Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1827
56 minut temu, galan99 napisał:

Coś ich meczy , meczy obszarników przeinwestowali liczyli na plon 8 ton z zebrali do 6 jedna klęska po drugie zeszłym roku cena pszenicy była po 830 brutto a obecnie sprzedają po 630 brutto ile poszli do tyłu po 2800 zł na 1 ha . 

Zachodnie markety dostali ogromne dofinansowanie tak że nasze produkty rolne będą po bardzo niskiej cenie kupowane , a co mało wchodzi nowe prawo towar nie nadający się do sprzedania a dobry do spożycia trzeba o dać nie wolno na śmietnik , to jeszcze bardziej zaniży cenę produktów rolnych .

Może coś być na rzeczy u nas po raz pierwszy od 13 lat ponad 400ha gospodarstwo nie waliło nawozów pod oziminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

I znowu jest ta niesprawiedliwość społeczna..., Znajomy pracuje jako kierowca tira dniówka leci ok 380 zł na RĘKĘ ! Tak wiem śpisz w budzie itp Tylko ile on zainwestował w to ?? A my pracujemy nie raz na dorobku kilku pokoleń , na majątku o wartości sięgających miliona złotych i więcej. A ZYSKI ? Zastowie to dla waszego przemyślenia. Tylko my dajemy się robić w konia od zawsze.

  • Like 2

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
6 minut temu, jahooo napisał:

Napiszę tak - na IV klasie nie sypię na 8 ton, bo to bez sensu na moich ziemiach. Wiem, że mogę spokojnie osiągnąć 6 ton i do tego stosuję całą agrotechnikę. W udanym roku zbieram z pola 7-7,5t , w tym około 6-6,5t. Jeśli sypiesz na 8t i zbierasz 6, to faktycznie masz problem.

Nie  tak klasa ziemi 6 to nie nadaje się pod uprawę ale inwestowali na 3 klasę na 8 ton a wyszło do 6 ton bo słońce spaliło kłos i nie ma  plonu i strata jest nie do nadrobienia , johooo - jak byś zrezygnował z pracy i miał żyć tylko z samego rolnictwa po 2 latach jest plajta .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Tego nie wytłumaczysz ludziom z miasta, że idą do pracy 7-15 , narzędzia dostają od firmy i nic ich więcej nie obchodzi. A rolnik jest w pracy 24h

Nie zrezygnowałbym z pracy przy mojej powierzchni gospodarstwa, prace zawsze znajdę, jak nie taką, to inną.

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pracowałeś kiedy po za rolnictwem ? To takie samo gadanie jak miastowych o dopłatach dla rolników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3516
Przed chwilą, galan99 napisał:

Nie  tak klasa ziemi 6 to nie nadaje się pod uprawę ale inwestowali na 3 klasę na 8 ton a wyszło do 6 ton bo słońce spaliło kłos i nie plonu i strata jest nie do nadrobienia , johooo - jak byś zrezygnował z pracy i miał żyć tylko z samego rolnictwa po 2 latach jest plajta .

I ztego powodu baankructwo ,co roku sypie na 8-9 ton,wychodzi różnie na rok temu 6 w tym 7 i nie bankrutuje tylko sie rozwijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 minutę temu, miwigos napisał:

I ztego powodu baankructwo ,co roku sypie na 8-9 ton,wychodzi różnie na rok temu 6 w tym 7 i nie bankrutuje tylko sie rozwijam

Mowa tylko o uprawie pszenicy jest , bo jak jest jeszcze rzepak jakaś hodowla bydła to jakoś się rozkłada na dochody , uwierz , że żyć tylko samego rolnictwa w obecnym czasie , żeby starczyło na wszystko nie da rady zabraknie  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229
8 minut temu, zetorki12 napisał:

Pracowałeś kiedy po za rolnictwem ? To takie samo gadanie jak miastowych o dopłatach dla rolników .

Tak, pracuję poza rolnictwem i do pracy nie muszę kupować swojego komputera ani narzędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Większość gospodarstw to 10 ha , 20 ha 30 ha , 50 ha , tu większość rolników pracuje co maja po 100 ha i więcej to prowadzą usługi pozarolnicze , maja firmy .

Do 50 ha jak by nie praca tylko z samego rolnictwa to mogą  żyć tylko chłopaki do wzięcia .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, miwigos napisał:

Jeśli maja VI KL. to niech potależują  łubin i dopłaty biorą ,będą dobrze żyć na takim areale ,takiej ziemi sie nie uprawi tylko las sadzi

Jeśli nakosili 6 ton ,to narzekają z przyzwyczajenia i nie potrzebują kredytu,tylko udawają

Czekam na hejt,bo znajdą sie tacy co mnie zkrytykują,prawdziwi rolnicy z krwi i kości przyznają mi racje

Jedynym problemem jest cena oderwana od paryskiej giełdy. Czas na ceny minimalne zbliżone do tych, które  są na MATIFie, a do tego potrzebna jest kontrola jakości i ilości wwożonego towaru z Ukrainy. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, jahooo napisał:

Tak, pracuję poza rolnictwem i do pracy nie muszę kupować swojego komputera ani narzędzi

No to dziwię się że tak widzisz pracę w mieście .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 minutę temu, Piegus napisał:

Jedynym problemem jest cena oderwana od paryskiej giełdy. Czas na ceny minimalne porównywalne z tymi, które  są na MATIFie, a do tego potrzebna jest kontrola jakości i ilości wwożonego towaru z Ukrainy. 

Kontrolować to mogą nam pola uprawne co do kontroli wwożonego towaru z Ukrainy. 

Polski rząd nic nie może bo to dyrektywa Unijna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może . Wystarczy "znaleźć" jakieś mykotoksyny , czy tam inne świństwo w tym zbożu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583
11 minut temu, galan99 napisał:

Większość gospodarstw to 10 ha , 20 ha 30 ha , 50 ha , tu większość rolników pracuje co maja po 100 ha i więcej to prowadzą usługi pozarolnicze , maja firmy .

Do 50 ha jak by nie praca tylko z samego rolnictwa to mogą  żyć tylko chłopaki do wzięcia .

Już pier**lisz głupoty.  

Nie jestem chłopakiem do wzięcia i żyję tylko z rolnictwa.

50 ha i mało. To ile ma być w sam raz?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3516
Przed chwilą, galan99 napisał:

Większość gospodarstw to 10 ha , 20 ha 30 ha , 50 ha , tu większość rolników pracuje co maja po 100 ha i więcej to prowadzą usługi pozarolnicze , maja firmy .

Do 50 ha jak by nie praca tylko z samego rolnictwa to mogą  żyć tylko chłopaki do wzięcia .

U nas maja 30 -50 ha i sie rozwijaja ,do 15 ha powinni mieć inne żrodło dochodu ,lub sprzedaż przetwożona w gospodarstwie,

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

50 ha . to dopłaty około 50 tys to na życie a uprawa i dochody z niej na inwestycje , jest zysk inwestujemy , w moim przypadku dopłaty starczają  na dobre życie a co zarobie to mogę zainwestrować .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, MarekUA napisał:

I znowu jest ta niesprawiedliwość społeczna..., Znajomy pracuje jako kierowca tira dniówka leci ok 380 zł na RĘKĘ ! Tak wiem śpisz w budzie itp Tylko ile on zainwestował w to ?? A my pracujemy nie raz na dorobku kilku pokoleń , na majątku o wartości sięgających miliona złotych i więcej. A ZYSKI ? Zastowie to dla waszego przemyślenia. Tylko my dajemy się robić w konia od zawsze.

To zrób uprawnienia, lejce kosztują ok. 10tys. Też będziesz brał 400 zł dniowki. Skoro taki high life, to nie czekaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
2 minuty temu, red83 napisał:

To zrób uprawnienia, lejce kosztują ok. 10tys. Też będziesz brał 400 zł dniowki. Skoro taki high life, to nie czekaj. 

mam wszystkie potrzebne  uprawnienia .  tylko mi chodzi o to jaka jest przepaść  miedzy kierowcą a rolnikien. wiem ze każdy by chciał  miec jak najwiecej a przez chorą rywalizacje rolnik z sasiadem sie nie dogada gnebimy siebie nawzajem az życia braknie.. 


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Jakie to dobre życie? Takie że żonie mówisz dobranoc jak ona wstaje, takie że masz pełne konto i chwilę czasu zamówić zakupy przez Internet, kupić nowy samochód żeby postawić na podwórku???

 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3516

Czyli nic byś nie chciał robić tylko rządzić,to mogłeś się zapisać na dzisiejsz listy wyborocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, MarekUA napisał:

mam wszystkie potrzebne  uprawnienia .  tylko mi chodzi o to jaka jest przepaść  miedzy kierowcą a rolnikien. wiem ze każdy by chciał  miec jak najwiecej a przez chorą rywalizacje rolnik z sasiadem sie nie dogada gnebimy siebie nawzajem az życia braknie.. 

No przepaść w skali odpowiedzialności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Są ludzie do których nie dociera że np. na 4 b nie celuje się w 8 ton bo jęśli nawet natura dopomoże zrobić te 8 ton to koszt produkcji zje tą 7 i 8 tone i zostanie tylko satysfakcja a pochwalić się na AF 8 tonami  można mając ledwo 4 kto to sprawdzi :D

1 godzinę temu, jahooo napisał:

Napiszę tak - na IV klasie nie sypię na 8 ton, bo to bez sensu na moich ziemiach. Wiem, że mogę spokojnie osiągnąć 6 ton i do tego stosuję całą agrotechnikę. W udanym roku zbieram z pola 7-7,5t , w tym około 6-6,5t. Jeśli sypiesz na 8t i zbierasz 6, to faktycznie masz problem.

 

54 minuty temu, leszek1000 napisał:

Na dobre życie to potrzeba około 120ha minimum.

Był taki co płakał w telewizji że mu nie styka 15 tyś miesięcznie Przyjmij do wiadomości że 80 procent gospodarstw ma poniżej 20 ha  idają rade wysłać dzieci na dzienne studia i głodni nie chodzą tyle że nie wiedzą co to wczasy ale może to i lepiej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Na dobre życie to potrzeba około 120ha minimum.

co Ty wiesz o zabijaniu :D

 

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Jakie to dobre życie? Takie że żonie mówisz dobranoc jak ona wstaje, takie że masz pełne konto i chwilę czasu zamówić zakupy przez Internet, kupić nowy samochód żeby postawić na podwórku???

 

hmm .            kiedyś czytałem na forum chyba mlecznym iż żona jednego z rolnika potrzebuje chyba z 5 tys na rodzine prócz opłat ,  ale miejsza z tym dobre zycie można różnie definiować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
42 minuty temu, wiesiek63zmc napisał:

Są ludzie do których nie dociera że np. na 4 b nie celuje się w 8 ton bo jęśli nawet natura dopomoże zrobić te 8 ton to koszt produkcji zje tą 7 i 8 tone i zostanie tylko satysfakcja a pochwalić się na AF 8 tonami  można mając ledwo 4 kto to sprawdzi :D

 

Był taki co płakał w telewizji że mu nie styka 15 tyś miesięcznie Przyjmij do wiadomości że 80 procent gospodarstw ma poniżej 20 ha  idają rade wysłać dzieci na dzienne studia i głodni nie chodzą tyle że nie wiedzą co to wczasy ale może to i lepiej 

Kiedyś tak było że z 20 ha można było wykształcić ale obecnym czasie nie da rady , przeżyć można ale bardzo skromnie z ołówkiem w reku .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj