Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damianek20    2024

Kolego Slawekz1975@ po 32 tys nie chcą u mnie już kupować, zaczynają być transakcje ok 25 tys. Gość chce sprzedać obok działki biznesmena a ten już więcej niż 30 tys nie chce dać. Kończy się powoli szał na pole tak samo jak bym na materiały budowlane w 2008 r. Przy tych cenach to za 120 tys kupuję kawalerkę w Zamościu wynajmuje i rocznie czysty dochód jest 11 tys. Pracuję więc do pensji połowa co miesiąc nie jest źle. Można kupować i rozwijać się ale z głową bo przy tych cenach i i anomaliach dać 40 tys za ha to lepiej ręce pod d*pę podłożyć. Ale to jest moje zdanie. Za ha max 26-28 tys za dobrą klasę. 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
37 minut temu, Damianek20 napisał:

Kolego Slawekz1975@ po 32 tys nie chcą u mnie już kupować, zaczynają być transakcje ok 25 tys. Gość chce sprzedać obok działki biznesmena a ten już więcej niż 30 tys nie chce dać. Kończy się powoli szał na pole tak samo jak bym na materiały budowlane w 2008 r. Przy tych cenach to za 120 tys kupuję kawalerkę w Zamościu wynajmuje i rocznie czysty dochód jest 11 tys. Pracuję więc do pensji połowa co miesiąc nie jest źle. Można kupować i rozwijać się ale z głową bo przy tych cenach i i anomaliach dać 40 tys za ha to lepiej ręce pod d*pę podłożyć. Ale to jest moje zdanie. Za ha max 26-28 tys za dobrą klasę. 

26 - 28  za dobrą klasę ziemi  to ty kolego nie wiesz co piszesz  za dobrą ziemię to jeszcze dziś płacą grubo ponad  50  tyś  a odnośnie kawalerki  to od tego zysku coś sobie  policzył to se jeszcze odejmij raty kredytu na jego zakup chyba że go kupisz za gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Damianek20 bardzo dobre myślenie, jakby tak większość myślała jak Ty to nie byłoby takich cen ziemi w Polsce. Dużo ludzi ma klapki na oczach bo od małego na gospodarce i potem co kurde musze zapłacić 40 tys bo sąsiad kupi, a co ja będę robił... Ach a można te kase w coś innego zainwestować, choćby w mieszkanie i mieć lżejszy zysk, prawie bez roboty, no ale cóż żeby nauczyć się takiego myślenia to trzeba między ludźmi przebywać, popracować u kogoś, pozwiedzać kraje no ale większosc obecnych 50-60 latków w dupie 10-15 lat temu było i gówno widziało jak świat wygląda, liczyła się tylko gospodarka na siłę, na chama aby więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, turtojs napisał:

Damianek20 bardzo dobre myślenie, jakby tak większość myślała jak Ty to nie byłoby takich cen ziemi w Polsce. Dużo ludzi ma klapki na oczach bo od małego na gospodarce i potem co kurde musze zapłacić 40 tys bo sąsiad kupi, a co ja będę robił... Ach a można te kase w coś innego zainwestować, choćby w mieszkanie i mieć lżejszy zysk, prawie bez roboty, no ale cóż żeby nauczyć się takiego myślenia to trzeba między ludźmi przebywać, popracować u kogoś, pozwiedzać kraje no ale większosc obecnych 50-60 latków w d*pie 10-15 lat temu było i gówno widziało jak świat wygląda, liczyła się tylko gospodarka na siłę, na chama aby więcej...

Co Cię to pbchodzi ile inni płacą za ziemię? Mają to wydają, a jak im się noga powinie to ewentualnie odkupisz ich majątek od komornika. po niższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
10 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

26 - 28  za dobrą klasę ziemi  to ty kolego nie wiesz co piszesz  za dobrą ziemię to jeszcze dziś płacą grubo ponad  50  tyś  a odnośnie kawalerki  to od tego zysku coś sobie  policzył to se jeszcze odejmij raty kredytu na jego zakup chyba że go kupisz za gotówkę.

To niech płacą i 60 tylko po co później jeden z drugim stoi na drodze i płacze bo nie ma za co spłacać ? 

Jak dobra ziemia to myślicie że nawozu nie trzeba. W tym roku u mnie 1-2 klasa 8 ton pszenica dała a ile jej trzeba było dać żeby urosła. Co raz odzywka i od grzyba. Burak to samo, sucho slabe wschody i szarek jadł. Bierze się lekko trzeba pamiętać tylko ciężko oddaję. U mnie w bankach procent roczny 4,7 to proszę policzyć ile trzeba oddać. Skoro po 32 tys nie chcą płacić już ci co mają ponad 100 h to chyba woda w uszy im się nabrała już. A trzy lata wstecz brali co popadlo. 

Byk dziś po 6-7zl mięsny, świnie skasowali, mleko w dół tylko szaleć z cenami. Ale przecież sąsiad nie może mieć więcej albo niech nie myśli że ja dziad czyli zastaw się a postaw my Polacy. Mołodiatycze pszenica za gotówkę 540 zł szał ciał.

10 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

26 - 28  za dobrą klasę ziemi  to ty kolego nie wiesz co piszesz  za dobrą ziemię to jeszcze dziś płacą grubo ponad  50  tyś  a odnośnie kawalerki  to od tego zysku coś sobie  policzył to se jeszcze odejmij raty kredytu na jego zakup chyba że go kupisz za gotówkę.

Połowa swojego wkładu połowa na kredyt nawet to przez 12 lat, to mieszkanie się spłaci i będzie przynosić stały dochód bez pracy co roku. Ile trzeba sprzedać zboża na 11tys a ile trzeba zainwestować. Spokojnie zobaczycie że to wszystko powoli się ustabilizuje niech tylko Ukraina i ruski lepiej zainwestują u siebie. Już jasina zrobił bocznicę u siebie i wagonami może zboże ściągać do siebie. Magazyn zbożowy na kolejowej w Hrubieszowie kupił ukrainiec. Zalania ceny wszystkiego żeby ludzie skasowali wszystko. U mnie na wiosce my i jeszcze jeden chłopak ma bydło tyle że on tylko opasy i koniec. W koło to samo się robi ludzie kasują powoli nawet ci co zainwestowali w obory. Mają przerabiać na magazyny bo nie wyrabiają juz. Upadek, zachoruje, złamie coś, nie zacieli się. Nie jest tak pięknie, a przezucac kasę to tylko jak ktoś ma hobby 

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
14 godzin temu, Damianek20 napisał:

Kolego Slawekz1975@ po 32 tys nie chcą u mnie już kupować, zaczynają być transakcje ok 25 tys. Gość chce sprzedać obok działki biznesmena a ten już więcej niż 30 tys nie chce dać. Kończy się powoli szał na pole tak samo jak bym na materiały budowlane w 2008 r. Przy tych cenach to za 120 tys kupuję kawalerkę w Zamościu wynajmuje i rocznie czysty dochód jest 11 tys. Pracuję więc do pensji połowa co miesiąc nie jest źle. Można kupować i rozwijać się ale z głową bo przy tych cenach i i anomaliach dać 40 tys za ha to lepiej ręce pod d*pę podłożyć. Ale to jest moje zdanie. Za ha max 26-28 tys za dobrą klasę. 

teoretycznie masz rację mój wujek kiedyś też miał 2 pokoje 50 m i wynajoł po miesiącu poszedł po opłaty a tu ZONK  wszystkie metalowe rurki powycinali, zlewy nawet przewody ze  ścian wypruli bo miedź,szafki porozwalane ,wujek się wku...ł i mieszkanie sprzedał taki jego interes był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

to Twój wujek miał kiepską umowę na wynajem tego mieszkania, bo za kasę jaka by dostał od pseudo wynajemców odremontowa by jeszcze swój dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
15 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

26 - 28  za dobrą klasę ziemi  to ty kolego nie wiesz co piszesz  za dobrą ziemię to jeszcze dziś płacą grubo ponad  50  tyś  a odnośnie kawalerki  to od tego zysku coś sobie  policzył to se jeszcze odejmij raty kredytu na jego zakup chyba że go kupisz za gotówkę.

U mnie tez placili po 50-60 tys. Byl nawet taki co po 90 tys kupil bo blisko i go podbijali. Teraz jednego juz zlicytowali. Ziemie co kupil po 60 tys sprzedal komornik po 30 tys. Kupilem co lepsze w sumie 20ha. Jeszcze jest na licyracji 50 ha ale slabe piachy po 25 nie bylo chetnego, nikt nawet wadium nie wplacil.

Ten co po 90 tys placil komornik juz wywiozl kombajn, prase i ciagnik 300koni. 

Takze zbyt sucho i tanio na bulenie za ziemie po 50-60 tys.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, semos napisał:

to Twój wujek miał kiepską umowę na wynajem tego mieszkania, bo za kasę jaka by dostał od pseudo wynajemców odremontowa by jeszcze swój dom

Pewnie nie miał jej wcale. Dziś bez dobrej umowy i kaucji nie wynajmie mieszkania. Chyba że pokój przy właścicielach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Będą wysokie ceny pszenicy w Polsce  to TYLKO MARZENIE  jak pszenicę z Węgier Polskie ciężarówki wiozą do polski prosto z pola biorą,  tak się rynek kreci  marzyć  o cenie to tylko można .

28 minut temu, Bugii napisał:

U mnie tez placili po 50-60 tys. Byl nawet taki co po 90 tys kupil bo blisko i go podbijali. Teraz jednego juz zlicytowali. Ziemie co kupil po 60 tys sprzedal komornik po 30 tys. Kupilem co lepsze w sumie 20ha. Jeszcze jest na licyracji 50 ha ale slabe piachy po 25 nie bylo chetnego, nikt nawet wadium nie wplacil.

Ten co po 90 tys placil komornik juz wywiozl kombajn, prase i ciagnik 300koni. 

Takze zbyt sucho i tanio na bulenie za ziemie po 50-60 tys.

Bardzo dobrze skończy się cwaniactwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Dzisiaj podzwoniłem o kukurydzę mokrą, to nikt nie chce nic kontraktować, tylko będzie cena dnia. Bo się zasłaniają Ukrainą że idzie import do nas i każdy się boi wychylić nos przed szereg.

Coś mi się wydaje że w tym roku pomimo przeciętnych plonów na podkarpaciu, cena będzie jeszcze gorsza jak w roku ubiegłym, gdzie mieliśmy jedną z najniższych w kraju.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Węgry maja pszenicy dużo do polski wiozą setki tirów i Ukraina tak samo to po h*j Polska komu potrzebna  pszenica jak my jesteśmy rynkiem zbytu jak nawet nawóz wiozą z Węgier bo tańszy i można więcej zarobić .

Kupować pola po 100 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
52 minuty temu, Damianek20 napisał:

Pewnie nie miał jej wcale. Dziś bez dobrej umowy i kaucji nie wynajmie mieszkania. Chyba że pokój przy właścicielach.

To Wy nie wiecie że obowiązuje ustawa o ochronie lokatorów i tak naprawdę to taką umową to sobie możesz podetrzeć. Tak naprawdę to właściciel nie ma żadnych praw.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, solek01 napisał:

Dzisiaj podzwoniłem o kukurydzę mokrą, to nikt nie chce nic kontraktować, tylko będzie cena dnia. Bo się zasłaniają Ukrainą że idzie import do nas i każdy się boi wychylić nos przed szereg.

Coś mi się wydaje że w tym roku pomimo przeciętnych plonów na podkarpaciu, cena będzie jeszcze gorsza jak w roku ubiegłym, gdzie mieliśmy jedną z najniższych w kraju.

Chyba trzeba ogłosić kukurydze na pniu na kiszonkę.... 2 wsie dalej kukurydze do pasa może ktoś kupi... Na olx po 6tys za hektar cenią a w sąsiedniej piaszczystej gminie nawet po 7 O.o 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11

Niestety @rumcio40 ma 100%, a nawet 101% racji. W sytuacji kryzysowej nic nie możesz, jesteś jako właściciel w sumie sponsorem z przymusu i zgodnie z prawem masz obowiązek utrzymywać lokatora. Skąd wiem....? A no wiem😀 

Ceny w okolicy Bielska k. Płocka bez zmian, sprzedających nie widać, a magazyny póki co pewnie pełnawe u kupujących, więc na podwyżki pewnie jeszcze nie czas. Trzeba że 2-3 miechy zaczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
10 minut temu, pawel885 napisał:

Chyba trzeba ogłosić kukurydze na pniu na kiszonkę.... 2 wsie dalej kukurydze do pasa może ktoś kupi... Na olx po 6tys za hektar cenią a w sąsiedniej piaszczystej gminie nawet po 7 O.o 

Te ceny to tylko marzenie sprzedajacych. Opasy rypnely na leb i ludzie kasuja je masowo. A mleczaze maja zapasy tak jak u mnie ze rok bez kuku moga sie obejsc. Malo tego kuku nie ma kolby a czesc z nich ma juz spore arealy i na ziarno sieje wiec w tym roku wszystko na kiszonke pojdzie. 

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiem że marzenie, mnie by 5tys/ha satysfakcjonowało. Grunt że jest z czego opuścić:) pierwszy klient i dobijać targu, brać zadatek i tyle bo będzie tylko taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
29 minut temu, pawel885 napisał:

Chyba trzeba ogłosić kukurydze na pniu na kiszonkę.... 2 wsie dalej kukurydze do pasa może ktoś kupi... Na olx po 6tys za hektar cenią a w sąsiedniej piaszczystej gminie nawet po 7 O.o 

Może i są ze 2 wsie co kuku po pas  ale w moich stronach kuku jest piękne 2  metra wysokości geste kolby piękne a po ostatnich 3 dniach opadów rosną jak na drożdżach kolby . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

2 metry to piękna? To chyba zawsze miałeś półtora metra..... A po za tym uważasz że ktoś z płn Mazowsza skusi się na Twoją "piękną" kukurydzę na kiszonkę i wyśle tam tiry czy co? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
5 minut temu, pawel885 napisał:

2 metry to piękna? To chyba zawsze miałeś półtora metra..... A po za tym uważasz że ktoś z płn Mazowsza skusi się na Twoją "piękną" kukurydzę na kiszonkę i wyśle tam tiry czy co? O.o

Nie oto chodzi o wysyłanie tirów tylko jak płn Mazowsze macie suszę jest wielki problem i zdaję sobie z tego sprawę jak to jest tylko co mnie wk***ia , że u nas nie ma suszy kuku będzie tanie jak i teraz pszenica jest do was zawiozą sprzedadzą o wiele drożej , bo 20 zł nawet 30 zł na 100 kg to już robią się  nie małe  sumki na dochodzie gospodarstwa .

Nie każdy posiada tira żeby wieść daleko i sprzedać drożej a wynająć i zapłacić transport to na jeden czort wychodzi sprzedać taniej na miejscu i koło się  zamyka i tak pośrednik zarabia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak pośrednik miałby zarobić 30 zł na 100 kg, to przy ilości 5000t miesięcznie wychodziło by, że stać się milionerem to jeden krok!

Tylko pośrednikować


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , bo u Was to charytatywnie wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Pogadamy bliżej końca września jak będą ceny wschodem z zachodem jakie będą różnice pszenica i kuku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy posiada tira żeby wieść daleko i sprzedać drożej a wynająć i zapłacić transport to na jeden czort wychodzi sprzedać taniej na miejscu i koło się  zamyka i tak pośrednik zarabia .

 

nie rozumiem skoro wynająć i zapłacić za transport się nie opłaca to jak pośrednik zbija te kokosy na tym. Mając nawet swojego (tira) :_) Wyadaje mi się skoro nie opłaca nie wynająć to i nie ma takiej przebitki jak tak a wiadomo że zarobić coś musi ale nie 30zł na 100kg heeh;)  to tak jak by pszenica kosztowała teraz 60 a on wywozi w mazowieckie i sprzedaje po 90 co za fantazje macie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj