Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sumik    80

oj widać że nie którym narzekanie za bardzo w nawyk weszło :)  przeżyć da sie i z 10 ha i dzieci wykształcić i samochodami dobrymi jeżdzić wszystko zależy od upraw i od tego co kto uwarza za skromne zycie oraz od checi do pracy 

  • Like 1

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Pszenica po 600zł a chleb od nowego roku po 5 zł 

No właśnie trzeba mieć pomysł. Ale << 

Rynek musi być stabilny i przede wszystkim przepisy które byle jaki urzędnik może zmieć. A ty będziesz miał rękę w nocniku bo zainwestujesz kasę a biurokracja cię zje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
1 minutę temu, Sumik napisał:

oj widać że nie którym narzekanie za bardzo w nawyk weszło :)  przeżyć da sie i z 10 ha i dzieci wykształcić i samochodami dobrymi jeżdzić wszystko zależy od upraw i od tego co kto uwarza za skromne zycie oraz od checi do pracy 

Kolego dobrze mówisz , że można ale jak są plantacje nasadzeniowe , ale pomyśl teraz jak by tak teraz 20 % posadziło małych gospodarstw , różne nasadzeniowe plantacje , to na chleb by ci zabrakło .

Ludzi do zbioru braknie ochrona kosztuje danej uprawy nich tylko truskawka będzie po 2,50 zł jest nie opłacalna , że malina teraz było po 6 zł a jak teraz będzie po 2 zł a tak może być .

Ale na uprawie [pszenicy i tym podobnych daleko nie da się zajechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Im większa płaca minimalna tym gorzej dla rolnictwa. 

Bo ceny naszym ciężko wypracowanych produktów rolnych stoją w miejscu a płaca rośnie. 

Co było 2 lata temu. Pełno jabłek zgniłych pod drzewami leżało. Bo nie opłacało się ich zrywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, leszek1000 napisał:

Pszenica po 600zł a chleb od nowego roku po 5 zł 

No właśnie trzeba mieć pomysł. Ale << 

Rynek musi być stabilny i przede wszystkim przepisy które byle jaki urzędnik może zmieć. A ty będziesz miał rękę w nocniku bo zainwestujesz kasę a biurokracja cię zje 

To zacznij piec chleb w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego. Na pewno będzie lepszy od wyrobów chlebopodobnych z piekarni więc masz gwarantowane duże zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ostatnimi czasy tylko cwaniaczki żyją dobrze z "rolnictwa". Taki znajomy nabrał przez kilka lat 400ha dzierżaw ugorów, ze wszystkiego zrobił TUZ pod ptaszki, zero gruntów ornych, zmulczuje 70-80% co roku i sie smieje a jak ktoś chce uczciwie gospodarzyc to ochlapy zostają i rozterki czy siać w tym roku nawozy czy też nie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
4 minuty temu, galan99 napisał:

Kolego dobrze mówisz , że można ale jak są plantacje nasadzeniowe , ale pomyśl teraz jak by tak teraz 20 % posadziło małych gospodarstw , różne nasadzeniowe plantacje , to na chleb by ci zabrakło .

Ludzi do zbioru braknie ochrona kosztuje danej uprawy nich tylko truskawka będzie po 2,50 zł jest nie opłacalna , że malina teraz było po 6 zł a jak teraz będzie po 2 zł a tak może być .

Ale na uprawie [pszenicy i tym podobnych daleko nie da się zajechać .

w obecnych czasach gdzie znów zaczyna byc moda na żywność  ,,od chłopa"  jest na prawde wiele różnych upraw na których można zarobić ba można zarobić nawet na pszenicy przerabiając ją na mąkę chleb itd 

 


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Niedługo będzie zakaz palenia węglem i drewnem w całym kraju, ciekawe, jak będziesz piekł ten chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ale tylko na ogrzewanie a na chleb i kiełbase to nie A swoją drogą czy doczekamy czasów że nie da się upiec kiełbaski na ognisku albo ziemniaka w resztkach naciny po ziemniakach  bo zakaz wypalania resztek a co z liśćmi z drzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

@jahoo a o czymś takim jak piekarnik elektryczny słyszałeś ? poza tym nie długoo nie bedzie można czyli za ile czasu miesiąć dwa  czy dziesięć lat ?  i skąd wiesz czy ten zakaz będzie dotyczył również piekarni ? Po za tym bedzie problem to będzie się szukać rozwiązania :) 

Edytowano przez Sumik

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, jahooo napisał:

Niedługo będzie zakaz palenia węglem i drewnem w całym kraju, ciekawe, jak będziesz piekł ten chleb

Na zachodzie kraju już 20 lat temu prawie wszystkie piekarnie korzystały z pieców gazowych. Szczęściarz z Ciebie jak jeszcze zajadasz się chlebem z pieca węglowego.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

chodzi mi o wypiek w domu prawdziwego domowego, a kiełbasy już nie można wędzić dymem, bo podobno rakotwórcze, ehh, całe życie jest wogóle szkodliwe i prowadzi do śmierci

Edytowano przez jahooo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, galan99 napisał:

Większość gospodarstw to 10 ha , 20 ha 30 ha , 50 ha , tu większość rolników pracuje co maja po 100 ha i więcej to prowadzą usługi pozarolnicze , maja firmy .

Do 50 ha jak by nie praca tylko z samego rolnictwa to mogą  żyć tylko chłopaki do wzięcia .

Pieprzysz jak potłuczony. Utrzymuję się z żoną i trójką dzieci( najstarsze na studiach 300km od domu) tylko z gospodarstwa ok. 60ha, gdzie za 1ha ziemi trzeba zapłacić min.100000pln. Kupno graniczy z cudem, tylko cichaczem. I nie narzekam. W d*pach się poprzewracało z dobrobytu i lenistwa co niektórym. Chcieliby nic nie robić(lub bardzo mało) a mieć.

P.S. nie mam sadu.

Pszenica 650netto.

Edytowano przez jacek1296
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
45 minut temu, jacek1296 napisał:

Pieprzysz jak potłuczony. Utrzymuję się z żoną i trójką dzieci( najstarsze na studiach 300km od domu) tylko z gospodarstwa ok. 60ha, gdzie za 1ha ziemi trzeba zapłacić min.100000pln. Kupno graniczy z cudem, tylko cichaczem. I nie narzekam. W d*pach się poprzewracało z dobrobytu i lenistwa co niektórym. Chcieliby nic nie robić(lub bardzo mało) a mieć.

P.S. nie mam sadu.

Pszenica 650netto.

W cywilizowanym świecie , nie za***rdala się jak było kiedyś że cepem młócił rolnik taki sam zawód jak inny , też mieć czas na wczasy i żoną  do salonu piękności a nie za***rdalać po polu , niem zamiaru tak za***rdalać mam 17 ha i pracuję na kontrakcje w Niemczech wolę takie życie . Żeby zarobić a nie narobić się to jest sztuka .

Lata lecą po latach harówy na roli  jak się popatrzę co ludzie zyskali nic , gdzie byli nigdzie co widzieli nic swą gminę , bo nie mieli czasu , dzieci tak nie będą harować , bo to już nie to pokolenie , nie do harówki .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
2 godziny temu, jahooo napisał:

Niedługo będzie zakaz palenia węglem i drewnem w całym kraju, ciekawe, jak będziesz piekł ten chleb

Węglem jeszcze zrozumiem chociaż to nie wina węgla tylko pieca/obsługującego go że czadzi.... Ale zakaz palenia drewnem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Słyszałem ok kumpla, co wymienił piec na dofinansowanie na zasilany pelletem, że oszukują na pellecie. Na masę dodają piachu a na kaloryczność zmielony plastik. Ot i ekologia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
38 minut temu, galan99 napisał:

W cywilizowanym świecie , nie za***rdala się jak było kiedyś że cepem młócił rolnik taki sam zawód jak inny , też mieć czas na wczasy i żoną  do salonu piękności a nie za***rdalać po polu , niem zamiaru tak za***rdalać mam 17 ha i pracuję na kontrakcje w Niemczech wolę takie życie . Żeby zarobić a nie narobić się to jest sztuka .

Lata lecą po latach harówy na roli  jak się popatrzę co ludzie zyskali nic , gdzie byli nigdzie co widzieli nic swą gminę , bo nie mieli czasu , dzieci tak nie będą harować , bo to już nie to pokolenie , nie do harówki .

rolnik zawód taki sam jak inne ?? 

Powiedz mi jakie inne  zawody są aż tak uzależnione od pogody i tak mocno dotyka ich sezonowość prac ?  Nietstety ale tylko rolnik ma taki tryb pracy


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Tak wszyscy narzekacie, że ciężko, źle, brak opłacalności, a ziemia co roku droższa. To jak to w końcu jest? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
3 godziny temu, jahooo napisał:

Niedługo będzie zakaz palenia węglem i drewnem w całym kraju, ciekawe, jak będziesz piekł ten chleb

W całym kraju nie realne. Ale już w większych miastach zapewnie tak będzie


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Co do cen ziemi to wina unii i dopłat. Ludzie zavzeli rozwijać gospodarstwa co sztucznie wywołało podwyżki cen wszystkiego co związane z rolnictwem za wyjątkiem owoców ciężkiej pracy. Jak nie było dopłat nasza praca lepiej się kalkulowała a tak zarabiają tylko producenci masYn nawozów itp.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj