Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25512
1 godzinę temu, slonju77 napisał:

Też się nad tym zastanawiam kupiłem dzisiaj tylko mtn, marne bo 42,2 g

Ja kupiłem z mtn 33 i nie panikuję. Ziarno ma ładne wyrównanie i nie wygląda żle.

Dziś kupiłem pszenżyto Probus  też 33g, ale to wygląda już chudo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
3 minuty temu, AleksanderX napisał:

NO to bierz dopłaty a dla wlasciciela zaplać na przykład 2 tys czynszu za dzietzawe i to z góry Jak by  zwał na jedno wychodzi

sa jeszcze tacy ze i zpocalowaniem reki by wzieli na tej zasadzie taki glod ziemi jest na dzierzawy ,za tyle to mi sie nie oplaci dac 2 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25512
Przed chwilą, aro1975 napisał:

mój skagen ma mtz 30,30 i będę siał 120kg/ha

W optymalnym terminie czy opóżnionym?

Wychodzi powyżej 380szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

chyba ze by to był czarnoziem w bardzo dobrej kulturze i klasa ziemi 1 2 to tyle moglbym dac i jeszcze pewnie dobrze bym wyszedl na tym ale to nierelane bo kazdy co daje ziemie w dzierzawe to ziemia jest na maksa wyjałowiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

to tylko przykład na chwilę obecną do zadnej dzierzawy nie doplacam a czynsz to równowartośc dopłast choć już pachołki chodzą i proponują dopłaty plus 500 

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja juz znam dzierzawy co sie wzielo to tak naprawde ziemia wyjezdzona na maksa i przez minimum 3 lata robi sie na tym polu za darmo a nawet na minusie pozniej dopiero w 4 5 roku jest jakis zysk ale tez nie powala

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
1 minutę temu, Agrest napisał:

W optymalnym terminie czy opóżnionym?

Wychodzi powyżej 380szt.

siła kiełkowania 94% - planuję posiać 16-20.09 - wiem że podałem za dużo, ale różnie wychodzi z kiełkowaniem tak drobnej pszenicy - tak mówił dystrybutor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jak dopłaty wejdą na konto to cena poleci do góry. Teraz ludzie sprzedają bo kasy nie ma. U nas też trzeba coś sprzedać bo czas na kolejne siewy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ta tylko cena nawozow pójdzie w górę bo chłop kasę dostał i musi coś kupić. Czyli jesteśmy w punkcie wyjścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
11 godzin temu, leszek1000 napisał:

Jak dopłaty wejdą na konto to cena poleci do góry. Teraz ludzie sprzedają bo kasy nie ma. U nas też trzeba coś sprzedać bo czas na kolejne siewy 

to chyba sprzedaja ci ludzie co rzepaku nie mieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

U mnie w okolicy rzepak sieje może 30% rolników, głównie ci więksi. Reszta leci ze zbożem po żniwach, bo trzeba za kombajn zapłacić i paliwo kupić na orkę.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mieli rzepak. Który sypał po 2 tony i co kasy już nie ma. Na paliwo nie starczyło. 

Z rzepaku już od lat nie ma zysku. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jak u ciebie pada deszcz jak należy to ok ale nie u nas. Nakłady duże a zysku zero. Kilka lat temu rzepak sypał po 4t a nakładu tyle nie było. Już wiosną trzeba było 2ha przesiewać bo mszyca wszystko zniszczyła. 3 razy było pryskane różnymi środkami i nic nie pomogło. 

Wszystko zależy od regionu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
11 minut temu, leszek1000 napisał:

Mieli rzepak. Który sypał po 2 tony i co kasy już nie ma. Na paliwo nie starczyło. 

Z rzepaku już od lat nie ma zysku. 

Przy tegorocznych cenach pszenicy to mam większy zysk z rzepaku niż że zboża 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Jak u ciebie pada deszcz jak należy to ok ale nie u nas. Nakłady duże a zysku zero. Kilka lat temu rzepak sypał po 4t a nakładu tyle nie było. Już wiosną trzeba było 2ha przesiewać bo mszyca wszystko zniszczyła. 3 razy było pryskane różnymi środkami i nic nie pomogło. 

Wszystko zależy od regionu 

U mnie sąsiedzi wytruł mszyce jakimś środkiem sadowniczym i podobno efekty super 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, jahooo napisał:

U mnie w okolicy rzepak sieje może 30% rolników, głównie ci więksi. Reszta leci ze zbożem po żniwach, bo trzeba za kombajn zapłacić i paliwo kupić na orkę.

to jaki oni płodoziman maja czym łamia płodozmian zbozowy  ? rzepak jest paskudna roslina do uprawy ale u nas sie sieje z kilku powodow płodozmian , bo kukurydza nie bardzo przerywa plodozmian zbozowy , po 2 rzepak sie sieje bo prace sie rozkladaja lepiej i po 3 kasa z rzepaku jest akurat na nowe zasiewy itd tak ze zboze mozna potrzyamc zawsze dluzej i sprzedac dopiero w lepszej cenie , ale jakbym mogl to chetnie bym go nie siał bo to albo slabe wschody pozniej moze wymarznac i trzeba non stop latac na pole i pilnowac od robakow ,dlatego tylko zazwyczaj ponad 10 % powierzchni gosp obsiewamy rzepakiem 

2 godziny temu, leszek1000 napisał:

Jak u ciebie pada deszcz jak należy to ok ale nie u nas. Nakłady duże a zysku zero. Kilka lat temu rzepak sypał po 4t a nakładu tyle nie było. Już wiosną trzeba było 2ha przesiewać bo mszyca wszystko zniszczyła. 3 razy było pryskane różnymi środkami i nic nie pomogło. 

Wszystko zależy od regionu 

u nas mało deszczu było a na rzepak szły nakaldy na maxa w tym roku i zasiany mieszaniec ktory rok wczesniej oddal 4 tony a w tym roku masakra jak na te warunki oddał tylko 3,200 z ha a sasiad co miał liniowke 3,600 i troszke na nizszych nakladach jechal 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3.2 to masakra? A co powiesz o plonie 1.5 w dodatku czerwony ,że były problemy ze sprzedażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

No Panowie otwierać dodatkowe konta bo PiS obiecuję że wyrówna dopłaty . 

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
39 minut temu, robercikj100 napisał:

No Panowie otwierać dodatkowe konta

Ja tam nie mam przepełnionego, jeszcze dużo się zmieści spokojna głowa xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
1 godzinę temu, robercikj100 napisał:

No Panowie otwierać dodatkowe konta bo PiS obiecuję że wyrówna dopłaty . 

Ale pensja wzrośnie do 3000 tyś brutto a 2600 na rękę to wszystko zdrożeje oprócz pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, SAUTER napisał:

3.2 to masakra? A co powiesz o plonie 1.5 w dodatku czerwony ,że były problemy ze sprzedażą

nakłady szły calkowicie na maksa , na bardzo dobrze nawiezionej ziemi głownie 3 klasy i troszke 4a , i do tego hybryda duzo drozsze nasiona , wygladał bardzo pieknie az sasiedzi mi nie wierzyli ze tak slabo sypał , a sasiad miał tez na tej samej ziemi tylko ze kawalek dalej i jemu zwykla liniowka sherlock na nizszych nakladach itd mial 3,6 z ha i u niego duzo slabiej wygladal rzepak i dlatego w tym roku zasialismy u nas liniowke sherlocka , 

i dlatego dla mnie masakra bo ludzie z terenu przyjezdzali sie dopytywali co to za odmiana bo tak pieknie wygladał itd i wstyd ( a nie jestem z tych ludzi co sie przechwalaja i licza sobie zbiornikami itd i pozniej ze tyle sypalo czy tyle a na wadze dopiero wychodzi prawdziwy plon ) 

4 godziny temu, SAUTER napisał:

3.2 to masakra? A co powiesz o plonie 1.5 w dodatku czerwony ,że były problemy ze sprzedażą

czerwony bo pewnie za wczesnie desekowales 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

ja raczej nakłady na minimum, bo rzepak pierwszy raz własny i raczej ostrożnie.

jak się okazało, nie wyszło źle, w tym roku znowu zasiałem, odmiana ta sama, trochę większa norma wysiewu no i burza nic nie wypłukała tym razem.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj