Polecane posty

pawel885    2279

Skoro Was tam rypią po 550 zł do ręki to Ci odpowiedziałem skąd Ty jako rolnik masz mieć kasę jak oddasz po kosztach i zostanie na piwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 13.08.2019 o 14:31, gucik131 napisał:

To jedynie pod warzywa bo ze zboża to głupota za tyle kupić

U mnie okolice sokolowa podl . Od 50tys/ha w gore , ale za kawalki po 3-4ha dobrej ziemi oszołomy (krowiarze) płacą po 70-80tysi. Ostatnio na imprezie rolniczej gadałem z gosciem z okolic czyżewa tam 100tys w gore i niema co kupić 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie pszenica idzie jak świeże bułeczki , po 90zł /100kg do siewu, największe zainteresowanie Patras i linus.A skupy po 58zł szukaja naiwnych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
20 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

W lubelskim kupie pszenicę 630 brutto jak ktoś chce sprzedać 

Galan ja nie mowie ile powinna kosztować, tylko ile chce zapłacić. Taka cena mi pasuje, jeżeli komuś nie to poprostu nie sprzedaje i trzyma dalej :)

Damian, nie dokonca zrozumiałem co miałeś na myśli. Mógłbys mi rozwinąć? 

Weź w dzierżawę ziemię, kup sobie używane maszyny (abyś miał możliwie najtańszy start), siej, uprawiaj i sprzedawaj sobie po 630 zł t brutto czy nawet mniej. Nie będziesz się musiał męczyć z userami na forum. Będziesz miał wtedy co sprzedawać, będziesz niezależny od swoich obecnych dostawców.

 

O... i jeszcze z takim asem jak WS-Trade będziesz mógł sobie współpracować, gdybyś nie mógł wyrobić z odwozem zboża ze swojej przyszłej gospodarki. Z pewnością wspomoże cię w dążeniu do świetlanej przyszłości. 😎

Edytowano przez Kos_pl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest Ci ciężko to zmień zawód, i nie biadol. 

Mam ziemię, używane i nowe maszyny i do tego firmę zapierdalam a nie pierdóle na forum jak mi jest źle. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1489

dokładnie jakby sypała 8t pszenica to 600 daje 4800 netto + dopłata i więcej do szczęścia nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 minuty temu, jacek37 napisał:

Lubelskie wzrost z 620 na 640 brutto paszowa

Gdzie dokładnie ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Paweł nie zauważyłem, sam odbieram jak jest min te 25t. Nie jestem z lubelskiego 

  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
29 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Ja gdybym łupił po 8 ton + jak większość na AF :Dto już bym był zadowolony z ceny 630 br 

I pewnie u @DamianRolnikSkup skrzynka z wiadomościami jest już zapchana. :D Wiedział chłopak gdzie się ogłosić.

 

1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Jak jest Ci ciężko to zmień zawód, i nie biadol. 

Mam ziemię, używane i nowe maszyny i do tego firmę zapierdalam a nie pierdóle na forum jak mi jest źle. 

Chciałeś pewnie napisać, że masz też komis z maszynami, stąd to wspomnienie o ziemi, bo muszą gdzieś przecież stać. :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7581
5 godzin temu, Jurek87 napisał:

U mnie okolice sokolowa podl . Od 50tys/ha w gore , ale za kawalki po 3-4ha dobrej ziemi oszołomy (krowiarze) płacą po 70-80tysi. Ostatnio na imprezie rolniczej gadałem z gosciem z okolic czyżewa tam 100tys w gore i niema co kupić 😁

Mam dwóch znajomych krowiarzy są pyszni bo co miesiąc wpływa gotówka na konto - teraz wspomnę że w rolnictwo opiera się na kilku nastu sektorach produkcji rolnej .

Sektor produkcji roślinnej najmniej protestuje .

Sektor warzyw i sadowniczy już więcej o nich słychać jak mała opłacalność .

Sektor mleczny choć zostali już tylko duzi hodowcy na chwilę obecną jak mleko jest w cenie 1, 35 zł  do 1,45 zł siedzą cicho i mogą płacić po 100 tyś za 1 ha , ale jak by im mleko staniało na 1 zł jaki by to był krzyk na całą Polskę i jazda na Warszawę bo kasy mało .

Bo sektor hodowców świń pada choć obecnie świnie w cenie to cała ściana wschodnia nic nie może trzymać .

Bywam 3 miesiące w Niemczech  to wiem jak działa rolnictwo tam nie ma takich problemów .

Pszenica 610 zł brutto na wymianę i na konto .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
4 godziny temu, jacek37 napisał:

U Kowalczyka i Dyzmy

Kierowca w zeszlym tyg wapno przywozil od Dyzmy i mowil ze cenniki w dol .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
5 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Ja gdybym łupił po 8 ton + jak większość na AF :Dto już bym był zadowolony z ceny 630 br 

A jaką masz cenę w okolicy ?  oczywiście za 14 białka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Gdzie tak jest

5 minut temu, Kondziu1832 napisał:

@Wicherek690zł/t brutto, białko - 14,5, gęstość 78, LO - 280

 

Pewnie Farmer ale u mnie takich parametrów brak choć jeszcze nie badane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
9 godzin temu, Jurek87 napisał:

U mnie okolice sokolowa podl . Od 50tys/ha w gore , ale za kawalki po 3-4ha dobrej ziemi oszołomy (krowiarze) płacą po 70-80tysi. Ostatnio na imprezie rolniczej gadałem z gosciem z okolic czyżewa tam 100tys w gore i niema co kupić 😁

Niech kupują, żeby im się tylko czkawka nie odbiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202
2 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Gdzie tak jest

Pewnie że Farmer. Paszowa 630zł brutto. 

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
10 godzin temu, gucik131 napisał:

Niech kupują, żeby im się tylko czkawka nie odbiło

U nas głównie kupują nie rolnicy Gospodarstwo to raczej jest w celu dokumentowania dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj