Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7574
5 minut temu, marks50 napisał:

Co to jest reklama?  antyrklama ?  Z początku myślałem że w końcu dowiemy się ile tego ziarna przyjeżdża ale niestety nadal nie wiem nic .

Wydawało się że młody Michał Kołodziejczak się pojawił i tak samo szybko znikł dogadał się z ministrem .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

Bo minister tu nam niby daje suszowe i inne łapówki, a z drugiej strony wpuszcza ukraińskie zboża :) Brawo Dobra Zmiana.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Bo minister tu nam niby daje suszowe i inne łapówki, a z drugiej strony wpuszcza ukraińskie zboża :) Brawo Dobra Zmiana.

Minister nasz nie może zablokować wozu do Polski pszenicy a po drugie to nie Ukraińskie tylko Unijne zboże co może być legalnie wożone do Polski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

A kontrola weterynaryjna to pod kogo podlega ?? Nie pod szanownego ministra. Kontrolować każdy samochód i niech stoją na granicy, o ile wiem to zboża zawierającego niedozwolone w Unii substancje  do Unii wwozić nie wolno.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

A kontrola weterynaryjna to pod kogo podlega ?? Nie pod szanownego ministra. Kontrolować każdy samochód i niech stoją na granicy, o ile wiem to zboża zawierającego niedozwolone w Unii substancje  do Unii wwozić nie wolno.

Kontrole są i nic nie wykazują żadnych uchybień już było to wypowiadane przez ministra a po drugie jak  z Ukrainy można tyle i tyle przewieść pszenicy to jak by w sklepie kupić na fakturę 100 butelek winna sprzedać 60 butelek winna i podstawić potem z zakupu na paragon pod tą fakturę tak wiele robi sklepów by nie płacić .

Nikt tego nie kontroluje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

No to jak nie ma uchybień, cła płacą to jest wszystko OK i nic na to nie poradzimy, wolny rynek panowie, 30 lat temu strajkowali przeciwko komunie, a teraz komuno wróć. Jak tanie nawozy ze wschodu to wam pasuje, jak tanie zboże ze wschodu to płacz i krzyk.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

tylko na nawozy ze wschodu nałożone są cła , a nasza grupa azoty wysyła do nich nawóz jak myślicie dlaczego podwyżki i braki w dostawach nawozów po najtanszych cenach kupili nawóz a polscy rolnicy i tak kupią więc dawaj im podwyżki odebrać suszowe i pszenice po 800zł w 2018roku Tak wygląda polityka exportowa naszego rządu wkończyć konkurencje naszym  kosztem..

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
3 godziny temu, marks50 napisał:

Co to jest reklama?  antyrklama ?  Z początku myślałem że w końcu dowiemy się ile tego ziarna przyjeżdża ale niestety nadal nie wiem nic , firma jest ma możliwości importu i tyle , może przywozi wagon a może 10 mln ? Skoro ktoś zabrał się za robotę w informowaniu powinien podać ile ta firma przywiozła  . Informacja także że zboże przywożone jest  " liniami "  LHS  nie ma takiego czegoś jak linie  jest tylko jedna linia z jednym torem o ograniczonej przepustowości i co z tego że taki "złoty przekręt" może rozładować 500 ton na godzinę jak przywóz jest ograniczony . By sprawa była jasna to jestem za całkowitym zablokowaniem ukrainy  i nawet są ku temu przepisy , sanitarne , biologiczne itp. tylko trzeba chcieć i to powinien być postulat bo na razie to tylko nawzajem się straszymy mitycznym eksportem , opowiadamy o 2 mln bezcłowego eksportu , o ciężarówkach na ukraińskich tablicach , o terminalach z możliwościami , myśląc w taki sposób odnośnie uzbrojenia chin czy rosji to powinniśmy położyć się w grobie bo na pewno nas zbombardują  . Te nasze zaściankowe myślenie że musi być tanio bo ukraina a w tamtym roku przyjechało 6 tyś, ton pszenicy tym torem a że do Dani płynie trzy statki z ukraińskim zbożem każdy po 60 tysięcy ton to pewnie w Danii pszenica jest po 50 ojro skoro przywiozą tyle . Pogotowie strajkowe jak najbardziej by skończyć z tym straszeniem ukrainą to nie jest problem z wczoraj , tak straszą już od kilku lat i tylko straszą  bo o to chodzi rządzącym wywołać panikę  .

Akurat czesc tej pszenicy z dani przyjedzie spowrotem do polski w postaci wieprzowych półtuszy. Jestem z sokołowa podl. Jedzie tego do nas masa!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle razy już było mówione że aby eksportować to trzeba również importować , a te barany swoje jak zawsze

tak trudno zrozumieć że mając nadwyżkę eksportową trzeba japę przymknąć  , albo przynajmniej udawać się ma zamkniętą

nie wiem czy wiecie o tym że jak ludzie mają  gorzej tu gdzie żyją to idą tam gdzie lepiej  uchodzcy na nich wołają i nie zawsze idą po to żeby pracować by żyło się lepiej , dlatego w interesie bogatszego jest pomagać biedniejszemu na jego terytorium

dużo tu jest krzykaczy którzy pod pozorem importu zboża z Ukrainy próbują wywołać panikę po to żeby taniej  zboże kupić hahaha

z tego co mi wiadomo to na Ukrainie zboże jest droższe jak w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
21 minut temu, ordynator napisał:

Tyle razy już było mówione że aby eksportować to trzeba również importować , a te barany swoje jak zawsze

tak trudno zrozumieć że mając nadwyżkę eksportową trzeba japę przymknąć  , albo przynajmniej udawać się ma zamkniętą

nie wiem czy wiecie o tym że jak ludzie mają  gorzej tu gdzie żyją to idą tam gdzie lepiej  uchodzcy na nich wołają i nie zawsze idą po to żeby pracować by żyło się lepiej , dlatego w interesie bogatszego jest pomagać biedniejszemu na jego terytorium

dużo tu jest krzykaczy którzy pod pozorem importu zboża z Ukrainy próbują wywołać panikę po to żeby taniej  zboże kupić hahaha

z tego co mi wiadomo to na Ukrainie zboże jest droższe jak w Polsce

Tu nie trzeba paniki to widać co się dzieje a po drugie skąd wiesz że droższe na Ukrainie KUPOWAŁEŚ  na worki może i tak .

Czym w Polsce będzie mniej hodowli Polskiej to będzie gorzej z cenami na ziarno jakie by nie było , Tuczarnie zachodnie i pasze zachodnie .

Carrefour w Wawie otwiera sklep o powierzchni 300 m2  żywność EKO - gdzie są Polskie stoiska nic nie ma wszystko sprowadzą , ludzie z Polski uciekają .

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3514
8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Tak rodzice i dziadkowie wiecej pracowali fizycznie, mieli mniej ziemi, trzymali kilka krowek swinek, i utrzymali rodzinę i wychowali 7 dzieci. Teraz z 5 ha 10 tucznikow i 3 krów i konia utrzymasz rodzinę? Nie ma co porównywać dawne czasy bo to już inne światy. Ale fajnie powspominać.

No z takiej powierzchni napewno sie nie da,ale 30 lat temu moje dwie ciotki wyżyły z kiosku ruchu,teraz ma ten kiosk jedna i jest emeryturze ,nic z tego niema ,poprostu lubi kontakt z ludzmi,ale mysli o zamknięciu,w każdej dziedzinie zysk robi skala produkcji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

Zboże na Ukrainie trzyma cenę giełdową z Matif w tolerancji +/_ 5 % ceny w porcie tak więc ceny są dość często większe niż w polskich portach a import do polski także przez to jest ograniczony . Dużo osób twierdzi że firmy z ukrainy powiązane są z firmami z UE i to właśnie te firmy nie dużo ale eksportują . W Polsce także są firmy które notowane są  u nas  na giełdzie . Jedna z firm ma tysiące hektarów w  obwodach w okół Czarnobyla (obwód czernichowski) w związku z tym jest pytanie czy przypadkiem z tamtąd do nas nie ciągną tego syfu ? Czy można to sprawdzić ?  Poziom promieniowania trudno sprawdzić w tych wagonach gdyż od razu za mostem na Bugu skład jest bombardowany rentgenem w celu wykrycia przemytu i tym wytłumaczą ewentualne promieniowanie ale chyba sensowne by było dowiedzieć się z jakich rejonów to jedzie . Obawy są bo ostatnimi czasu zaczęto siać nawet na skażonym terenie pod pretekstem przeznaczenia zboża na bimber i wypromowaniu nowych alkoholi ale jaką mamy pewność że w skorumpowanej ukrainie partia takiego towaru nie wtoczy się do nas ?  Innym pretekstem do zatrzymania np. kukurydzy jest jej zbadanie na obecność antrazyny w składzie która jest zakazana na terenie całej UE a w sumie na ukrainie tylko tym pryskają .  Trzeba tylko chcieć zrobić porządek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

A nigdy się nie zastanawiałeś dlaczego taka pszenica musi być upychana przez OLX ? zamiast trafić do nabywcy ? Gdzie można sprzedać po 800 ? na OLX ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Skoro skupy płacą około 700brutto to 800 do ręki to cena dla "staśków" co będą się targować przez telefon, na miejscu po obejrzeniu towaru i wykryciu 15 wad towaru i przy płaceniu "do równego" , Także wyjdzie te 700 z kawałkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Przez olx to jest ten problem ze dzwoni kupiec i od razu chce stówe na tonie zbijac, bo "dużo" wezmie czyli trzy tony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

A myślisz że ta z OLX z UA to pierwszy sort ? pół na pół z łuską ze słonecznika :) . Nikt nie importuje z ukrainy wagonem by potem upychać na OLX , dość często jakiś Władimir ogłosi się na OLX ale potem się okazuje że ta pszenica to jest we Włodzimierzu i trzeba sobie ją przywieść samemu . Nigdy nie było z tamtąd rewelacji dlatego rok rocznie nawet nie wykorzystywany jest limit bezcłowy dla Polski . Rozmawiamy o ukraiński marginesie eksportowym i tak jak mówił ordynarny eksport mamy w handlu spożywczym na plusie o 6,5 mld . Na zbożu importujemy 1,5 mln z różnych kierunków ale eksportujemy nawet 6 mln ton .  Tak wyglądały bilansy handlowe w milionach a ty problem bo ktoś paroma  tonami na OLX handluje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale mi chodziło o porównaniu cen u nas i w UA bo pisaliście że tam nawet drożej a nie ze ktoś u na sprzedaje ich towarprzez olx 😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

O losie.... Prownalem ceny z olx  PL i UA..... Tak. Ukraina też ma swojego olxa.... I jest w ofertach ok 200zl tańsza niż w ofertach u nas. Zajarzyli? Dlatego nie piszcie głupot że tam nie jest taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

w hurcie tez idzie ilość to i cena lepsza ale wiadomo że zwykły rolnik  dostaje po d*pie a kasę trzepią potężne gospodarstwa, z tym że tam mają inne ceny paliw itp, ja na starcie muszę 250zł podatku z 1ha zapłacić a na rozwój brak ciekawych perspektywach, cena ha zaczyna się od 50 kafli.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
20 minut temu, Tigon napisał:

w hurcie tez idzie ilość to i cena lepsza ale wiadomo że zwykły rolnik  dostaje po d*pie a kasę trzepią potężne gospodarstwa, z tym że tam mają inne ceny paliw itp, ja na starcie muszę 250zł podatku z 1ha zapłacić a na rozwój brak ciekawych perspektywach, cena ha zaczyna się od 50 kafli.. 

Wielu może coś się wypowiedzieć na temat grup producentów , też rolnik dostaje po d*pie cóż taki los .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj