Polecane posty

RU68    1113
10 minut temu, Damianek20 napisał:

Bo czyta właściciel że każdy czeka na podwyżkę więc trzeba zachęcić chłopków i obniżyć cenę.

Nie zachęcić a wywołać panikę zalecam obniżenie do 550 a później lekką korektę w górę i wszyscy będą zachwyceni  .Dla niedowiarków -przykręcić palec do imadła dokręcić do granicy wytrzymałości bólu a następnie popuścić pół obrotu będzie lepiej zapewniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 minutę temu, RU68 napisał:

Nie zachęcić a wywołać panikę zalecam obniżenie do 550 a później lekką korektę w górę i wszyscy będą zachwyceni  .Dla niedowiarków -przykręcić palec do imadła dokręcić do granicy wytrzymałości bólu a następnie popuścić pół obrotu będzie lepiej zapewniam

Ludzie czekają ale cena nie rośnie zbyt szybko a zobowiązania tak do zapłaty grudzień opłaty , święta a styczeń dalej nowe opłaty ruch się zaczął z pszenicą na sprzedasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Czy to młyn , czy to skup od nowego roku obciążenia maja większe a koszta tez mają , czy będą się wyrywni na podnoszenie cen pszenicy .

Podwyżka składek o 127 złotych miesięcznie

Wzrost obowiązkowych składek na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących działalność gospodarczą to efekt coraz wyższych płac. Podstawa minimalnego wymiaru składek emerytalnych, rentowych i innych uzależniona jest od wysokości wynagrodzenia. W przypadku standardowych składek podstawę stanowi 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia prognozowanego na dany rok, a w przypadku składek opłacanych na zasadach preferencyjnych – wysokość minimalnego wynagrodzenia w danym roku.
Taka prognoza zawarta jest w projekcie ustawy budżetowej na 2020 rok, zaakceptowanym już przez Radę Ministrów. Przewidziano w nim, że przeciętne wynagrodzenie w 2020 roku wzrośnie z 4 765 zł (prognoza dla 2019 r., wedle której ustalono przedsiębiorcom wysokość składek na 2019 r.) do 5 227 zł, a więc o prawie 10 proc. W praktyce oznacza to, że minimalne składki ZUS przedsiębiorców wzrosną o 9,7 proc., a dokładnie w sumie o 127 zł.

Podobna sytuacja była przed rokiem, wówczas wzrost obciążeń przedsiębiorców na ZUS też był rekordowy w historii, choć wyniósł nieco ponad 88 zł.

Dla większości małych firm, zwłaszcza samozatrudnionych to ogromne dodatkowe obciążenie – im nikt dochodów nie podwyższa z automatu, na dodatkowe koszty prowadzonej działalności muszą zarobić zwiększając wysiłki dla uzyskania odpowiednio wyższych zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ty ich nie usprawiedliwiaj bo nam też wszystko drożeje ( nawozy, ŚOR, części, itp). I żeby nam sie opłacało nie możemy podnieść sobie ceny za płody rolne, a oni mogą za bezcen skupować żeby im się opłaciło. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
9 godzin temu, Aroo22 napisał:

Ty ich nie usprawiedliwiaj bo nam też wszystko drożeje ( nawozy, ŚOR, części, itp). I żeby nam sie opłacało nie możemy podnieść sobie ceny za płody rolne, a oni mogą za bezcen skupować żeby im się opłaciło. 

Nie  usprawiedliwiaj nikogo ale nie będą wyrywni w podnoszeniu cen i nie są a po drugie samo zatrudnieni , działalność po za rolnicza to ZUS i podatki dobijają , wiadomo że nam wszystko drożeje ale machiny drożyzny już nikt nie zatrzyma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Ale za to pensja minimalna będzie wynosić 4 tys. 😂


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

.... napewno będzie się lepiej żyło, tylko w jakim kraju- dobra zmiana tyle naobiecywala że już chyba sami nie pamiętają co naobiecywali... a do dzwi puka kolejny światowy kryzys, więc jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądał cud w naszym kraju. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a to lepiej było zostawić płace na poziomie 1,5 tys \ miesiecznie aby reszta troche rozgarnietych wyjechała  ? i tak  płace bedą rosły ze wzgledu na braki pracowników , jak wyjada ukraincy z polski to dopiero bedzie  problem choć i tak jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

https://tvn24bis.pl/24-godziny,140,m/mieso-na-antybiotykach-najwyzszy-poziom-w-historii,684826.html?fbclid=IwAR1teP07irtPLhoNHqMnpd9QmHIRah-BIyC_P4Bze82ZR312k5-5kyWhMeQ

Tak trują nas ale co oczekiwać jak świnia ma urosnąć za 16 tygodni , kurczak za 8 tygodni , pensie do góry o 400 zł a wydatki w skali miesiąca wyniosą 800 zł czyli 400 zł biedniejsi , zabiorą opryski tanie skuteczne w prowadza drogie , żeby plony w Polsce spadły znacząco , bo trzeba robić rynek zbytu dla innych .

Aby nie ucierpiała hodowla bydła w Polsce przez klimatyczne , dopiero będzie załamanie rynku w Polsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

GoodGrains loco gospodarstwo 725zł za białko 13.5 i gluten na mokro 31 (lub 30 bo nie pamiętam)

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
3 minuty temu, alvaroalvaro78 napisał:

GoodGrains loco gospodarstwo 725zł za białko 13.5 i gluten na mokro 31 (lub 30 bo nie pamiętam)

Napisz że to Gdańsk .

Good Grains działa głównie w województwie pomorskim .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
13 godzin temu, Aroo22 napisał:

Ktoś wie jaka cena u Kapki w Tarnogrodzie lub Jarosławiu?

Ostatnio jak pytałem to przyjmowali tylko z zapisów, z tego co zrozumiałem. Nie wiem czy teraz się coś zmieniło. Znasz jakieś ceny w okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Nie znam. Nie orientowałem się jeszcze ale na dniach będę pytał. Myślałem że tutaj może ktoś wie.  Jeśli chodzi o moją okolicę to raczej u Kapki będzie najwyższa cena, reszta skupuje głównie paszówkę. Brakuje konkurencji na granicy lubelskie/podkarpackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

No właśnie ja jestem z okolic Jarosławia i ten sam problem. Witelin na razie w ogóle nawet paszy nie przyjmuje, a jak przyjmował to cena byłą 590 brutto. Jest tak jak mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51

minimalna 4 tys  tyle samo dla sprzątaczki co dla nauczycielki bardzo uczciwie... jakoś na pewno będzie ta sama nauczania co sprzątania. Lepsza zmiana... ciekawe dla kogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14
14 godzin temu, przem64 napisał:

Sprzedawał ktoś do MŁYN HANDLOWY POTOCCY z Ostrołęki/okolice Bełchatowa ?

sprzedawałem , parę lat temu. jak jest jakość dobra to nie ma żadnych problemów, ale raz miałem nieprzyjemna sytuację , bo pszenica miała parametry konsumpcji ale oni uznali , że ziarno jest za "drobne" i obcieli mi cenę. było to  wtedy jak byla duża podaż zboża. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
3 godziny temu, galan99 napisał:

Napisz że to Gdańsk .

Good Grains działa głównie w województwie pomorskim .

 

Nie Gdańsk a Malbork jak chcesz być tak dokładny. Poza tym w moim profilu jest lokalizacja...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U Frankiewicza na tablicy w Bolesławcu paszowa 600 konsumpcja 630 bez zmian od żniw. Żyto 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj