Polecane posty

melon10641    1218
2 godziny temu, galan99 napisał:

Jak wspomniałeś że w tym roku 6 ton z 1 ha i przy cenie 680 zł daje 4100 zł , pod względem zeszłego roku mniejszych plonach a wyżej cenie różnica nie wielka średnio 300 zł .

Ale przy większych partiach dostawy jak wspomniałeś 50 tonach nie wszyscy tak dysponują taką ilością i już cena mniejsza ?

 

Nie twierdzę, że jest super ale porównywalnie. Jak miałbym się zakładać o ceny to twierdzę, że pójdą w górę więc może bilans będzie jeszcze korzystniejszy. Może..

A czy w ciągu 8 lat nie będzie rok chyba 2012 gdzie ceny były bliskie 1000zl? A w kolejnym roku blisko 900? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Jak ceny spadną to zboże wykosze gruber siew poplonu, na wiosne to samo lubin w siewnik na gruberka i poszedł ,zero koszenia zbiorow opryskow dopłata do kieszeni i nie mam zamiaru dokładać 👋 niech ściągają dalej z Ukrainy ekologiczne ziarenko.

Baju baju ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
3 godziny temu, jahooo napisał:

Cena ~600 za pszenicę utrzymuje się już z 8 lat, a ceny nawozów wzrosły w tym czasie x2

To polifoska 6 była 8 lat temu po 850zł/tona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

była poniżej 1000, a dziś ceny sięgają u mnie 1900-1950 brutto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Jak ceny spadną to zboże wykosze gruber siew poplonu, na wiosne to samo lubin w siewnik na gruberka i poszedł ,zero koszenia zbiorow opryskow dopłata do kieszeni i nie mam zamiaru dokładać 👋 niech ściągają dalej z Ukrainy ekologiczne ziarenko.

a ile niby do łubinu masz doplaty ? 700 zł  ? to naprawde biznes bys zrobil 

7 minut temu, danielursus3p napisał:

To nie kupujcie polifoski, tylko inne nawozy NPK nie koniecznie polskie ;)

tylko w centrum kraju nie ma dostepu do importowanych nawozow a jak gdzies sie znajdzie to roznica jest niewielka miedzy tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Polska transportem stoi. Żaden problem kupić dalej jak 20 km od domu. Ilości cało samochodowe z drugiego końca polski przewioza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kujawsko-pomorskie, 700+vat przy wszystkich parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
36 minut temu, danielursus3p napisał:

Polska transportem stoi. Żaden problem kupić dalej jak 20 km od domu. Ilości cało samochodowe z drugiego końca polski przewioza. 

Ta już widzę jak jadą 700 km żeby wyszło taniej jak na miejscu 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Ja to widzę tak, chcecie jak najwięcej mieć jak najmniej się narobić jak najwięcej narzekać. Jeszcze nogami zacznij tupać i płakać jak dzidzia może ktoś coś ci da gratis 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Cena z piątku w lubuskim: paszowa 640 zł netto, konsumpcja 670 zł netto, lokalny skup. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, robercikj100 napisał:

Ta już widzę jak jadą 700 km żeby wyszło taniej jak na miejscu 

Transport za 1000zł zł to w każde miejsce w PL znajdziesz z przejścia granicznego, albo z portu.

Więc sobie policz czy 42 zł/t transport to wiele.

 

No i gdzie ty masz 700km? U pepików mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A do Terespola??

no właśnie.

 

Więc sam widzisz że to nie jest problem. To jest na siłę szukanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
32 minuty temu, damianzbr napisał:

Transport za 1000zł zł to w każde miejsce w PL znajdziesz z przejścia granicznego, albo z portu.

Więc sobie policz czy 42 zł/t transport to wiele.

 

No i gdzie ty masz 700km? U pepików mieszkasz?

Ode mnie do Szczecina coś koło tego i chcesz powiedzieć że 1,50 za kilometr pojedzie  bo 1000zł za 700km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@wiesiek63zmc

Nie nic takiego nie powiedziałem.

 

Wschodni nawóz wjeżdża do nas przez porty oraz dojeżdża pociągiem pod samą granicę.

 

Więc sobie wybierz lokalizację z której masz najbliżej i przelicz km. Terespol / Gdańsk / Przy Białymstoku jest duża centrala przeładunkowa węgla, nawozów, drewna i paliw chyba też.

 

A jeśli już chodzi o konkrety to myślę że z Białegostoku do Rzeszowa nie jeden desperat pojedzie za 600 zł z 24 tonami nawozu. 😂

Przed chwilą, wiesiek63zmc napisał:

Wiem co masz na myśli ale liczyć na takie okazje to nie racjonalne

Tu nie chodzi o żadne okazje.

Po prostu bierzesz włączasz OLX i szukasz nawozu zachodniego. Gdy znajdziesz i zamówisz całe auto np. z 4 sąsiadami na spółkę to sprzedający przywiezie wam to pod wskazany adres z doliczeniem 20 - 50 zł do tony.

I on już ma do tego odpowiednie narzędzia takie jak giełda transportowa aby w 24 godz. znaleźć tani transport z A do B. I to jego zadanie znaleźć ten transport więc nie masz się o co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ze zbożem gorzej. Bo ładunków nie ma w obie str. a jak są to duże podloty.

A na firankę to w każdym miejscu PL coś załadujesz, piwo, woda, chrupki, nawozy, drewno, stal. Za śmieszne pieniądze właśnie dlatego bo każdy bierze ładuje aby na pusto powrotu nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
3 godziny temu, danielursus3p napisał:

To nie kupujcie polifoski, tylko inne nawozy NPK nie koniecznie polskie ;)

a sam kupuj nawozy z UA i narzekaj na import zboża wschodu:)

Edytowano przez Marek123456
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
4 godziny temu, danielursus3p napisał:

Ja to widzę tak, chcecie jak najwięcej mieć jak najmniej się narobić jak najwięcej narzekać. Jeszcze nogami zacznij tupać i płakać jak dzidzia może ktoś coś ci da gratis 👍

Nik mi nie da , dobrze o tym wiem . Ale też nie zamierzam udawać że wszystko jest cacy i wspaniale. Ja tam wolę mieć więcej . Może ciebie zadowala byle co ja mam większe ambicje więc nie rozumiem tego twojego toku rozumowania. Jak wolisz się natyrac i jeszcze się cieszyć że sprzedajesz coś za marne pieniądze twoja sprawa.

4 godziny temu, danielursus3p napisał:

Ja to widzę tak, chcecie jak najwięcej mieć jak najmniej się narobić jak najwięcej narzekać. Jeszcze nogami zacznij tupać i płakać jak dzidzia może ktoś coś ci da gratis 👍

Nik mi nie da , dobrze o tym wiem . Ale też nie zamierzam udawać że wszystko jest cacy i wspaniale. Ja tam wolę mieć więcej . Może ciebie zadowala byle co ja mam większe ambicje więc nie rozumiem tego twojego toku rozumowania. Jak wolisz się natyrac i jeszcze się cieszyć że sprzedajesz coś za marne pieniądze twoja sprawa.

3 godziny temu, damianzbr napisał:

Transport za 1000zł zł to w każde miejsce w PL znajdziesz z przejścia granicznego, albo z portu.

Więc sobie policz czy 42 zł/t transport to wiele.

 

No i gdzie ty masz 700km? U pepików mieszkasz?

Do Szczecina wg google mapa mam 823 km więc radzę się podszkolić z geografii. Poza tym nie interesuje mnie transport firankami. Mówiłem tu o transporcie zboża np. do portu gdzie odemnie jest pewnie koło 600 km. Znajdź mi taki transport za tysiąca to sprzedam całe swoje zboże . @danielursus3p

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj