaż o 10 zł na tonie w górę. Towar się kończy.

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

@robercikj100 No i jak to twoje pieprzenie że ty byś chciał mieć więcej, wpływa na ceny pszenicy? Są czasy jakie są, na które ani ja ani ty wpływu nie mamy. Więc albo zwiększysz produkcje na maxa, albo będziesz sprzedawał przetworzone produkty. Innej rady nie ma. 

Jakbyś miał większe ambicje to byś nie wypisywał pierdół na af tylko bys się edukował jak tę pszenicę wyprodukować taniej/z większym zyskiem ekonomicznym dla ciebie. Widocznie nie potrafisz do siebie dopuścić takiej myśli, że 30 ha pszenicy to za mało by żyć i się rozwijać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, robercikj100 napisał:

Do Szczecina wg google mapa mam 823 km więc radzę się podszkolić z geografii. Poza tym nie interesuje mnie transport firankami. Mówiłem tu o transporcie zboża np. do portu gdzie odemnie jest pewnie koło 600 km. Znajdź mi taki transport za tysiąca to sprzedam całe swoje zboże . @danielursus3p

Dobra tylko ustalmy coś. Co mi da podszkolenie się z czytania mapy jak ja nadal nie wiem gdzie ty mieszkasz? Co prawda mam szklaną kulę, piszę horoskopy, prowadzę archiwum teczek, ale gdzie kto mieszka tak na zawołanie to nie wiem.

 

Ja cały czas mówiłem o cenie nawozów, w kontekście do tego gdy ktoś zaczął narzekać że nawozów za wschodniej granicy nie może kupić w okolicy. Wyrażałem się jasno więc nie mieszaj wożenia zboża po 1000zł do portu przez całą PL.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Waszego pier....... Też słuchać ciężko jak to wszystko jest cacy. Plują wam w twarz a wy cieszycie się że pada deszcz . Nie róbcie że mnie idioty który nie rozumie na czym polega życie. Odkryliscie Amerykę że obszarnicy zarabiają więcej na gospodarstwie odemnie , brawo wy. Wiem ile zarabiam na gosp. I wiem że mogło być więcej gdyby cena pszenicy była by większa. Myślicie że tylko wy jesteście takimi geniuszami czy jak? 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
5 minut temu, damianzbr napisał:

Dobra tylko ustalmy coś. Co mi da podszkolenie się z czytania mapy jak ja nadal nie wiem gdzie ty mieszkasz? Co prawda mam szklaną kulę, piszę horoskopy, prowadzę archiwum teczek, ale gdzie kto mieszka tak na zawołanie to nie wiem.

 

Ja cały czas mówiłem o cenie nawozów, w kontekście do tego gdy ktoś zaczął narzekać że nawozów za wschodniej granicy nie może kupić w okolicy. Wyrażałem się jasno więc nie mieszaj wożenia zboża po 1000zł do portu przez całą PL.

Dziwiles się gdzie można przez Polskę jechać 700 km to ci wyjaśniłem . Temat jest o pszenicy to i nawiązałem do jej transportu przez całą Polskę za tysiąc zł.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
4 minuty temu, robercikj100 napisał:

Waszego pier....... Też słuchać ciężko jak to wszystko jest cacy. Plują wam w twarz a wy cieszycie się że pada deszcz . Nie róbcie że mnie idioty który nie rozumie na czym polega życie. Odkryliscie Amerykę że obszarnicy zarabiają więcej na gospodarstwie odemnie , brawo wy. Wiem ile zarabiam na gosp. I wiem że mogło być więcej gdyby cena pszenicy była by większa. Myślicie że tylko wy jesteście takimi geniuszami czy jak? 

No ale chlopie, co ci da takie gadanie? Ulzy ci? Jak tak to ok. Pisz ile wlezie. 

 

2 minuty temu, Mich9 napisał:

640 to jest gówno a nie cena pszenicy kolega ma racje

Trudno, takie zycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, robercikj100 napisał:

 Plują wam w twarz a wy cieszycie się że pada deszcz . Nie róbcie że mnie idioty który nie rozumie na czym polega życie.

Dobra ale kto nam pluje? Bo nie jasno się wyraziłeś a nie chcę jakiś nieporozumień.

 

Więc kto nam rolnikom producentom zboża pluje w twarz ?

 

 

2 minuty temu, robercikj100 napisał:

Dziwiles się gdzie można przez Polskę jechać 700 km to ci wyjaśniłem . Temat jest o pszenicy to i nawiązałem do jej transportu przez całą Polskę za tysiąc zł.

A przestań, takie coś nie miało miejsca, Nie dziwiłem się tylko tłumaczyłem że wschodni nawóz po PL nie będzie jechał 700 km. Do poznania przyjedzie z portu, a do Kielc przyjedzie z Terespola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

"plują wam w twarz a wy cieszycie sie ze pada deszcz" nie rozumiesz tej przenośni? jest wiele rzeczy które nie napawają do optymizmu w uprawie pszenicy, zarówno gospodarczych jak i politycznych . ale taki geniusz jak ty powinien raczej to wiedzieć , wielki obszarnik i znawca tematu "pszenicznego". chyba ze uważasz ze z uprawa pszenicy nie ma żadnych problemów to wtedy nie ma tematu.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uprawa pszenicy na moich mozaikach jest nie opłacalna. 

Wszystko ma swoje problemy,  narzekanie ich nie rozwiąże tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

mówienie ze wszystko jest w porządku tym bardziej


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Pszenica będzie po 800 to będzie źle bo nie jest po 900, będzie po 900 to też będzie źle bo nie jest po 1000. Narzekanie masz już chyba we krwi. Zapytam jeszcze, co ci to daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

czy mówienie ze jest jak jest to odrazu narzekanie ? czy mam sie cieszyć ze pszenica jest po 600 jak mogla by byc po 800. przecież sie nie powieszę ale tez nie mam zamiaru tak jak ty sie zachwycać .  nie wiem może ty jestes zadowolony z byle czego ja niestety nie.

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Człowieku to co ty wyprawiasz to nie jest mówienie "jest jak jest" tylko jawne narzekanie. 

Jestem na tyle zaradny, że sobie poradzę. Jak nie w rolnictwie to gdzie indziej. Nie martw się, na nic mi nie brakuje 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Wyobraź sobie że lata mi koło ..... czy sobie poradzisz czy nie , w rolnictwie czy w innej branży . Wyobraź sobie także że ja tym bardziej sobie poradzę bo jak w swoim przebłysku inteligenci zauważyłeś że z małego gosp. nie da się wyżyć (chociaż może się i da ale jak ktoś ma większe ambicje to musi szukać dodatkowych źródeł dochodu) i trzeba mieć inne zajęcie . Więc nie myśl sobie zy tylko @damianzbr @danielursus3p jestescie tacy mega hiper zaradni a każdy kto powie że mu się nie podoba obecna cena to nieudacznik i leser. Mówię jak jest , a jest tak że cena jest za niska w porównaniu z rosnącymi cenami środków do produkcji. Jak tego nie rozumiesz to jesteś po prostu ślepym ignorantem. Jak bym jawnie narzekał to mówił bym że cena pszenicy osiągnęła dno, że to już koniec mojego gosp. i chyba trzeba będzie się zwijać albo najlepiej pleść sznur na szubienice bo przeciesz nie będzie z czego żyć . Chyba mylisz mnie z @galan99. Poczytaj jego ten to narzeka .

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
11 godzin temu, robercikj100 napisał:

Wyobraź sobie że lata mi koło ..... czy sobie poradzisz czy nie , w rolnictwie czy w innej branży . Wyobraź sobie także że ja tym bardziej sobie poradzę bo jak w swoim przebłysku inteligenci zauważyłeś że z małego gosp. nie da się wyżyć (chociaż może się i da ale jak ktoś ma większe ambicje to musi szukać dodatkowych źródeł dochodu) i trzeba mieć inne zajęcie . Więc nie myśl sobie zy tylko @damianzbr @danielursus3p jestescie tacy mega hiper zaradni a każdy kto powie że mu się nie podoba obecna cena to nieudacznik i leser. Mówię jak jest , a jest tak że cena jest za niska w porównaniu z rosnącymi cenami środków do produkcji. Jak tego nie rozumiesz to jesteś po prostu ślepym ignorantem. Jak bym jawnie narzekał to mówił bym że cena pszenicy osiągnęła dno, że to już koniec mojego gosp. i chyba trzeba będzie się zwijać albo najlepiej pleść sznur na szubienice bo przeciesz nie będzie z czego żyć . Chyba mylisz mnie z @galan99. Poczytaj jego ten to narzeka .

Tak wam się dobrze żyje w samych luksusach z gospodarki  a wspomniany jestem że ja dopiero narzekam tylko przedstawiam fakty jak jest bo rzeczywistości nie u szuka nikt .

Sama uprawa buraka nasiona Niemieckie za jednostkę mogą już na nowe zasiewy kosztować za jednostkę do 3 tyś bo Polskie odmiany lipne w plonie i opłacalność wzrasta .

Tak samo ze wszystkim ale zaraz bo narzeka bo tak nie powinno być ale jest i będzie gorzej . ASF się szerzy - czym mniej  hodowli w Polsce gorzej dla producenta z burz .

U mnie uprawa pszenicy to jest 3 źródło dochodu dopiero a nie główne .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Agri-plus w Zamościu daje 650 netto za paszowke przy kontrakcie min 50t. To i tak lepiej jak za konsumpcje w ZZZ

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Dzis wozilem do Cefetry Pawłów Nowy tydzień przyniósł podwyżki i tak Paszkówka 630,konsumpcjia białko 12,5 640 i 14 białko 670 gestos minimum76 gluten od 32  to są ceny netto pozdrawiam jeśli komuś pomoglem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

No mi pomogłeś w poprawieniu humoru, że coś na tej Lubelszczyźnie ruszyło do góry :) Dużo sprzedałeś? Własnym transportem/ciągnikiem woziłes? Bo ja w sumie mam z 17km do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
6 minut temu, Roxer napisał:

No mi pomogłeś w poprawieniu humoru, że coś na tej Lubelszczyźnie ruszyło do góry :) Dużo sprzedałeś? Własnym transportem/ciągnikiem woziłes? Bo ja w sumie mam z 17km do nich

Trochę sprzedaje jednego lota dziennie teraz trochę poczekam nie wszystko naraz też ciagnikiem woze oni mają i swój transport ale ja nie pytalem o warunki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
1 godzinę temu, dexter00 napisał:

Agri-plus w Zamościu daje 650 netto za paszowke przy kontrakcie min 50t. To i tak lepiej jak za konsumpcje w ZZZ

Ooo ;) to podwyżka chyba o 20zl.wczesniej było chyba 630. Czyli już mam 695 brutto ;)

Edit wcześniej było 635 netto w Animexie. No to i tak spoko że te 15 zł w górę poszło. W ślad za nimi może i inne skupy pójdą. 

Rok temu też było chyba tak że przy umowie lepiej było sprzedać do Animexie niż ZZZtów. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Ja mam plan za miesiąc sprzedawać ciekawe jak się rynek nakręci :) Wczoraj ze znajomym gadałem wydzierżawił 12ha zapuszczonej łąki oddał dopłatę i 10tyś czynszu takze biedy niema :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Udrycze Grula - pszenżyto 520 zł pszenica pasza była 600 zł ale teraz nie widać ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, Jurek87 napisał:

Ja mam plan za miesiąc sprzedawać ciekawe jak się rynek nakręci :) Wczoraj ze znajomym gadałem wydzierżawił 12ha zapuszczonej łąki oddał dopłatę i 10tyś czynszu takze biedy niema :D

dla właściciela biedy nie ma jak dobrze zrozumiałem wzioł dopłaty + 10 tyś . 

W agri jest ten problem że to wyprawa na cały dzień ale cena dobra najlepsza w okolicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dziś sprzedane kolejne 4700 kg po 700 brutto. Od żniw poszło około 20 ton i zostało jeszcze może około 20 ton. Po trochu się wywozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj