Polecane posty

Gość   
Gość
51 minut temu, karol napisał:

Pszenica paszowa Cargil Krzemieniewo 675 netto ferma Jantex Środa Wlkp 680 netto 

Wszędzie w Cargilu będzie ta sama cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
23 godziny temu, tomo12 napisał:

BBI 620 paszowa 650 konsumpcja cena netto.

Brzozowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurusia88    1
5 godzin temu, Jurek87 napisał:

Dzis oferta z młynu Jelonki 690 u mnie w gosp. oddalonym o 60km czyli u nich 710netto , marzy mi się 750 netto w pierwszym tyg grudnia :)

Kolego Jurek87 masz jakieś doświadczenie z Jelonkami że z 690 wchodzi na 710. Chodzi o ilość? Jakość? Normalnie to + 10 zł za 300 ton+ i koniec

Edytowano przez Laurusia88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
26 minut temu, Laurusia88 napisał:

Kolego Jurek87 masz jakieś doświadczenie z Jelonkami że z 690 wchodzi na 710. Chodzi o ilość? Jakość? Normalnie to + 10 zł za 300 ton+ i koniec

Chodzilo mi o to ze 690 to ich propozycja ceny i transport ich. Zawsze mi mowia ze 20zl/t to ich kosz transportu ode mnie. Takze cena na bramie bedzie kolo 710. Ja mam co roku kolo 100t -120t to kropla w morzu ich potrzeb :) A jak masz duze partie jednolitego towaru to juz jestes dla nich dobrym partnerem. Ogolnie to polecam wspolprace kasa na czas ,raz mi za parametry ucieli a pare razy dolozyli .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
15 godzin temu, miwigos napisał:

Sprzedawal ktoś na mieszalnie do Stoklosy w PILE jak z platnościa niby 30 dni ,ale czy terminowo płacą ,

Stokłosa to raczej pewny płatnik i  w okolicy też nie słychać aby ktoś narzekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Cena w Cargilu zależy od lokalizacji. Jaka jest w innych niż w Krzemieniewie nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

w Nimejewie po 700 na placu neetto ale to ponad 100 km ode mnie i transport sporo kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023
Dnia 13.11.2019 o 20:21, RU68 napisał:

Nie zachęcić a wywołać panikę zalecam obniżenie do 550 a później lekką korektę w górę i wszyscy będą zachwyceni  .Dla niedowiarków -przykręcić palec do imadła dokręcić do granicy wytrzymałości bólu a następnie popuścić pół obrotu będzie lepiej zapewniam

👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Nic ciekawego się nie dzieje ludzie wiozą ale cena od 600 zł do 620 zł brutto Zamojskie Cena na zachodzie jest po 700 zł jak piszecie netto ale 400 kilometrów transport więcej wyniesie jak się zyska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Na północnym zachodzie może i tak ,ale na południowym zachodzie Wrocław -Legnica to 640-670max przy ilości 300 ton .A z tego co widze to jedne z lepszych cen ma zezpół młynów Jelonki a to ewidentnie na wschodzie .

Edytowano przez PABLO555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
3 minuty temu, PABLO555 napisał:

Na północnym zachodzie może i tak ,ale na południowym zachodzie Wrocław -Legnica to 640-670max przy ilości 300 ton .

To szału niema i nie będzie przecie pier**lą cały czas że pszenicy jest o 4 % więcej w tym roku jak było w poprzednim a jeszcze zaniżają parametry szczególnie gęstość opadanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

W ubiegłym roku południowy wschód cena o tej porze 800 brutto . Skoro jest o 4 % więcej to od razu prawie 200zł taniej....  Kogo oni oszukują? Firmy skupujące zdzierają z nas ostatnią koszulę..   Spekulacja chora doprowadza nas do ruiny ...

  • Thanks 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo w ubiegłym roku ceny były sztuczniezawyżone straszono niskimi zbiorami  co spowodowało nieuzasadniony wzrost cen i wiosną nastąpiła korekta

Teraz bym powiedział ceny się ustabilizowały i oby tak było jak najdłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
5 minut temu, staszek131415 napisał:

Bo w ubiegłym roku ceny były sztuczniezawyżone straszono niskimi zbiorami  co spowodowało nieuzasadniony wzrost cen i wiosną nastąpiła korekta

Teraz bym powiedział ceny się ustabilizowały i oby tak było jak najdłużej

Zgadzam się żeby były ceny ustabilizowane niech będzie na tym poziomie pszenica co jest , nawozy tanieją 200 kg pszenicy 100 kg saletry . 

A;e pod względem rosnących  cen za śmieci , żywności , i innych opłat by dużo wyliczać to już skromnie ta cena pszenicy jest , cofnąć się 20 - 25 lat cena była podobna pszenicy tylko inny wartość ,

Martwi mnie tylko jedno spadająca produkcja zwierzęca w Polsce , jak ten rok będzie ciut lepszy z opadami i będą lepsze zbiory u nas i na świecie pszenicy i innych zburz , to po ile może być cena pszenicy jak mamy takie ceny jak w tym roku przy suszy ? .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Jak ceny spadną to zboże wykosze gruber siew poplonu, na wiosne to samo lubin w siewnik na gruberka i poszedł ,zero koszenia zbiorow opryskow dopłata do kieszeni i nie mam zamiaru dokładać 👋 niech ściągają dalej z Ukrainy ekologiczne ziarenko.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Patrząc na moją okolice czyli na wschód od Zamościa to ten rok jest dużo lepszy niż rok wcześniej. Można powiedzieć że u najgorszych dziadów pszenica sypała. I dla przykładu 850brutto rok temu przy 4.5t/ha = 3825. A teraz to podzielić przez obecna cenę w Animexie czyli 680 przy 50 tonach daje nam wydajność: 5.6t z ha. A racze napewno jest więcej bo 6 z przodu powinno być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
50 minut temu, staszek131415 napisał:

Bo w ubiegłym roku ceny były sztuczniezawyżone straszono niskimi zbiorami  co spowodowało nieuzasadniony wzrost cen i wiosną nastąpiła korekta

Teraz bym powiedział ceny się ustabilizowały i oby tak było jak najdłużej

w ubiegłym roku ceny były takie jak powinny być zawsze. przy wzroście kosztów te ceny co mamy w tym roku to śmiech. były dobre ale 15 lat temu.

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
3 minuty temu, melon10641 napisał:

Patrząc na moją okolice czyli na wschód od Zamościa to ten rok jest dużo lepszy niż rok wcześniej. Można powiedzieć że u najgorszych dziadów pszenica sypała. I dla przykładu 850brutto rok temu przy 4.5t/ha = 3825. A teraz to podzielić przez obecna cenę w Animexie czyli 680 przy 50 tonach daje nam wydajność: 5.6t z ha. A racze napewno jest więcej bo 6 z przodu powinno być. 

Jak wspomniałeś że w tym roku 6 ton z 1 ha i przy cenie 680 zł daje 4100 zł , pod względem zeszłego roku mniejszych plonach a wyżej cenie różnica nie wielka średnio 300 zł .

Ale przy większych partiach dostawy jak wspomniałeś 50 tonach nie wszyscy tak dysponują taką ilością i już cena mniejsza ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Cena ~600 za pszenicę utrzymuje się już z 8 lat, a ceny nawozów wzrosły w tym czasie x2

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ceny się ustabilizowały ? ciekawe gdzie jak u nas na południowym wschodzie pszenica konsumpcja 660 netto a paszówka nie wiem czy 600 złapie. I w dodatku na konsumpcje jakie wymagania trzeba spełnić. Nie wystarczy białko powyżej 12,5 tylko jest jeszcze dużo innych parametrów.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj