Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszek1000    1816

Rozdawanie socialu niszczy gospodarkę to jest tylko chwilowy wzrost. Lepiej obniżać podatki które napędzają rynek. A nie zatrudniać coraz więcej urzędników żeby zapierali kasę w podatkach i rozdawali na 500plus i swoje pensję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko ten chwilowy wzrost trwa od 4 lat. Więc powiedz mi kiedy nastąpi jego koniec, bo ta chwila jakoś dziwnie się przedłuża i końca nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

O matko ale się syf zrobił w tym temacie.. Ludzie roboty nie macie, że takie głupoty piszecie?

Ktoś wie jakie są ceny w Animexie/Agri Plus albo w ZZZ w Zamościu? I czy Werbkowice skupują zboże czy dalej zasypani rzepakiem? 
Czas chyba skończyć spam a zacząć monitorować ceny, zwykle grudzień/styczeń to czas sprzedaży u mnie. 
 

Cena w zzz 670 i 620 paszowa, animex nie ma ceny na tablicy więc chyba nic nie skupują

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2345

Akurat 500 plus to bardzo dobry program. Mieszkacie na wsiach i chyba widzicie ile osób jest teraz a ile było 20 lat temu. Moja pustoszeje tak jak i pobliskie miasto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
15 minut temu, rafal3939 napisał:

Cena w zzz 670 i 620 paszowa, animex nie ma ceny na tablicy więc chyba nic nie skupują

Dzwoniłem na lubellę, max 660 netto jak wytrzyma. Nie kupują codziennie bo mają pociągi z pszenicą z zagranicy

1 minutę temu, masa24 napisał:

Akurat 500 plus to bardzo dobry program. Mieszkacie na wsiach i chyba widzicie ile osób jest teraz a ile było 20 lat temu. Moja pustoszeje tak jak i pobliskie miasto 

Nie ma dobrych czy złych programów są tylko dobrze lub źle wykorzystane. Żeby ta kasa szła tylko na dzieci było by super. Mam 2 dzieci i jeszcze nie malutkich i jeszcze nie wydaliśmy ani zł  mają swoje rachunki i im wpłacamy nawet jak było na jedno to ich dzieliliśmy. Nie ruszamy ich bo to są pieniądze naszych dzieci. A jak chcieliśmy mieć 2 to tylko dla tego że nas na nie stać bo mieć dużo dla socjalu to już paranoja. Dodam że oboje pracujemy i jeszcze gospodarstwo.

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2345

Chyba nie bardzo rozumiecie istoty tego programu. On nie był po to żebyście gromadzili pieniądze na kontach. On miał zachęcić osoby które balt się zdecydować ma dziecko ze względu na finanse. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

to znów w mojej okolicy zauważyłem ruch społeczny do roboty, rzucają te renty i idą do roboty. Pijaczkom się nie polepszyło bo dzieci nie mają, a Ci co dzieci mają, alimentów nie płacą to zwijają ich, jedyne co jest chore w systemie wsadzania za alimenty że te gogusie zamiast robić w więzieniu to siedzą na dupie i ich jeszcze karmią

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2345

Tak samo pod względem rolnictwa. Dlaczego mam narzekać ? Ceny kiepskie nawozy drogie ale to chyba nie zmieniło się za gorsze za pisu. Dopuścili mnie do przetargów bo był kretynizm ze osoba brała premie młodego rolnika a bez 5 letniego prowadzenia gospodarstwa w państwowym przetargu nie można było wystąpić . Poluzowane zostały kryteria prow na różne programy dzięki czemu składam na siebie i bliskie osoby. Zaliczkę dopłaty na koncie mam od 3 lat albo i 4 w listopadzie , nie wspominając ze można dostać tez pare zł suszowego gdzie nigdy tego nie było tylko kredyty . Nie mogę powiedzieć ze jestem za pisem w 100 procentach . Ale obecna opozycja to jest parodia. A PO to jest szkodnik polski, niemiecki pachołek. Dzięki nim i poprzednim rządom jako kraj gospodarczo nie istniejemy. Nie mamy kompletnie nic co dawałoby nam wpływy do budżetu .  Nie wiem czy PiS jest w stanie coś zrobić i czy zrobi ale próbuje. Przynajmniej w tej UE nie przyjmujemy wszystkiego co nam mowia

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Chyba nie bardzo rozumiecie istoty tego programu. On nie był po to żebyście gromadzili pieniądze na kontach. On miał zachęcić osoby które balt się zdecydować ma dziecko ze względu na finanse. 

No właśnie jak jest takie rozumienie to gratulacje dla tych co narobili dzieci ze względu na program - zalama a jak się skończy - to co dzieci do bidula czy do pieca czy teraz sprzedadzą - dziecko nie wychowuje się rok czy dwa, to inwestycja na wiele lat - przedszkole szkoła studia zanim się usamodzielni mija 25 lat. Program jest do 18 lat wypłacany a co dalej niech sobie radzi samo porzucić bo kasy nie dadzą - tak to wyglada. Rodzenie dzieci bo 500 dają to najgorsze co ten kraj mogło spotkać ... Tylko szkoda później tych dzieciaczków które za marne 500zl przyszły na świat i ile wiadomo co z nimi będzie dalej......

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ty myślisz że 95 % społeczeństwa to patologia i po przegranych wyborach i zabraniu 500plus wyrzuci dzieci z domu.

Do 18 roku życia to krótko?, to może do trzydziestki powinni dawać.

Kraj z ujemnym przyrostem demograficznym przestaje istnieć. I tu do niedawna były działania mające zostawić Nas osławione 15mln, bez wojny, bez ludobójstwa a poprzez zagładę ekonomiczną.

500plus to też nie program w skarpetę, tylko program w założeniu polepszający życie dzieci z ubogich rodzin i pobudzający gospodarkę. 

To pieniądze na wakacje, ferie,  przybory szkolne(Tu dodatkowo 300+), zakupy np komputera, opłata Internetu, bilet do kina, teatru, wyjazd rodzinny w niedzielę po za dom, obiad na mieście, remont pokoju dziecięcego, zakup mebli, itd...

Ceny pszenicy nie znam, dotychczas było tak źle że wolę obecnie nie pytać.

Jak coś to sprzedam za 700zł.

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
3 godziny temu, damianzbr napisał:

Hossa powiadasz? Więc dlaczego niemcy mają recesję i spowolnienie gospodarki. Twoja teoria się kupy nie trzyma. u nas wzrost gospodarczy a u kluczowym rynku zbytu recesja i ty nazywasz to hossą gospodarczą. Może w Urugwaju ta hossa ma wpływ na nasz wzrost?

 

Jestem małym przedsiębiorcą i widzę jak rozdawanie socjalu bujnęło moją firmę. Nagle pojawiło się mnóstwo małych indywidualnych klientów którzy wcześnie za PO nawet ne śnili aby ponieść wydatki na tego typu rzeczy które teraz mają na wyciągnięcie ręki, co prawda są to drobne wydatki na drobne rzeczy ale za PO po prostu nie było ich na t stać, a teraz ich stać zamawiają towar i dzięki temu i ja mam pracę, a na pewno dużo więcej i lepiej płatnej niż za PO.

 

Nigdzie nie napisałem, że hossa jest w Niemczech ale recesji też tam jeszcze nie ma. Uwierz mi, że jak będzie recesja w niemieckiej gospodarce to od razu odczujesz to w naszej i to wyraźnie. Ogólnie mógł byś nie porównywać dwóch skrajnych światów, bo niemiecka gospodarka mogła by naszą połknąć na śniadanie i nic sobie z tego nie zrobić. 

Chyba prowadzić budkę z piwem :) 

Poza tym na cały socjal składamy się wszyscy i wszyscy za to płacimy, żaden rząd nic nie ma więc nic nie może rozdawać. 

Ja Cię do niczego nie będę przekonywał sam może sobie kiedyś dojdziesz do innych wniosków jak się to wszystko posypie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
49 minut temu, Agrest napisał:

Ty myślisz że 95 % społeczeństwa to patologia i po przegranych wyborach i zabraniu 500plus wyrzuci dzieci z domu.

Do 18 roku życia to krótko?, to może do trzydziestki powinni dawać.

Kraj z ujemnym przyrostem demograficznym przestaje istnieć. I tu do niedawna były działania mające zostawić Nas osławione 15mln, bez wojny, bez ludobójstwa a poprzez zagładę ekonomiczną.

500plus to też nie program w skarpetę, tylko program w założeniu polepszający życie dzieci z ubogich rodzin i pobudzający gospodarkę. 

To pieniądze na wakacje, ferie,  przybory szkolne(Tu dodatkowo 300+), zakupy np komputera, opłata Internetu, bilet do kina, teatru, wyjazd rodzinny w niedzielę po za dom, obiad na mieście, remont pokoju dziecięcego, zakup mebli, itd...

Ceny pszenicy nie znam, dotychczas było tak źle że wolę obecnie nie pytać.

Jak coś to sprzedam za 700zł.

Tylko kurcze jak się rozejrzeć do koła to tak wygląda, ja programu nie neguję a wręcz uważam że dobrze po tą płacimy podatki żeby coś państwo z tym modrego robiło i że wspomaga dzieci to akurat najlepsze co może robić - tylko żeby to szło na dzieci a nie na ich produkcję. Powinno uczyć rodziców kalkulacji  a nie bida a tu na 1czy 2 nie przestanie tylko bezmyślnie 5-6  a co opieka da. Mam 2 bo na tyle mnie bezpiecznie stać i wiem że bez tego 500 będziemy ich w stanie wychowac, wykształcić - oboje pracujemy jedno do przedszkola 480  zł miesięcznie, mniejsze z niania 2000 na miesiąc do tego też chorują czasami, szczepienia, ubrania zabawki jakaś rozrywka to wszystko kosztuje. Nie widzę nic w tym złego że będą mieć odłożone pieniądze na start. 

 

Jak coś Lubella 706 brutto 

 

I w sumie racja tata 500+ do do innego działu zagalopowalismy się z tą dosyć ciekawa dyskusją

Edytowano przez Cezar81
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2345

To jak to wszystko pierdolnie to jest propaganda po i TVN. Tez miał się świat skończyć po wprowadzeniu 500 plus. Banki miały nam podnieść opłaty ze hoho bo przecież nie można obcego kapitału opodatkować żeby się Niemiec nie obraził. A teraz opozycja sama mówiła ze kontynuowała by program 500 plus. Zaprzeczają sami sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Bo co miała powiedzieć głupiemu narodowi? Nie powiedzą przecież, że Ci co twierdzą że 500+ jest dobry to idioci ;) Wiem, że to temat o cenach ale jak sobie rzuciłem okiem co za brednie ludzie tutaj piszą to głowa mała. 500 plus jest wypłacane z podatków a te idą ciągle w górę i będą powodować zastój w gospodarce. Kolejny idiotyzm płaca minimalna 4000zł jeszcze głupsze niż 500+ ale co tam jak ktoś jest głupi to się cieszy.
 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Przecie dziś powiedział biznes , że w kraju jest mały pobyt na pszenicę a po drugie jest więcej o 2 mil pszenicy w Europie jak porty mak płacą 740 zł brutto .

To tylko czekać jak jeszcze cena pierdolnie koło grudnia , stycznia jak zaczną wieść na skupy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

To są jeszcze tacy co kury mają

cena w porcie netto zresztą kto dziś podaje brutto,chyba na worki  to OK

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
5 minut temu, miwigos napisał:

To są jeszcze tacy co kury mają

cena w porcie netto zresztą kto dziś podaje brutto,chyba na worki  to OK

Niech  netto port kto ma blisko to jeszcze coś zyska , ale z daleka od portu rynek zacznie się walić tylko chwila pomińmy Grudzień bo to okres świąt ale styczeń zawsze głodny puste konta i wiosna , już ludzie klną bo liczyli na 800 zł jak rok temu a tu nie ma a wydatki rosą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Ja też 750 ale nie ma chętnych tyle dać, 700 jest akceptowalne w workach kurom.

mnie bez różnicy jak kupiec bedzie tym kurom dawał może i w workach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W Niemczech recesja....😂😂😂

A ten 500+ to chyBa za mało bo nadal więcej ludzi umiera niż sie rodzi może powinni dawać po 500 ojro. I jak ktoś sądzi że takie pobudzanie gospodarki przez konsumpcjonizm jest dobre, To uuuuuu moi drodzy mam dla was zle wieści, bo na kredytach całe życie sie jechać nie da, trzeba je kiedyś spłacić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj