Polecane posty

CASd    65
13 minut temu, Zapracowany napisał:

U Frankiewicza na tablicy w Bolesławcu paszowa 600 konsumpcja 630 bez zmian od żniw. Żyto 500

Cefetra Pawłów Paszkówka 600 i 645 konsumpcja 12,5 białko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11
CASd napisał:

13 minut temu, Zapracowany napisał:

U Frankiewicza na tablicy w Bolesławcu paszowa 600 konsumpcja 630 bez zmian od żniw. Żyto 500

Cefetra Pawłów Paszkówka 600 i 645 konsumpcja 12,5 białko 

netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
18 minut temu, Michal1988 napisał:

netto ?

Zapomniałem dodać cena netto cefetra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 13.11.2019 o 16:55, Taurus83 napisał:

U mnie konsumpcja 650 także ryczałtowcy już prawie mają te 7 z przodu 

U mnie 680 z tym ze autko wysylają do mnie 60km bo na bramie mlyn Jelonki ma 690zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
4 godziny temu, AniaYogi napisał:

pop 650 pszenica

Jeżeli netto to ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Michal1988 napisał:

netto ?

Netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Dnia 4.11.2019 o 20:40, miwigos napisał:

 

 

Sory migwos, że Cie cytuję ale na tel jak raz klikne cytuj to nie mogę potem skasować ;)

Zimno 630 paszowka, 650 12.5%, 670 14.5%. wymiana +20zl ceny brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Wydaję mi się ze w lubelskim to cefetra naj lepiej płaci no jeszcze lubella ale ja osobiście do cefetra uderzam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
13 minut temu, ZELKOW napisał:

a cefetra gdzie skupuje ?

Pawłów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pójdzie na konsumpcję? Parametry metronoma Gęstość przejdzie?

20191114_102908.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Gęstość powinna być w granicach 76-78 ale to już musiałbyś w danym skupie pytać ile wymagają. Ale z 73 szalu nie będzie. 

Często i gęsto jest problem z gęstością pomimo wysokiego białka i glutenu. Gdzieś czytałem, że 3cia dawka zwiększa białko i gluten ale może powodować obniżenie gęstości. Spotkał się ktoś z taką teorią? 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Zaraz ceny się poprawia bo już padł ostatni bastion c hodowli świń na zachodzie Polski Lubuskie na razie żółta strefa , zaraz będzie czerwona i niebieska , ile mniej będzie zboża do skarmienia .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@galan99 czy ty kiedykolwiek powiedziałeś coś pozytywnego na tym forum? Jest strefa, nic na to nie poradzimy. Ale i w czerwonej ludzie trzymają, poza tym tucz kontraktowy "nas ratuje" 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578
3 minuty temu, 20CBR12 napisał:

..w lubuskim asf jest??? 

Czy to początek końca takich widoków w Polsce?!
Potwierdziło się. #ASF w województwie Lubuskim, niedaleko Wschowy! Dramat hodowców. Niestety wysoka cena zadziałała zbyt znieczulającego.
Padły dzik🐗 z pozytywnym wynikiem #ASF
Nie ma co wymieniać w kolejności, pewne jest to, że żadne służby odpowiedzialne za to by taka sytuacja nie miała miejsca nie zrobiły wystarczająco dużo by hodowcy mogli spać spokojnie.
Oby na jednym dziku się skończyło.

Dodam tylko, że dzis wróciłem w województwa lubelskiego. Tam #asf zdziesiątkował gospodarstwa. Ludzie zostali bez świń, bez dochodu i wielu rolników bez odszkodowań ze sprawami toczącymi się w sądach. Obraz rozpaczy, Polska w XXI wieku.

AGROunia wiele razy podnosiła temat #asf niestety mało kto słuchał takich osób jak Mateusz Kacperkiewicz -młody rolnik z wielkopolski, który wiele razy wskazywał na zagrożenia dla hodowli świń w terenie zachodniej wielkopolski. Wielu uważało, że to jedynie problem wschodniej Polski. Jest inaczej. Nasza produkcja wieprzowiny z roku na rok mniejsza ale widać, że dla ‚zainteresowanych’ ciagle zbyt duża.

https://agrolajt.pl/…/nadciaga-pogrom-asf-u-bram-wielkopols…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
2 minuty temu, melon10641 napisał:

@galan99 czy ty kiedykolwiek powiedziałeś coś pozytywnego na tym forum? Jest strefa, nic na to nie poradzimy. Ale i w czerwonej ludzie trzymają, poza tym tucz kontraktowy "nas ratuje" 

Ja nie wiem skąd on to bierze. Chyba posiada mega szczęście do szukania pesymistycznych informacji. Gdzie się nie obejrzy tam zło, masakra ciężkie życie ma. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj