Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1007
Przed chwilą, Damianek20 napisał:

Grabowiec 620 pasza brutto, jęczmień to samo.

Mircze ponoć nie kupuje za kasę tylko na wymianę bierze.

Na drugim 630 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, robercikj100 napisał:

Chyba dużo pośredników tu na forum bo zaraz oburzenie jak tylko coś na temat handlarzy i ich marż :)

Każdy argument jest dobry, tutaj na forum jest prosta zasada. Kto jest przeciwko nam !! ten jest z handlarzem!! haha


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja zostawie na przyszly rok.... jeśli się wszystko dobrze ułoży to finansowo wytrzymam, kwestia powiekszenia magazynu do 150ton i bede trzymal. 

Powiat ostrowiec 630 brutto pszenica, 660brutto jeczmien 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
17 minut temu, Damianek20 napisał:

A racja zapomniałem że otworzyli nowy skup. Ale ponoć jeszcze lepiej kroją niż te.

W sensie ? Na wadze czy parametrach ? 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Handlarz to się żle kojarzy ale pośrednik jest też potrzebny bo ktoś musi zbierać ilości z którymi nikt nie wystartuje do dużych odbiorców a że przy tym coś zarabiają to też naturalne Za pieniądze ksiądz się modli i uprzedzę od razu krytykę też na nich narzekam bo inaczej to nawet nie wypada 

To wszystko workujesz?

Kto to dzwiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
3 godziny temu, ordynator napisał:

taką samą siłę na ryneczku jaką ma rolnik  ma  również skup np. zboża hahaha jak się wychyli z ceną to rok nie sprzeda tony z tego co zmagazynował albo nie dostanie grosza za to co sprzedał i będzie dlugooooo grzeczny  hahaha

tak że pomału chłopaki małorolne  wyskakiwać z gumofilców i szukać łatwiejszego chleba poza rolnictwem , bo na tych kilku skibkach dzierżaw V + klasy trudno będzie zołądek napełnić !!! tym bardziej że właściciel tego areału połknie  wszelkie dotacje

Ja się zastanawiam co Ty tu robisz w towarzystwie tych małorolnych chłopaków w gumofilcach? Czegoś konkretnego szukasz? Idź podyskutować z jakimś swoim kolegą obszarnikiem :) 

Edytowano przez Kobek
  • Like 1
  • Thanks 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
22 minuty temu, wiesiek63zmc napisał:

Handlarz to się żle kojarzy ale pośrednik jest też potrzebny bo ktoś musi zbierać ilości z którymi nikt nie wystartuje do dużych odbiorców a że przy tym coś zarabiają to też naturalne Za pieniądze ksiądz się modli i uprzedzę od razu krytykę też na nich narzekam bo inaczej to nawet nie wypada 

To wszystko workujesz?

Kto to dzwiga

Nie wszystko, jak chce klient,

Jak chce przyjechać busem to się workuje, a jak przyczepą to luzem.

Klient nasz pan.

Już zostało niewiele, 

Ostatnio ruch się zrobił na zboże.

Po niedzieli resztki pszenżyta pójdzie i jęczmienia.

Zostanie owies i pszenica.

Ogólnie lepiej jak rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2004

Jak tak dalej będzie to chyba mały i duży wyskoczy z tych butów i będzie szukał coś na boku. Bo cena wszystkiego do produkcji robi sie zbyt wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Kobek napisał:

Ja się zastanawiam co Ty tu robisz w towarzystwie tych małorolnych chłopaków w gumofilcach? Czegoś konkretnego szukasz? Idź podyskutować z jakimś swoim kolegą obszarnikiem :) 

Tacy nie mają czasu nawet się porządnie wyszczać, a co dopiero podyskutować, ryją na okrągło jak te krety w ziemi.      :P   xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Mam faktury od 2005 i było różnie nawet 300 kg pszenicy za 100  saletry wiosną za premier Suchockiej

4 minuty temu, Damianek20 napisał:

Jak tak dalej będzie to chyba mały i duży wyskoczy z tych butów i będzie szukał coś na boku. Bo cena wszystkiego do produkcji robi sie zbyt wysoka.

 

5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Tak i kupców więcej jest

Ten rynek jest trudny do zrozumienia ,a może oto chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
28 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Tak i kupców więcej jest

To wysyłaj do mnie w big bagi nasypię i do busa wstawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

A do mnie tylko za gryką  dzwonią.

Dziś 3 telefony i jedna wiadomość z olx. Chyba kaszanka i kaszotto zdrożeje 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2004
33 minuty temu, wiesiek63zmc napisał:

Mam faktury od 2005 i było różnie nawet 300 kg pszenicy za 100  saletry wiosną za premier Suchockiej

 

Ten rynek jest trudny do zrozumienia ,a może oto chodzi

W 2003 pszenica była 53 zł a saletra 75 zł i jakoś więcej było kasy, kupowało się sprzęt, budowało, fakt lekko nie bylo. Ale to co teraz widzę to nie wróżę dobrobytu w rolnictwie. Tylko patrzeć jak to walnie wszystko i powtórka jak za Balcerowicza. U mnie bambry w tym roku sieją zboże pod wapno tylko. To raczej dobrze już nie jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904

Pszenica tania to z chlopakami do młyna pojechałem👍 beda bułeczki jak sie patrzy 🍞🥐🥞 

 

20191107_185912.jpg

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

wam sie z dobrobytu w tyłkach przewraca tato dopłat nie miał i budynki postawił maszyny kupił i rodzinę utrzymał a wam dają przeszło tyśiaka za frajer połowę zwracają do maszyn i dalej wam ciężko. A postalibyście w kolejce za meblościanka tydzień to byście zmądrzeli może. Fura w każdym domu i to nie jedna wstają o 8 rano a nie o 4 do bydlaków widły to już  wniejedej oborze zardzewiały pewnie ... A ci marudzom..A im źle :)

  • Like 5

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj