Polecane posty

MarekUA    961

Wiedziałem że tak będzie teraz podobno pszenice sprowadzają nawet z belgii do Polski , ktoś powie po co? wolą dołożyć i zrobić słabą cenę przed wyborami, a jak było z jabłkami z uchodźcami  syrii czy cebulą z holandii?? , wszyscy zasypani i nikogo pszenica nie interesuje... Po drugie był ASF to prodcenci zbóż stali bezczynnie nas nie dotyczy teraz karma wróciła. Ludzie z PO mają firmy przedsiębiorstwa przecież wiedzą że jak chłop nie będzie miał to nie zagłosuje na ten rząd co jest .

  • Like 1
  • Haha 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

U Niemca budowali autostrady ekologów w kajdanki i wypad, z dzikami tak samo zrobili porządek a u nas co sie odbudowywało przez tyle lat to zniszczyło . Rolnicy są silni tylko jako zjednoczona grupa działając razem Wspólnie  tylko coś osiągniemy  musimy walczyć o to żeby godnie móc żyć i nie mam na myśli dopłat bezpośrednich,, Świn było ok 35 milionów  teraz mozę jest 10 milionów , różnica co nie.

  • Like 2

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Pytałem, co konkretnie mieliby zrobić producenci zbóż, aby wspomóc tych objętych ASF ?

Jakos nie widziałem, żeby kilka lat wstecz hodowcy trzody rozpaczali z powodu niskich cen zbóż , więc to dziala w dwie strony

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, MarekUA napisał:

Wiedziałem że tak będzie teraz podobno pszenice sprowadzają nawet z belgii do Polski , ktoś powie po co? wolą dołożyć i zrobić słabą cenę przed wyborami, a jak było z jabłkami z uchodźcami  syrii czy cebulą z holandii?? , wszyscy zasypani i nikogo pszenica nie interesuje... Po drugie był ASF to prodcenci zbóż stali bezczynnie nas nie dotyczy teraz karma wróciła. Ludzie z PO mają firmy przedsiębiorstwa przecież wiedzą że jak chłop nie będzie miał to nie zagłosuje na ten rząd co jest .

Widzę że głupota ludzka nie zna granic . Nie wiem czy śmiać się z takich ludzi jak Ty czy płakać nad twoją głupotą  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
6 minut temu, MarekUA napisał:

U Niemca budowali autostrady ekologów w kajdanki i wypad, z dzikami tak samo zrobili porządek a u nas co sie odbudowywało przez tyle lat to zniszczyło . Rolnicy są silni tylko jako zjednoczona grupa działając razem Wspólnie  tylko coś osiągniemy  musimy walczyć o to żeby godnie móc żyć i nie mam na myśli dopłat bezpośrednich,, Świn było ok 35 milionów  teraz mozę jest 10 milionów , różnica co nie.

Polskie dopłaty znacznie poniżej unijnej średniej

Według powyższych uproszczonych wyliczeń, średnia stawka płatności bezpośrednich w Polsce w 2018 roku wyniosła 240,10 EUR/ha. Porównywalne stawki mają Hiszpanie (240,28 EUR/ha), Szwedzi (241,04 EUR/ha), Słowacy (237, 72 EUR/ha) i Czesi (241,92 EUR/ha). 

W ten sposób, Polska znalazła się na 19. miejscu wśród europejskich krajów, jeśli chodzi o wysokość unijnych dopłat bezpośrednich. Za nami jest m.in. Bułgaria (211,11 EUR/ha), Portugalia (202,55 EUR/ha) i Rumunia (202,57 EUR/ha).

Warto też wymienić tutaj kraje, które dostają największe stawki dopłat bezpośrednich. Największe stawki dopłat w 2018 roku zgarną kolejno: Maltańczycy (649,76 EUR/ha), Grecy (551,50 EUR/ha) i Holendrzy (388,58 EUR/ha). Niemieccy rolnicy dostają 308 EUR/ha. Z kolei na najmniejsze płatności bezpośrednie mogą liczyć Litwini z dopłatami na poziomie 166,78 EUR/ha, Łotysze – 150,42 EUR/ha i Estończycy – 140,42 EUR/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961
5 minut temu, piotreku1 napisał:

Widzę że głupota ludzka nie zna granic . Nie wiem czy śmiać się z takich ludzi jak Ty czy płakać nad twoją głupotą  😄

zabłysnąłeś człeku swoją wypowiedzią niczym fotoradar schowaj się kundlu bo miejsce twoje jest w budzie , Na Agrofoto jestem 10lat Każdy ma prawo swoje zdanie wyrażać po to jest forum Ja uważam że nasz kraj jest szczególnie gnębiony odkąd rządzi PIS i nie tylko w rolnictwie.Ale przez takich lewaków jak ty sprzedali wszystko w ręce obcego kapitału i jescze im klaskano...

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, MarekUA napisał:

zabłysnąłeś człeku swoją wypowiedzią niczym fotoradar schowaj się kundlu bo miejsce twoje jest w budzie , Na Agrofoto jestem 10lat Każdy ma prawo swoje zdanie wyrażać po to jest forum Ja uważam że nasz kraj jest szczególnie gnębiony odkąd rządzi PIS i nie tylko w rolnictwie.Ale przez takich lewaków jak ty sprzedali wszystko w ręce obcego kapitału i jescze im klaskano...

Tak jak piszesz każdy ma prawo tu wyrazić swoje zdanie i ja je wyraziłem i podtrzymuje że twoja głupota jest nieuleczalna  . Trzeba być idiotą żeby twierdzić że ktoś sprowadzą pszenicę z Belgi jak tam cena wyższa  do tego koszt transportu i tylko po to by chłopu na złość zrobić  by  nie głosował na PiS  😄

Edytowano przez piotreku1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
1 godzinę temu, MarekUA napisał:

Wiedziałem że tak będzie teraz podobno pszenice sprowadzają nawet z belgii do Polski , ktoś powie po co? wolą dołożyć i zrobić słabą cenę przed wyborami, a jak było z jabłkami z uchodźcami  syrii czy cebulą z holandii?? , wszyscy zasypani i nikogo pszenica nie interesuje... Po drugie był ASF to prodcenci zbóż stali bezczynnie nas nie dotyczy teraz karma wróciła. Ludzie z PO mają firmy przedsiębiorstwa przecież wiedzą że jak chłop nie będzie miał to nie zagłosuje na ten rząd co jest .

Tak z ciekawości zapytam brzoza też tam była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

moze trochę sie zapedzilem ☺️pszenica 60 netto w sumie niezły pieniądz w tym roku u nas to ok 10 ton sypie  dobre ziemie nie mamy co narzekać  no ryby moglyby trochę lepiej brać. ile teraz trzeba dac za wycieczkę do ameryki ? wizy znoszą może rolnicy wyjadą i ziemia  stanieje .

  • Like 2

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Kolego skąd ty spadłeś,chyba z wysoka ,nie z krzesła,apropo,co ci dał PSL,czy PO,bo ja widze że obecni więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Jakie piękne słowo "dał". Rząd nic nie ma więc nie wiem jak może Ci coś dać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, MarekUA napisał:

U Niemca budowali autostrady ekologów w kajdanki i wypad, z dzikami tak samo zrobili porządek a u nas co sie odbudowywało przez tyle lat to zniszczyło . Rolnicy są silni tylko jako zjednoczona grupa działając razem Wspólnie  tylko coś osiągniemy  musimy walczyć o to żeby godnie móc żyć i nie mam na myśli dopłat bezpośrednich,, Świn było ok 35 milionów  teraz mozę jest 10 milionów , różnica co nie.

Kiedy miałeś te 35 milionów świń? Robić się nie chciało to świnie pokasowali i tyle

15 godzin temu, MarekUA napisał:

Wiedziałem że tak będzie teraz podobno pszenice sprowadzają nawet z belgii do Polski , ktoś powie po co? wolą dołożyć i zrobić słabą cenę przed wyborami, a jak było z jabłkami z uchodźcami  syrii czy cebulą z holandii?? , wszyscy zasypani i nikogo pszenica nie interesuje... Po drugie był ASF to prodcenci zbóż stali bezczynnie nas nie dotyczy teraz karma wróciła. Ludzie z PO mają firmy przedsiębiorstwa przecież wiedzą że jak chłop nie będzie miał to nie zagłosuje na ten rząd co jest .

Jak Januszom w ubiegłym roku śniła się cena 1200 za pszenicę to w tym roku muszą sprzedać po 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jakbym miał ferme czy paszarnie to też bym wolał z Ukrainy ściągnąć tańsze. Za różnicę bym sobie kupił  jakies działki pod miastem albo nowe AMG czy inną zabawkę. Sorry winetu...biznes is biznes...Kiedy to w końcu zrozumiecie że zboza nie ściągają krasnoludki czy ministry w poszczególnym rządzie tylko ludzie. Cacy sami jak wy. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Jak Kali kupić tanią saletrę/NPK z zagranicy to jest super, ale jak do krainy Kalego przywozić tańszą pszenicę to jest bardzo źle :P Macie może jakieś oferty kontraktów na przełom roku? 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Jakbym miał ferme czy paszarnie to też bym wolał z Ukrainy ściągnąć tańsze. Za różnicę bym sobie kupił  jakies działki pod miastem albo nowe AMG czy inną zabawkę. Sorry winetu...biznes is biznes...Kiedy to w końcu zrozumiecie że zboza nie ściągają krasnoludki czy ministry w poszczególnym rządzie tylko ludzie. Cacy sami jak wy. 

Tu nie chodzi już o to czy fermy czy paszarnie kupują taniej czy nie tylko o to że takie zboże z Ukrainy nie powinno mieć prawa pojawić się w uni europejskiej. To nam nakłada się co raz jakieś durnowate normy oprysków nawozów , zazielenienia i inne pierdoły a tam zasieją ooryskaja takimi środkami które u nas już dawno zakazano i potem to się wozi do pl. Jak Unia chce pomagać to na jakich sprawiedliwych zasadach a nie taka partyzantka. A nasz rząd też chyba problemu nie widzi że nasi rolnicy przez ta zas.....ą pomoc najbardziej dostają po .....m 

  • Like 3

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzis sprzedane 4.55 tony pszenicy po 674 zl brutto i to cena Max. W zniwa sprzedawalem po 706 zl brutto. Mowa oczywiście o konsumpcji. Paszowa po 580 brutto. Po niedzieli sprzedam nastepne 4.5 albo Koło 9 ton a reszte chyba w listopadzie i na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ue zezwoliła na kontyngent bezclowy w milionach ton i koniec kropka. Zboże ma być zbadane przed wjazdem na teren ue. To ile się bada i ile wwozi to już inna kwestia. Ważne że na papierze jest wszystko ok. Nikt nie ma w interesie żeby były wysokie ceny na zboże bo za tym idą podwyżki żywności A jak wiemy dopłaty dla rolników są po to żeby żywność byka tania 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Nieoficjalna informacja od handlującego zbożem.  Na paszarni podwyżka o 20zł/t . Ale za dostawy styczniowe.... Śmiać się, czy płakać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
44 minuty temu, tmk1974 napisał:

Nieoficjalna informacja od handlującego zbożem.  Na paszarni podwyżka o 20zł/t . Ale za dostawy styczniowe.... Śmiać się, czy płakać?

Nie oficjalnie to może być w duł 20 zł jak w styczniu będzie ruch do skupów wszyscy do czerwca trzymać nie będą a zima ma być tylko w grudzień i połowa stycznia i ciepło na plusie , tak że nie ciekawie z ceną będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3936
22 godziny temu, MarekUA napisał:

zabłysnąłeś człeku swoją wypowiedzią niczym fotoradar schowaj się kundlu bo miejsce twoje jest w budzie , Na Agrofoto jestem 10lat Każdy ma prawo swoje zdanie wyrażać po to jest forum Ja uważam że nasz kraj jest szczególnie gnębiony odkąd rządzi PIS i nie tylko w rolnictwie.Ale przez takich lewaków jak ty sprzedali wszystko w ręce obcego kapitału i jescze im klaskano...

To PSL wszystko sprzedał , oczywiście razem z platformą !

1 godzinę temu, andrzej1988 napisał:

dzis sprzedane 4.55 tony pszenicy po 674 zl brutto i to cena Max. W zniwa sprzedawalem po 706 zl brutto. Mowa oczywiście o konsumpcji. Paszowa po 580 brutto. Po niedzieli sprzedam nastepne 4.5 albo Koło 9 ton a reszte chyba w listopadzie i na wiosne.

Gdzie sprzedałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

cytat z e-WGT

Oczekiwania rynkowe w stosunku do czwartkowych prognoz USDA

Dzisiaj Amerykański Departament Rolnictwa zaktualizuje swoje comiesięczne prognozy bilansów na rynkach rolnych. Analitycy spodziewają się sporych cięć amerykańskiej produkcji kukurydzy i soi oraz korekty w dół zbiorów pszenicy w Australii i Argentynie w części zrekompensowanej wyższą produkcją w Rosji.

   

Oczekiwania analityków w stosunku do zmian prognoz bilansów (sezon 2019/20) na rynku zbóż i soi

Oczekiwane zapasy na koniec tego sezonu:

  • Kukurydza USA: 42,73 mln ton (-12,9 mln ton w stosunku do prognozy z 12-września);
  • Kukurydza globalnie: 296,6 mln ton (-9,7 mln ton w stosunku do poprzedniej prognozy);
  • Soja USA: 13,5 mln ton (-3,9 mln ton w stosunku do prognozy z 12-września);
  • Soja globalnie: 96,5 mln ton (-2,7 mln ton od września);
  • Pszenica globalnie: 285,2 mln ton (-1,3 mln ton w stosunku do 12-września).

 

Dzisiaj Amerykanie opublikują też dane tygodniowe o zamówieniach eksportowych netto:

Oczekiwania rynkowe wynoszą:

  • Kukurydza: 500-800 tys. ton;
  • Soja: 1,3 - 1,8 mln ton;
  • Pszenica: 300 - 600 tys. ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
22 godziny temu, MarekUA napisał:

zabłysnąłeś człeku swoją wypowiedzią niczym fotoradar schowaj się kundlu bo miejsce twoje jest w budzie , Na Agrofoto jestem 10lat Każdy ma prawo swoje zdanie wyrażać po to jest forum Ja uważam że nasz kraj jest szczególnie gnębiony odkąd rządzi PIS i nie tylko w rolnictwie.Ale przez takich lewaków jak ty sprzedali wszystko w ręce obcego kapitału i jescze im klaskano...

cos mi sie kojarzy ze Polske to wyprzedawało wszystko co sie da PO a nie PIS bo pis to wstrzymalo rozkup polski a na dodatek wstrzymali wyprzedaz ziemi obcokrajowcom i rozprzedasz panstwowej ziemi ,

ps nie jestem za pisem ni po tylko to jest sprostowanie do twojej opini 

23 godziny temu, galan99 napisał:

Polskie dopłaty znacznie poniżej unijnej średniej

Według powyższych uproszczonych wyliczeń, średnia stawka płatności bezpośrednich w Polsce w 2018 roku wyniosła 240,10 EUR/ha. Porównywalne stawki mają Hiszpanie (240,28 EUR/ha), Szwedzi (241,04 EUR/ha), Słowacy (237, 72 EUR/ha) i Czesi (241,92 EUR/ha). 

W ten sposób, Polska znalazła się na 19. miejscu wśród europejskich krajów, jeśli chodzi o wysokość unijnych dopłat bezpośrednich. Za nami jest m.in. Bułgaria (211,11 EUR/ha), Portugalia (202,55 EUR/ha) i Rumunia (202,57 EUR/ha).

Warto też wymienić tutaj kraje, które dostają największe stawki dopłat bezpośrednich. Największe stawki dopłat w 2018 roku zgarną kolejno: Maltańczycy (649,76 EUR/ha), Grecy (551,50 EUR/ha) i Holendrzy (388,58 EUR/ha). Niemieccy rolnicy dostają 308 EUR/ha. Z kolei na najmniejsze płatności bezpośrednie mogą liczyć Litwini z dopłatami na poziomie 166,78 EUR/ha, Łotysze – 150,42 EUR/ha i Estończycy – 140,42 EUR/ha.

ale my i tak jestesmy poszkodowani najbardziej z tych wszystkich krajow aktualnie jestesmy poszkodowani przez ukraine bo do nas ten swój szajs pchaja te gowniane swoje produkty niewiadomo na czym pedzone , min zboze itd ,

a po drugie my jako kraj Polska od zawsze bylismy poszkodowani bo w wojnie 2 swiatowej niemcy nas ograbili i do tej pory sie nie rozliczyli z nami bo rowniez bodajze za rzadzenia czasow PO odmiwili i zrzekli sie roszczen , 

a jeszcze wczesniej Polski nie bylo na mapach europy bo były rozbiory i sasiednie kraje na s okradały , wiec z zpowodu tego jestesmy najbardziej poszkodowani w europie i to my powinnismy dostawac najwyzsze doplaty w uni a nie jakas malta czy te lenie i nieroby grecy ktorzy doprowadzili swoj piekny kraj do bankructwa 

1 godzinę temu, Wicherek napisał:

To PSL wszystko sprzedał , oczywiście razem z platformą !

Gdzie sprzedałeś ?

PSL to tylko koalicjantem bylo wiec i gowno mieli do gadania milczeli za stolki  głownym sprzedawczykiem było PO 

7 godzin temu, pieter1991 napisał:

Jak Kali kupić tanią saletrę/NPK z zagranicy to jest super, ale jak do krainy Kalego przywozić tańszą pszenicę to jest bardzo źle :P Macie może jakieś oferty kontraktów na przełom roku? 

ile masz tansze wschodnie nawozy ? marne grosze zamiennik polifoski 6 bodajze 80 czy 90 zł tanszy , bo na nawozy na granicach nakladane jest clo na nawozy bo by kosztowal taki nawoz 900 zł a nie 1650 , a na zboze cla nie nakladaja i to jest nie fer z tym , jak woza pszenicer ukrainska to i nawozy niech stamtad ida bez cła i srodki ochrony roslin tak samo i jeszcze paliwo dla rolnikow stamtad tez powinno byc bez ograniczen skoro ich tania pszenica stamtad idzie bez ceł to my by wyprodukowac polska pszenice powinnismy miec takei same warunki jak tam na ukrainie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Nie oficjalnie to może być w duł 20 zł jak w styczniu będzie ruch do skupów wszyscy do czerwca trzymać nie będą a zima ma być tylko w grudzień i połowa stycznia i ciepło na plusie , tak że nie ciekawie z ceną będzie .

On podpisał na 20 zł w górę, a po ile kupi jak będzie duży ruch, to inna sprawa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj