Polecane posty

jahooo    9234

Sprawa kontraktami wygląda tak, że jak cena wzrośnie ponad 10% to będą musieli dopłacac albo dostawcy opłaci się zerwać kontrakt, więc to takie pieprzenie. Tak jak z budową dróg, jak ceny wzrosły na rynku to wykonawcy zażądali większych stawek albo schodzą z budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Dnia 5.09.2019 o 12:33, galan99 napisał:

Jakościowej pszenicy i u nas nikt nie chce tylko pasza 560 zł netto prawda że powala cena .

Dzwonił do mnie gość z sako i oferował 600 netto za pasze.

W tym roku to może zabraknąć co niektórym na ratę. Nie jest dobrze a od nowego roku wszystko w górę idzie ale nie nasze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

jak cena u mnie drgnie na 640-650 brutto to i ja troche popchnę, bo widzę, że będzie nędza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proponowałbym poczekać do zimy, może w końcu dobrze przymrozi, a wtedy chyba się coś ruszy z ceną.  Jak już oziminy dobrze przezimują na świecie to wtedy można w ostateczności oddać zboże (bo w tej cenie to sprzedaż nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A pszenica euforia jest wysoka? ile osiaga cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

... a ja w żniwa sprzedawał em żyto po 600 netto... a większość tu pisała mi że źle robię, bo będzie drogo w tym roku

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57
1 godzinę temu, sabuliga napisał:

A pszenica euforia jest wysoka? ile osiaga cm?

Też się nad tym zastanawiam kupiłem dzisiaj tylko mtn, marne bo 42,2 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Hondia ma 37 g i nie widze problemu ,mniej sie wysieje ,dobre 100 kg wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Pszenica Natula w HBP 153zł/100kg, pozostałe odmiany , którymi handlują 175zł/100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
1 godzinę temu, 20CBR12 napisał:

... a ja w żniwa sprzedawał em żyto po 600 netto... a większość tu pisała mi że źle robię, bo będzie drogo w tym roku

Będzie drogo jak dziś powiadali że pszenicy jest za dużo , jak tak będzie to na drugi rok jak się urodzi w Europie to będzie pszenica po 450 zł netto . na wschodzie kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Nie prorokuj tylko węż  i nie siej ,dopłaty dostaniesz za ugór,nie stracisz ,a jka bedzie taka tania ,to dolożysz do interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
3 minuty temu, miwigos napisał:

Nie prorokuj tylko węż  i nie siej ,dopłaty dostaniesz za ugór,nie stracisz ,a jka bedzie taka tania ,to dolożysz do interesu

Ni prorokuj w tym roku już jest problem a była susza niby to ? A jak będzie urodzaj to co będzie będziesz dokładał do interesu tylko z czego ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
8 minut temu, galan99 napisał:

Ni prorokuj w tym roku już jest problem a była susza niby to ? A jak będzie urodzaj to co będzie będziesz dokładał do interesu tylko z czego ? .

Susza u nas nie ma znaczenia bo to rynek światowy dyktuje ceny 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Dokładnie tak jak wysmaży pół Polski w 90 %  to będzie miała znaczenie w Polsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

I tak wtedy pszenica będzie po tyle co na Ukrainie+cła+koszty transportu :) Musiało by wysmażyć w Rosji i na Ukrainie żeby były lepsze ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
Przed chwilą, Tomasz0611 napisał:

I tak wtedy pszenica będzie po tyle co na Ukrainie+cła+koszty transportu :) Musiało by wysmażyć w Rosji i na Ukrainie żeby były lepsze ceny

O to nie możliwe do spełnienia jest  😁  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
34 minuty temu, miwigos napisał:

Nie prorokuj tylko węż  i nie siej ,dopłaty dostaniesz za ugór,nie stracisz ,a jka bedzie taka tania ,to dolożysz do interesu

A żebyś wiedział, u nas koleś przeszedł na ekologię, sieje trawy/koniczyny na nasienie i paszę - sprzedaje na pniu 2 pokosy a jeden na nasienie tnie - jakie koszty, nie orzesz, nie siejesz jakiś czas, łubiny trochę zboża w płodozmianie i się śmieje... W tym roku żyta zebrał 3,5 tony a bambry co dali przyczepę nawozów 6 ton pszenicy - także galan nie widzę dla Ciebie innego wyjścia i sam nad tym myślę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Gdzieś widziałem tabelki ile % dopłat w którym kraju rolnik dopłaca do produkcji. .... Tylko u nas dopłaty xxowe i niema z czego dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Hondia ma 37 g i nie widze problemu ,mniej sie wysieje ,dobre 100 kg wystarczy

to drobna masz hondie , u nas mamy to ziarno bardzo grube 

u nas w kraju to doplaty biora ludzie do tego nie uprawnieni bo zazwyczaj doplaty biora wlasciciele a w polu rolnicy robia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

NO to bierz dopłaty a dla wlasciciela zaplać na przykład 2 tys czynszu za dzietzawe i to z góry Jak by  zwał na jedno wychodzi

Edytowano przez AleksanderX
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj