Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kobek    93
13 minut temu, Damianek20 napisał:

Ostatnio naukowcy polscy stwierdzili że gospodarstwa do 30 h są nieefektywne i powinny sprzedać ziemię dużym wygasić produkcję zwierzęca i iść do pracy.

Czytałeś ten sam słaby artykuł z AgroFakt?

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Kobek

Ile paliwa kupujesz dzisiaj za minimalną, a ile paliwa kupisz gdy minimalna wzrośnie do 4 tys. ??

Bądź tak łaskaw i odpowiedz z uzasadnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
2 minuty temu, damianzbr napisał:

Więc udowodni że te podatki obciążyły obywateli. Wskaż ile z tytułu podatku bankowego zapłaciłeś, ile reklamówek ze środowiskowego itd.

 

Oni mają montownie i magazyny w PL bo tu mieli dostęp do taniej siły roboczej.

 

Mimo że biedronka jest portugalska to wraz większość firm o zagranicznym kapitale w PL są niemieckie i holenderskie. I jedna biedronka portugalska nie zmieni tego. A chyba wszystkie a pewnie z 95% co najmniej są to firmy zachodnioeuropejskie. Więc nie wiem czego ty tu nie zrozumiałeś.

 

Ciągle przytaczam konkretne fakty a ty nie potrafisz odpowiedzieć na żadne z postawionych pytań.

 

 

Ile paliwa kupujesz dzisiaj za minimalną, a ile paliwa kupisz gdy minimalna wzrośnie do 4 tys. ??

Bądź tak łaskaw i odpowiedz z uzasadnieniem.

 

 

 

 

To Ty czegoś nie rozumiesz. Już Ci powiedziałem, że nic Ci nie będę tłumaczył i udowadniał. Koniec tematu. Tym postem chciałem tylko sprowadzić kolegę z błędnego myślenia ale widzę, że się nie da, bo Ty znów te same brednie w kółko. 

Jeżeli chcesz znać moje zdanie to wygląda tak. Co mi z tego, że Niemiec będzie płacił więcej jak przy okazji polski mały przedsiębiorca też będzie musiał płacić więcej pensji i podatków, a dla Niemca jak będzie za drogo to zwinie interes i przeniesie się na Ukrainę. Weź zrozum to raz na zawsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Kobek

Ile paliwa kupujesz dzisiaj za minimalną, a ile paliwa kupisz gdy minimalna wzrośnie do 4 tys. ??

Bądź tak łaskaw i odpowiedz z uzasadnieniem.

A PL mały przedsiębiorca już i tak płaci więcej tylko że pod stołem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
41 minut temu, damianzbr napisał:

@Kobek

Ile paliwa kupujesz dzisiaj za minimalną, a ile paliwa kupisz gdy minimalna wzrośnie do 4 tys. ??

Bądź tak łaskaw i odpowiedz z uzasadnieniem.

Takie tu głupoty niektórzy piszą, że w ogóle do tematu niechce się zaglądać, tymbradziek że pszenica sprzedana za marne 630netto

Ale odpowiem na to pytanie wg siebie, to pewnie praktycznie tyle samo paliwa kupisz, bo i jego cena też będzie inna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
2 godziny temu, jahooo napisał:

Jak nie pracowałeś nigdy w korporacji , to nie zrozumiesz, co to jest organizacja pracy i jak dobrze zagospodarować czas. Co jest potrzebne, a co zbędne

Nic tylko sprzedać ziemię i zostać korposzczurem żeby była efektywność. Jak mam zimą wolny czas to co mam robić 150ha nie pójdę do pracy  tylko dodatkowo zrobię zresztą w sezonie jest tyle roboty że nieraz po 18 h się pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

tu jest temat ceny pszenicy a parę stron opowieści  waszych nikogo nie obchodzi niech ktoś tu porządek wprowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
49 minut temu, damianzbr napisał:

Czyli mówisz o inflacji tak?

A to z choinki się urwałeś i nie wiesz że pensja minimalna rośnie systematycznie od kilku lat? Więc i rosną ceny towarów i usług które były znacznie niższe niż w UE????????

 

Z tym że cena paliwa, traktorów, audi i nawozów oraz zboża, mleka i gruszek, osiągnęła poziom cen zachodnioeuropejskich już w tym momencie.

I jak byś już nie podnosił minimalnej czy nie nakładał podatków lub cokolwiek nie robił, zrozum że te rzeczy wymienione wyżej nie mogą i nie będą droższe niż w niemczech czy czechach itd.

Bo w innym wypadku pojedziesz i kupisz sobie dżondyra u dilera w niemczech, albo CPNniarz od ciebie z wioski pojedzie cysterną po paliwo do Niemiec albo na litvwę a nie na rozlewnie do orlenu.

 

I tak potrzebuję wykresu wskazującego ile paliwa kupiłeś za minimalną pensję 15 lat temu, ile kupisz paliwa za pensję minimalną dzisiaj i ile paliwa kupisz gdy minimalna poszybuje do 4 tys.

A w zasadzie chcę abyście sobie odszukali tych informacji a wtedy w końcu zrozumiecie że jeśli jesteśmy w UE, musimy zrównać się z nimi i pensjami i kosztami.

Koszta już mamy równe więc czas najwyższy na pensje.

 

 

To nie jest tok mylenia ani mój ani jego, tylko opis obecnej sytuacji. Więc każdy kto niema klapek na oczach widzi to samo. Że 500+ jest wypłacane, żadnych podatków nie wprowadzili na to konto a na pewno nie znaczących (bo zaraz ktoś wyskoczy że jest bankowy, od reklamówek i od sklepów który obecnie jest zablokowany niestety)

 

Państwo nie zbankrutowało po pierwszym roku wypłat jak wieszczył śmiechu warty balcerowicz.

 

Gdy minimalna wzrośnie kupisz więcej paliwa, nawozów, samochodów i traktorów i gazu od ruskich.

 

Po d. dostaną największe zagraniczne kołchozy zatrudniające za najniższą krajową na najmniej wymagających stanowiskach w montowniach i magazynach.

I tak cię to boli że niemieckie koncerny będą zmuszone zapłacić polakom wyższe pensje. Że np. taka ogromna fabryka AVON będzie musiała zapłacić 1000 osobom z taśmy więcej pensji i kosmetyki AVON na świecie zdrożeją?

Że montownia opel będzie musiał zapłacić więcej pensji i ople zdrożeją?

 

Szybciej było tobie POlubić czyjś post nisz odpisać no ale.

Do świąt jeszcze trochę mamy  więc choinki nie widziałem.

Stwierdzam a nawet jestem pewny, że masz silny alergen na wszystko co w nazwie jest niemieckie np.opel audi ale podniecasz się ich płacą

Epoka jak piszesz CPN już dawno minęła nie wiem w jakich czasach mentalnie żyjesz.

Napisz co rolnik zyska gdy będzie cena minimalna dla pracownika 4 tyś ? Pszenica podrożeje a za nią buraki  rzepak świnie bydło kukurydza mleko ?

Aż taki będzie miał wpływ wzrost pensji na rolnictwo? POmyśl

Rolnik będzie musiał się dostosować  do cen pomimo mniejszych zysków z pola obory chlewni 

Rolnik kupi paliwo bo bez tego nie ma pracy ale nie koniecznie jak piszesz w orlenie bo są inne stacje dla twojej wiadomości

Cytuje "To nie jest tok mylenia ani mój ani jego" coś w tym jest

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Daj spokój. Pieniądze rząd ma przecież z powietrza a nie z naszych kieszeni a płace minimalną wyznacza prezes . Jak dobrze pójdzie to którejś nocy po prostu przegłosują że jesteśmy największym światowym mocarstwem i załatwone.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Czyli mówisz o inflacji tak?

A to z choinki się urwałeś i nie wiesz że pensja minimalna rośnie systematycznie od kilku lat? Więc i rosną ceny towarów i usług które były znacznie niższe niż w UE????????

 

Z tym że cena paliwa, traktorów, audi i nawozów oraz zboża, mleka i gruszek, osiągnęła poziom cen zachodnioeuropejskich już w tym momencie.

I jak byś już nie podnosił minimalnej czy nie nakładał podatków lub cokolwiek nie robił, zrozum że te rzeczy wymienione wyżej nie mogą i nie będą droższe niż w niemczech czy czechach itd.

Bo w innym wypadku pojedziesz i kupisz sobie dżondyra u dilera w niemczech, albo CPNniarz od ciebie z wioski pojedzie cysterną po paliwo do Niemiec albo na litvwę a nie na rozlewnie do orlenu.

 

I tak potrzebuję wykresu wskazującego ile paliwa kupiłeś za minimalną pensję 15 lat temu, ile kupisz paliwa za pensję minimalną dzisiaj i ile paliwa kupisz gdy minimalna poszybuje do 4 tys.

A w zasadzie chcę abyście sobie odszukali tych informacji a wtedy w końcu zrozumiecie że jeśli jesteśmy w UE, musimy zrównać się z nimi i pensjami i kosztami.

Koszta już mamy równe więc czas najwyższy na pensje.

 

 

To nie jest tok mylenia ani mój ani jego, tylko opis obecnej sytuacji. Więc każdy kto niema klapek na oczach widzi to samo. Że 500+ jest wypłacane, żadnych podatków nie wprowadzili na to konto a na pewno nie znaczących (bo zaraz ktoś wyskoczy że jest bankowy, od reklamówek i od sklepów który obecnie jest zablokowany niestety)

 

Państwo nie zbankrutowało po pierwszym roku wypłat jak wieszczył śmiechu warty balcerowicz.

 

Gdy minimalna wzrośnie kupisz więcej paliwa, nawozów, samochodów i traktorów i gazu od ruskich.

 

Po d. dostaną największe zagraniczne kołchozy zatrudniające za najniższą krajową na najmniej wymagających stanowiskach w montowniach i magazynach.

I tak cię to boli że niemieckie koncerny będą zmuszone zapłacić polakom wyższe pensje. Że np. taka ogromna fabryka AVON będzie musiała zapłacić 1000 osobom z taśmy więcej pensji i kosmetyki AVON na świecie zdrożeją?

Że montownia opel będzie musiał zapłacić więcej pensji i ople zdrożeją?

 

Ha ha, gdy minimalna wzrośnie to co ma kupić więcej ktoś jak się z gospodarstwa utrzymuje ? Myślisz ty trochę czy nie bardzo . Ile kupiłeś paliwa 20 czy 15 lat temu za tonę pszenicy a ile kupisz dziś za tonę ?

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Takie tu głupoty niektórzy piszą, że w ogóle do tematu niechce się zaglądać, tymbradziek że pszenica sprzedana za marne 630netto

Ale odpowiem na to pytanie wg siebie, to pewnie praktycznie tyle samo paliwa kupisz, bo i jego cena też będzie inna.

Ty z moich stron jesteś. Gdzie taka cena? My z ojcem narazie czekamy może coś pójdzie w górę. Dostalem nie dawno smsa z Cedrobu że na Zamojszczyźnie 620 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Paliwo nie zdrożeje po podniesieniu naszej pensji minimalnej.chcial was złapać na niewiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Wszystko zdrożeje po podniesieniu mnimalnej bo pieniądze nie biora się z nikąd


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

jaka to pożyteczna strona już wiem co powoduje albo nie że pszenica jest tania lub droga i kiedy mam sprzedać żeby się obłowić i nie być zależnym np. od 500+ którego i tak mi nie dadzą bo mówią że mi się nie należy  Melon dzięki że ty jeden wrzuciłeś cene bo  można by zwątpić w tytuł -Ceny pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Kobek napisał:

Czytałeś ten sam słaby artykuł z AgroFakt?

No jak komuś w życiu nic nie wyjdzie to zostaje naukowcem i pisze takie głupoty zaraz zaczna się wypowiadać banksterzy że trzeba pozwolić dużym się rozwijać bo mali nie biorą kredytów a to sól w oku banksterki bo z czegoś żyć trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
18 godzin temu, TomiAgroKujawy napisał:

Miwigos nawet Balcerowicza przechytrzył na początku lat 90. U mnie ludzie się wieszali, bo taka inflacja, a Miwigos zarabiał pewnie. Od lat czytam jego posty i zawsze to same przechwałki. Leży tylko, burak 90 ton, rzepak 5, pszenica 8, zawsze sprzedaje po max stawkach, nawozy kupuje najtaniej w sezonie, inny świat. Sprzęt tankuje się sam, pszenica będzie po 500, Miwigos powie, że jest dobrze. I wszyscy jego sąsiedzi siedzą i czekają, aż ktoś sprzedaje ziemię. Wówczas wyjmują gotówę i kupują po 100 tysięcy za hektar. Pisałeś tak kiedyś? Widać mogą i po 300 opychać zboże...

Jakby co roku były takie plony,to gdzie ja bym już był,ale 4 lata takie był i to wtedy poszła ziemia mocno w góre i do dziś nikt nie sprzedaje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Ale nie paliwo, ople, audiki ogólnie auta, różne dobra produkowane przez koncerny zagraniczne a paliwa kupimy dwa razy więcej za minimalna krajową i Damian ma rację w tym co pisze Jeszce nie będzie tak różowo że tak jak w De zarabiasz 2 tysie euro i paliwo kupujesz za 1,5 euro czy jakoś tak, u nas będzie 3 tysie na rękę i paliwo po 5 stąd jeszcze ta różnica, ale lepsza niż zarabiać tak jak teraz 1800 i też płacić za paliwo 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Tylko po ile teraz jest baryłka ? Jak skoczy do 100 $ to cena będzie inna. Poza tym zawsze można dołożyć jakoś podatek nowy do paliwa żeby w budżecie znalazło się więcej kasy.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Ulman napisał:

Wszystko zdrożeje po podniesieniu mnimalnej bo pieniądze nie biora się z nikąd

Ulman w Tobie jedyna nadzieja.

 

Zakładając że cena baryłki ropy na świecie będzie taka jak obecnie, to ile kupimy paliwa w PL po podniesieniu minimalnej do 4 tys.?

 

A przynajmniej powiedz więcej, mniej, tyle samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
44 minuty temu, turtojs napisał:

Ale nie paliwo, ople, audiki ogólnie auta, różne dobra produkowane przez koncerny zagraniczne a paliwa kupimy dwa razy więcej za minimalna krajową i Damian ma rację w tym co pisze Jeszce nie będzie tak różowo że tak jak w De zarabiasz 2 tysie euro i paliwo kupujesz za 1,5 euro czy jakoś tak, u nas będzie 3 tysie na rękę i paliwo po 5 stąd jeszcze ta różnica, ale lepsza niż zarabiać tak jak teraz 1800 i też płacić za paliwo 5

Paliwo to caly czas jest ok 300l[benzyna 95] za najniższą krajową netto

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie no korwin powinien zostać premierem i zamiast minimalnej pensji ustanowić maksymalną. Dla mężczyzn 1500 a dla kobiet 500 bo są przecież głupsze.

Rozwalanie unii od środka za pomocą pobierania kilku mln pensji i nic nie robienie nie powiodło się.Nie przewidział że w uni są dziesiatki tysięcy takich zakamuflowanych partyzantów i biorą często większe pensje a unia nadal działa.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, skywalker89 napisał:

Ale odpowiem na to pytanie wg siebie, to pewnie praktycznie tyle samo paliwa kupisz, bo i jego cena też będzie inna.

Czyli twierdzisz że podniesienie minimalnej spowoduje że cena paliwa w PL będzie wyższa niż w niemczech?

Więc może kup już teraz cysternę i będziesz kupował tanio w niemczech i sprzedawał drogo w PL.

W Magdeburgu jest rozlewnia, za PO właśnie tam jeździli gdy na VATcie robili wałki.

19 minut temu, robercikj100 napisał:

Tylko po ile teraz jest baryłka ? Jak skoczy do 100 $ to cena będzie inna. Poza tym zawsze można dołożyć jakoś podatek nowy do paliwa żeby w budżecie znalazło się więcej kasy.

 

A czy rozmawiamy o cenie baryłki czy o tym co robi PL rząd?

PL rząd nie ma wpływu na ceny baryłek tylko na podatki i pensje minimalne (czyli końcowe koszta sprzedaży paliwa)

Myślałem że rozumiesz o czym rozmawiamy. Ale skoro nie to wyjaśnię. Na cenę paliwa już w momencie wydobycia może mieć wpływ 1000 rzeczy, np, wojna, czy kataklizm w rejonie pól naftowych.

 

Ale rozmawiamy o tym co może PL rząd i o tym co chce zrobić. Więc bądź tak łaskaw skup się tylko na podatkach PISu, pensji minimalnej PISu i wszystkim co możemy się po nich spodziewać.

 

Więc powtórzę pytanie dla najmniej rozgarniętych:

 

Zakładając że cena baryłki ropy na świecie będzie taka jak obecnie i nie opuścimy UE, nie będzie nowej wojny ani kataklizmu, to ile kupimy paliwa w PL dzisiaj a ile po podniesieniu minimalnej do 4 tys. ????

Powiedzmy że od jutra minimalna wynosi 4 tys. Więc ile kupimy tego paliwa dziś (2100 minimalna) a jutro (4000 minimalna) ????

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

4 tys to hasło wyborcze dla największych jełopów  nie potrafiących zarobić więcej jak minimum. Ma to być kiedyś kiedyś i obstawiam że się nie przydarzy. Jesli podniesliby do tej kwoty to podrożeje wszystko włącznie z paliwem. Każdemu trzeba będzie zapłacić wiecej co wygeneruje koszty które przełoża na klienta. Paliwa kupisz zapewne więcej ale oskubią cie na czym innym. Prezes nie wspomniał o tym jakie opłaty i daniny jeszcze w miedzyczasie podniosa. Z pewnością ne będzie tak jak ten doktorant marksizmu kiedyś mówił że ceny będziemy mieli polskie a zarobki jak na zachodzie . To lewicowa utopia kogoś kto nie potrafi liczyć.

Edytowano przez Ulman
  • Like 3
  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj