Polecane posty

Gość   
Gość
9 godzin temu, asharot napisał:

Przy temp. -10 to zamarzniesz w domu pod pieżyną przy paleniu owsem.

Jak masz zamiast okien plandeki  a ściany z dykty zrobione ( nie ocieplone) to na pewno zamarzniesz  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
24 minuty temu, Ulman napisał:

Domyślam się że chodzi o Elewarr Rzeszów. Ja sprzedałem całą pszenice prosto z pola  do Elewarr Lubycza Królewska ale wtedy były ceny 

610 - paszowa

640 - zwyczajna

660 - konsumpcja

670 - konsumpcja z wysokim białkiem

Ceny netto. Na wiosnę bedę wiedział czy dobrze zrobiłem

Wychodzi na to że wygrałeś. 

 

Siałeś pszenicę z niską mtn? Bo pod moim zdjęciem jeżdżą po mnie że 33,3g nic nie warte🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4058
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Panowie te ceny to jakies jaja.

może i są zapchani ,korzystają z głupoty chłopów i i kradną ile wlezie bo inaczej tego nie można nazwać ,wiedzą że większość robi miejsce na kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Stare ludzie zawsze mają swoje mądrości, u nas jeden mówił w tym roku nie siej nawozów jak sucho a jak popada to i bez nawozów urośnie :)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
9 minut temu, Agrest napisał:

Wychodzi na to że wygrałeś. 

 

Siałeś pszenicę z niską mtn? Bo pod moim zdjęciem jeżdżą po mnie że 33,3g nic nie warte🤔

Czy wygrałem dowiem się na wiosnę ale na przestrzeni lat sprzedajac z pola dużego błędu nie popełniałem. Były lata w któych bym na trzymaniu zarobił ale też takie gdybym stracił

Siałem kiedyś 35g i nie widziałem problemu. 

  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4058
56 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

wieksze jaja dla tych co mają raty To musi kiedyś piznąć

i tu masz świętą rację  , biorę teraz ostatni kredyt i koniec z tym !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Na rozwój czy spłatę poprzednich?😁😉

Odpukać, od 15 lat nie brałem kredytu, a pierwsze które brałem wkładałem na lokatę jako zabezpieczenie "Na wszelki wypadek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
10 godzin temu, asharot napisał:

Przy temp. -10 to zamarzniesz w domu pod pieżyną przy paleniu owsem.

Przez rok paliłem samym owsem. Na wagę ponad 50% więcej jak dobrego węgla szło. Zamiast 4t ponad 6t owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Panowie te ceny to jakies jaja.

Jaja to są zeszłym roku było o wiele lepiej bo w tą porę pszenica na lokalnym skupie była 720 zł a teraz ledwo 600 zł na w nadchodzącym roku będzie jeszcze gorzej czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

A jak😁. Ważne że poczucie bezpieczeństwa finansowego było, a nie jestem skłonny do podejmowania dużego ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4058
44 minuty temu, Agrest napisał:

Na rozwój czy spłatę poprzednich?😁😉

Odpukać, od 15 lat nie brałem kredytu, a pierwsze które brałem wkładałem na lokatę jako zabezpieczenie "Na wszelki wypadek"

PROW - modernizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Staw pow.Chełm pszenica od 640  do 670 ale parametry mają byc

jęczmień jary 630

żyto 500 a jak kasa od reki to 450....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Jakościowej pszenicy i u nas nikt nie chce tylko pasza 560 zł netto prawda że powala cena .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
18 godzin temu, pawel885 napisał:

O kuźwa perprtuum mobile 

Ale tak było.Za kredyt 8000 w BS koszt z prowizją ok 150zł.A np w getinbank lokata 6+6 miesięcy była oprocentowana 10% -6 miesięcy i 5% kolejne 6 miesięcy.Czysta kasa.Jedynie trzeba było mieć znajomości,żeby załatwić faktury na 80% dla BS.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

strona wschodnia od ukrainy to jest porażka cenowa kolejny rok i nic się w tym temacie nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rtt77    40

Właśnie przed chwilą dzwoniłem do  ,,Skład zbóż Pawłowski" bo chciałem sprzedać żyto które leży na przyczepie od żniw i myślałem że padnę , cena 45 netto ,a po żniwach było 52. No ale skoro  połowa tirów które stały w kolejce do największego skupu w okolicy- Wipasz Koło -była na ukraińskich numerach to tak teraz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
3 godziny temu, Tigon napisał:

strona wschodnia od ukrainy to jest porażka cenowa kolejny rok i nic się w tym temacie nie zmieni

Porażka to mało powiedziane to katastrofa Ukraina swoją drogą i z Węgier tez wożą Polskie ciężarówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Węgry są w UE więc to nic nadzwyczajnego.

To samo może powiedzieć niemiecki producent mleka że katastrofą są polskie ciężarówki chłodnie wwożące tysiące ton polskiego nabiału do D który zniża cenę nabiału niemieckiego.

Spokojnie teraz jest dołek na zbożach ale kiedyś wrócą lata górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Wywożę powoli na lubellę 660netto jakoś przechodzi na szczęście, mam tu kolegę który mi od kilku lat podpowiada z tą sprzedażą i nigdy nie wtopiłem - ceny nie podniosą do maja -czerwca są zabezpieczeni kontraktami z cenami, towaru okazuje się że jest mnóstwo tiry z Węgier Słowacji jadą a jeszcze nie zaczęli brać Ukrainy więc nie wiadomo co będzie, ale myślę że oni mają dobre rozeznanie......

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj