Polecane posty

pawlus224    2624

Dzis cena centralne lubelskie 640zl brutto pszenica paszowa i 610zl brutto jeczmien .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32

Skoro juz burdel, to mam pytanie czy dostał ktos pieniądze za materiał siewny, bo ja w maju złożyłem i cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150
14 minut temu, bercik9894 napisał:

Skoro juz burdel, to mam pytanie czy dostał ktos pieniądze za materiał siewny, bo ja w maju złożyłem i cisza. 

ja dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek12345    21
1 godzinę temu, bercik9894 napisał:

czy dostał ktos pieniądze za materiał siewny, bo ja w maju złożyłem i cisza. 

Dopiero w końcu września ma być ustalona stawka dopłat za materiał siewny, więc pewnie pieniądze wpłyną w październiku lub listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli składałeś wniosek w tym roku (do 25 czerwca), to Agencja we wrześniu będzie wydawać decyzję, a ewentualne przelewy będą realizowane nie wcześniej niż w październiku !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Sobota 17 sierpnia pszenica paszowa 650 zł brutto zaczyna pomału  do góry Zamojskie .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
42 minuty temu, galan99 napisał:

Sobota 17 sierpnia pszenica paszowa 650 zł brutto zaczyna pomału  do góry Zamojskie .

Gdzie dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Dzisiaj wizyta na lubelski przyczepka na próbę wywieziona 660 netto bez potrąceń no ale 30 dni termin płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Już dziś  głosili w Agrobiznesie jakie to są duże zbiory pszenicy , nadwyżka 4 % jak to do tego się odnieść  czyli suszy nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

4% do średniej z kilku lat, czy 4% do zbiorów marnych z ubiegłego roku ?

to wszystko kwestia bazy odniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
12 minut temu, jahooo napisał:

4% do średniej z kilku lat, czy 4% do zbiorów marnych z ubiegłego roku ?

to wszystko kwestia bazy odniesienia

Ta cała baza odniesienia czy z kilku ale więcej o te 4 % efekt końcowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
2 godziny temu, galan99 napisał:

Już dziś  głosili w Agrobiznesie jakie to są duże zbiory pszenicy , nadwyżka 4 % jak to do tego się odnieść  czyli suszy nie ma .

😁To sprzedawaj. Jak najszybciej. Wszyscy pozasypywani, a spichrza pełne u rolników pełne. Eksperci z agrobiznesu odwiedzili każdy dom i zrobili rzetelny raport. Czyli suszy nie ma. Co to będzie, co to będzie. Już podobno prognozy na 2021 rok są że plony beda rekordowe. Człowieku, na Rosji ogłosili, że nie ma promieniowania a był wybuch jądrowy. Wierzysz w informacje rosyjskiej tv? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przestań już JozB i sprzedaj w końcu tę pszenicę, bo Ci się strop w chałupie zarwie... Nie żongluj nickami tylko wbij sobie do łba, że nie liczy się faktyczna produkcja zboża na świecie, tylko cyferki z szacunkami zwane szumnie prognozami zbiorów. Wszystko się wyda dopiero wtedy jak zapasy światowe się skończą i nastanie głód, pytanie tylko czy będzie Cię stać, żeby do tego czasu non stop dostawiać nowe silosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

Słuchajcie Agropierdół to będziecie w zimie w klapkach chodzić . Nadal przeżywają raport z USA i jakie miały być spadki a giełda już odrabia co spadło . Nikt jednak nie zauważa kłamstwa jakiego dopuściły się agropierdoły komentując raport z USA bo wynikało z niego że bedzie więcej kukurydzy niż wcześniej wróżono ale pszenicy będzie mniej a w kurskiej TVP stwierdzono że będzie więcej kukurydzy oraz pszenicy  tak mydlą ludziom oczy . Najśmieszniejsze że w samej ameryce nikt nie wierzy w te raporty i podważa nową metodę liczenia plonów (takie nasze GUSła) i każdy uważa że jest to gra na czas bo do żniw kuku jeszcze dużo czasu ale kto zabroni bogatemu kłamać :) nie mniej jest już po żniwach a kolejek przed skupami było tyle co kot napłakał , każdy wstrzymuje się ze sprzedażą po tak niskich cenach więc naganianie będzie z każdej strony by sprzedawać już bo drożej nie będzie . Ciekawe co zrobią agropierdoły gdy zboże już podrożeje a ktoś kto sprzedał zgłosi się o zrekompensowanie poniesionej straty za wprowadzenie w błąd , bo nigdzie nie ma informacji że podawane informacje są tylko sugestywne i nie stanowią podstaw rozeznania rynku . Inne firmy piszące takie informacje już się zabezpieczają i na swoich stronach jest informacja że nie ponoszą odpowiedzialności za zmienność rynku . TVP jak zwykle powie "Miało być tanio a wyszło jak zawsze "

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023

Cena pszenicy w okolicznych skupach bez zmian, jęczmień do 600 brutto.

Wczoraj miałem ofertę kupna ziemi, 3 h klasa 2,3,4 za 120tys. Musiałem się o płot oprzeć bo straciłem równowagę. Grzecznie podziękowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jaka Ty giełdę Patrzysz, ale mi się wydaje że jest czerwono i nic nie odrabia. 

A co ma Kurski czy Kaczyński do sprzedaży Twojego zboża?

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Cena pszenicy w okolicznych skupach bez zmian, jęczmień do 600 brutto.

Wczoraj miałem ofertę kupna ziemi, 3 h klasa 2,3,4 za 120tys. Musiałem się o płot oprzeć bo straciłem równowagę. Grzecznie podziękowałem.

za calosc ta cena? po 40tysi to pewnie kupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

A ja czytałem że w obecnym roku średnia pszenicy spadła z ok. 4,5 do poniżej 4 chodzi mi o zbiory z ha. I co  to będzie gdzie prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj