Polecane posty

galan99    7572
3 minuty temu, melon10641 napisał:

@galan99 czy ty kiedykolwiek powiedziałeś coś pozytywnego na tym forum? Jest strefa, nic na to nie poradzimy. Ale i w czerwonej ludzie trzymają, poza tym tucz kontraktowy "nas ratuje" 

Tak was uratuje jak nas na wschodzie uratowało że wcale nie ma świnek ludzie zostali bez dochodu , bez odszkodowań , sadzą się z zachodnich stron Polski mówili ze ich to nie dotyczy tylko wschodniej strony , teraz i tu doszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Galan jakie was? Ja w rejestracji mam LZ 😜 Znam rolników co w LZA/LTM mają czerwoną i świnie. Pracowałem w Wisznicach/Jabłoń/Podedwórze na kontrolach FOTO i byłem u rolnika co ma świnie i ma czerwoną. Owszem, weterynaria lubelska delikatnie mówiąc jest popierdolo.. w porównaniu do mazowieckiej (na mazowszu też bylem w czerwonej i niebieskiej) . Ale mówili mi też o przypadku w gm. Jabłoń, że był ASF na chlewni a gość wstawił nowy rzut. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 13.11.2019 o 16:55, Taurus83 napisał:

U mnie konsumpcja 650 także ryczałtowcy już prawie mają te 7 z przodu 

U mnie 680 z tym ze autko wysylają do mnie 60km bo na bramie mlyn Jelonki ma 690zl

U mnie nie trzeba bylo asf zeby chodowle zlikwidowac skiteczniejsza byla cena 😁 z moją skalą produkcji trzeba bylo isc albo w rozwoj albo zamknac temat. Wielce nie zaluje ale boję sie ze jak bedzie wiecej takich likwidacji rynek zboz tez sie zapcha brakiem zbytu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

LSW nawet na święta świnki nie ma gdzie kupić. Chyba przejdę na wegetarianizm lub kłusownictwo tylko zapytam weterynarza czy mi na lewo przebada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porcie kupuje pszenicę 14/77/280 po 750 zł/t netto, jak by ktoś bym zainteresowany :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3455
32 minuty temu, Jurek87 napisał:

U mnie 680 z tym ze autko wysylają do mnie 60km bo na bramie mlyn Jelonki ma 690zl

U mnie nie trzeba bylo asf zeby chodowle zlikwidowac skiteczniejsza byla cena 😁 z moją skalą produkcji trzeba bylo isc albo w rozwoj albo zamknac temat. Wielce nie zaluje ale boję sie ze jak bedzie wiecej takich likwidacji rynek zboz tez sie zapcha brakiem zbytu :/

Lepsze jest kłusownictwo niż nielegalne trzymanie świń bo jak złapią za kłusownictwo to są mniejsze kary :)  takich czasów dożyliśmy , wegetarianizm niestety opcja jest ale to tylko dla tych co prykają w stołek a nie fizycznie pracują , idzie post można próbować bez mięska ale na dłuższą metę nie ma szans .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Co wy z tym wegetarianizmem :) Przecież na świcie nie istnieje tylko wieprzowina. 

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

Pójdzie na konsumpcję? Parametry metronoma Gęstość przejdzie?

20191114_102908.jpg

U was tylko takie parametry badają? U nas w młynie jest jeszcze liczba opadania i wyrównanie. Gęstość trochę niska jak na konsumpcję, mogą coś potrącić cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To próba  za 30zl pełną za 50 robią, a ja tak z ciekawości zawiozłem, nie sprzedaje czekam na cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gęstość jest do dogadania zawsze, na konsumpcje powinno być min. 72, ale wiadomo muszą na czymś ucinać :D

liczba opadania jest ważniejsza w konsumpcji


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

U nie wymagają gęstości minimum 76, bo mało kto tyle ma. Cena za konsumpcję PZZ Skierbieszów 650, za paszową 620 (brutto obie ceny)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
3 godziny temu, Zapracowany napisał:

Pójdzie na konsumpcję? Parametry metronoma Gęstość przejdzie?

20191114_102908.jpg

Wydaję mi się ze gęstość powinna być 76 co najmniej a tak to Paszkówka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

O ile za brak glutenu, wilgotnosc, opadanie są potrącenia to w przypadku braku gęstości to dyskwalifikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Elewator Jablowo jak i AgroArtim 720netto loco gospodarstwo za 12,5białka. Ja podpisalem resztę, kończę sprzedaż i nie zaglądam tu więcej do lipca, sierpnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

LKS, dzisiaj sprzedane troszku po 660 brutto, oczywiście paszówka

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

ALWARO a gęstość i wyrównanie też badają

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 13.11.2019 o 16:55, Taurus83 napisał:

 

Dzis oferta z młynu Jelonki 690 u mnie w gosp. oddalonym o 60km czyli u nich 710netto , marzy mi się 750 netto w pierwszym tyg grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Sprzedawal ktoś na mieszalnie do Stoklosy w PILE jak z platnościa niby 30 dni ,ale czy terminowo płacą ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
50 minut temu, pieter1991 napisał:

LKS, dzisiaj sprzedane troszku po 660 brutto, oczywiście paszówka

Gdzie i po ile konsumpcja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Okolice Żółkiewki, lokalny skup. U nas w okolicy nie ma na skupach rasistów i każda pszenica jest sobie równa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Pszenica paszowa Cargil Krzemieniewo 675 netto ferma Jantex Środa Wlkp 680 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj