Polecane posty

fezoi    170

Tu za nawóz :  ultra 8 , 1364,20 zł/t netto z dowozem BB

002.jpg

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
17 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

480

A możesz dać jakiś namiar i ile czasu trzeba czekać na pieniądze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz priv, przelew tego samego dnia.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
9 godzin temu, ansu napisał:

Kiedyś miałem kilka ton ogórków dziennie: ludziom zapłaciłem, transport itd sprzedaż po cenie poniżej kosztów by ograniczyć straty i na koniec musiałem wywalić. A miałem umowę.

A u mnie rodzice maja co roku 30-40arow ogorkow sprzedają z podworka po 3-4zl za kg a co sie nie sprzeda idzie na kiszenie do beczek .Pracochłonne ale jak to mowi moj ojciec "drugą emeryturke mam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
2 godziny temu, Jurek87 napisał:

A u mnie rodzice maja co roku 30-40arow ogorkow sprzedają z podworka po 3-4zl za kg a co sie nie sprzeda idzie na kiszenie do beczek .Pracochłonne ale jak to mowi moj ojciec "drugą emeryturke mam".

A badania wody robił że sprzedaje z beczki u nas to by sanepid się doj**ał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

@jahooo kto stawi ten opur? Jak Agrounia zbierała rolnikow na protesty,  to wystarczy poczytać komentarze tu na AF pod zdjeciami strajków  jaką  mamy jedność. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
10 minut temu, jahooo napisał:

 

przeładunkowymi. Jedna z najwiekszych baz wybudowanych w 2016 roku, jest terminal w Woli Żydowskiej w gminie Kije. Jest to najnowocześniejszy w Europie terminal kolejowy, służący do przeładunku spożywczych materiałów sypkich, głównie ziarna i śrut paszowych. Jego właścicielem jest spółka z o.o. „Złote Ziarno”, transportująca surowiec ze Wschodu 300-oma własnymi wagonami, typu „hopper”, o pojemności 116 m3 każdy. W praktyce przekłada się na 70 t ziarna. Możliwości rozładunkowe to 500 ton w ciagu jednej godziny.

Jeszcze kilka lat i Polskie duże gospodarstwa  też upadną bo pod naciskiem importu  i Polskiej polityki i firm co sprowadzają , i nie będzie tłumaczenia że duży może więcej .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Firmy paszowe zwożą to na potęgę i stąd zastój na rynku i słaba cena, znajomy kierowca opowiadał że szef lokalnej firmy sam wprost powiedział że nie da chłopom XX skoro może mieć z ukrainy za XY.... Druga babka dzwoniąc z ofertą nawozów sama się wyklepała że kupują w UA i po paru słowach zaczęła kręcić że ratują się zbożem z ukrainy bo w PL nieurodzaj xD Rolnicy powinni przechodzić na własne mieszalnie pasz i bojkotować cwaniaków bo i tak cenę paszy wyliczą przez wartość składnika po cenie rynkowej i interes kwitnie, można dawać wycieczki i sponsorować imprezki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Z przykrością stwierdzić muszę że ostatnie 30 lat to dla nas czas stracony.  Zamknięte stocznie fabryki, prywata zarządów i pracowników, były panujący komorowski sprzedał kolejkę w Zakopanem itp ... Powiecie co ja bredzę wieś jest nowoczesna tylko to jest pozorne nie widzicie judaszowe srebrniki doprowadziły do chorych cen maszyn ... W zamian za to trzymają całą gospodarkę za gębę położyli łapy na wszystkim lepper dużo gadał to go zlikwidowali , wenezuela (drugie zasoby ropy na świecie) kraj w ruinie i chaosie więc cieszcie się że nie ma zasobów. Często dochodzę do wnioski że wszelka inwestycje to pozorna oszczędność gdyż co kilka lat takie skoki i nieurodzaje doprowadzają mnie do ruiny. Zbożę z Ukrainy?  pewnie niech chłopy bidują... bezczelność rządów i propagandy w tv np "Niemcy nam zazdroszczą"  Polska kraj dla cwaniaków, złodziej kombinattorów uczciwy człowiek tylko na nich tyra...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ta polityka ma krótkie nogi, bo po pierwsze, jak zostaną duże holdingi, to takie małe staszki będą cięnko przędły, po drugie, cała masa cwaniaczków co teraz "nie dadzą chłopu XX za zboże" upadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
2 minuty temu, pawel885 napisał:

Firmy paszowe zwożą to na potęgę i stąd zastój na rynku i słaba cena, znajomy kierowca opowiadał że szef lokalnej firmy sam wprost powiedział że nie da chłopom XX skoro może mieć z ukrainy za XY.... Druga babka dzwoniąc z ofertą nawozów sama się wyklepała że kupują w UA i po paru słowach zaczęła kręcić że ratują się zbożem z ukrainy bo w PL nieurodzaj xD Rolnicy powinni przechodzić na własne mieszalnie pasz i bojkotować cwaniaków bo i tak cenę paszy wyliczą przez wartość składnika po cenie rynkowej i interes kwitnie, można dawać wycieczki i sponsorować imprezki 

Rozbiór Polskiego rolnictwa trwa a nawet przyspiesza .

2 minuty temu, jahooo napisał:

Ta polityka ma krótkie nogi, bo po pierwsze, jak zostaną duże holdingi, to takie małe staszki będą cięnko przędły, po drugie, cała masa cwaniaczków co teraz "nie dadzą chłopu XX za zboże" upadnie.

Skupy w Polsce nie upadną tylko skupią dla korporacji bardzo tanio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

No bo tylko rolnictwo polskie i zasoby naturalne zostały. Ale już Tramp się i o nie upomina.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
1 minutę temu, ansu napisał:

No bo tylko rolnictwo polskie i zasoby naturalne zostały. Ale już Tramp się i o nie upomina.

Nie upomina tylko już dostał pozwolenie na wydobycie miedzi i cynku wykopią wszystko i wyjadą .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
27 minut temu, MarekUA napisał:

Z przykrością stwierdzić muszę że ostatnie 30 lat to dla nas czas stracony.  Zamknięte stocznie fabryki, prywata zarządów i pracowników, były panujący komorowski sprzedał kolejkę w Zakopanem itp ... Powiecie co ja bredzę wieś jest nowoczesna tylko to jest pozorne nie widzicie judaszowe srebrniki doprowadziły do chorych cen maszyn ... W zamian za to trzymają całą gospodarkę za gębę położyli łapy na wszystkim lepper dużo gadał to go zlikwidowali , wenezuela (drugie zasoby ropy na świecie) kraj w ruinie i chaosie więc cieszcie się że nie ma zasobów. Często dochodzę do wnioski że wszelka inwestycje to pozorna oszczędność gdyż co kilka lat takie skoki i nieurodzaje doprowadzają mnie do ruiny. Zbożę z Ukrainy?  pewnie niech chłopy bidują... bezczelność rządów i propagandy w tv np "Niemcy nam zazdroszczą"  Polska kraj dla cwaniaków, złodziej kombinattorów uczciwy człowiek tylko na nich tyra...

Mam już troszkę lat żeby nie powiedzieć że to już wnet koniec .Pamiętam czasy gdy za nawozem staliśmy tydzień w kolejce dzień i noc kiedy z pełnymi kieszeniami pieniędzy nie było co kupić ,pamiętam odsetki kredytu 300% miesięcznie ,i pamiętam gdy zajechany ciągnik na przetargu w RSP kosztował trzy razy więcej niż nowy .O jakich problemach wy piszecie ,że jeden rok troszkę słabszy trochę niższa cena -nie chcę być złym prorokiem ale jeszcze będziecie wspominać pozytywnie ten czas . 

Edytowano przez RU68
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
17 minut temu, RU68 napisał:

Mam już troszkę lat żeby nie powiedzieć że to już wnet koniec .Pamiętam czasy gdy za nawozem staliśmy tydzień w kolejce dzień i noc kiedy z pełnymi kieszeniami pieniędzy nie było co kupić ,pamiętam odsetki kredytu 300% miesięcznie ,i pamiętam gdy zajechany ciągnik na przetargu w RSP kosztował trzy razy więcej niż nowy .O jakich problemach wy piszecie ,że jeden rok troszkę słabszy trochę niższa cena -nie chcę być złym prorokiem ale jeszcze będziecie wspominać pozytywnie ten czas . 

Ale to nie jest powód, by siedzieć cicho i nic o sytuacji obecnej nie rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

RU68  - I tu masz racja ma na forum większość to gimnazja;liści co o życiu prawie nic nie wiedzą, i przez rok by chcieli byc bogaci,nie wiedzą ile sie musiali nasi ojcowie narobić

GRZES1545  -czy obecna sytuacja jest aż tak straszna ?

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
6 minut temu, miwigos napisał:

I tu masz racja ma na forum większość to gimnazja;liści co o życiu prawie nic nie wiedzą, i przez rok by chcieli byc bogaci,nie wiedzą ile sie musiali nasi ojcowie narobić

Tak rodzice i dziadkowie wiecej pracowali fizycznie, mieli mniej ziemi, trzymali kilka krowek swinek, i utrzymali rodzinę i wychowali 7 dzieci. Teraz z 5 ha 10 tucznikow i 3 krów i konia utrzymasz rodzinę? Nie ma co porównywać dawne czasy bo to już inne światy. Ale fajnie powspominać.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A powiem więcej prawie wszyscy chcecie kupować następne pola jeśli produkcja jest nieopłacalna to jaki cel- pytanie kto inwestuje w coś co nie przynosi dochodu ?A tacy rozeznani nie jesteście aby przewidywać przyszłość wręcz przeciwnie wszystko wskazuje na to że na Ukraine produkcja będzie rosła i to w niesamowitym tempie a my jako najbliższy rynek jesteśmy najbardziej narażeni a częstotliwość susz będzie się zwiększać  .A żeby było lepiej musi być gorzej dopiero jak zaczniemy  zastanawiać się nad tym czy stać mnie na chleb możemy narzekać więc na razie chwalcie co macie i przestańcie marzyć o milionach dochodu bo zapewniam nie czyni to wiele bardziej szczęśliwym 

11 minut temu, GRZES1545 napisał:

Tak rodzice i dziadkowie wiecej pracowali fizycznie, mieli mniej ziemi, trzymali kilka krowek swinek, i utrzymali rodzinę i wychowali 7 dzieci. Teraz z 5 ha 10 tucznikow i 3 krów i konia utrzymasz rodzinę? Nie ma co porównywać dawne czasy bo to już inne światy. Ale fajnie powspominać.

Na ówczesnym poziomie życia przypuszczam że tak .Jedynymi opłatami był podatek i prąd dziś policz ile jest opłat za poziom życia  zużycie prądu chyba wzrosło dwudziestokrotnie  utrzymanie samochodu woda ścieki śmieci telefon opał internet rozrywka no i ilość i jakość żywności ubrania kosmetyki itd długo można wymieniać to wszystko koszty które dziś normalne wówczas nie istniały -postęp kosztuje a rolnictwo nie jest jedyną alternatywą życia i tego uczę synów że życie powinni przeżyć a nie przepracować ale żeby to zrozumieć  trzeba wielu lat 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
16 minut temu, RU68 napisał:

A powiem więcej prawie wszyscy chcecie kupować następne pola jeśli produkcja jest nieopłacalna to jaki cel- pytanie kto inwestuje w coś co nie przynosi dochodu ?A tacy rozeznani nie jesteście aby przewidywać przyszłość wręcz przeciwnie wszystko wskazuje na to że na Ukraine produkcja będzie rosła i to w niesamowitym tempie a my jako najbliższy rynek jesteśmy najbardziej narażeni a częstotliwość susz będzie się zwiększać  .A żeby było lepiej musi być gorzej dopiero jak zaczniemy  zastanawiać się nad tym czy stać mnie na chleb możemy narzekać więc na razie chwalcie co macie i przestańcie marzyć o milionach dochodu bo zapewniam nie czyni to wiele bardziej szczęśliwym 

Na ówczesnym poziomie życia przypuszczam że tak .Jedynymi opłatami był podatek i prąd dziś policz ile jest opłat za poziom życia  zużycie prądu chyba wzrosło dwudziestokrotnie  utrzymanie samochodu woda ścieki śmieci telefon opał internet rozrywka no i ilość i jakość żywności ubrania kosmetyki itd długo można wymieniać to wszystko koszty które dziś normalne wówczas nie istniały -postęp kosztuje a rolnictwo nie jest jedyną alternatywą życia i tego uczę synów że życie powinni przeżyć a nie przepracować ale żeby to zrozumieć  trzeba wielu lat 

Dkatego napisałem, że  ti dwa inne światy.

Życie przeżyć a nie przepracować🤔

To czego uczysz dzieci, bez pracy nie ma kołaczy😕 kombinatorow jest mnustwo na tym swiecie, i właśnie  na nich wielu ludzi musi zapiepszać np. My rolnicy mamy nie tylko rachunki, zyje z nas wielu urzednikow , ARIMR itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

I właśnie o tym piszę nie inwestycje i rozwój za cenę wyrzeczeń i nerwów - osiągnąć satysfakcjonujący poziom życia  i żyć uczciwie a pracować z zadowoleniem i satysfakcją .Nie cwaniaczyć okradać ,oszukiwać (a rolnicy również często to robią) .Część za wszelką cenę chce powiększać gospodarstwa bez względu na przyzwoitość  idą po trupach po co żeby mieć wirtualny dochód  i namacalne ryzyko ? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Owoce naszej pracy przez ostatnie np 10 lat nominalnie nawet staniały, a to wszystko przez wyścig szczurów i pogardę dla tych co nie nadążają wybierając rodzinę lub wyjście w niedzielę do kościoła zamiast orki.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie należy dążyć za wszelką cenę do celu niejednokrotnie krzywdząc innych ale to niestety nie jest brane pod rozwagę a ci mający ten dylemat przegrywają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390
3 godziny temu, jahooo napisał:

 

Co to jest reklama?  antyrklama ?  Z początku myślałem że w końcu dowiemy się ile tego ziarna przyjeżdża ale niestety nadal nie wiem nic , firma jest ma możliwości importu i tyle , może przywozi wagon a może 10 mln ? Skoro ktoś zabrał się za robotę w informowaniu powinien podać ile ta firma przywiozła  . Informacja także że zboże przywożone jest  " liniami "  LHS  nie ma takiego czegoś jak linie  jest tylko jedna linia z jednym torem o ograniczonej przepustowości i co z tego że taki "złoty przekręt" może rozładować 500 ton na godzinę jak przywóz jest ograniczony . By sprawa była jasna to jestem za całkowitym zablokowaniem ukrainy  i nawet są ku temu przepisy , sanitarne , biologiczne itp. tylko trzeba chcieć i to powinien być postulat bo na razie to tylko nawzajem się straszymy mitycznym eksportem , opowiadamy o 2 mln bezcłowego eksportu , o ciężarówkach na ukraińskich tablicach , o terminalach z możliwościami , myśląc w taki sposób odnośnie uzbrojenia chin czy rosji to powinniśmy położyć się w grobie bo na pewno nas zbombardują  . Te nasze zaściankowe myślenie że musi być tanio bo ukraina a w tamtym roku przyjechało 6 tyś, ton pszenicy tym torem a że do Dani płynie trzy statki z ukraińskim zbożem każdy po 60 tysięcy ton to pewnie w Danii pszenica jest po 50 ojro skoro przywiozą tyle . Pogotowie strajkowe jak najbardziej by skończyć z tym straszeniem ukrainą to nie jest problem z wczoraj , tak straszą już od kilku lat i tylko straszą  bo o to chodzi rządzącym wywołać panikę  .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Trochę macie racji u nas ludzie płacą po 50 tyś za hektar ziemi która jest mocno zapuszczona, tacy później najwięcej narzekaja 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj