Polecane posty

jahooo    9226

Napiszę coś niepopularnego, ale część dużych firm skupowych jest w rękach ludzi niekoniecznie grających w jednej drużynie z władzą i widac wyraźnie, że dzieki ustawieniu niskich cen na zboże rolnicy powoli zaczynają się wk,.... patrząc na ceny na giełdzie. Nie twierdzę tego ot tak sobie, tylko obserwuję całokształt sytuacji. Czekam teraz, jak się rozwinie sytuacja po wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
43 minuty temu, jahooo napisał:

Napiszę coś niepopularnego, ale część dużych firm skupowych jest w rękach ludzi niekoniecznie grających w jednej drużynie z władzą i widac wyraźnie, że dzięki ustawieniu niskich cen na zboże rolnicy powoli zaczynają się wk,.... patrząc na ceny na giełdzie. Nie twierdzę tego ot tak sobie, tylko obserwuję całokształt sytuacji. Czekam teraz, jak się rozwinie sytuacja po wyborach.

No tak gdy jakiś czas temu pisałem o tym to każdy ze mnie łacha darł , A im bardziej nas rżną na cenach to słyszy się" sąsiad pójdzie z torbami a ja przetrzymam" :D   polskie cebulastwo,"prędzej tych john dirowców komornik posprząta ' itp

  • Haha 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nic się nie zmieniło. Dalej się z ciebie śmieją....w Polsce jest kilku potentatów i akurat każdy patrzy żeby dokopać pisowi...

 

 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
50 minut temu, jahooo napisał:

Napiszę coś niepopularnego, ale część dużych firm skupowych jest w rękach ludzi niekoniecznie grających w jednej drużynie z władzą i widac wyraźnie, że dzieki ustawieniu niskich cen na zboże rolnicy powoli zaczynają się wk,.... patrząc na ceny na giełdzie. Nie twierdzę tego ot tak sobie, tylko obserwuję całokształt sytuacji. Czekam teraz, jak się rozwinie sytuacja po wyborach.

W tym  sezonie to w ogóle jest dziwna sytuacja jeżeli porównamy ceny z Pomorza z resztą kraju ,rożnica na tonie sięga ok 30-40 zł ,w poprzednim sezonie sięgała w szczycie [październik ok 150 zł t] a 100zł na tonie to było prawie od zawsze różnicy w sezonie pomiędzy Pomorzem a resztą kraju i w sumie panuje obecnie kompletny zastój skoro cena w calej PL wygląda podobnie , można więc pomyśleć że nie podpisano kontraktów terminowych na export , czyżby transport był aż tak kosztowny że nie warto exportować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Może napiszę jaśniej:

w interesie rządu jest, aby zbić maksymalnie ceny żywności, a więc także zbóż, aby utrzymać w ryzach inflację, a przecież od rządu zależy Elewarr, który sam ma głodowe stawki na skuo zbóż

w interesie "opozycji" jest, aby rolnicy byli niezadowoleni

rząd sypnie groszem w postaci zaliczek i "suszowego" aby zamknąć części usta i napuścić "miasto"

handlarze i pośrednicy kupią tanio zboże i kukurydzę i sprzedadzą z podwójnym zyskiem, bo giełda dobrze stoi

nikt tylko nie wziął pod uwagę, że towaru może być na rynku mało a "chłopki" nie zechcą sprzedać, bo w tej chwili nie ma co eksportować a import drogi, nawet z ukrainy, sytuacja jest patowa

weźcie też pod uwagę, że banki zaczynają zacieśniać politykę kredytową , a pośrednicy jadą przecież na kredycie

ciekawa sytuacja, nie powiem

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

U nas niektórzy skupujący zaczynają mieć problem co zrobić z towarem , drożej kupili  , taniej sprzedać ot mają zagwozdkę,najniższe ceny w okolicy mają zakłady zbożowe zarządzane przez grupę rolników

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Jeden z takich skupników 2 km ode mnie nakupił zboża w żniwa ale jakoś zapomniał za nie zapłacić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
56 minut temu, jahooo napisał:

Może napiszę jaśniej:

w interesie rządu jest, aby zbić maksymalnie ceny żywności, a więc także zbóż, aby utrzymać w ryzach inflację, a przecież od rządu zależy Elewarr, który sam ma głodowe stawki na skuo zbóż

w interesie "opozycji" jest, aby rolnicy byli niezadowoleni

rząd sypnie groszem w postaci zaliczek i "suszowego" aby zamknąć części usta i napuścić "miasto"

handlarze i pośrednicy kupią tanio zboże i kukurydzę i sprzedadzą z podwójnym zyskiem, bo giełda dobrze stoi

nikt tylko nie wziął pod uwagę, że towaru może być na rynku mało a "chłopki" nie zechcą sprzedać, bo w tej chwili nie ma co eksportować a import drogi, nawet z ukrainy, sytuacja jest patowa

weźcie też pod uwagę, że banki zaczynają zacieśniać politykę kredytową , a pośrednicy jadą przecież na kredycie

ciekawa sytuacja, nie powiem

ale to jest pokrecone , czyli kto niby powinien wygrac wybory zeby zboze bylo w normalnych cenach ? 

ale tak serio nie chce mi sie wierzyc do konca ze cenami steruja politycy bo rynek ma swoje prawa i nim rzadzi podaz popyta itd 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569
2 minuty temu, warchest napisał:

ale to jest pokrecone , czyli kto niby powinien wygrac wybory zeby zboze bylo w normalnych cenach ? 

ale tak serio nie chce mi sie wierzyc do konca ze cenami steruja politycy bo rynek ma swoje prawa i nim rzadzi podaz popyta itd 

To się  mocno mylisz teraz wolny  rynek w Polsce nie istnieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to polityka odgrywa sie naszym kosztem , to ktore partie teraz nam te ceny tak blokuja? to przy nastepnych wyborach bd pamietac 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569

Pis ma sejm , a opozycja senat i nic teraz nie będzie w Polsce dobrze Pis powie wina opozycji bo blokuje ustawy i tak przez 4 lata będzie a jeszcze Wojciechowski pomrze w tym by Polskę dojechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Gallan 99 to już lepiej odrazu drugie wybory rozpisać. Mieliśmy podobną sytuacje parlanent po psl a prezydent pis wszyscy wiemy jak się skończyło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

@galan99 mi to wygląda tak jakby Ci się skończyły przekrety z Vat i jeszcze jakaś słuszną karę za to dostałeś, bo jesteś zgorzkniały jak stara baba, nic Ci nie pasuje.

Tanio źle bo żyć nie masz za co, drogo źle bo Cię sąsiad chce wykupić. 

Edytowano przez waldii1
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3455

Rząd zwietrzył interes na rolnikach , nałożył podatek na tucz kontraktowy , eksportujemy drobiu za granice co roku o 8 % więcej , tu są pieniądze dla rządzących . Zachwycają się że z mafii VATowskich z 20 mld udało się uzyskać sama nadwyżka produktów rolnych wyeksportowana w ciągu roku to 35 mld !!! tu jest skala , tu jest kasa . Im więcej skup obrąbie rolnika , tym więcej zarobi i zapłaci podatek a tak ryczałtowemu rolnikowi  trzeba zwrócić 7 % więc im tańsze zboże tym mniej zwraca państwo a watowiec zapłaci 5 % podatku przy sprzedaży ale odliczy go w kosztach . Skup natomiast zapłaci podatek dochodowy i już wszystkich kosztów nie odliczy bo tam takich kosztów uzyskania dochodu nie ma i musi zostać coś dla państwa . Tak więc rząd "niewidzialną " ręką steruje .

  Co do samej obecnej sytuacji że jest w kraju taniocha to może  być tak (tu właśnie fantazjuje  bo nie jest to na razie poparte faktami ) rząd od nowego roku otwiera porty przeładunkowe na cukier i zboża , prawdopodobnie jest to związane z hucznie reklamowanym holdingiem ,  więc trzeba zaproponować jakieś ceny kupna w tymże holdingu , jakie  ? nie wiem ale  coś przebąkiwali że cenę wyliczy jakiś instytut na podstawie 5 letniej średnie i tu uwaga  !!! w kraju  nie na giełdzie , więc stwarzanie takich sztucznych okresów z kiepskimi cenami ma na celu zniżanie średniej , i co z tego że handel obecnie jest słaby czy eksport mniejszy (jak donosi  ws71 ) jak cena będzie wyliczona średnio po 600 zł tona za te pół roku . Jeśli sprawdzi się to że średnio z 5 lat to ten okres będzie się odbijał nam czkawką prze następne pięć lat bo będzie brany do zestawienia w średniej . To nie jest nowy system w krojeniu rolników ,podobny jest w podatku rolnym gdzie zależny jest od ceny żyta , niby zawsze tak było i gdy ceny zbóż wzrosły a za nim podatek więc rząd wiedząc że ceny się nie utrzymają i kiedyś spadną a za nim  podatek więc wydłużył okres rozliczenia podatku by nie obliczać z poprzedniego roku tylko z kilkunastu kwartałów tak więc dziś płacimy podatek rolny wyższy bo kiedyś zboże było droższe . To samo chcą zrobić z ceną zbóż powiązać jak z niskimi cenami na lata , najśmieszniejsze jest to że też to przerabialiśmy czyli gospodarkę sterowaną i skończyło się to głodem i kartkami . Teraz jak powiążą to z cenami krajowymi nie giełdowymi to sytuacja będzie wyglądać tak że jak będzie za tanio to wywiozą z kraju i będzie niedobór a jak przyjdzie nadprodukcja , ceny na giełdach spadną a nasze wyliczone przez instytut będą nie konkurencyjne i nie będzie gdzie sprzedać , tego ja też nie wymyśliłem tylko Dołęga  Mostowicz , ciekawe kto zostaniem prezesem tego "banku zbożowego" bo wystarczy dać rolnikom wódkę ... (przepraszam) wędkę   ...   tak , historia po raz kolejny zatoczyła koło   .tak

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Z tego co się orientuję to PiS wygrało wybory także w Czechach bo lokalni handlarze ciągną stamtąd pszenicę i rzepak...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Nie nałożyl podatku na tucz kontraktowy tylko opowiada o tym że trzeba by było,ostatnio w nasz rejon idzie import rzepaku z Mołdawii

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
12 godzin temu, Taurus83 napisał:

Nic się nie zmieniło. Dalej się z ciebie śmieją....w Polsce jest kilku potentatów i akurat każdy patrzy żeby dokopać pisowi...

 

 

Dokopać pisowi to raz, a dwa dokopać rolnikom, którzy jako grupa zawodowa w największym procencie na ten pis głosowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569
2 godziny temu, waldii1 napisał:

@galan99 mi to wygląda tak jakby Ci się skończyły przekrety z Vat i jeszcze jakaś słuszną karę za to dostałeś, bo jesteś zgorzkniały jak stara baba, nic Ci nie pasuje.

Tanio źle bo żyć nie masz za co, drogo źle bo Cię sąsiad chce wykupić. 

Nic się nie kończy a żeś ślepy i nie widzisz co się dzieje w kraju z gospodarką to masz problem , o mnie się nie martw kasy mam dostatek , nikt ci nie broni pracować za darmo jak byś był kilka razy w innych krajach jak , Niemcy , Szkocja , Holandia , to byś zobaczył jak ludzie żyją z gospodarstw , więc powodzenia w sprzedaży pszenicy po 630 zł , a koszta co roku większe .

W Polsce niema Polskiego przemysłu , ani przetwórstwa dadzą tyle ile im obcemu kapitałowi się podoba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktoś może jak z płatnościami w grupie ZIARNO Cichoradz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

kolego @galan99 skończ waść tak pie****ić, bo tego się czytać nie da... no chyba, że ktoś Ci za to płaci.. 
co i jak by nie było to źle - urodzaj -> źle bo cena niska, wysokie ceny-> źle bo nie było wydajności. Sam pisałeś, że takie ceny jakie są obecnie nie będą złe, bo nakosiłeś więcej, a teraz biadolisz jak typowy Polak. Czasami wydaje mi się, że takim jak Ty jakby na podwórek spadła bryła złota to byście narzekali, że ją trzeba dźwigać... 
I oczywiście musi być argument, że w Rajchu to rolnicy mają lepiej jak w niebie... Jak Ci się tam podoba to oddaj pole w dzierżawę albo sprzedaj i za granicą powitają Cię z otwartymi rękami, tylko przenieś się tam na stałe.

Kapka po ile teraz płaci? Ktoś ma jakieś info? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Narzekania kolegi @galan99 są denerwujące to fakt . Jednak nie zmienia to że ceny pszenicy są jednak zaniżone . Nie mówiąc już o suszy i tak dalej ale o cenie na giełdzie i cenie u nas na skupach.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
12 godzin temu, marks50 napisał:

Rząd zwietrzył interes na rolnikach , nałożył podatek na tucz kontraktowy , eksportujemy drobiu za granice co roku o 8 % więcej , tu są pieniądze dla rządzących . Zachwycają się że z mafii VATowskich z 20 mld udało się uzyskać sama nadwyżka produktów rolnych wyeksportowana w ciągu roku to 35 mld !!! tu jest skala , tu jest kasa . Im więcej skup obrąbie rolnika , tym więcej zarobi i zapłaci podatek a tak ryczałtowemu rolnikowi  trzeba zwrócić 7 % więc im tańsze zboże tym mniej zwraca państwo a watowiec zapłaci 5 % podatku przy sprzedaży ale odliczy go w kosztach . Skup natomiast zapłaci podatek dochodowy i już wszystkich kosztów nie odliczy bo tam takich kosztów uzyskania dochodu nie ma i musi zostać coś dla państwa . Tak więc rząd "niewidzialną " ręką steruje .

  Co do samej obecnej sytuacji że jest w kraju taniocha to może  być tak (tu właśnie fantazjuje  bo nie jest to na razie poparte faktami ) rząd od nowego roku otwiera porty przeładunkowe na cukier i zboża , prawdopodobnie jest to związane z hucznie reklamowanym holdingiem ,  więc trzeba zaproponować jakieś ceny kupna w tymże holdingu , jakie  ? nie wiem ale  coś przebąkiwali że cenę wyliczy jakiś instytut na podstawie 5 letniej średnie i tu uwaga  !!! w kraju  nie na giełdzie , więc stwarzanie takich sztucznych okresów z kiepskimi cenami ma na celu zniżanie średniej , i co z tego że handel obecnie jest słaby czy eksport mniejszy (jak donosi  ws71 ) jak cena będzie wyliczona średnio po 600 zł tona za te pół roku . Jeśli sprawdzi się to że średnio z 5 lat to ten okres będzie się odbijał nam czkawką prze następne pięć lat bo będzie brany do zestawienia w średniej . To nie jest nowy system w krojeniu rolników ,podobny jest w podatku rolnym gdzie zależny jest od ceny żyta , niby zawsze tak było i gdy ceny zbóż wzrosły a za nim podatek więc rząd wiedząc że ceny się nie utrzymają i kiedyś spadną a za nim  podatek więc wydłużył okres rozliczenia podatku by nie obliczać z poprzedniego roku tylko z kilkunastu kwartałów tak więc dziś płacimy podatek rolny wyższy bo kiedyś zboże było droższe . To samo chcą zrobić z ceną zbóż powiązać jak z niskimi cenami na lata , najśmieszniejsze jest to że też to przerabialiśmy czyli gospodarkę sterowaną i skończyło się to głodem i kartkami . Teraz jak powiążą to z cenami krajowymi nie giełdowymi to sytuacja będzie wyglądać tak że jak będzie za tanio to wywiozą z kraju i będzie niedobór a jak przyjdzie nadprodukcja , ceny na giełdach spadną a nasze wyliczone przez instytut będą nie konkurencyjne i nie będzie gdzie sprzedać , tego ja też nie wymyśliłem tylko Dołęga  Mostowicz , ciekawe kto zostaniem prezesem tego "banku zbożowego" bo wystarczy dać rolnikom wódkę ... (przepraszam) wędkę   ...   tak , historia po raz kolejny zatoczyła koło   .tak

Idealnie opisane :) 

10 godzin temu, galan99 napisał:

Nic się nie kończy a żeś ślepy i nie widzisz co się dzieje w kraju z gospodarką to masz problem , o mnie się nie martw kasy mam dostatek , nikt ci nie broni pracować za darmo jak byś był kilka razy w innych krajach jak , Niemcy , Szkocja , Holandia , to byś zobaczył jak ludzie żyją z gospodarstw , więc powodzenia w sprzedaży pszenicy po 630 zł , a koszta co roku większe .

W Polsce niema Polskiego przemysłu , ani przetwórstwa dadzą tyle ile im obcemu kapitałowi się podoba .

Jeżeli masz tyle kasy to po kiego czorta tak biadolić w kółko? Aktualnie ceny są niskie to fakt ale to, że będziesz tu narzekał nic nie zmieni. No może tyle, że ludzie przestaną czytać ten wątek, bo będą mieli już dość Twoich postów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zamiast poczytać kubusia puchatka to się  za spekulacje zabrali  hahaha

Edytowano przez ordynator
fr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj