Polecane posty

warchest    253
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

Ile masz lat, że w bajki wierzysz? Czy ktoś zwrócił uwagę o ile nominalnie wzrosło zadłużenie Polski przez ostatnie 4lata? Albo jak bardzo spadły inwestycje państwowe, bo kasa poszła na rozdawnictwo? Wiem, że w tvkura tego nie ma.

temat o polityce to jest gdzie indziej , a tu była rozmowa tylko o dopłatach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

@TomiAgroKujawy 

Kiedy sprzedawałeś?

Mnie akurat nie dotyczy problem, mieli teraz powoli zacząć wypłacać zaległości ale nie mam pojęcia jak im to wyszło, aktualnie walczą z kopaniem buraków i spedycją surowca,  

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, damianzbr napisał:

Matko jaki ty masz wyprany mózg i ograniczone zdolności samodzielnego myślenia.

Weź sam sprawdź jakie są nakłady na państwowe inwestycje teraz za PIS a jakie były za POpaprańców i przestań powtarzać kłamstwa zasłyszane w TVN.

 

Za POpaprań wyglądało tak:

 

 

za PIS wygląda tak:

 

 

Czyli POpaprańcy raz dali 240 tys. zł raz 217 tys. zł na inwestycje i  w tym przedziale operowali.

PIS na inwestycje przeznacza 270 tys - 230 tys. w tym przedziale.

 

I kto dał więcej na inwestycje i komu jeszcze starczyło na socjal?

 

 

Co do długu publicznego, to czy baranku nie posiadający swojego móżdżka nie wiesz że nie jest ważna wysokość zadłużenia w liczbie tylko znaczenie ma procentowy udział zadłużenia względem PKD?

PL nie najgorzej wypada ze swoim zadłużeniem. Zadłużenie jest w okolicy 50% PKD i teo jest bezpieczny poziom bo niektórzy mają powyżej 100% np. Francuzy, Belgy, Hiszpanie, Makarony i nic sobie z tego nie robią.

https://forsal.pl/artykuly/1394693,dlug-publiczny-i-deficyt-budzetowy-iii-kw-2018-unia-eruopejska-strefa-euro.html

 

Mam nadzieję że jesteś zmanipulowanym prostym człowiekiem przez te szatańskie media sponsorowane przez wrogów Polski, a może jesteś płatnym trollem?

Jeśli cię zmanipulowali, pół biedy, w końcu zrozumiesz że byłeś dymany bez mydła i czerpanie wiedzy z TVN oraz pochodnych było wielkim błędem. Ale jeśli świadomie przeszedłeś na stronę wroga gospodarczego to brak mi słów że w PL jest jeszcze tylu zdrajców którzy sprzedadzą się za marne srebrniki.

 

EDIT:

odnośniki do tabelek

https://stat.gov.pl/wyszukiwarka/?query=tag:nakłady+brutto+na+środki+trwałe

O damianek, damianek, jakiś ty biedny i nierozgarniety. Nakłady na inwestycje( z jakiego źródła?) podałeś w pln, bo cyferki pasują. Zadłużenie w cyferkach nie pasuje, więc ważne jest jako %pkb. Weź kredyt w banku, kup np. ziemię,Twoje "pkb"wzrośnie, w związku z tym zadłużenie maleje. A teraz idź do banku i powiedz, że dalej nie spłacasz, bo twoje zadłużenie zmalało. Spytam w twoim stylu: więc jak z tymi inwestycjami w stosunku do pkb, wzrosły czy zmalały? Więcej nie odpiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
22 godziny temu, damianzbr napisał:

Jeśli mówisz że koszt pracowników od samego początku wydobycia to pewnie taki udział mają w cenie paliwa. Ale jeśli koszt pracowników tylko w PL, to nie ma nawet tyle w cenie paliwa na stacji.

Chyba podatki to z 70 - 80 %.

 

I te podatki skasować jak mówi korwin to byłby sens, ale tylko w społeczeństwie wyrównanym a nie tak rozwarstwionym jak jest teraz, że jeden ma miliony a drugi na chleb nie ma.

I co z tego że skasujemy podatki, to zjedzą żywcem tego bogatego ci biedni. Bo bogatemu nie wystarczy kasy na ochronę i prywatne wojsko / policję.

 

Typowe mamienie wyborców o najniższym IQ.

Ale patrz jaki on szczodry w swej lojalności politycznej. Nie pieprzy na okrągło trzy po trzy jak Półtuski kilka lat temu, nie kłamał na każdym kroku jak bandyci z PO, tylko raz czy dwa się mu zdarzyło puścić bujdę przedwyborczą, a resztę rzeczy co obiecał to spełnił.

 

Teraz też sporo naobiecywali no zobaczymy czy się wywiążą. Niektóre rzeczy nie są zależne od nich, jak np. wysokość dopłaty/ Ale np. 500+ mogli by ograniczyć tylko dla tych którzy nie przekraczają 4 - 5 tys. przychodu na osobę. A zaoszczędzoną kasę dać na służbę zdrowia, bo problem jest z lekarzem pierwszego kontaktu. Fakt że ludzie też jak głupie lecą do przychodni o 5 rano w kolejce po numerki stają z byle kaszlem, ale kasy też za mało w NFZ.

Mogli by skasować KRUS też ale od razu tracą z 400 tys. głosów. Ale może za to w mieście ileś zyskają..

 

22 godziny temu, damianzbr napisał:

O nie nie. Czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem że osoba wypowiadająca takie rzeczy jest idiota albo mówi to dla propagandy. Widzisz ,,albo,, ?? Nie tak zrozumiałeś poprzedni wpis? Starzejesz się, udajesz czy obcięli stawki i jaka płaca taka praca w trolingu?

 

Po za tym chyba nie sądzisz że prezes nikogo nie chciał omamić kłamstwami propagandy i jest klarowny jak łza oraz jednocześnie idiotą wierzącym w ceny PL a zarobki niemieckie?

 

Bo albo idiota ale uczciwy, albo inteligent ale mamiący.

 

Nie wiem jak więszość ludzi, ale np. ja w to nie wierzę i się cieszę że w końcu zagrał nie czysto i dzięki tmu zdobył kilka głosów więcej. 

ja to nawet jestem na niego zły że nie grał jeszcze bardziej nie czysto i przed wyborami nie utworzył pod byle pretekstem zarzutów i aresztów dla połowy złodziei z PO.

 

POpaprańcy nie pier**lili się w tańcu, kłamali jak z nut, kręcili mącili, judzili, kluczyli na każdym kroku.

To ja się dziwię że Jaruś tylko raz czy dwa skłamał dla propagandy.

 

Może to jest jego sposób na wygraną, mówić 99% prawdy? W przeciwieństwie  POpaprńcy którzy co mówią to 99% kłamstw.

 

 

21 godzin temu, damianzbr napisał:

Dla dobra narodu.

 

Kretyn to kretyn, albo uwierzy w propagandę naszego wroga którego ustami jest TVN, albo kretyna przeciągniemy na swoją str. A że po ludzki nie dociera to rzeba jak z dzieckiem, delikatnie i podstępem.

 

 

Z tym że jak już powiedziałem. Ja osobiście to mam żal do Jarosława że się ceregieli w podstępy, zamiast pałą od razu pociągnąć, z grubej rury raz na zawsze zdmuchnąć skurwiałe sprzedajne k**wy z PO,

 

Przypomnieć ci panie szanowny jak 4 lata temu słodziłeś w temacie polityka Petrusowi i Nowoczesnej. Jak się chełpiłeś że nowy powiew w polityce, świeże młode inteligentne pokolenie, patrioci. Wynosiłeś ich pod niebiosa.

I co wyszło, k**wy kupione przez jakiegoś węgierskiego żyda miliardera na S. Tak cię wyruchali w d*pę, a ty laskę im zrobiłeś, mało się nie spuściłeś z podniecenia jak KOD wyszedł na ulice. A gdy się okazało że to tak samo sponsorowane ugrupowanie mające na celu destabilizację sytuacji w kraju znikłeś, zamilkłeś. Rozpłynąłeś się.

 

Więc albo jesteś jakimś idiotą który wierzy w propagandę naszych wrogów, albo jesteś trollem opłacanym. ale chyba opcja druga bo bystry jesteś trzeba ci przyznać. Te sylwesterki, melonki, roberciki razem wzięci nawet polotu nie maja do ciebie trollu od sprzedajnych czerwonych suk z PO.

 

21 godzin temu, damianzbr napisał:

Nie, kretyni nikogo nie wybierają samodzielnie.

Kretynom się podstępem wskazuje kogo mają wybrać.

 

Ale jak widać w PL jest coraz mniej kretynów skoro k**wy z PO mają coraz mniejsze poparcie.

 

10 godzin temu, 20CBR12 napisał:

Damian zdaje się że bardzo malo wiesz o realiach unijnych, spokojnie czytałem te twoje wypowiedzi, bo kazdy ma prawo do swojego zdania ale nie pisz głupot ze paliwo nie zdrozeje. W D litr ON obecnie kosztuje 1.22€ a juz za granicą z NL litr ON kosztuje 1,5€ wiec nie opowiadaj glupot to samo tyczy się tych calych jonderów ciagnik kosztujacy w niemczech 100tys € w Holandii kosztuje. 140tys€ zweryfikuj najpier swoja wiedzę a dopiero wtedy opowiadaj o tym co będzie lepiej lub gorzej bo widze ze nie zawiele wiesz o realniach calej UE rzecz sie takze tyczy wyrownania cen-o jakim ty wyrownaniu piszesz, przecież ceny w sklepach w Pl sa na podobnym poziomie jak w Niemczech. Ostatnia wazna rzecz,proste chlopskie myslenie, dlaczego w pl zarabia sie mniej ano dlatego że koszt jednostkowy produktu jest za wysoki poprz3z zly system podatkowy i przestarzałe technologie które generują koszty a u nas jeszcze chce się te koszty zwiekszyc przez podniesienie plac. Na co liczysz? Ze pracoenik kupi włascicielowi  firmy nową maszyne żeby ten mógł taniej produkować i byc bardziej konkurencyjnym? Przez te dobrodziejstwa wynikające z wiekszych plac moim zdaniem tylko poglebi się roznica miedzy PL a zachodem.. 

 

8 godzin temu, damianzbr napisał:

@bezbarwny ale to nie jest domeną narodowości tylko ogólnej rejonizacji.

Tak samo w PL mieszkając w Gdańsku nie kupisz classa w Lublinie.

 

Ale np. już JD kupisz gdzie dusza zapragnie.

 

No i mówisz o autoryzowanej sieci sprzedaży. Bez autoryzacji, jako zwykły Kowalski prowadzący DG możesz sobie kupić w PL po 2 sztuki JD, clasa. NH, fenda, ogłosić się NL, znaleźć klienta zawieźć mu te ciągniki i  sprzedawać. Nikt ci tego nie zabroni, a tym bardziej żadne prawo europejskiej tego ne zabrania. Co najwyżej jakieś regulaminy danej fabryki. Ale regulaminy danej fabryki nie mogą być sprzeczne z prawem UE.

 

I zapewne jeśli różnica w cenie jest znikoma nikt w takie rzeczy sie nie bawi.

 

Ale jakby było 100 tys. w D a w NL teki sam ciągnik 140 tys. to natychmiast pojawiły by się firmy chcące zbić na tym interes.

 

Zresztą jest wiele firm np. w samochodach osobowych, które nie są przedstawicielami danej marki a mimo to mają w ofercie wszystkie nowe samochody. A ofertę mają dla klientów z całej UE.

 

Tak jak. np. pośrednicy ubezpieczeniowi.

 

Podsumowując, stała różnica w cenie danego produkty w  poszczególnych państwach UE jest oczywiście możliwa pod warunkiem że różnica jest nie duża.

 

Ale znacząca różnica w cenie danego produktu jest możliwa tylko chwilowo do puki ktoś nie nie dopatrzy się tej różnicy i nie zacznie eksportować / importować danego produktu z miejsca gdzie jest tańszy do miejsca gdzie jest droższy.

 

Czy ktoś się z tym nie zgodzi? Jeśli nie to jak to uzasadni?

23 godziny temu, damianzbr napisał:

Nawet mój dziadek kiedyś raz zasadził buraki i tam zawiózł, mimo że nikt w okolicy nie uprawiał buraków tylko w PGRze były. Do Siedlec mam 48 km + od Siedlec do Sokołowa nie wiem ile jest.

Ale później gdy babcia pojechała po kasę to ją na PKSach w Sokołowie okradli. :(

I już nigdy więcej nie uprawiali ich.

damianzbr czytając ciebie to jak włączyć TVP!

Tak obserwuje twoje wypociny i wniosku, że ty z rolnictwem nie masz nic do czynienia w sensie nie jestes rolnikiem tylko murzynem (nie obrażając murzyna)   u gościa który posiada  set ha i pracujesz u niego a przez to tobie bidnie płaci i tak silnie chcesz uświadomić ludzi jaki będzie wielki wpływ na społeczeństwo jak podniosą płacę minimalną do 4 tyś.

Jeszcze raz zapytam, co konkretnie ROLNIK będzie miał na plus z płacy minimalnej. Powtarzam ROLNIK nie sługus u ROLNIKA czy pracownik?

Mało tego tak się podniecacie wpisami człowieka który pisze, że jego dziadek ZASADZIŁ buraki. Ludzie który prawdziwy rolnik napisze takie słowa.

I ten "kolega" uświadamia ludzi kto jest  lepszy a kto zły.

Widzisz tylko jedną stronę medalu i tyle w temacie.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyłapałeś mnie nie jestem dobry z buraków. :(

Co rolnik będzie miał z podniesienia płacy minimalnej? Popyt na produkty ekologiczne i przetworzone we własnym zakresie. A tego nam trzeba bo w PL średnia gospodarstwa wynosi 10ha i nie jesteśmy w stanie konkurować produkcją zboża na ryku globalnym który to dyktuje ceny na ten towar. 

 

Oglądasz TVP że masz takie skojarzenia? Ale mniejsza o to, skoro tak sądzisz, to idzie wydedukować że w tym TVP mądrze prawią.

 

Tak pamiętam tą stronę medalu która wyraźnie przedstawia obraz Polski za rządów PO, gdzie ludzie masowo wyjeżdżali za granicę, gdzie nie było pracy na terenach wiejskich, gdzie pojęcie rozwój gospodarczy było obce, gdzie mimo wszytko co powyżej napisałem paliwo kosztowało bardzo podobniej jak w niemczech.

To jest ta zła str. medalu bardzo dobrze widoczna i ja nie chcę powrotu do tej sytuacji a PO i pociotki z większością w rządzie są 100 procentowym pewniakiem powrotu do tego wszystkiego.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
29 minut temu, mano napisał:

 

 

 

 

 

damianzbr czytając ciebie to jak włączyć TVP!

Tak obserwuje twoje wypociny i wniosku, że ty z rolnictwem nie masz nic do czynienia w sensie nie jestes rolnikiem tylko murzynem (nie obrażając murzyna)   u gościa który posiada  set ha i pracujesz u niego a przez to tobie bidnie płaci i tak silnie chcesz uświadomić ludzi jaki będzie wielki wpływ na społeczeństwo jak podniosą płacę minimalną do 4 tyś.

Jeszcze raz zapytam, co konkretnie ROLNIK będzie miał na plus z płacy minimalnej. Powtarzam ROLNIK nie sługus u ROLNIKA czy pracownik?

Mało tego tak się podniecacie wpisami człowieka który pisze, że jego dziadek ZASADZIŁ buraki. Ludzie który prawdziwy rolnik napisze takie słowa.

I ten "kolega" uświadamia ludzi kto jest  lepszy a kto zły.

Widzisz tylko jedną stronę medalu i tyle w temacie.

 

@damianzbr Będzie się cieszył że sasiadowi na etacie żyje się lepiej i będzie myślał że jemu też coś skapnie bo sąsiad kupi od niego ekologiczny ser od kozy. Będzie miał więcej pieniędzy to i paliwa kupi więcej bo przeciesz za PO było takie drogie ale teraz nie ma prawa podrożeć bo Prezes zabroni żeby Damian miał jak najlepiej. Więc widzisz że Damian naprawdę na tym skorzysta , nie ma co się dziwić że tak broni pomysłów Jarka. Wszak Jarek otacza się ludźmi nieskazitelnymi i wielce uczciwymi . Żaden z nich nigddy nie ukradł i nikogo nie oszukał więc może być tylko lepiej nam wszystkim . 😅

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, jacek1296 napisał:

O damianek, damianek, jakiś ty biedny i nierozgarniety. Nakłady na inwestycje( z jakiego źródła?) podałeś w pln, bo cyferki pasują. Zadłużenie w cyferkach nie pasuje, więc ważne jest jako %pkb. Weź kredyt w banku, kup np. ziemię,Twoje "pkb"wzrośnie, w związku z tym zadłużenie maleje. A teraz idź do banku i powiedz, że dalej nie spłacasz, bo twoje zadłużenie zmalało. Spytam w twoim stylu: więc jak z tymi inwestycjami w stosunku do pkb, wzrosły czy zmalały? Więcej nie odpiszę.

Piesku propagandy bolszewicko nacjonalistycznej odpowiedź na twoje ostatnie pytanie brzmi:

Nakłady na Inwestycje narodowe w latach 2015, 2017 i 2018 w stosunku do PKB procentowo więcej wzrosły. Tylko jeden 2016 rok w tej kwestii inaczej się zapisał na karcie historii i PKB zanotowało procentowy większy przyrost niż nakłady na inwestycje narodowe.

Proszę dane to potwierdzające tablica. nr. 1

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rachunki-narodowe/roczne-rachunki-narodowe/produkt-krajowy-brutto-w-2018-roku-szacunek-wstepny,2,8.html

 

 

Ludzie patrzcie:

Zadłużenie PL w EURO na tle innych państw UE.

https://www.google.com/publicdata/explore?ds=ds22a34krhq5p_&met_y=gd_pc_gdp&idim=country:pl:se:uk&hl=pl&dl=pl#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=gd_mio_eur&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country:pl:fr:es:it:be&ifdim=country_group&tstart=910047600000&tend=1541199600000&hl=pl&dl=pl&ind=false

 

Nie dajcie się zwieźć propagandzie TVN i pociotków, która wpaja że w PL dzieje się coś złego. Jeśli obłudnicy mieliby rację to także francja makarony, hiszpany są już bankrutami.

10 godzin temu, robercikj100 napisał:

@damianzbr Będzie się cieszył że sasiadowi na etacie żyje się lepiej i będzie myślał że jemu też coś skapnie bo sąsiad kupi od niego ekologiczny ser od kozy. Będzie miał więcej pieniędzy to i paliwa kupi więcej bo przeciesz za PO było takie drogie ale teraz nie ma prawa podrożeć bo Prezes zabroni żeby Damian miał jak najlepiej. Więc widzisz że Damian naprawdę na tym skorzysta , nie ma co się dziwić że tak broni pomysłów Jarka. Wszak Jarek otacza się ludźmi nieskazitelnymi i wielce uczciwymi . Żaden z nich nigddy nie ukradł i nikogo nie oszukał więc może być tylko lepiej nam wszystkim . 😅

Oj biedny zmanipulowany ludziku, masz tu dowód na to że jarek, nie mają pływu na cenę ropy:

https://www.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=ny_gdp_mktp_cd&idim=country:POL:UKR:SWE&hl=pl&dl=pl#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=pump_price_for_fuel&fdim_y=fuel_type:1&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:POL:NLD:DEU:HUN:FRA:LUX&ifdim=region&hl=pl&dl=pl&ind=false

więc przestań wierzyć w pierdoły że wzrost minimalnej w PL będzie miał wpływ na wzrost cen na stacjach paliw.

 

aha i polecam rozejrzeć się za lekką robotą bo taka nie długo będzie bardzo dobrze płatna, zamiast siedzieć i użalać się nad sobą że ,,ja,, rolnik postępowy z 15 hektarami po ojcu i 30-stoma dzierżawy będę mniej zamożny od sąsiada ciecia zatrudnionego na najniższej krajowej w pobliskiej fabryce. grilującego co weekend za 500+. Pozbądź się egoizmu i zazdrości, zmień myślenie i podejście do życia. Zrozum że nie warto za wszelką cenę być rolnikiem, bo pożytku z tego nie będzie mieć ani twoja rodzina ani Państwo PL dokładające do małych i nierentownych gospodarstw.

Gospodarkę zachowaj sobie jako hobby, albo wydzierżaw drogo dużym rolnikom a sam idź do dobrze płatnej pracy. Ewentualnie sam się stań tym dużym rolnikiem nikt tego ci nie zabrania rynek zweryfikuje.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Dobrze Damianku zrobie tak jak każesz wszak ty wiesz najlepiej.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dane statystyczne to wiedza ogólnodostępna. Więc nie drwij i się nie zgrywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

https://www.agrofoto.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/europosel-krzysztof-jurgiel-pyta-ke-i-mrirw-o-import-zboz-z-ukrainy,89565.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Ja tylko napiszę dla idiotów którzy tu piszą a jest co najmniej tutaj jeden taki że paliwo było drogie za PO, wtedy baryłka kosztowała na Świecie 120-130dolarów a teraz kosztuje 60... mój sąsiad tak samo mówi i ogląda TVP więc chyba tam taka propaganda jest. Ogólnie dawno nie oglądałem tv, praktycznie od zeszłorocznej zimy. Pozdrawiam, jeśli się mylę to mnie poprawcie

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Ja pier. panowie znowu to samo kłótnie, przeciąganie liny wszyscy sobie nawzajem skaczecie do gardeł. A wziąć widły i pojechać na wiejską to nie ma komu , albo zaorać john deerami wszystkie biedstonki, lidleje, czy inne dobrodziejstwa z zachodu psujące nasz rynek swoim towarem z zagranicy. Tak panowie inaczej nikt nam nie pomoże jeśli sami sprawy w swoje ręce nie weźmiemy.  Pszenica średnio 640zł powiat hrubieszów Cena brutto. Niezły progres co nie ? Zacznę jeździć tirem to się odkuje tam dniówka wychodzi 380zł tak,,, na msc 12000zł i nic nie inwestuje... poza mandatem czasami,,,,Sąsiadowi przy 20 bykach dniówka wyszła 25zł.. Róbta tak dalej tzn nie róbcie nic dalej...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
18 godzin temu, damianzbr napisał:

Dane statystyczne to wiedza ogólnodostępna. Więc nie drwij i się nie zgrywaj.

Biorąc pod uwagę ogólnodostępne dane statystyczne twierdzisz, że nakłady na inwestycje państwowe rosną. Uściślijmy: rosną nominalnie, co pokazuje tabela z jednego z twoich postów. Ale jako % pkb(które tak lubisz) maleją. Oto dowód: w zestawieniu masz kolejno rok, wartość pkb, wartość inwestycji, % pkb przeznaczone na inwestycje:

2013     1,635      231    14,12

2014     1,728      250     14,46

2016     1,851      244     13,18

2017     1,982      257     12,96.

Pod obecnymi rządami coraz mniejszą część przeznacza się na inwestycję. Żeby było obiektywnie w zestawieniu celowo pominąłem wyborczy rok 2015, który ty zapisałeś na konto pisu, bo cyferki pasowały, mimo iż wybory były 25.10.

Teraz sprawdź, jak wyglądamy pod tym względem w tej części europy, przecież lubisz porównywać, gdy ci to pasuje, jak w przypadku zadłużenia w stosunku do pkb; wartość nominalna ci nie pasuje tak jak rządowi to ją pomijasz; tymczasem wartość długu w 2014 wynosiła 827mld pln a w 2017 wynosiła 961mld pln. No to jak: wartość długu wzrosła o 150mld pln a zadłużenie zmalało? Cud? Teraz wiesz, czemu starczyło na 500+ i inne rozdawnictwo. Obecnie dług wynosi ponad 1bilion pln.

Prezentujesz dane w sposób korzystny dla rządzących, te same dane pokazane od drugiej strony pokazują nieco inny i to bardziej ponury obraz rzeczywistości. Gus jako instytucja państwowa zależna finansowo od rządu prezentuje dane w sposób przychylny rządowi. Ty powielasz ten schemat bez zastanowienia. Tymczasem wg gus za rok np.2017 plon pszenicy ok.4-5-5 t/ha, cena ok.670pln/t ( daje nam 3015-3350pln). Dochód 1ha przeliczeniowego 3399pln. Cud? To jest wiarygodność gusu.

Dalszą dyskusję uznaję za całkowicie bezzasadną.

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
Dnia 3.11.2019 o 18:27, miwigos napisał:

A ja wierze że dopłaty podniosą

wiara czyni cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
25 minut temu, jacek1296 napisał:

Biorąc pod uwagę ogólnodostępne dane statystyczne twierdzisz, że nakłady na inwestycje państwowe rosną. Uściślijmy: rosną nominalnie, co pokazuje tabela z jednego z twoich postów. Ale jako % pkb(które tak lubisz) maleją. Oto dowód: w zestawieniu masz kolejno rok, wartość pkb, wartość inwestycji, % pkb przeznaczone na inwestycje:

2013     1,635      231    14,12

2014     1,728      250     14,46

2016     1,851      244     13,18

2017     1,982      257     12,96.

Pod obecnymi rządami coraz mniejszą część przeznacza się na inwestycję. Żeby było obiektywnie w zestawieniu celowo pominąłem wyborczy rok 2015, który ty zapisałeś na konto pisu, bo cyferki pasowały, mimo iż wybory były 25.10.

Teraz sprawdź, jak wyglądamy pod tym względem w tej części europy, przecież lubisz porównywać, gdy ci to pasuje, jak w przypadku zadłużenia w stosunku do pkb; wartość nominalna ci nie pasuje tak jak rządowi to ją pomijasz; tymczasem wartość długu w 2014 wynosiła 827mld pln a w 2017 wynosiła 961mld pln. No to jak: wartość długu wzrosła o 150mld pln a zadłużenie zmalało? Cud? Teraz wiesz, czemu starczyło na 500+ i inne rozdawnictwo. Obecnie dług wynosi ponad 1bilion pln.

Prezentujesz dane w sposób korzystny dla rządzących, te same dane pokazane od drugiej strony pokazują nieco inny i to bardziej ponury obraz rzeczywistości. Gus jako instytucja państwowa zależna finansowo od rządu prezentuje dane w sposób przychylny rządowi. Ty powielasz ten schemat bez zastanowienia. Tymczasem wg gus za rok np.2017 plon pszenicy ok.4-5-5 t/ha, cena ok.670pln/t ( daje nam 3015-3350pln). Dochód 1ha przeliczeniowego 3399pln. Cud? To jest wiarygodność gusu.

Dalszą dyskusję uznaję za całkowicie bezzasadną.

To ta druga strona medalu.

Temat zamykam z mojej strony o polityce.

Ceny pszenicy bidne. I światełka w tunelu nie widać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519

Światełko jest mieszalni pasz z 650 na 670 netto,przy 100 tonach 680,jeszce 20 i sprzedaje troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 godziny temu, MarekUA napisał:

Ja pier. panowie znowu to samo kłótnie, przeciąganie liny wszyscy sobie nawzajem skaczecie do gardeł. A wziąć widły i pojechać na wiejską to nie ma komu , albo zaorać john deerami wszystkie biedstonki, lidleje, czy inne dobrodziejstwa z zachodu psujące nasz rynek swoim towarem z zagranicy. Tak panowie inaczej nikt nam nie pomoże jeśli sami sprawy w swoje ręce nie weźmiemy.  Pszenica średnio 640zł powiat hrubieszów Cena brutto. Niezły progres co nie ? Zacznę jeździć tirem to się odkuje tam dniówka wychodzi 380zł tak,,, na msc 12000zł i nic nie inwestuje... poza mandatem czasami,,,,Sąsiadowi przy 20 bykach dniówka wyszła 25zł.. Róbta tak dalej tzn nie róbcie nic dalej...

To chyba u niemca taka dniowka na duzym wyjdzie i to jezdzac caly miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
46 minut temu, miwigos napisał:

Światełko jest mieszalni pasz z 650 na 670 netto,przy 100 tonach 680,jeszce 20 i sprzedaje troche

Na Zamojszczyźnie jak będą dawać ok. 700brutto serdecznie przeproszę się z szufla i żmijka i powspominamy słoneczne żniwa :)

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, jacek1296 napisał:

Biorąc pod uwagę ogólnodostępne dane statystyczne twierdzisz, że nakłady na inwestycje państwowe rosną. Uściślijmy: rosną nominalnie, co pokazuje tabela z jednego z twoich postów. Ale jako % pkb(które tak lubisz) maleją. Oto dowód: w zestawieniu masz kolejno rok, wartość pkb, wartość inwestycji, % pkb przeznaczone na inwestycje:

2013     1,635      231    14,12

2014     1,728      250     14,46

2016     1,851      244     13,18

2017     1,982      257     12,96.

Pod obecnymi rządami coraz mniejszą część przeznacza się na inwestycję. Żeby było obiektywnie w zestawieniu celowo pominąłem wyborczy rok 2015, który ty zapisałeś na konto pisu, bo cyferki pasowały, mimo iż wybory były 25.10.

Teraz sprawdź, jak wyglądamy pod tym względem w tej części europy, przecież lubisz porównywać, gdy ci to pasuje, jak w przypadku zadłużenia w stosunku do pkb; wartość nominalna ci nie pasuje tak jak rządowi to ją pomijasz; tymczasem wartość długu w 2014 wynosiła 827mld pln a w 2017 wynosiła 961mld pln. No to jak: wartość długu wzrosła o 150mld pln a zadłużenie zmalało? Cud? Teraz wiesz, czemu starczyło na 500+ i inne rozdawnictwo. Obecnie dług wynosi ponad 1bilion pln.

Prezentujesz dane w sposób korzystny dla rządzących, te same dane pokazane od drugiej strony pokazują nieco inny i to bardziej ponury obraz rzeczywistości. Gus jako instytucja państwowa zależna finansowo od rządu prezentuje dane w sposób przychylny rządowi. Ty powielasz ten schemat bez zastanowienia. Tymczasem wg gus za rok np.2017 plon pszenicy ok.4-5-5 t/ha, cena ok.670pln/t ( daje nam 3015-3350pln). Dochód 1ha przeliczeniowego 3399pln. Cud? To jest wiarygodność gusu.

Dalszą dyskusję uznaję za całkowicie bezzasadną.

Myślisz że jesteś w stanie mataczyć bez końca? Od samego początku próbuję dostosować odpowiedź do twoich pytań czy stwierdzeń ale gdy ta nie jest po twej myśli natychmiast zaczynasz lawirować między wartościami nominalnymi, udziałem procentowym względem wzrostu PKB, wzrostem procentowym samego wskaźnika i tak w koło.

 

Jacuś: 

,,Czy ktoś zwrócił uwagę o ile nominalnie wzrosło zadłużenie Polski...... Albo jak bardzo spadły inwestycje państwowe .,,

 

ja:

odpowiadam jak to wygląda nominalnie: ,,Czyli POpaprańcy raz dali 240 tys. zł raz 217 tys. zł na inwestycje i  w tym przedziale operowali. PIS na inwestycje przeznacza 270 tys - 230 tys. w tym przedziale.,,

ja:

wyjaśniam ci że: ,, wiesz że nie jest ważna wysokość zadłużenia w liczbie tylko znaczenie ma procentowy udział zadłużenia względem PKD ,,

 

Po głębszych przemyśleniach ponownie wkracza Jacuś:

,,więc jak z tymi inwestycjami w stosunku do pkb, wzrosły czy zmalały? Więcej nie odpiszę.,,

 

Lecz moja dokładna odpowiedź, na postawione pytanie ponownie sprowadziła go na ziemię, ja:

,,Nakłady na Inwestycje narodowe w latach 2015, 2017 i 2018 w stosunku do PKB procentowo więcej wzrosły.,,

 

co potwierdza tabela z rządowej str.

 

WYSZCZEGÓLNIENIE

2015

2016

2017

2018

AKUMULACJA BRUTTO

 

 

104,9
 

98,0
 

106,2
 

109,2
 

PRODUKT KRAJOWY BRUTTO

 

103,8

 

103,1

 

104,8

 

105,1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 

 

 

 

 

 

 

 

względem poprzedniego roku

                          zmiana PKB do poprzedniego roku                             zmiana nakładów na  inwestycje do poprzedniego roku (ceny stałe)

w 2015 r             3,8%                                                                                                    7,1%

w 2016 r.             3,1%                                                                                                  - 11,2 %

w 2017 r.             4,8%                                                                                                   6,5%

w 2018 r.              5,1%          

 

Więc w 2015r wzrost nakładów o 7,1 % to jest większy wzrost względem wzrostu PKD o 3,8%

tak samo w 2017 6,5%  więcej na nakłady to większy wzrost niż wzrost PKB który wynosił 4,8%

w 2016 r. już pisałem że było inaczej. Ale jak widać to wyjątek.

 

Nagle Jacuś dostaje olśnienia i domaga się aby porównywać nominały. Po czym mozolnie przystępuje do nakreślenia niezbyt zrozumiałych obliczeń a co gorsza nie popartych żadnymi odnośnikami do źródeł. Lecz chyba to nie jest efekt roztargnienia a wręcz zamierzone działanie, aby pokrętne tłumaczenie było nie jasne i mgliste co ułatwi utrzymać w tajemnicy malwersacje na jakie się Jacuś zdobywa. A na zakończenie wybiera uznanie dalszej dyskusji za bezzasadną i zważając na jego sytuację wcale mu się nie dziwię.

 

Ot taki to nasz Jacuś pusty jak ta tabelka poniżej co jej usunąć nie mogę. :D

bez urazy Jacuś za ta tabelkę się nie pogniewaj tylko.

         
         
         
         

 

 

image.png

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
WOJTUNIO napisał:

2 godziny temu, MarekUA napisał:

Ja pier. panowie znowu to samo kłótnie, przeciąganie liny wszyscy sobie nawzajem skaczecie do gardeł. A wziąć widły i pojechać na wiejską to nie ma komu , albo zaorać john deerami wszystkie biedstonki, lidleje, czy inne dobrodziejstwa z zachodu psujące nasz rynek swoim towarem z zagranicy. Tak panowie inaczej nikt nam nie pomoże jeśli sami sprawy w swoje ręce nie weźmiemy.  Pszenica średnio 640zł powiat hrubieszów Cena brutto. Niezły progres co nie ? Zacznę jeździć tirem to się odkuje tam dniówka wychodzi 380zł tak,,, na msc 12000zł i nic nie inwestuje... poza mandatem czasami,,,,Sąsiadowi przy 20 bykach dniówka wyszła 25zł.. Róbta tak dalej tzn nie róbcie nic dalej...

To chyba u niemca taka dniowka na duzym wyjdzie i to jezdzac caly miesiac.

rolnicy sami na siebie tymi cenami bata kręcą, duże gospodarstwo mówi że 3 tony ekologicznej soi z ha zbierają. A jak się rozmawia z operatorem kombajnu to jak dojdzie do 800 kg to jest dobrze 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj