Polecane posty

galan99    7577

A poco mam jechać tam i najmować transportu tez nie zamierzam , ile będzie za tyle sprzedam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Tak też i ja uczynię, tylko cena mogłaby drgnąc w okolice 660 brutto za paszową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

No widzisz. I po co mają płacić więcej skork głośno deklarujesz że ile dadzą za tyle sprzedaż.

Po co najmować transport skoro można dogadać kupca z odbiorem . I pewnie te 50zł na tonie drożej jak u lokalnych podmiotów.  No ale nie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
45 minut temu, Agrest napisał:

Tak podzieli się a Ty zaraz zaczniesz lamentować że lubelskie po 550 , po co to przepłacać i cena zleci😁

Dzwoniłem do jednej firmy żeby przedstawili mi ofertę cenową na moją lokalizację i już 2 dzień wyliczyć nie mogą😁. Widać niepotrzebne.

Chcą cie zadowolić i stąd ta zwłoka

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dziś znajomy chciał pchnąć zestaw 590 netto i to na Pomorzu i mało kto chce brać, jest jeszcze opcja dostawy na port ale tam z parametrami dzieją sie cuda i jak na razie nie ma odważnych,ci którzy mają po kilkaset ton czekają , żyją nadzieją na skok cen na przełomie roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603
7 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Chcą cie zadowolić i stąd ta zwłoka

Najpewniej, szukają najlepszego odbiorcy i najtańszego transportu 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zastanawia mnie bierność paszarni w zakupach. Import importem, ale jednak wszystkiego nie są w stanie przywieźć. Czyżby oni wiedzieli o ASF więcej niż my?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są zasypani towarem bo ludzie ze świń porezygnowali i nikt jużnie wróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Sporo ludzi zrezygnowało ze świń, ale stawiają opasy, też potrzebują paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużo ludzi hodowlę zlikwidowało i nie mają nic w zamian, Jeżeli o to chodzi to Staszek ma rację.  Z drugiej strony pogłowie trzody jest na dnie już od kilku ładnych lat więc co się wcześniej działo ze zbożem, że bez problemu było można je sprzedać, a dziś są takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Dokładnie, pogłowie trzody szoruje po dnie juz kilka lat. ASF głównie wykończył małych hodowców, bo ci duzi sobie "poradzili" szybko z weterynarią i jej fanaberiami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3464

Co do zbytu to dużo idzie na drób sam eksport co roku rośnie około 8 % od Holenderskiego (wróć) Niderlandzkiego odkażania klatek, kukurydza idzie na biopaliwo bo z współczynnika dodatku trzeba się wywiązać , kiedyś eksportowaliśmy tylko 2 mln ton zbóż rocznie teraz bardziej coś koło 4-5 mln ton a nawet zdarzyło się 6,5 mln . W tym roku nie ma szans na tyle  choć jazda się zaczyna , proponuję zajrzeć na giełdy , USA zaczyna "żniwa " kukurydzy której nie posiali więc pewnie im dużo sypie :) , taki maja zapier....el że nie maja czasu zasypać silosów i na pusto jeżdżą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Dnia 7.10.2019 o 22:17, Agrest napisał:

Jakby mi ktoś tyle zapłacił to bym sprzedał.

Dzisiaj dzwoniłem do mieszalni pasz to dawali 665 netto (kontrakt,  cena  bez potrąceń ,  suche i bez robaków ma być ), trzeba dowieźć (mam całe 3 km ) , tak się zagadałem z handlowcem , że zamiast sprzedać  pszenicę to mam teraz kontrakt na 100 ton jęczmienia po 660 netto 😵 i trzeba od jutra ładować i wieźć .Ps . Kurza twarz , tak jak czytam posty wyżej , to jutro dzwonię i sprzedaję pszenicę .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja dostałem 675 netto do portu z odbiorem z gospodarstwa. Poprzednie auto poszło do portu 668 netto jakiś miesiąc temu, problemów z parametrami nie było.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Co do zbytu to jak wyscie tu radzili w żniwa ile to zrobicie w grudniu./lutym to cała reszta polski wozila na potęgę na skupy  żeby zwyczajnie przeżyć po bardzo trudnym 2017/2018 roku (trochę nawozilem w tym roku i swojego i po usługach na skupy) i wszędzie przynajmniej w wlpk było to samo, pod koniec żniw nie było juz gdzie wozić towaru bo wszyscy byli zasypani a przynajmniej ci którzy lepiej płacili, teraz pewnie ceny w górę na słupach nie wcześniej niż się towaru pozbeda czyli jak na moje oko to gdzieś marzec /kwiecień trzeba liczyć na nieznaczne podwyżki. To oczywiście moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
5 minut temu, 20CBR12 napisał:

Co do zbytu to jak wyscie tu radzili w żniwa ile to zrobicie w grudniu./lutym to cała reszta polski wozila na potęgę na skupy  żeby zwyczajnie przeżyć po bardzo trudnym 2017/2018 roku (trochę nawozilem w tym roku i swojego i po usługach na skupy) i wszędzie przynajmniej w wlpk było to samo, pod koniec żniw nie było juz gdzie wozić towaru bo wszyscy byli zasypani a przynajmniej ci którzy lepiej płacili, teraz pewnie ceny w górę na słupach nie wcześniej niż się towaru pozbeda czyli jak na moje oko to gdzieś marzec /kwiecień trzeba liczyć na nieznaczne podwyżki. To oczywiście moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. 

Towaru się pozbędą ale dalej dowożą bo pszenicy ludzie jeszcze maja do groma a każdy sprzedać musi , bo na wszystko kasy trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Tego to ja nie wiem czy obecnie ludzie odważą czy nie, bo nie jeżdżę w tej chwili po skupach(za chwilę z kuku ale to inna bajka) ale jeśli przyjąć że masz rację to sytuacja wygląda na to że z niskimi cenami może się jeszcze bardziej przeciągnąć lub kto wie może nie trzeba już w tym sezonie wogole liczyć na jakieś podwyżki (max oczywiście można przyjąć że cena pójdzie 100zl w górę do żniw 2020) bo to jakby naturalna kolej rzeczy.. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, galan99 napisał:

Towaru się pozbędą ale dalej dowożą bo pszenicy ludzie jeszcze maja do groma a każdy sprzedać musi , bo na wszystko kasy trzeba .

Nie wiem czy chłopczyku wiesz o tym że następne żniwa prawie za rok 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
8 minut temu, ordynator napisał:

Nie wiem czy chłopczyku wiesz o tym że następne żniwa prawie za rok 😀

Chłopczykiem możesz sam być susza była ale rejonami jak będzie samo się okaże ale  pszenicy nie zebrano mniej niż rok temu a może i więcej , a nikt nic nie hoduje tylko pszenica na sprzedasz .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Na pewno pszenicy jest więcej jak w ubiegłym roku a co do suszy to nawet w obrębie gminy mogą być plony bardzo dobre jak i tragiczne,wszystko zależało od opadów tzw punktowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj