Polecane posty

pawlus224    2624
Dnia 21.09.2019 o 20:04, jahooo napisał:

Bo z hodowlą krów i swiń jesteśmy na poziomie Gomułki czyli lataa 60-te , tak spadło pogłowie. Dlatego będą niby dopłacać.

Wczesniej doplacali do zaprzestania hodowli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, pawel885 napisał:

Nie wiem , cenę dnia dają jak pojadę zafakturować, na razie 640 netto, czekam. Stasiu ja nie bujam się po rynkach tak jak ty więc skąd mam wiedzieć, chociaż ostatnio kumpel ogłosił pszenicę po 700 i dzwonił jakiś palant , prosił żeby puścił po 500 bo ma chorą maciorę , 4 worki chciał i pytał czy jest możliwość wysłania paczkomatem 

To młyny już też w bagach kupują?😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wiosna nieciekawie się zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
Dnia 22.09.2019 o 12:40, galan99 napisał:

Na każdym kawałku nie było 6 lub 7 ton bo były kawałki co dało 4 tony i tu zysku nie ma , w tym roku ja i wielu sąsiadów sieja pszenice wczesne odmiany .

Bo pszenica ostroga ostki są odmianami późne i w tym roku udały się  nie wszystkim , gdzie była siana pod bronę talerzową jako tako wyszła , ale nie trzyma parametrów i niema odpowiedniej wagi ziarno . Rok 2018 ostroga miała ziarno grube , 2019 na glinie gdzie słonce dobrze przypaliło to poślad grubszy bywa w dobrym roku .

Odmiany pszenicy wczesne dawały plon dom 8 ton .

jakie konkretnie były to odmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
9 minut temu, staszek131415 napisał:

No wiosna nieciekawie się zapowiada

Czemu? Zboże ma zdrożeć? jak by miało stanieć to byś się cieszył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, pawel885 napisał:

Czemu? Zboże ma zdrożeć? jak by miało stanieć to byś się cieszył 

Raczej 5 z przodu będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Apropo cen , struktury zasiewow i spekulacji - pewnie tez wyskakuje wam ankieta na Agrofoto - ciekawe komu sa sprzedawane takie informacje ;) Nie wiem jak Wy ale Ja nie zamierzam dokładać cegielki do wiedzy koncernow na temat "ile czego z chlopa mozna wydusic".

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Wszystkie matify, cargile i paszomixy siedzo na af i czytajo i morgów żyta posiał ździhu pod lasem 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
11 godzin temu, staszek131415 napisał:

Raczej 5 z przodu będzie

Przecież u was już 5 z przodu jak pszenżyto z 4 (netto) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Przecież u was już 5 z przodu jak pszenżyto z 4 (netto) 

masakra to po ile dokaldnie i gdzie te pszenzyto ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Dnia 21.09.2019 o 19:51, staszek131415 napisał:

Zboża jest opór chętnych do sprzedaży nie brakuje a wiosną będzie jeszcze więcej pszenżyto po 500 brutto kupione 20 ton

Nie wiem gdzie. Tego pana się spytaj. Ciekawe co za bajkę znowu wymyśli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
10 godzin temu, pawlus224 napisał:

Apropo cen , struktury zasiewow i spekulacji - pewnie tez wyskakuje wam ankieta na Agrofoto - ciekawe komu sa sprzedawane takie informacje ;) Nie wiem jak Wy ale Ja nie zamierzam dokładać cegielki do wiedzy koncernow na temat "ile czego z chlopa mozna wydusic".

Na takie fantazje jakie sa prezentowane na tym forum to raczej dużych pieniędzy nie widzę ,a koncerny mają dojścia do agencji , zresztą  już za 24$ dziennie można mieć zdjęcia sat aktualizowane co 12h w lepszej jakości niż dostarcza agencja w ramach wniosków o doplaty,co do cen pszenżyta 580 -600 netto lokalna ferma[chwilowo nie kupuje],a  w obrocie między rolnikami 650-700

Edytowano przez ws71
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 21.09.2019 o 20:47, galan99 napisał:

Ale jest jeden problem że Polska nie idzie w EKO tylko w węgiel kamienny , nie chcemy zamykać kopalń i będą cięcia dość duże i sody się nie podobają ?

Rozeznaj się ile niemcy wegla zurzywają... nie stać nas na ten moment na eko energię , jestesmy godpodarczo 30 -40 lat za niemcami.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Dnia 24.09.2019 o 12:49, Taurus83 napisał:

Wszystkie matify, cargile i paszomixy siedzo na af i czytajo i morgów żyta posiał ździhu pod lasem 

Nie rozumiesz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Kto chętny na dyskusje z ministrem rolnictwa to ma być w Łabuniach koło Zamościa chyba w piątek choć będzie to pewnie  rozmowa w jedną stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie chcę znowu tracić czasu na policji i w prokuraturze za znieważenie funkcjonarjusza publicznego więc sobie tym razem daruję.

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
5 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Kto chętny na dyskusje z ministrem rolnictwa to ma być w Łabuniach koło Zamościa chyba w piątek choć będzie to pewnie  rozmowa w jedną stronę

Myślisz, że wszystkich wpuszczą? Tylko swoich.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, ws71 napisał:

Na takie fantazje jakie sa prezentowane na tym forum to raczej dużych pieniędzy nie widzę ,a koncerny mają dojścia do agencji , zresztą  już za 24$ dziennie można mieć zdjęcia sat aktualizowane co 12h w lepszej jakości niż dostarcza agencja w ramach wniosków o doplaty,co do cen pszenżyta 580 -600 netto lokalna ferma[chwilowo nie kupuje],a  w obrocie między rolnikami 650-700

No żarty so bie robisz  mieszkam niedaleko Ciebie i drożej jak po 600nikt nie płaci są ogłoszenia z takimi cenami ale transakcje są zawierane znacznie poniżej a chętnych do sprzedaży nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
14 minut temu, jacek1296 napisał:

Myślisz, że wszystkich wpuszczą? Tylko swoich.

Kiedyś byłem na spotkaniu z Prezydentem nawet mam fotkę pod ścianką. Chociaż żaden jeszcze nie przypadł mi do gustu. Tydzień wcześniej musiałem wszystkie sowie dane podać. Ale taki minister to przecież służący rolników, to co nie wpuszczą Suwerena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Chętnych do sprzedaży nie brakuje.... Jak bym babke słyszał co dzierżawe oddawała około 10 ha zaperzonego i zakwaszonego tak że były kregi w zbożu dzwoni i pyta się czy chcę? Bo wiesz chętnych nie brakuje no to ja to niech biorą -:po tygodniu sama przyszła i oddała za free. Stasiu ty jesteś gorzej starej wioskowej baby co myśli że coś ugra pierdo.....m bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46
6 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Kto chętny na dyskusje z ministrem rolnictwa to ma być w Łabuniach koło Zamościa chyba w piątek choć będzie to pewnie  rozmowa w jedną stronę

We Włodawie w piątek o 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, BENNY82 napisał:

Chętnych do sprzedaży nie brakuje.... Jak bym babke słyszał co dzierżawe oddawała około 10 ha zaperzonego i zakwaszonego tak że były kregi w zbożu dzwoni i pyta się czy chcę? Bo wiesz chętnych nie brakuje no to ja to niech biorą -:po tygodniu sama przyszła i oddała za free. Stasiu ty jesteś gorzej starej wioskowej baby co myśli że coś ugra pierdo.....m bez sensu.

za free czyli doplaty jej i oplaty ciazace na polu ty regulujessz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj