Polecane posty

Bartek933    5394

PIAST Lewkowiec 650-660 netto tona pszenicy paszowej

Tasomix Biskupice Ołoboczne 660 netto


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
jacek1296 napisał:

9 godzin temu, ZELKOW napisał:

haha z poprzedniego sezonu ktoś ma jeszcze? ja już wywiozłem ostatki z tego sezonu już magazyny prawie puste, tylko żyto zostało

Mam wszystką pszenicę z tamtego i tego roku i część qq z tamtego roku.

no to jesteś bogaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 godziny temu, Kobek napisał:

Tak z ciekawości na coś konkretnego czekasz czy masz za dużo powierzchni magazynowej?

Tak jakoś wyszło. Kasa nie była potrzeba, to nie było ciśnienia na sprzedaż. Biznesu nie zrobiłem, na 1000pln też nie czekałem. Po prostu tak wyszło.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z powodów różnych mam tylko połowę pszenicy co średnio.  buraki, rzepak, groch, susza. Lokalnie nikt nie sprzedaje cena spadła od żniw z 680 na 600 brutto zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Haha, to niezły biznes zrobiłeś, 200 PLN na tonie w plecy w stosunku do ubiegłego roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Najpierw śmialiście się jak napisałem, że trochę osób zostało z pszenicą z poprzedniego sezonu. Jak się ktoś zgłosił, to śmiejecie się z niego. Ja znam dwie osoby, które czekały i nagle zastał ich spadek cen. Jedna ma ok. 300ton, druga ok.60. Miały do wyboru sprzedać taniej, albo liczyć na wyższe ceny po żniwach. Czy nie liczą na to samo co Wy?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023
Dnia 14.10.2019 o 22:01, warchest napisał:

słuchaj w tamtym roku co z tego ze byla cena jak plony były duzo gorsze niz teraz , w tamtym roku pszenice jare nawet 2 tony ha nie wyszly , a zimowe najlepsze bylo po 4 tony ha , to w tym roku plon troche lepszy a cena jeszcze podskoczy pewnie tylko pozniej 

sól solą a fosfor? 

gdzie chleb po 5 zł skad te info xd ?

100 kg fosforu na h ale będę redukował do 50 kg. Mówię o polidapie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023

Panowie z innej beczki, potrzebuje wysłodki kupić mokre z cukrowni Werbkowice jak ktoś ma to proszę o kontakt 785165084.

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, jacek1296 napisał:

Tak jakoś wyszło. Kasa nie była potrzeba, to nie było ciśnienia na sprzedaż. Biznesu nie zrobiłem, na 1000pln też nie czekałem. Po prostu tak wyszło.

Jasne kasa nie była potrzebna ale się ubawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

słuchajcie a powiedzcie mi jak to wyglada jak przykładowo sprzedaje zboze do jakiejs firmy i mam termin niby platnosci tam wystawiony za 30 dni i przykładowo kredyt mam do spłaty za 40 dni i robie te 10 dni rezerwy wrazie jakby firma sie spoznila z wyplata , i przykladowo firma mi przeciaga termin platnosci i nie wyplaca nawet po tych 40 dniach co wtedy mam zrobic i w banku co powiedziec ? bo niby mam pieniadze ale ich nie mam jak to wyglada ? z gory dzieki za info 

bo czesto sa przypadki ze firmy wyplacaja nie w terminie tylko po 60 np dniach od terminu dostawy czyli przeciagaja sporo termin ktory podaly czyli 30 dni lub nawet i ponad 60 dni nieraz przeciagaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kiedys słyszałem ze bierze sie jakies zaswiadczenie z firmy ze tam leza nasze pieniadze i w pewnym czasie beda oddane , bo takie rzeczy z przeciagniem terminow platnosci dzieja sie na porzadku dziennym bo jak firma nakupi ogromne ilosci towaru tak jak teraz kukurydzy jest towaru na rynku sporo i oni wyplacaja tylko ze czasami po dlugim czasie , bo ten towar autentycznie u nich niejednokrotnie lezy na magazynach i maja pieniadz ale zamrozony . mial ktos tak i co wtedy robil w takim przypadku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Bank ma to w 4 literach, że ktoś ci zalega z zapłatą, a temu co nie zapłacił to jedynie możesz sprawę w sądzie założyć, potem rok albo dwa prawowania się, w międzyczasie firma skupującego upadnie i komornik nic nie odzyska. Niby ma ustawowy termin 60 dni na zapłatę, niby jak się spóźni to ma zapłacić odsetki zgodnie z ustawą, a jak nie zapłaci to jedyne co zostaje to sąd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Z całą pewnością możesz zażądać ustawowych odsetek za niedotrzymanie terminu. Nie ma tego wiele, nie obejdą tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
29 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Bank ma to w 4 literach, że ktoś ci zalega z zapłatą, a temu co nie zapłacił to jedynie możesz sprawę w sądzie założyć, potem rok albo dwa prawowania się, w międzyczasie firma skupującego upadnie i komornik nic nie odzyska. Niby ma ustawowy termin 60 dni na zapłatę, niby jak się spóźni to ma zapłacić odsetki zgodnie z ustawą, a jak nie zapłaci to jedyne co zostaje to sąd.

normą niestety jest ze tak długo firmy skupujace wyplacaja i nikt sie nie sąduje tylko jak dostana kase firma to wyplaca i tyle , a i firmy nie upadaja tylko to jest norma i nikt nie zwraca na to uwagi zbytnio , a o odsetkach po 60 dniach to pierwsze słysze ze jest takie prawo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja wczoraj sprzedałem 2 auta po 655 netto pasza bo brak gestosci pozasychana :(   Musiałem uwolnic przyczepy i i troszke powierzchni magazynowej. Reszta czekam  do luty marzec zapewne.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to u was ze zniw koncówke zboza trzymacie na przyczepach ? nie potrzebne wam sa przyczepy ? u mnie odrazu sie rozladowywuje bo przyczepy pozniej sa potrzebne a to nawozy przywiesc a to pozniej kamienie zbierac , siac trzeba material siewny przewiesc i pozniej do kukurydzy wozenia itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie przyczep jest kilka sztuk 2 x12t stały z pszenica bo nie było gdzie wysypac:)  

  • Haha 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

lepiej jak nie ma wysypac czyli plon dobry byl niz tak jak ze nieraz czesc magazynu pusta z powodu suszy itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj