Polecane posty

marks50    3308

A dlaczego być może ? z pewnością jest więcej  :)bo tak mówię i już tylko dlaczego na suszowe mają więcej wypłacić  ? Zbiory są mniejsze bo susza praktycznie objeła cały Polskę w różnym stopniu w tamtym roku to chociaż wschód Polski miał plony jako takie w tym to jedynie podlaskie wypadło średnio tak więc żyj bajką o większych zbiorach :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Ja sieje mało ale widać różnicę 50% przy oborniku 5 do 7.5t pole identyczne i jak ktoś ma zwierzęta lub sieje poplony to ziemia lepiej trzyma wodę i nie ma tragedii nawet w suszę.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Współczuję Tobie bo w strasznym regionie żyjesz 😕

Nie strasznym tylko w Prawdziwej starej Polsce nie na ziemiach uzyskanych a po drugie u nas suszy nie ogłosili Zamojskie a pszenica  po 600 zł brutto i to dobrze masz wyższą cenę to się ciesz , szkoda że sam mieszkasz w strasznym regionie że susza tak dokucza bardzo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Nie wiem jak z tą susza mam cześć pół oddalonych o 60 km od gospodarstwa i wszędzie plony były powiedziałbym że bardzo dobre. Jeżdżę kombajnem po usługach i różne rzeczy widzę , jeden rzepak 4,5 t z ha, a za miedzą 1,6 t z ha, podobnie pszenica to 4 tony a dwie działki dalej 8 i to nie wina suszy. Są regiony gdzie tą susza faktycznie była ale i za dużo na nią zwalać nie można, a oszczędności w nawożeniu i zabiegach później wychodza. Wg polskich ekspertów z rządu nie ma zmian klimatu więc skąd susza.... A ceny jakie są takie są kupujący korzystają .... Swoją drogą ciekawe jak Lubella, z poniedziałku coś zawiozę oczywiście jak będą brali 😀😀 dodam że dzisiaj sza oferta z cefetry przy białku 12,5% 630-635 zł netto loko gospodarstwo

Edytowano przez Cezar81
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Trzeba zużywać pszenicę we własnym gospodarstwie i mam pytanie bo wiem że są tu fachowcy ile wyjdzie "nalewki " ze 100 kg zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Zadłużenie sektora rolnego sięga 915 mln złotych. Wielkopolska na największym minusie .

Rolnicy indywidualni też mają zaległości

Jak wysokie jest przeterminowane zadłużenie w przypadku firm i spółek rolniczych powyżej 30 dni i o wartości powyżej 500 zł? Według danych BIK i BIG Info Monitor na koniec czerwca było to 413,7 mln zł, z czego ponad połowę stanowiły niespłacane raty kredytów. Jedna trzecia tej sumy (133,8 mln zł) obciążała firmy usługowe wspomagające produkcję rolniczą. Ponad 53 mln zł mają na koncie firmy rolnicze specjalizujące się w uprawie warzyw, 46 mln – hodowcy kur, 45,3 mln rolnicy zajmujący się zarówno uprawami, jak i hodowlą, a 43 mln zł przedsiębiorcy specjalizujący się w uprawie zbóż, roślin strączkowych i oleistych. Niewiele niższa kwota (ponad 38 mln zł) obciąża hodowców świń. Średnia zaległość firmy rolnej to 286 679 zł. Jest to całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że średnia zaległość liczona dla wszystkich firm z przeterminowanymi płatnościami wynosi 98 180 zł. Jest to m.in. zasługa niespłacanych w terminie kredytów, bowiem przeciętnie firma rolna, która ma problemy opóźnia bankom spłatę 682 122 zł.

W bazach Biura Informacji Kredytowej znajdują się także informacje o rolnikach indywidualnych, czyli o osobach fizycznych, które są właścicielami, użytkownikami wieczystymi lub dzierżawcami nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha. Na koniec czerwca, 4 274 rolników indywidualnych miało problemy w spłacie kredytów o wartości 528,95 mln zł. Oznacza to, że na osobę przypada średnio 123,8 tys. zł.

Wielkopolska na największym minusie

W podziale na województwa największe przeterminowane zadłużenie w bazach BIG InfoMonitor oraz BIK mają firmy rolne z Wielkopolski. Tam jest też najwięcej niesolidnych dłużników, bo 237. Łączna kwota zaległości to w ich przypadku blisko 107 mln zł, czyli niemal dwa razy więcej niż w drugim w kolejności woj. kujawsko-pomorskim (59,5 mln zł), gdzie firm sprawiających kłopoty bankom i kontrahentom jest 110. Zdecydowanie więcej, bo 185 niesolidnych dłużników - firm rolnych ma Mazowsze. Trzecie województwo w kraju pod względem kwoty zaległości ma w sumie 51,5 mln zł przeterminowanych zobowiązań. Wielkość zaległych zobowiązań w poszczególnych województwach pokrywa się z danymi GUS na temat znaczenia rolnictwa w danym regionie. Mazowsze i Wielkopolska to regiony, gdzie jest najwięcej gruntów rolnych, odpowiednio 1,9 mln ha i 1,77 mln ha. Kujawsko-pomorskie również posiada rozwinięte rolnictwo – znajduje się tam 1 mln ha użytków rolnych.

Negatywnie wyróżniają się jeszcze województwa zachodniopomorskie, gdzie jest 144 firm niesolidnych dłużników i dolnośląskie, gdzie przeterminowane zobowiązania dochodzą do 34,8 mln zł. Na drugim krańcu są rolnicy z województwa podkarpackiego, gdzie zobowiązania nie przekraczają 2,25 mln zł, ale dane GUS wskazują, że jest to jednocześnie województwo z najmniejszą liczbą użytków rolnych – 0,56 mln ha.

 

A w większości rolników to osoby, które bez zastanowienia brali wysokie kredyty na sprzęty bo niektórzy nie patrzą jak jest na rynku rolnym tylko podchodzą lekkomyślnie i pada zdanie że sprzęt musi być nowy i duży nie ważne że w całości na kredyt, a później płacz bo nie ma z czego spłacać jak pogoda nie dopisze, ceny spadną, problemy zdrowotne czy jeszcze inna przyczyna jak np przymusowy nakaz likwidacji hodowli jak teraz w przypadku trzody. Ja nie mówię że nie można brać kredytów,ale trzeba to robić z głową . A jeszcze dużo z tych dłużników wyśmiewa się z tych mniejszych rolników że robią starszym i mniejszym sprzętem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

O takich cwaniaków się nie martw,brali niech płacą ,albo licytacja,ja z wielkopolski i jakoś nikt nie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
5 godzin temu, marks50 napisał:

A dlaczego być może ? z pewnością jest więcej  :)bo tak mówię i już tylko dlaczego na suszowe mają więcej wypłacić  ? Zbiory są mniejsze bo susza praktycznie objeła cały Polskę w różnym stopniu w tamtym roku to chociaż wschód Polski miał plony jako takie w tym to jedynie podlaskie wypadło średnio tak więc żyj bajką o większych zbiorach :) .

Po raz któryś piszesz na temat o którym masz mgliste pojęcie ,zapraszam na Pomorze,w zeszłym roku pszenica max 3t,jeczmień j 2t obecny rok wszystko pow 5t w ogóle cała północna Polska nie powinna narzekać poza kuku i ziemniakami , w poprzednim roku ceny cena na 15.08 pszenica jakościowa 850-820 netto,obecnie ok 620 netto i skoro nikt nie widział według ciebie samochodów z importowanym zbożem to jest ciekawe skąd są zawalone magazyny pszenicą ,skoro twierdzisz że susza większa [ dla poszerzenia twojej wiedzy istnieje szerokotorowa kolej która kończy się w okolicy Katowic i wcale samochody ze zbożem nie muszą pomykać przez Wschodnią Polskę] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3933
3 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Trzeba zużywać pszenicę we własnym gospodarstwie i mam pytanie bo wiem że są tu fachowcy ile wyjdzie "nalewki " ze 100 kg zboża

jak zrobisz to daj znać  !

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308
56 minut temu, ws71 napisał:

Po raz któryś piszesz na temat o którym masz mgliste pojęcie ,zapraszam na Pomorze,w zeszłym roku pszenica max 3t,jeczmień j 2t obecny rok wszystko pow 5t w ogóle cała północna Polska nie powinna narzekać poza kuku i ziemniakami , w poprzednim roku ceny cena na 15.08 pszenica jakościowa 850-820 netto,obecnie ok 620 netto i skoro nikt nie widział według ciebie samochodów z importowanym zbożem to jest ciekawe skąd są zawalone magazyny pszenicą ,skoro twierdzisz że susza większa [ dla poszerzenia twojej wiedzy istnieje szerokotorowa kolej która kończy się w okolicy Katowic i wcale samochody ze zbożem nie muszą pomykać przez Wschodnią Polskę] 

To co ty tam w końcu widziałeś :) łódki na ukraińskich tablicach czy wagony na ukraińskich tablicach :)  bo się pogubić można z twoim dziecinnym tłumaczeniem . Co do tak zwanego LHS to doskonale wiem że jest tam transport zboża i stąd mam dokładne dane ile przyjeżdża ale ty w swej mentalności twierdziłeś że samochodami przywożą na ukraińskich tablicach, jak już odrobiłeś lekcje i wiesz że w grę wchodzi tylko LHS to uzmysłowij sobie że miliony ton jednym torem jak byś nie pchał nie przyjedzie a zazwyczaj  doczepiają do wahadła zestawy po 5 sztuk ze zbożem i taki to import z ukrainy . Na obecną chwilę to turlają rudę i węgiel , zboża mniej niż rok wcześniej .  Niektóre magazyny mogą być zapełnione bo w sumie niedawno jedne  żniwa się skończyły a drugie zaczynają . Wielu handlowców wiedząc że najlepsza przebitka na kukurydzy bo kupić po 300 sprzedać później po700 minus koszt suszenia to gdzie na świecie zarobisz prawie 100 %  woleli zbiorniki zostawić na kukurydzę a tu niestety zonk bo nie będzie tyle ile planowali więc zbiorniki mogą być puste  ale kto to sprawdzi , handlarz nie przyzna się że jest pierdołą i nie potrafi rynkowo kupić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 8.10.2019 o 19:06, Piegus napisał:

Dużo ludzi hodowlę zlikwidowało i nie mają nic w zamian, Jeżeli o to chodzi to Staszek ma rację.  Z drugiej strony pogłowie trzody jest na dnie już od kilku ładnych lat więc co się wcześniej działo ze zbożem, że bez problemu było można je sprzedać, a dziś są takie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Propozycja

pszenżyto 530

pszenica paszowa 590 netto

To chyba jest dno i chyba taniej nie będzie? Jak myślicie?

Teraz chyba najgorszy czas na sprzedaż zbóż bo żniwa kukurydziane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Też mam taką nadzieje,tylko u mnie to dno wynosi obecnie 650 netto

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
27 minut temu, Agrest napisał:

Propozycja

pszenżyto 530

pszenica paszowa 590 netto

To chyba jest dno i chyba taniej nie będzie? Jak myślicie?

Teraz chyba najgorszy czas na sprzedaż zbóż bo żniwa kukurydziane 

Tylko że kukurydza tanieje teraz a to nic dobrego dla pszenic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1257

Galan? A gdzie ta kukurydza tanieje? W zamojskim? Przecież Wy i tak wydajność macie w granicach 10 ton dla pszenicy i 15 dla kukurydzy, więc w czym problem jak 0,75 euro w dół poleci...toć i tak zysk w tysiącach liczycie? 
 

Pszenica 660 netto

rzepak 1640-1650

jęczmień paszowy(uwaga) 550!cena chyba z doopy, ale taką usłyszałem. 
Poza tym, można założyć(a wiem że tak) że są to ceny wyjściowe i jeszcze jakie dwie, trzy dyszki więcej dostać można. 
loco gospodarstwo


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

A co się dzieje? Jednego dnia euro w górę drugiego  w dół. Średnia tygodniowa praktycznie bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
53 minuty temu, bezbarwny napisał:

Galan? A gdzie ta kukurydza tanieje? W zamojskim? Przecież Wy i tak wydajność macie w granicach 10 ton dla pszenicy i 15 dla kukurydzy, więc w czym problem jak 0,75 euro w dół poleci...toć i tak zysk w tysiącach liczycie? 
 

Pszenica 660 netto

rzepak 1640-1650

jęczmień paszowy(uwaga) 550!cena chyba z doopy, ale taką usłyszałem. 
Poza tym, można założyć(a wiem że tak) że są to ceny wyjściowe i jeszcze jakie dwie, trzy dyszki więcej dostać można. 
loco gospodarstwo

naprawdę taka wydajność w moim powiecie powiadasz ? kurcze szkoda ze ja takiej nigdzie nie widziałem.

@Agrest ale ogólnie trend na giełdzie jest wzrostowy


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
22 godziny temu, marks50 napisał:

To co ty tam w końcu widziałeś :) łódki na ukraińskich tablicach czy wagony na ukraińskich tablicach :)  bo się pogubić można z twoim dziecinnym tłumaczeniem . Co do tak zwanego LHS to doskonale wiem że jest tam transport zboża i stąd mam dokładne dane ile przyjeżdża ale ty w swej mentalności twierdziłeś że samochodami przywożą na ukraińskich tablicach, jak już odrobiłeś lekcje i wiesz że w grę wchodzi tylko LHS to uzmysłowij sobie że miliony ton jednym torem jak byś nie pchał nie przyjedzie a zazwyczaj  doczepiają do wahadła zestawy po 5 sztuk ze zbożem i taki to import z ukrainy . Na obecną chwilę to turlają rudę i węgiel , zboża mniej niż rok wcześniej .  Niektóre magazyny mogą być zapełnione bo w sumie niedawno jedne  żniwa się skończyły a drugie zaczynają . Wielu handlowców wiedząc że najlepsza przebitka na kukurydzy bo kupić po 300 sprzedać później po700 minus koszt suszenia to gdzie na świecie zarobisz prawie 100 %  woleli zbiorniki zostawić na kukurydzę a tu niestety zonk bo nie będzie tyle ile planowali więc zbiorniki mogą być puste  ale kto to sprawdzi , handlarz nie przyzna się że jest pierdołą i nie potrafi rynkowo kupić . 

Gwoli ostatecznego wyjaśnienia wątku ukraińskiego,ferma kupiła całe wahadło z terminala po przeładunku leci to samochodami bo dają zarobić przede wszystkim swoim i dlatego mityczne ukraińskie ciężarówki na Pomorzu[na przewóz PKP mało kogo stać poza Cargilem] i w sumie to nie udzieliłeś mi odpowiedzi   skąd te ciężarówki woziły zboże skoro twierdzisz że była susza a z Ukrainy to były śladowe ilości,po drugie na e-WGT były oferowane w styczniu,lutym całe wahadła bodajże 1,2tyś t i własnie w tym okresie pojawiły się dostawy zboża na okoliczne fermy,przypadek i moje urojenia raczej nie właśnie ze względu na te ciężarówki ,które parkowały po sąsiedzku i praktycznie od kwietnia okoliczne fermy miały gdzieś zboże z naszego terenu[mimo że każda z nich ma ok13 tyś tucznika jak to sensownie wytłumaczysz a lutym byle paszówka u nas chodziła po 860 netto i jęczmień ok 950  i część forumowiczów twierdziła[łącznie z tobą] że 1000 zł to kwestia tygodni bo magazyny puste w całej Polsce, i nagle w lutym nastąpiło cudowne zapełnienie pustych magazynów normalnie cud🤔,no i całe podsumowanie moich wypocin informacja z dziśhttps://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/17291-niekontrolowany-import-zboz-z-ukrainy-i-skandalicznie-niskie-ceny-rolnicy-wyjda-na-ulice

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj